Všetky články

Piešťanskí hokejisti vyhrali prvý zápas série 8:4. (archív ŠHK 37)

Piešťanci si poradili s Ružomberkom

Druholigoví hokejisti ŠHK 37 Piešťany nastúpili v sobotu na stretnutie o umiestnenie na 11. priečke, keď na domácom ľade privítali MHK Ružomberok. Piešťanci zápas bez problémov zvládli, svojho súpera zdolali 8:4 a v sérii sa ujali vedenia 1:0.

14. 03. 2017 15:00  |  Šport / Hokej
Final Four CEWL: Piešťanské Čajky sa musia uspokojiť so striebornými medailami. (L. Duračka)

Piešťanské basketbalistky na titul v CEWL nedosiahli

Piešťanské Čajky majstrovskú trofej v nadnárodnej Stredoeurópskej lige basketbalistiek (CEWL) 2016/ 2017 nezískali. Vicemajsterky slovenskej extraligy pod vedením trénera Martina Pospíšila prehrali v nedeľňajšom finále na záverečnom turnaji Final Four v Brne s usporiadateľským klubom KP 53:65.

14. 03. 2017 14:00  |  Šport / Basketbal

Alexandra Mathiasová: Piešťany sa posúvajú vpred

Piešťany sú malé mestečko, kde je „odvšadiaľ všade“ relatívne blízko. Keď má človek trošku času, pokojne a bez väčších problémov sa presunie z bodu A do bodu B peši. Samozrejmosťou sú naše obľúbené bicykle, ktoré čas prepravy odjakživa urýchľovali a zvyšovali komfort domácich.

14. 03. 2017 12:22  |  Piešťany / Editoriál
Z. Haasová zabávala Piešťanky celé dve hodiny. (vd)

Koncert pre ženy so Zuzanou Haasovou

Celé dve hodiny sa v kine Fontána Piešťankám pri príležitosti Medzinárodného dňa žien prihovárala a zabávala ich spevom i tancom 35-ročná speváčka a herečka z Paneláka, Zuzana Haasová. Spolu so svojou kapelou Susie Haas Band, hudobníkmi v námorníckych rovnošatách, nenechali publikum ani chvíľu odpočívať.

14. 03. 2017 12:20  |  Piešťany / Spoločenská rubrika obsahuje video obsahuje fotogalériu
Členovia Robotického krúžku SPŠE reprezentovali školu v Trenčíne.
 (archív školy)

Maturanti z elektropriemyslovky zostrojujú víťazné roboty

Trenčianska súťaž robotov prináša Strednej priemyselnej škole elektrotechnickej (SPŠE) v Piešťanoch už dlhodobo medailové umiestnenia. I tento rok jednu z kategórií vyhral maturant tejto školy Lukáš Frank. Zostrojil robota, s ktorým zvíťazil v kategórii Free style.

14. 03. 2017 11:00  |  Mladí dnes / Školstvo
Je otázne, či Jozef Metelka pridá ďalšie medaily ako slovenský reprezentant. Ilustr. foto (FB J. Metelku)

Bude jazdiť za V. Britániu?

Príde Slovensko o špičkového piešťanského paracyklistu Jozefa Metelku? O elitného slovenského športovca sa zaujíma Veľká Británia, kde dlhodobo žije, a ponúkajú mu tu špičkové podmienky.

14. 03. 2017 10:00  |  Šport / Ďalšie športy
Na poslednej mestskej rade Tamajka opäť odmietol dosah poslancov na bytový podnik. (Jozef Vojčiniak)

Bytový podnik nejdú privatizovať, iba v ňom míňať eurofondy

Jeden z verejne prezentovaných dôvodov, pre ktoré primátor Miloš Tamajka urobil počas Vianoc zmeny vo vedení piešťanského mestského bytového podniku, je údajne predražené parkovisko, ktoré malo vzniknúť vedľa mestskej knižnice na Školskej ulici a realizovať ho mal bytový podnik. Jeho nový konateľ Pavol Vermeš o tejto údajnej predraženosti verejne šíri i ľahko vyvrátiteľné klamstvá. Ako napríklad, že výstavbu tohto parkoviska mal bytový podnik pod vedením Evy Kollárikovej vysúťažiť v hodnote 170-tisíc eur.

