Všetky články

Prvú Lipu ústavy zasadili predstavitelia mesta na Námestí slobody. (archív Viliama Nemca)

Zmizli lipy ústavy, zmiznú aj Slováci?

V uplynulom týždni slávili Slováci dva štátne sviatky - 73. výročie Slovenského národného povstania a štvrťstoročie od schválenia Ústavy Slovenskej republiky poslancami parlamentu.

10. 09. 2017 10:00  |  Piešťany / Aktuálne
Vyvrcholením celodenného podujatia bolo vyhlásenie víťazov BOVOolympiády, ceny i poháre si prevzali od rozhodcov starostovia obcí Bašovce, Ostrov a Veľké Orvište.  (Viera Dusíková)

Bašovce. Veľké Orvište a Ostrov žili v znamení olympiády

Futbalové ihrisko v Bašovciach sa v sobotu 9. septembra stalo dejiskom tretieho ročníka podujatia s názvom BOVO olympiáda. Obyvatelia spriatelených obcí Bašovce, Veľké Orvište a Ostrov (BOVO) zažili deň plný súťaženia, dobrej pohody, varenia gulášu, cyklistiky či preťahovania lanom.

10. 09. 2017 09:00  |  Región / Aktuálne
Najvplyvnejšia Slovenka v Bruseli má pod patronátom rozširovanie EÚ. (Archív K.M.)

Byť v jadre únie je pre nás životne dôležité

Katarína Mathernová je formálne najvyššie postavenou Slovenkou v diplomatických kruhoch a európskej zahraničnej politike v Európskej komisii. Svoje postavenie nezískala vďaka nominácii slovenskou vládou, ale na základe konkurzu. Pre mnohých Slovákov nejde o neznámu ženu, napríklad v júli sa s ňou mohli stretnúť na festivale Pohoda.

10. 09. 2017 08:00  |  Galéria / Rozhovory
Padákoví odborníci letectva to mali vďaka nárazovému vetru náročnejšie. (gak)

Ukážky vojakov a policajtov sledovali so zatajeným dychom

Občas plač, inokedy smiech, vypúlené oči od úžasu a do toho streľba či hukot leteckých motorov. Vzrušenie i zábavu priniesol už 11. ročník Dňa ozbrojených zložiek a záchranných systémov s deťmi, ktorý sa uskutočnil v priestoroch Areálu Vojenského historického ústavu v Piešťanoch.

09. 09. 2017 20:02  |  Piešťany / Aktuálne obsahuje video
Karička, vystúpenie počas sprievodu. (archív Slnečnice)

Slnečnica žiarila v Taliansku

Folklórny súbor Slnečnica pôsobiaci pri Strednej priemyselnej škole elektrotechnickej v Piešťanoch ani toto leto nezaháľal.

09. 09. 2017 18:00  |  Kultúra / Tanec
Škorce sa pred odletom do severnej Afriky zhlukujú do kŕdľov. (Jozef Chavko)

Signálom, že leto sa končí, je odlet sťahovavcov

Potomstvo niektorých vtáčích druhov sa ešte len učí lietať potom, ako nedávno vyletelo z hniezda, zatiaľ čo iné sa už krátko po osamostatnení vydávajú na dlhú, náročnú cestu za teplom. Medzi veľké migračné zhromaždištia či medzipristátia v regióne patrí nielen Sĺňava, ale i polia v okolí Piešťan.

09. 09. 2017 14:00  |  Región / Aktuálne
Adam Masár dosiahol v Taliansku ďalšie výborné umiestnenie. (lm)

Masár piaty na svete

V talianskom lyžiarskom stredisku Sauris sa v posledný augustový týždeň sa konali Majstrovstvá sveta juniorov do 21 rokov v lyžovaní na tráve.

09. 09. 2017 11:00  |  Šport / Ďalšie športy
BADBADNOTGOOD sú známi najmä svojím multižánrovým pôsobením.  (Innovative Leisure)

Hudobný tip

V rubrike Hudobný tip predstavujeme albumy, ktoré stoja za vypočutie. Či už ide o známe, neznáme, či neprávom prehliadané tituly, vždy sa snažíme nachádzať svojské, unikátne odklony od bežnej produkcie.

09. 09. 2017 10:00  |  Kultúra / Hudba

Ty vrah, zabil si nám mamičku!

