Všetky články

I tak nefunkčné kamienky proti poľadovici zasypú celé mesto až do jari. (am)

Zasypú cesty a chodníky opäť tony prašného posypu?!

Zima sa už nezadržateľne blíži. Piešťany nie sú mestom povestným bohatou snehovou nádielkou, práve naopak, zimy sú tu mierne, a ak aj sneh napadne, nevydrží viac ako niekoľko dní. Čím je ho však menej, tým viac sú, na rozdiel od severných lokalít, miestni na sneh a ľad precitlivení. Najradšej by všetci mali bielu pokrývku spratanú z ciest a chodníkov okamžite po snežení.

10. 11. 2017 11:00  |  Piešťany / Aktuálne
Piešťanský úrad práce sídli na Krajinskej ceste 13. (UPSVaR)

Príspevky aktívnej politiky trhu práce

Od 1. februára 2004 nadobudol účinnosť zákon o službách zamestnanosti. Hlavnou úlohou zákona je adresné nasmerovanie opatrení v politike trhu práce k znevýhodneným skupinám. Príspevky, ktoré poskytuje oddelenie aktívnych opatrení trhu práce a európskeho sociálneho fondu, sú určené buď uchádzačom o zamestnanie, alebo zamestnávateľovi.

10. 11. 2017 10:00  |  Galéria / Rady spotrebiteľom
Mestská rada prebehla v pokojnej atmosfére bez konfliktných tém. (pror)

O rozpočte je zatiaľ ticho

Na zasadnutí piešťanskej mestskej rady, ktoré sa konalo počas minulého týždňa, bol očividný pokoj pred župnými voľbami a jej členovia žiadne hašterivé témy nepreberali. A tak štrnásť bodov programu päť mestských poslancov spolu s primátorom a jeho zástupcom zvládli ani nie za dve hodiny. Ale hoci sa už blíži koniec roka, o mestskom rozpočte na rok 2018 zatiaľ nepadla ani zmienka.

10. 11. 2017 09:00  |  Piešťany / Aktuálne
Dobré ráno, Piešťany! (gak)

Dobré ráno, Piešťany!

Dnes je piatok 10. novembra. Tento deň je Svetovým dňom vedy pre mier a rozvoj. Meniny má dnes Tibor.

10. 11. 2017 08:00  |  Piešťany / Aktuálne
Na svastikáciu upozornil Palo Bratranec, pričom vyjadril obavy zo vzostupu neonacizmu na Slovensku. (vd)

Odvážne až neľútostné obrazy

Večer pred voľbami do samosprávnych krajov sa v Elektrárni Piešťany zišli príbuzní, priatelia a fanúšikovia umenia, aby sa zúčastnili vernisáže výstavy diel dvoch rodákov z Piešťan, dlhoročných priateľov s podobnými postojmi k náboženstvu, politike i k životu.

09. 11. 2017 19:00  |  Kultúra / Výstavy
Medzinárodný deň knižníc oslávili školáci rozprávkami i s kúzelníčkou. (archív ZŠ Holubyho)

Žiakov pasovali za čitateľov knižnice

V Základnej škole na Holubyho ulici v Piešťanoch oslavovali aj tento rok Medzinárodný deň školských knižníc. Pri tejto príležitosti pasovali prvákov a druhákov za čitateľov knižnice. Ich starší kamaráti ôsmaci ich zaviedli do sveta rozprávky prostredníctvom divadelnej hry Snehulienka.

09. 11. 2017 17:00  |  Mladí dnes / Školstvo
Výsledkom je unikátne mystická zmes, prezentujúca nemeckú avantgardu 70. rokov v plnej sile. (Brain Records)

Hudobný tip: Popol Vuh - NOSFERATU

V rubrike predstavujeme albumy, ktoré stoja za vypočutie. Či už ide o známe, neznáme, či neprávom prehliadané tituly, vždy sa snažíme nachádzať svojské, unikátne odklony od bežnej produkcie.

09. 11. 2017 15:00  |  Kultúra / Hudba
Vodnopóloví veteráni KVP Kúpele Piešťany skončili na domácom turnaji druhí. (archív KVP)

Anti Kajlich Cup zaknihoval svoj 17. ročník

Na piešťanskom kúpalisku Eva sa v októbri uskutočnil 17. ročník medzinárodného vodnopólového turnaja hráčov starších ako 35 rokov pod názvom Anti Kajlich Cup, ktorý je pomenovaný po piešťanskom vodnopólistovi a majstrovi ČSSR Anti Kajlichovi žijúcom v Austrálii.