14. 03. 2017 09:00  |  Piešťany / Aktuálne
Objekt už ani zďaleka nepripomína základnú školu. (am)

V Piešťanskom týždni 10/2017 sa dočítate...

Ak vás zaujíma aktuálne dianie v Piešťanoch, ale i v regióne, neváhajte a už v utorok ráno si kúpte najnovšie vydanie Piešťanského týždňa! Dočítate sa v ňom o horúcich novinkách v politickom, spoločenskom, kultúrnom i športovom dianí. Gazdinky sa môžu inšpirovať receptom, mladé ženy bábätkom, muži fotografiami krásnych dám a tí, čo ešte neobjavili naše kvality, listovaním 24 strán najčítanejšieho regionálneho periodika Piešťanský týždeň.

14. 03. 2017 08:30  |  Piešťany / Najbližšie číslo
Ilustr. foto (mp)

Francúzske filmy zaplnia Dom umenia

V Dome umenia Piešťany si na svoje prídu fanúšikovia európskej kinematografie, a to v rámci festival francúzskeho filmu s názvom Crème de la Crème IV.

13. 03. 2017 13:30  |  Kultúra / Film
Ondřej Štveráček (Vojtech Hank)

Ondřej Štveráček Trio už v piatok v Kursalone

V piatok 17.3.2017 sa v Art Jazz Gallery o 20:00 hod. predstaví Ondřej Štveráček Trio. Spolu s ním budú hrať Tomáš Baroš a Marián Ševčík.

13. 03. 2017 09:10  |  Kultúra / Hudba
Čitatelia obľubujú literatúru faktu, ale aj históriu zachytenú v písmenách. (ilustr. foto: pixabay.com)

Nepotrebným knihám by mesto mohlo vyhradiť priestor

Marec je mesiac knihy už od roku 1955, keď ho v bývalom Československu vyhlásili na počesť spisovateľa Mateja Hrebendu. Cieľ bol jednoduchý - podpora trvalého záujmu o knihy. Ako je to s knihami v súčasnosti? O týchto dielach a záujme zákazníkov pre Piešťanský týždeň porozprávala Daniela Balošáková z Kníhkupectva PN.

12. 03. 2017 13:00  |  Galéria / Rozhovory
Srdečne blahoželáme! (Viera Dusíková)

Srdečne blahoželáme!

V stredu 22. februára o 9.15 h sa v piešťanskej pôrodnici narodila Monike a Pavlovi Kovalčíkovcom z Boroviec druhá dcérka - Pavlína (3580 g, 52 cm). Doma si sestričku privítala sedemročná Simonka.

12. 03. 2017 09:00  |  Región / Narodili sa
Pri pohľade na nepoškodený hotel Lipa sa mnohým vynárajú spomienky. (Eva Drobná, Balneologické múzeum)

Model hotela Lipa pripomína už historické časy

Piešťanec Roman Sékeľ pred časom opäť potešil obyvateľov kúpeľného mesta. Po zhotovení modelu hotela Slovan sa rozhodol vytvoriť aj hotel Lipa. Zhorenú a schátranú stavbu, v súvislosti s ktorou si mnohí vybavia tancovačky a iné príjemné chvíle, si teraz môžu pamätníci pripomenúť vďaka 3D modelu.

11. 03. 2017 13:00  |  Piešťany / Aktuálne
Hráč roka 2016 by sa chcel stať profesionálnym golfistom. (archív M. B.)

Golfista roka M. Brezovský: Mojím snom je hrať European Tour

Piešťanec Michal Brezovský patrí k najlepším golfistom na Slovensku a nedávno si zo slávnostného galavečera Slovenskej golfovej asociácie odniesol ocenenia v troch kategóriách. Mladý golfista sa túži stať profesionálom a v rozhovore nám prezradil svoje dojmy z úspešnej minulej sezóny, ale aj svoje ciele do nasledujúceho ročníka i ďalšej kariéry.

11. 03. 2017 07:46  |  Šport / Ďalšie športy
Peter Behul patrí k najlepším
hráčom MTJ Piešťany. (šg)

Stolní tenisti MTJ smerujú do baráže

Stolnotenisové súťaže sa prehupli do svojej záverečnej časti. Z pätice družstiev MTJ Piešťany zasiahli naposledy do bojov o body iba štyri družstvá, pretože céčko malo voľno.