Štatistiky sú v istej oblasti neúprosné. Neúprosné v číslach, ktoré dokumentujú ľudské tragédie, nešťastia, drámy, vrcholiace naoko z bežných vecí a situácií. Mnohé tragédie sa začínajú a končia za okolností, ktoré možno vyjadriť dvomi slovami: manželské nezhody. Mnohé malichernosti, ba priam detské spory narastajú v niektorých manželstvách do obludných rozmerov.

09. 09. 2017 08:00  |  História / História
Richard Ješko s mamou Gabikou. (vd)

Privítali sme do života

Prvé dieťatko Ivany Šimonovej a Lukáša Hrnčára z Hlohovca, synček Lukáš Hrnčár (3640 g, 51 cm), sa narodil v piešťanskej pôrodnici v pondelok 28. augusta o 16.17 h. Dieťatku pomohli na svet MUDr. Katarína Skálová a MUDr. Ladislav Gleso. Srdečne blahoželáme!

08. 09. 2017 14:00  |  Piešťany / Narodili sa
Štátny zámok Milotice ponúka pre návštevníkov nevšedné zážitky. (gak)

Perla juhovýchodnej Moravy na dosah

Ak sme prednedávnom písali o zámku v Buchloviciach ako o najkrajšom a najcennejšom predstaviteľovi moravského baroka, nemali by sme opomenúť ani Štátny zámok Milotice, ktorý je nazývaný perlou juhovýchodnej Moravy.

08. 09. 2017 13:00  |  Galéria / Cestovanie obsahuje video
Novomanželia Belanovci. (Idka Tittelová)

Novomanželom blahoželáme!

V romantickom prostredí piešťanského penziónu Benátky si v sobotu 2. septembra povedali svoje „áno“ rodáčka z Piešťan Petra Jánechová a Miroslav Belan z Bratislavy.

08. 09. 2017 12:00  |  Piešťany / Zosobášili sa
Študenti si vypočuli o hrôzach holokaustu. (vd)

Študenti si tvorili vlastný názor o holokauste

Pietnu miestnosť Pamätníka obetiam holokaustu, ktorá sa nachádza v priestoroch cintorína na Bratislavskej ceste v Piešťanoch zaplnili v piatok 8. septembra študenti Gymnázia Pierra de Coubertina a Hotelovej akadémie Ľudovíta Wintera.Pri príležitosti Pamätného dňa obetí holokaustu a rasového násilia si vypočuli príhovor z úst Karola Ambru, syna Hedy Ambrovej, ktorá zostavila zoznam piešťanských obetí holokaustu.

08. 09. 2017 11:36  |  Rubriky / Aktuálne
V piešťanskom Kursalone zahrá v piatok slovenský kontrabasista Robert Ragan Jr. so svojím projektom. (jazz.sk)

Podoby džezu perom Jana Babiča

Milí priatelia džezu a dobrej hudby, sledujem správy zo sveta. Hurikán Harvey spôsobil záplavy, zahynulo 50 ľudí, škody rastú na stá miliárd dolárov.

08. 09. 2017 11:00  |  Kultúra / Hudba
Asia Boyd, posledná posila Piešťaniek. (L. Duračka)

Novou Čajkou je Američanka Asia Boyd

Posledným dielom skladačky Piešťanských Čajok pre ročník 2017/2018 je americká krídelníčka Asia Boyd, 24-ročná rodáčka z Detroitu, ktorá naposledy pôsobila v poľskom Lubline.

08. 09. 2017 10:00  |  Šport / Basketbal
Hasiči zasahovali pri dopravnej nehode na diaľnici. (KR HaZZ)

Hasili u policajtov, čistili diaľnicu

Uplynulý týždeň sa pre piešťanských hasičov niesol v pomerne pohodovej atmosfére. Privolali ich k zadymenej policajnej kancelárii, ale i k nehode na diaľnici.

08. 09. 2017 09:00  |  Región / Aktuálne
Vo februári sme P. Vermeša pristihli, ako z bytového podniku vynáša dokumenty. (unk)

Bytový podnik: Mesiace klamstiev a zavádzania!

Nerealizovanie opráv tepelných rozvodov a kotolní môže už v najbližšej dobe spôsobiť v Piešťanoch nárast ceny tepla dodávaného bytovým podnikom. Fixná zložka platby za teplo môže narásť až o jednu štvrtinu!

08. 09. 2017 08:00  |  Piešťany / Aktuálne
Ilustračné foto. (red)

Záujemcovia o Mestskú futbalovú ligu, hláste sa!

S mesiacom september sa spája i začiatok Mestskej futbalovej ligy Magna Energia. Prihlásiť svoj tím môžete cez podstránku MFL, ktorú nájdete na webe PFK Piešťany.