09. 11. 2017 14:00  |  Šport / Vodné pólo
Moravianska dievčenská kapela BABETA pod vedením K. Búcora v roku 1968.  (archív rodiny)

Sen sa stal skutočnosťou

Vážená redakcia, rada by som reagovala na článok zverejnený v Piešťanskom týždni č. 40 „Piešťany a región naberali v roku 1970 druhý dych“. Pohľad na starú fotografiu a krátky text k nej priložený mi navodili milé spomienky na účinkovanie kapely B-ATOM.

09. 11. 2017 13:00  |  História / História
O víťazovi volieb rozhodli voliči. (red)

Voľby 2017: Zomrel kráľ, nech žije kráľ!

Aj takto by sa dali parafrázovať výsledky volieb predsedu Trnavského samosprávneho kraja. Po 12 rokoch v tejto funkcii prehral Tibor Mikuš súboj s Jozefom Viskupičom. Podľa analýzy volebných výsledkov sa dá povedať, že čestne. Vyššia volebná účasť však tentoraz bola jednoznačne v prospech jeho vyzývateľa.

09. 11. 2017 12:00  |  Piešťany / Aktuálne
Mohutný smrek už Námestie SNP nekrášli. (pror)

Námestie SNP potrebuje modernú tvár

Silný vietor čoraz častejšie odhaľuje Achilovu pätu piešťanskej zelene. A to, na čo bolo kúpeľné mesto donedávna hrdé, začína ohrozovať majetky, ale i ľudské životy. Len počas niekoľkých uplynulých týždňov spadli v dôsledku staroby, ale i neodborných zásahov dva veľké stromy a jeden na námestí pred radnicou museli služby mesta po jeho vychýlení vetrom preventívne odstrániť.

09. 11. 2017 10:00  |  Piešťany / Aktuálne
Šéfka piešťanského stavebného úradu Alena Horešová nespĺňa svojím vzdelaním zákonné predpoklady na post, ktorý zastáva. (pror)

Poznámka: Nie je diplom ako diplom

Miloš Tamajka sa na jesennom mestskom zastupiteľstve rozhorčil, že piešťanské spravodajské formáty urážajú mestskú úradníčku Alenu Horešovú uvádzaním jej vzdelania zootechničky. V tomto prípade sa však primátor mýli. Vysokoškolské vzdelanie tohto typu je pre pozíciu šéfky piešťanského stavebného úradu, ktorú Horešová zastáva, neadekvátne a mesto v tejto veci porušuje stavebný zákon.

09. 11. 2017 09:00  |  Piešťany / Téma týždňa
Dobré ráno, Piešťany! Želáme všetkým krásny deň. (gak)

Dobré ráno, Piešťany!

Dnes je štvrtok 9. novembra. Tento deň je Svetovým dňom slobody a Medzinárodným dňom proti fašizmu a antisemitizmu. Meniny má dnes Teodor, Teo, Tea.

09. 11. 2017 08:00  |  Piešťany / Aktuálne obsahuje video
Prestavbu kaviarne prezrádza aj pristavený veľkokapacitný kontajner. (dan)

Rekonštrukcia Turkish cafe nedá ľuďom spávať

Nechvalne známy turecký podnik na Nálepkovej ulici, ktorý bol navštevovaný takmer výlučne arabskými hosťami, potrápil nejedného obyvateľa. Výjazdy polície kvôli rušeniu nočného pokoja boli takmer na dennom poriadku a okolití obyvatelia si už nevedeli dať rady. So sťažnosťami to dotiahli až na prokuratúru.

09. 11. 2017 07:00  |  Piešťany / Aktuálne
Vernisáž výstavy a prezentácia knihy sa uskutočnia vo štvrtok 9. novembra o 16.30 h vo Vile dr. Lisku. (red)

Kniha a výstava venované tragickej smrti Šindelára

Už tento štvrtok pracovníci Balneologického múzea I. Wintera v Piešťanoch pripravujú slávnostné otvorenie výstavy, ktorou si pripomenú 70. výročie tragickej smrti piešťanského starostu a dekana Alexandra Šindelára a všetko, čo urobil pre Piešťany.