10. 03. 2017 16:00  |  Šport / Ďalšie športy
Malí zvedavci si pozreli i vzdialené objekty, akým bola napríklad kostolná veža. (am)

Mesiac, Venušu aj Plejády pozorovali napriek oblakom

Vo Vrbovom sa stretli desiatky záujemcov o astronómiu a kozmonautiku. V sobotu 4. marca na tamojšom futbalovom štadióne si počas celého popoludnia vychutnávali zaujímavý program.

10. 03. 2017 15:00  |  Región / Aktuálne

Inzercia Piešťanský týždeň 9/2017

10. 03. 2017 14:30  |  Rýchly výber / Inzercia
Začiatkom leta by malo na Lide pribudnúť viac podobných objektov. (Anna Horčinová)

Diskutovali na tému Lido

Vážsky ostrov, známy pod názvom Lido, je opäť v centre pozornosti. Vo štvrtok 2. marca sa totiž v piešťanskej mestskej knižnici uskutočnila diskusia, ktorá mala objasniť, ako by mala táto časť mesta vyzerať.

10. 03. 2017 14:00  |  Piešťany / Aktuálne
A. Boorová pri otváraní zrekonštruovanej hasičskej zbrojnice v Prašníku v roku 2012. (Elena Rubaninská)

Priskoro dotĺklo srdce pokladníčky hasičov z Prašníka

Prišla zlá správa. Dňa 20. februára opustila pozemský svet vo veku 39 rokov rodáčka z Prašníka, pokladníčka miestneho zboru dobrovoľných hasičov, Adriana Boorová, rodená Mosná. Žila v Bratislave s manželom Petrom a dvomi synmi, dvanásťročným Timkom a sedemročným Maťkom. Prehrala dvaapolročný statočný boj so zákernou chorobou.

10. 03. 2017 13:00  |  Región / Spoločenská rubrika
Jahňacinu navoňajte cesnakom, paprikou a rozmarínom. (reprofoto z knihy)

Nie je fešák, ale variť vie!

V spolupráci s majstrom kuchárom Pavlom Pospíšilom vydal Richard Sulík netradičnú kuchársku knihu s názvom, ktorý parafrázujeme v titulku - Fešák nie som, ale variť viem! V úvode sa „vyhráža“, že keď jedného dňa skončí v politike, stane sa kuchárskym experimentátorom a ponúka čitateľom dvanásť menu, každé pozostáva z predjedla, prvého chodu, hlavného jedla a dezertu. S dovolením autora niektoré z receptov postupne predstavíme aj čitateľom Piešťanského týždňa.

10. 03. 2017 12:00  |  Galéria / Recepty

Športové triedy zastupiteľstvo schválilo, talentové skúšky budú v apríli

Poslanci na minulotýždňovom zasadnutí mestského zastupiteľstva jednohlasne schválili vznik športových tried futbalistov, basketbalistiek a florbalistov v Piešťanoch. Tie tak po desiatkach rokov obnovia tradíciu na Základnej škole na Holubyho ulici. Talentové skúšky sa budú konať 24. apríla.

10. 03. 2017 11:00  |  Mladí dnes / Školstvo
Nevyhnutné ošetrovanie mestského parku, aby ostal pekný aj pre ďalšie generácie. (vd)

Arboristi makajú: Ošetrili 350 stromov a 700 kríkov

Ulice boli ešte na niektorých miestach uspaté zimou, no pracovníci Služieb mesta Piešťany (SMP) už behali s traktormi i pílami po parku či trávnatých plochách. Tam, kde bol starý strom, ktorého konáre nebezpečne prevísali nad chodník či cestu, haluzinu odstránili, strom presvetlili, obnovili. Ešte predtým, na jeseň, však mnohé nebezpečné stromy vypílili a dvojnásobné množstvo vysadili. O starostlivosti, plánoch i aktuálnej situácii sme sa porozprávali s vedúcim Strediska zelene SMP, Petrom Tekulom.

10. 03. 2017 10:10  |  Piešťany / Aktuálne
Galériu Domu umenia zaplnili pestrofarebné umelecké diela. (am)

Vystavujú šperky a farebné obrazy

Nielen dámy si minulý týždeň prišli v Dome umenia Piešťany na svoje. V tamojšej galérii sa totiž vo štvrtok 2. marca uskutočnila slávnostná vernisáž výstavy s názvom Štruktúry šperku. Striebro vo vitrínach a farby na plátnach prilákali desiatky milovníkov kultúry.

10. 03. 2017 10:00  |  Kultúra / Výstavy
Obľúbeným jedlom Ľ. Wintera boli makové šúľance, preto knihu pokrstili makom. (am)

Knihu Winterových spomienok pokrstili makom

Nové vydanie knihy Spomienky na Piešťany, ktorú napísal sám budovateľ piešťanských kúpeľov Ľudovít Winter, uzrelo svetlo sveta. V stredu 1. marca ju pokrstili v priestoroch Elektrárne Piešťany. Za prítomnosti verejnosti knihu do života uviedli makovými zrniečkami.

10. 03. 2017 09:00  |  Piešťany / Spoločenská rubrika
(Warner Bros Records)

Hudobný tip: Lianne La Havas - Blood

V rubrike Hudobný tip predstavujem albumy, ktoré stoja za vypočutie. Vyberám tituly, ktoré sú zaujímavé po hudobnej i po koncepčnej stránke. Hudba sa však lepšie počúva, ako sa o nej číta, preto si budete môcť vypočuť ukážku z predstavovaného albumu každú sobotu o 21.00 h na vlnách Rádia Piešťany.

10. 03. 2017 08:35  |  Kultúra / Rádio Piešťany
Počas vystúpenia sa predstavilo aj niekoľko mladých recitátorov. (am)

Verše o láske zaplnili pódium malej sály

Do malej sály Domu umenia Piešťany zavítali milovníci lyrickej tvorby. Výber najkrajších veršov francúzskej ľúbostnej poézie od 16. storočia až po Préverta potešil uši i srdcia divákov v piatok 3. marca. Predviedli ich ochotníci z Poetickej scény Divadielka galéria z Nového Mesta nad Váhom.

09. 03. 2017 16:00  |  Kultúra / Divadlo
Ilustr. foto (L. Duračka)

Z tábora Čajok pred Final Four CEWL znie: Chceme sa pobiť o víťazstvo!

Piešťanské Čajky čaká už počas nasledujúceho víkendu 11.-12. marca ďalší z vrcholov sezóny. Basketbalistky z kúpeľného mesta sa predstavia na finálovom turnaji Central Europe Women League v Brne, kde sa pobijú o celkové víťazstvo.

09. 03. 2017 15:15  |  Šport / Basketbal
Aj tohto psa si z útulku vyzdvihol pôvodný majiteľ. (archív Útulok Piešťany)

Pozor na psích utekáčov!

Otepľovanie cítia nielen ľudia, ale i zvieratá. Na psy tento jav funguje rovnako, dokonca sa v nich prebúdzajú pudy a tie ich často môžu tiahnuť aj mimo domova. Len od začiatku februára si z piešťanského útulku vyzdvihli sedem malých utečencov pôvodní majitelia.

09. 03. 2017 15:00  |  Galéria / Dom, byt, záhrada
Primátor Miloš Tamajka zvolal na piatok 10. marca mimoriadne zasadnutie mestskej rady. (Jozef Vojčiniak)

Tamajka naďalej odmieta rešpektovať mestské zastupiteľstvo

Piešťanský primátor Miloš Tamajka svoje snaženie o odstavenie mestských poslancov o spolurozhodovaní v bytovom podniku nevzdáva. Na piatok 10. marca zvolal mimoriadne zasadnutie mestskej rady, kde ako jeden z bodov programu figuruje oznam o pozastavení výkonu poslaneckých uznesení z posledného zastupiteľstva konaného 28. februára.

09. 03. 2017 14:51  |  Piešťany / Aktuálne
Moderátor Slavo Jurko Ostrovčanov pobavil, keď im kládol otázky na telo. (vd)

Ostrovčania boli jednotní: Zapreli všetky hriechy!

Kultúrny dom v Ostrove bol v sobotu 4. marca popoludní doslova nabitý ľuďmi. Na rozhovor s obľúbeným kňazom Jánom Sucháňom, ktorý vo farnosti pôsobil v minulosti celých jedenásť rokov, prišli nielen Ostrovčania. Boli tam aj Piešťanci, Trebatičania či Krakovanci. Akciu s názvom Poďme sa rozprávať v Ostrove viedol známy moderátor Slavo Jurko, na gitare hral a spieval Juraj Hnilica, ktorému súťaž Česko-Slovensko má talent otvorila cestu k profesionálnej kariére, po ktorej túžil viac ako pätnásť rokov. Hnilicu sprevádzal na gitare Michal Kulich.