08. 11. 2017 20:00  |  Kultúra / Výstavy
Mestská liga sa začína už tento piatok. (red)

Kolkárska liga odštartovala, stopercentné sú tri tímy

V aktuálnom 34. ročníku Mestskej Domoss kolkárskej ligy, ktorý odštartoval v piatok 29. októbra za účasti desiatich tímov, sa odohrali dve hracie kolá, po ktorých zatiaľ vedie družstvo MIX Tatiana o skóre pred Povodím Váhu a Domossom

08. 11. 2017 18:00  |  Šport / Ďalšie športy
V hoteli Máj sa minulý pondelok zišli vozičkári z rôznych kútov republiky. (vd)

V hoteli Máj mali svoj salón vozičkári

V Piešťanoch sa konala na slovenské pomery unikátna kombinácia výstavy, konzultácií a mikrovzdelávania pre zdravotne ťažko postihnutých (ZŤP) - Salón vozičkára.

08. 11. 2017 17:00  |  Kultúra / Akcie
Piešťanskí hádzanári zdolali Cífer 35:21 a v tabuľke sú tretí. (Marek Bučko)

Hádzanári MHK stúpajú tabuľkou

Hádzanári MHK Piešťany hostili v siedmom kole prvej hádzanárskej ligy v regionálnom derby Cífer. V súboji o prvú štvorku sa lepšie darilo Piešťancom, ktorí zvíťazili 35:21 a poskočili na tretiu priečku v tabuľke.

08. 11. 2017 15:00  |  Šport / Hádzaná
Pavol Vermeš (pror)

KOMENTÁR: Pridrahá „liečba“ stihomamu

Na parkovisku na Školskej ulici chcel nový konateľ piešťanského bytového podniku Pavol Vermeš po svojom nástupe ušetriť desiatky tisíc eur, no desiatky tisíc vzápätí minul na „liečbu“ svojho stihomamu. Inak sa ani nedá vysvetliť 41-tisíc eur, ktoré táto mestská eseročka minula na „Posúdenie stavu informačnej a objektovej bezpečnosti“.

08. 11. 2017 14:00  |  Piešťany / Téma týždňa
Vrbovčania posielali svoje tajné želania do neba nad vodnou nádržou Čerenec. (vd)

Lampiónom konkuroval len mesiac

Nad vodnou nádržou Čerenec žiarili v sobotu 4. novembra lampióny, ktoré si pre šťastie aj s tichučko v mysli vyslovenými želaniami vypúšťali zamilovaní, deti s rodičmi, kamaráti či kamarátky.

08. 11. 2017 13:00  |  Región / Aktuálne
Hrob Winterovcov na cintoríne na Bratislavskej ceste už tradične zdobila aj kytica od predstaviteľov mesta. (eg)

Cintoríny v Piešťanoch navštívilo asi 50-tisíc pozostalých

Minulotýždňový Sviatok všetkých svätých a Pamiatka zosnulých boli opäť zaťažkávajúcou skúškou pre správcov cintorínov. Služby mesta Piešťany spravujú prostredníctvom strediska Pietnych služieb tri pohrebiská - cintorín na Bratislavskej ceste, na Žilinskej ceste a v mestskej časti Kocurice. Ako to tam vyzeralo a s akými problémami sa tu ľudia stretli?

08. 11. 2017 12:00  |  Piešťany / Spoločenská rubrika
Hasiči mali veľa práce aj po tomto výkone kaskadéra z Bratislavy. (KR HaZZ Trnava)

Kaskadér v kostolianskom kanáli

Piešťanskí hasiči v uplynulom týždni zasahovali pri dopravných nehodách vo Veľkých Kostoľanoch aj na diaľnici, zobúdzali kuchára, ktorému horela strava na sporáku, hľadali údajné torzo ľudského tela na Sĺňave a hasili vysoké tuje v chtelnickom Dubníku.

08. 11. 2017 10:00  |  Región / Aktuálne
Nový župan čistky na úrade nechystá, upratovanie však áno. (gak)

Prvoradý je hĺbkový audit a riešenie letiska

Na Slovensku sa v sobotu uskutočnili v poradí piate voľby poslancov a predsedov samosprávnych krajov od vzniku republiky. Využiť svoje volebné právo mohlo viac ako 4,4 miliónov voličov, napokon si cestu do volebných miestností našlo cestu takmer 30 percent z nich.