09. 03. 2017 14:00  |  Región / Aktuálne
V Piešťanoch postavia polozapustené kontajnery v pilotnom projekte. (piestany.sk)

Radnica chce testovať do zeme zapustené kontajnery na odpad

V Piešťanoch chcú testovať polopodzemné kontajnery na odpad. Kontajnery zapustené do zeme majú množstvo výhod, má ich však byť menej ako klasických nádob na odpad. Radnica si v pilotnom projekte chce overiť, či sú ľudia ochotní akceptovať dlhšiu vzdialenosť z bytu ku kontajneru. Poslanec Peter Jančovič však vedenie mesta nabáda i k opatrnosti, nakoľko pri nepremyslení dôsledkov tejto aktivity by vývoz odpadu po ukončení pilotného projektu mohol pre piešťanské domácnosti výrazne zdražieť.

09. 03. 2017 13:00  |  Piešťany / Aktuálne
Amatérsky tím Doktor hokej si to rozdal v exhibičnom zápase so slovenskými vodákmi. (av)

Vodáci ukázali, že sa nestratia ani na zamrznutej vode

Piešťanský amatérsky tím Doktor hokej cestoval počas poslednej februárovej soboty na malý zimný štadión do bratislavského Lamača. V odvetnom exhibičnom zápase znova nastúpil proti výberu vodákov, v ktorom si zahrali aj Piešťanci Matej Orviský, Adrián Nesteš, Štefan Klapica, Vincent Petruška a Andrej Vičan.

09. 03. 2017 12:00  |  Šport / Hokej
Začepčenie v podaní domácej skupiny Krakovčanka. (Jozef Lelovič)

Nevesty sa inšpirovali svadobnou výstavou v Krakovanoch

„Pomaly ma veďte, hej, hore tou dedinou, nech sa odoberiem od svojich frajerov...“ Táto pieseň by sa mohla stať hymnou pilotného ročníka Svadobnej výstavy v Krakovanoch. Počas uplynulého víkendu sa kultúrny dom premenil na komplexný svadobný salón, kde sa začepčovali, líčili, fotili a prezliekali do svadobných šiat budúce nevesty. Stoly skrášlené svadobnými kompozíciami, figuríny - nevesty a ženíchovia, na hlavách prítomných dievčat venčeky, ešte aj svadobné kytice a rozpočty na hostiny tu robili.

09. 03. 2017 11:00  |  Región / Aktuálne obsahuje video obsahuje fotogalériu
Dielo Giuseppe Verdiho - La traviata - patrí medzi špičkové opery. (KEN HOWARD)

Opera La traviata v Dome umenia

Milovníci kultúry si opäť môžu vychutnať opernú lahôdku. V sobotu 11. marca o 18.55 h sa na plátne v Dome umenia Piešťany objavia počas priameho prenosu z Metropolitnej opery v New Yorku jedni z najlepších umelcov súčasnosti v predstavení La traviata.

09. 03. 2017 10:18  |  Kultúra / Hudba
Požiar sa v nedeľu 5. marca rozpútal aj na Šteruskej ceste vo Vrbovom. (KR HaZZ)

Rekordný počet zásahov a požiarov, hľadali aj stratenú ženu

Piešťanskí hasiči zaznamenali na začiatku marca rekordný počet výjazdov, mali ich už 82. V porovnaní len s dvomi predchádzajúcimi rokmi, keď za celý rok 2016 riešili 327 udalostí a rok predtým 375, je tohtoročné marcové číslo alarmujúce. Zvýšil sa najmä počet požiarov. Len v uplynulom týždni vyrážali so zapnutou sirénou k rôznym typom požiarov, ale aj k nehode na železnici, pri ktorej sa zranila mladá Piešťanka, noc strávili hľadaním stratenej ženy v Dolnom Lopašove a hasením skládky v Rakoviciach.

09. 03. 2017 10:00  |  Piešťany / Aktuálne
Peter Lipa
 (DRECPY)

Do Piešťan zavíta džezmen Peter Lipa

Už v piatok 10. marca o 19.30 h sa bude v Piešťanoch konať výnimočný koncert, ktorý by si určite nemal nechať ujsť žiadny milovník džezu.

09. 03. 2017 09:04  |  Kultúra / Hudba
Situácia s parkovaním na Holubyho ulici je neúnosná, čo s tým urobí radnica? (am)

Obyvatelia Holubyho sa chytajú za hlavu - kde budú parkovať?

Obyvatelia Holubyho ulice v Piešťanoch sú zúfalí. Ak chcú so svojimi autami vyjsť z garáží v čase, keď do školy privážajú svoje ratolesti rodičia, nemôžu. O parkovaní ani nehovoriac. Všetky voľné plochy sú plné. Ulica je na prasknutie. Keď sa dozvedeli, že v jednej z budov má byť od septembra zriadené elokované pracovisko škôlky so štyridsiatimi deťmi, chytajú sa za hlavu. Klincom do rakvy ich trpezlivosti je plánované zriadenie športovej triedy.

09. 03. 2017 09:02  |  Piešťany / Aktuálne
Kuchárky, ktoré sa starali o spokojnosť hráčov. Zľava: M. Jurkasová, D. Zemková, I. Kabelová, B. Struhárová, O. Pápežová a D. Vlkovičová. (Štefan Gregorička)

V Dolnom Lopašove končia fašiangy aj mariášom

Neodmysliteľnou súčasťou záveru fašiangového obdobia v Dolnom Lopašove je popri chodení pod šable aj mariášový turnaj. Ten sa teší každoročne veľkej popularite medzi kartármi zo širokého okolia. V tomto roku sa uskutočnil už jeho 17. ročník a zúčastnilo sa ho 105 mariášistov.

08. 03. 2017 16:00  |  Región / Spoločenská rubrika
V Lančári sa s basou rozlúčila folklórna skupina Podhoranka. (archív Podhoranky)

Na pochovávaní basy namiesto akvabel - akvabulovia

Len jeden deň v roku zažije Kultúrny dom v Lančári chvíle, keď je všetko možné a z normálnych ľudí sa stávajú „blázni“. Tak to bolo aj v sobotu 25. februára, keď folklórna skupina Podhoranka opäť pochovávala basu. O fakte, že sa vybláznili dosýta, svedčí smiech vyše dvesto ľudí, ktorý bolo počuť až do Vrbového.

08. 03. 2017 15:00  |  Región / Aktuálne
Piešťanské vodnopólistky opustili pred sezónou viaceré opory. (archív KVP)

Prvá liga žien vo vodnom póle: Piešťanky s veľkými zmenami

Úvodným turnajom, ktorý sa uskutočnil v Košiciach, odštartoval nový ročník prvej vodnopólovej ligy žien. Štartujú v ňom aj hráčky piešťanského klubu KVP Kúpele – obhajkyne majstrovského titulu. Hovorí sa, že ľahšie je titul získať, ako ho obhájiť, v prípade piešťanských pólistiek to bude platiť dvojnásobne.

08. 03. 2017 14:00  |  Šport / Vodné pólo
Kone z ranča Cawalero prvýkrát zabavili v úvode minulého roka. (Jozef Vojčiniak)

Na Vážskom ostrove znovu zabavovali zvieratá

Zdá sa, že anabáza so zanedbaným chovom zvierat na ranči Cawalero v Piešťanoch už je konečne na konci. Na túto problematiku na základe informácií od našich čitateľov poukázal práve Piešťanský týždeň ešte v úvode minulého roka. Po zverejnení informácií, v akom zúboženom stave sa nachádza na tomto ranči niekoľko psov, dva kone a jeden poník, krajská veterinárna správa zasiahla a zvieratá zabavila. Bohužiaľ, majiteľke sa tento stav podarilo zvrátiť a začiatkom minulého leta jej poníka a jedného koňa museli vrátiť.

08. 03. 2017 13:05  |  Piešťany / Aktuálne
Žihadielko by mali postaviť na Ulici E. F. Scherera alebo na Vážskej ulici. (archiv Lidl)

Piešťany vyhrali Žihadielko!

Obyvatelia Piešťan sa spojili pre dobrú vec a usilovným hlasovaním vyhrali nové ihrisko pre deti.

08. 03. 2017 11:13  |  Piešťany / Aktuálne
Dopredaj cigariet skončil (Finančná správa/pixabay)

Dopredaj cigariet skončil

Colníci počas kontroly zameranej na dodržiavanie daňových predpisov zaistili obchodníkovi z obce v Piešťanskom okrese cigarety, ktorých dopredaj zákon umožňoval len do 28.februára 2017.