08. 11. 2017 09:00  |  Piešťany / Aktuálne
Gabo Kopúnek (red)

Priveľa otáznikov

Politický cieľ, ktorý ostro sledovali aj v zahraničí, sme splnili. Náckov sme zahnali do kúta a je teraz na iných inštitúciách, či sa podarí ľudácku stranu vymazať zo zoznamu. Kým sa tak udeje, a či sa to vôbec udeje, pretečie dolu Váhom ešte veľa vody.

08. 11. 2017 08:35  |  Piešťany / Editoriál
Dobré ráno, Piešťany! (gak)

Dobré ráno, Piešťany!

Dnes je streda 8. novembra. Tento deň je Svetovým dňom urbanizmu a Svetovým dňom röntgenológie a röntgenológov. Meniny má dnes Bohumír.

08. 11. 2017 08:00  |  Piešťany / Aktuálne obsahuje video
Niektorí motoristi si pomýlili pešiu zónu s parkoviskom. (dan)

Z pešej zóny je opäť parkovisko

Porušovanie pravidiel cestnej premávky v rámci státia a parkovania sa u piešťanských vodičov teší veľkej obľube. Najobľúbenejšie je medzi vodičmi státie na súkromnom pozemku, na chodníku s nedodržaním predpísanej vzdialenosti, v križovatke či na mestskej zeleni.

08. 11. 2017 07:00  |  Piešťany / Aktuálne
Ulicu zdobia takéto výtlky. (dan)

Piešťanský tankodrom opravia

Na titul najhoršia cesta v Piešťanoch ašpirujú rôzne komunikácie. Kto sa ale prešiel po Nálepkovej ulici v úseku od zubného strediska po budovu Enza, dá za pravdu, že tento titul si jednoznačne zaslúži.

07. 11. 2017 10:00  |  Piešťany / Aktuálne
Úspešné mladé vodnopólistky. (KVP Kúpele Piešťany)

Vodnopólové juniorky strieborné!

Zimnými majstrovstvami Slovenska odštartovala nová sezóna pre vodnopólové juniorky. Hráčky KVP Kúpele Piešťany cestovali na zápasy do Košíc tak, ako to vždy na začiatku sezóny býva, s omladeným kádrom, ale aj s odhodlaním zúročiť skúsenosti hráčok získané na medzinárodnej úrovni v mládežníckych výberoch Slovenska.

07. 11. 2017 09:00  |  Šport / Vodné pólo
Dobré ráno, Piešťany! (gak)

Dobré ráno, Piešťany!

Dnes je utorok 7. novembra. Meniny má dnes René.

07. 11. 2017 08:00  |  Piešťany / Aktuálne obsahuje video
Najnovšie vydanie Piešťanského týždňa. (red)

Čo prináša najnovší Piešťanský týždeň?

V čele krajskej samosprávy bude Jozef Viskupič. Rozhodli o tom svojimi hlasmi občania v sobotňajších voľbách. Ako sme volili a čo rozhodlo o porážke Tibora Mikuša? Krátku analýzu prinášame na strane 7.

07. 11. 2017 07:00  |  Piešťany / Najbližšie číslo
Jalec je vďačným jesenným úlovkom a rybou vhodnou na výrobu tresky. (pm)

Rybolov v našom regióne

Hmlisté a studené rána, slnečné a teplé dni, vlhké noci, padajúce lístie a počasie takmer bez vetra. Takto nejako vyzerá babie leto, čas, ktorý nám ľuďom vyhovuje.

07. 11. 2017 07:00  |  Región / Aktuálne
Riešením je umiestniť nádoby bližšie k reštaurácii. (jm)

Pešia zóna v plnej kráse

Na Sviatok všetkých svätých, na ulici Sad Andreja Kmeťa, bol pre návštevníkov na pešej zóny v dopoludňajších hodinách prichystaný nemilý obrázok. Buď zamestnanci reštaurácie alebo smetiari umiestnili kontajnery na veľmi nevhodné miesto, priamo pred meteorologickú stanicu.

07. 11. 2017 06:00  |  Piešťany / Aktuálne
Dobré ráno, Piešťany! (jm)

Dobré ráno, Piešťany!

Dnes je pondelok 6. novembra. Tento deň je Medzinárodným dňom ochrany životného prostredia pred ničením počas vojny a ozbrojeného konfliktu. Meniny má dnes Renáta.

06. 11. 2017 08:00  |  Piešťany / Aktuálne obsahuje video
J. Cabalovi prišli na osemdesiatiny zatancovať aj orientálne tanečníčky zo skupiny Shams. (ar)

Jozefovi Cabalovi tancovali k 80-ke orientálne tanečnice

Záhradkár Jozef Cabala z Piešťan má záľubu nielen v pestovaní netradičných plodín, ale aj v speve a prezentovaní sa na verejnosti. Či už v preoblečení za arabského šejka, alebo za Mikuláša. Jožko, ako ho všetci volajú, oslávil v týchto dňoch zrelú osemdesiatku!

05. 11. 2017 16:00  |  Piešťany / Spoločenská rubrika
Martin Žitňanský sa tento rok už na ľad nevráti. (amž)

Martin Žitňanský vymenil ľadový hokej za in-line

Piešťanský hokejista Martin Žitňanský vymenil ľadové korčule za kolieskové a prioritou sa preňho stal in-line hokej. Hoci sezónu odštartoval na ľade, jeho kroky viedli do talianskeho tímu Libertas Hockey Forlí, kde hrá najvyššiu taliansku súťaž v in-line hokeji.

05. 11. 2017 12:00  |  Šport / Hokej
Olívia Ana Šprláková-Zmorová si vybojovala päť cenných kovov. (archív ŠPK)

Medailová žatva plavcov

V Topoľčanoch sa v sobotu 14. októbra uskutočnili plavecké preteky O pohár primátora Topoľčian, na ktorých sa zúčastnili plavci z 21 slovenských klubov a oddielov. Farby ŠPK Kúpele Piešťany hájilo 19 dievčat a 16 chlapcov. Podarilo sa im spolu vybojovať 31 medailových umiestnení, z toho 11 zlatých.

05. 11. 2017 10:00  |  Šport / Plávanie
Projekt rekonštrukcie Kolonádového mosta vznikol už v roku 2012. Vtedy radnica na jeho realizáciu eurodotáciu nezískala. (archív MsÚ Piešťany)

Rekonštrukcia mosta opäť na pretrase

Do komunálnych volieb ostáva už len rok a v Piešťanoch sa opäť vyťahujú osvedčené predvolebné témy. Tentoraz na rokovanie novembrového mestského zastupiteľstva mieri zámer rekonštrukcie Kolonádového mosta. Len v tomto volebnom období je to už druhýkrát, predtým sa na stoloch mestských poslancov ocitla v úvode roka 2015.

05. 11. 2017 09:00  |  Piešťany / Aktuálne
Dobré ráno, Piešťany! (jm)

Dobré ráno, Piešťany!

Dnes je nedeľa 5. novembra . Tento deň je Svetovým dňom behu. Meniny má dnes Imrich.

05. 11. 2017 08:00  |  Piešťany / Aktuálne obsahuje video
Voliči dali dôveru novému županovi Jozefovi Viskupičovi. (vd)

Zomrel kráľ, nech žije kráľ!

Aj takto by sa dali parafrázovať výsledky volieb predsedu Trnavského samosprávneho kraja. Po 12 rokoch v tejto funkcii prehral Tibor Mikuš súboj s Jozefom Viskupičom.

05. 11. 2017 07:53  |  Piešťany / Aktuálne
Momentka z volebnej miestnosti č. 26 v budove „invalidovne“ na Vrbovskej ceste v Piešťanoch. (vd)

Účasť vo voľbách rastie, nie však závratne

Na Slovensku prebiehajú v poradí piate voľby poslancov a predsedov samosprávnych krajov od vzniku republiky. Približne 4 435 000 voličov môže dnes až do 22:00 využiť svoje právo rozhodnúť o vedení samosprávnych krajov na najbližších päť rokov.

04. 11. 2017 15:31  |  Piešťany / Aktuálne
Vo volebnom okrsku číslo 26 v Piešťanoch - v budove invalidovne na Vrbovskej ulici zažili voliči aj čakanie na prázdnu stoličku za plentou. (vd)

V Piešťanoch popoludní čakali na voľnú stoličku za zástenou

Ľudia sa pomaly trúsili od rána až do popoludnia i do volebnej miestnosti okrsku číslo 26 na Vrbovskej ceste v Piešťanoch. Po druhej popoludní dokonca voliči zažili aj čakanie na prázdnu stoličku za zástenou.