08. 03. 2017 10:36  |  Krimi / Na hrane zákona
Martin Svorad (vľavo) sa stane hlavným mestským kontrolórom.
 (pror)

Piešťany majú opäť hlavného kontrolóra

Mesto Piešťany má po troch mesiacoch opäť svojho hlavného kontrolóra. Poslanci si počas mestského zastupiteľstva v utorok 28. februára tajným hlasovaním v dvoch kolách za neho vybrali Martina Svorada. Druhá v poradí sa umiestnila mestská poslankyňa z klubu Spoločne pre Piešťany Zita Bruncková. Tá získala deväť hlasov, len o jeden menej ako M. Svorad.

08. 03. 2017 10:07  |  Piešťany / Aktuálne
Ľubomíra Behana pred súd predviedla policajná eskorta. (am)

Behan sa postavil pred súd

Väzeň Ľubomír Behan, ktorý vlani unikol z leopoldovskej väznice, čelí ďalšej obžalobe. V stredu 8. marca sa v sprievode policajnej eskorty postavil pred piešťanský okresný súd za trestný čin sprenevery. Podľa našich informácií mal predať požičaný automobil.

08. 03. 2017 09:00  |  Piešťany / Aktuálne obsahuje video
Úspešné plavkyne ŠPK Kúpele (zľava) S. Niepelová, R. Buková a L. Paulíková. (archív (ŠPK))

Plavci ŠPK uspeli na Veľkej cene Trnavy

Počas posledného februárového víkendu sa uskutočnili medzinárodné plavecké preteky VC Trnavy pri účasti 400 pretekárov z 35 domácich klubov aj zo zahraničia. Zúčastnili sa plavci zo Švajčiarska, Maďarska, Českej republiky a Poľska. Plavci ŠPK Kúpele si vyplávali päť medailí.

07. 03. 2017 15:00  |  Šport / Plávanie

Jozef Vojčiniak: Zastrašovanie novinárov

Zastrašovanie novinárov z piešťanskej radnice neustáva. Potom, ako sme na našej webovej stránke zverejnili video o vynášaní tisícok strán dokumentácie mestského bytového podniku, podal trestné oznámenie tentoraz radničný úradník Pavol Vermeš. Vraj sme sa zverejnením videa dopustili ohovárania.

07. 03. 2017 12:44  |  Piešťany / Editoriál
V pondelok 6. marca pred siedmou hodinou večer sa v Sokolovciach stala dopravná nehoda. (HaZZ)

Havária v Sokolovciach – zranili sa dvaja dospelí a jedno dieťa

V pondelok 6. marca pred siedmou hodinou večer sa v Sokolovciach stala dopravná nehoda. V aute, ktoré havarovalo na štátnej ceste II/507 boli tri osoby.

07. 03. 2017 12:32  |  Krimi / Doprava
Podhoranka sa v Piešťanoch rozlúčila s fašiangom typicky vtipne. (vd)

Piešťanci dostali fašiangové požehnanie WC kefou

Farár Emil Jankovič so svojím kolegom v bielo-čiernej kutni Pavlom Kunicom a harmonikárom v bielej kňazskej košeli so strapatou parochňou Michalom Krihom - to sú len tri postavy z folklórnej skupiny Podhoranka z Kočína-Lančára, ktoré spolu s ďalšími – cigánmi, plačkami, ženičkami i chlapmi v ľudových odevoch - šírili v utorok 28. februára dobrú náladu na Námestí slobody v Piešťanoch.

07. 03. 2017 12:19  |  Piešťany / Aktuálne obsahuje video obsahuje fotogalériu
Starosta P. Gogol odovzdal symbolický kľúč riaditeľke škôlky M. Šimončíkovej. (J. Heler)

Ratnovce: Dokončili nový pavilón škôlky

V Ratnovciach dokončili a do prevádzky odovzdali novú prístavbu materskej školy. Od poklepania základného kameňa, ktoré sa uskutočnilo počas obecných hodov, neuplynul ani rok. V pondelok 27. februára odovzdal starosta obce symbolický kľúč od prístavby riaditeľke škôlky.

07. 03. 2017 11:00  |  Región / Aktuálne
Články 101 - 150 z 22377
Lekáreň Regia

Anketa