04. 11. 2017 14:50  |  Piešťany / Aktuálne
Starosta obce Ostrov Jozef Tkácz sa z volebnej miestnosti ponáhľal na futbal a potom na hodovú zábavu. (vd)

Ostrov: voľby, hodová zábava aj futbalový zápas

Obyvatelia Ostrova počas prvej novembrovej soboty nevedeli, čo robiť prv. Či voliť svojich zástupcov do vyššieho územného celku, alebo dopekať kačice a lokše, prípadne povzbudzovať svojich futbalistov, ktorí odohrali popoludní zápas proti tímu Šípkového. Večer bolo treba vypnúť a chystať sa na hodovú zábavu do kultúrneho domu. Vyhrávať malo Slniečko a dídžej Minoxy.

04. 11. 2017 14:32  |  Región / Aktuálne
Štýl skupiny je založený na dôslednom ohýbaní a voľnej mutácii stereotypov metalového žánru.  (Soundslike)

Hudobný tip - Soft Pink Truth

V rubrike predstavujeme albumy, ktoré stoja za vypočutie. Či už ide o známe, neznáme, či neprávom prehliadané tituly, vždy sa snažíme nachádzať svojské, unikátne odklony od bežnej produkcie.

04. 11. 2017 14:00  |  Kultúra / Hudba
Lukáš a jeho mamička Natália.  (vd)

Privítali sme do života

Do piešťanskej pôrodnice prišla porodiť svojho prvého synčeka Lukáša (2950 g, 48 cm) jeho mamička Natália Mlčúchová z Nového Mesta nad Váhom. Zo syna mal obrovskú radosť aj jeho tatino Roman Mlčúch. Dieťatko sa narodilo v utorok 17. októbra o 8.51 h, na svet mu pomohla MUDr. Katarína Skálová.

04. 11. 2017 12:00  |  Piešťany / Narodili sa
Prvým voličom z bežných obyvateľov obce Nová Lehota bol Ľubomír Kováčik. (vd)

Voľby v Novej Lehote – najskôr práca, až potom občianska povinnosť

Piešťanský týždeň bol aj pri voľbách v Novej Lehote. Obľúbená seriálová dedinka – Horná Dolná sa v sobotu 4. novembra nedala vyviesť z konceptu. Jej obyvatelia dopoludnia uprednostnili bežné povinnosti pred občianskymi. Niekto zháňal oráča, iný opravoval auto, ďalší upratovali, varili a chystali sa do záhrady. Vo volebnej miestnosti, ktorú zriadili v obecnom úrade vládla pokojná a prívetivá atmosféra.

04. 11. 2017 11:53  |  Región / Aktuálne
O poslanecké kreslá bojuje dnes 248 kandidátov, o post predsedu piati uchádzači. (gak)

Župné voľby zatiaľ nelákajú

Dnes si volíme predsedu Trnavského samosprávneho kraja a poslancov do krajského zastupiteľstva, konkrétne v Piešťanoch piatich.

04. 11. 2017 10:12  |  Piešťany / Aktuálne
KVP Kúpele Piešťany má za sebou nie príliš vydarený víkend. (archív KVP)

Vodnopólisti s vysokými prehrami

Vodnopólisti KVP Kúpele Piešťany neprežili vydarený víkend.

04. 11. 2017 10:00  |  Šport / Vodné pólo
Piešťanská nemocnica si v rebríčku pohoršila. (gak)

Piešťanská nemocnica v rebríčku poklesla

Rebríček nemocníc zostavený INEKO-m podľa kvality poskytovania zdravotnej starostlivosti posunul oproti poslednému hodnoteniu piešťanskú Nemocnicu Alexandra Wintera v kategórii všeobecných nemocníc dozadu o jedno miesto.

04. 11. 2017 09:00  |  Piešťany / Aktuálne
Dobré ráno, Piešťany! (Juraj Machovič)

Dobré ráno, Piešťany!

Dnes je sobota 4. novembra. Meniny má dnes Karol.

04. 11. 2017 08:00  |  Piešťany / Aktuálne obsahuje video
Rozlúčkový koncert s Kursalonom odohrá Radovan Tariška Radio Band v sobotu 4. novembra. (jazz.sk)

Podoby džezu perom Jana Babiča

Milí priatelia džezu a dobrej hudby, 28. októbra 1918 vznikla Československá republika, vlasť dvoch bratských národov, Čechov a Slovákov... Oznam vytesaný do žuly alebo odliaty do bronzu. Aby vydržal na veky vekov...

03. 11. 2017 16:00  |  Kultúra / Hudba
Články 1301 - 1350 z 25343
GARGO
Regal Burger

Anketa