08. 09. 2017 07:00  |  Šport / Futbal
Sídlo Úradu Trnavského samosprávneho kraja, kde sedí župan a rokujú poslanci. (gak)

O štyridsať poslaneckých kresiel sa uchádza 249 kandidátov

O štyridsať miest poslancov Trnavského samosprávneho kraja sa v siedmich volebných obvodoch uchádza 249 kandidátov. Až 188 z nich kandiduje za politické strany, 61 je nezávislých, informoval koordinátor volieb v kraji Jozef Behul.

07. 09. 2017 18:46  |  Región / Aktuálne
Obľúbené pohostinstvo a potraviny už zákazníci nenavštívia. (red)

Koniec Jednoty na Vŕšku

Obľúbené miesto štamgastov, ale aj potraviny pre obyvateľov „starých“ Piešťan sú zrušené. Dlhé roky fungujúcu reštauráciu a predajňu na Vŕšku zavreli, a tak sa miestnym najmä v oblasti nakupovania potravín výrazne skomplikovalo bývanie.

07. 09. 2017 16:00  |  Piešťany / Aktuálne
Či sa muži predstavia v niektorej zo súťaží, je zatiaľ nejasné. (archív FBC Páv)

Florbalisti sa chcú zamerať na mládež

Štart súťažných ročníkov vo viacerých kolektívnych športoch sa blíži a výnimkou nie je ani florbal, ktorý v Piešťanoch spravil za posledné roky veľký progres.

07. 09. 2017 15:00  |  Šport / Ďalšie športy
Medzinárodné preteky vznášadiel sa uskutočnili už po 12. raz. (KVMaVŠ)

Slovenským pretekárom sa víťazný veniec neušiel

Počas druhého augustového týždňa zorganizoval Klub vodného motorizmu a vodných športov (KVMaVŠ) už 12. ročník Veľkej ceny Slovenska vznášadiel, ktoré bolo tretím kolom štvordielneho seriálu majstrovstiev Európy, konajúce sa v anglickom Allertone, francúzskom Grez-Neuville a finálovom kole v nemeckom Saalburgu.

07. 09. 2017 14:00  |  Šport / Ďalšie športy
Ilustr. foto: (vd)

Vodiči pozor!

Policajti z celého Trnavského kraja zajtra, teda v piatok 8. septembra, pripravujú akciu zameranú na bezpečnosť a plynulosť cestnej premávky aj formou objektívnej zodpovednosti. Apelujú preto na vodičov, aby jazdili bezpečne a dodržiavali predpisy. Dajte preto radšej nohu z plynu dole, aby sa vám jazda za povinnosťami či radosťami zbytočne nepredražila.

07. 09. 2017 12:14  |  Región / Aktuálne
Futbalista Jozef Adamec. (foto: vd)

Vrbovský futbalista Jozef Adamec čestným občanom kraja

Čestné občianstvo Trnavského samosprávneho kraja udelili krajskí poslanci slovenskej futbalovej legende, Vrbovčanovi Jozefovi Adamcovi. Ocenili tak jeho celoživotné zásluhy o rozvoj športu na Slovensku.

07. 09. 2017 12:01  |  Šport / Futbal
Gazdiná núkala chlieb z novej múky. (vd)

Žito odovzdalo dožinkový veniec gazdovi

Dožinky v podaní piešťanského Folklórneho súboru Žito dali symbolickú bodku za letom. Po sobote 2. septembra prišiel síce v nedeľu do Piešťan chlad a dážď, no i tak boli dožinky parádne, s koláčmi, chlebom z novej múky aj vínom.

07. 09. 2017 12:00  |  Kultúra / Akcie obsahuje video
Značka je poškodená približne od víkendu. (foto: Supa)

Prekážajúca dopravná značka

07. 09. 2017 11:49  |  Piešťany / Aktuálne
Ilustračné foto. (red)

Kým matka hľadala smetiak, dieťa umieralo od strachu

Piešťany sú známe tým, že kúpele pomáhajú pacientom postaviť sa na vlastné nohy. Niektorým ľuďom však musia so vstávaním pomáhať mestskí policajti. Paradoxne, ide najmä o miestne indivíduá, a nie o zahraničných turistov.

07. 09. 2017 11:00  |  Piešťany / Aktuálne
Situácia pred druhým gólom. Strelu Gašparíka (č. 10) krakoviansky brankár Holán vyrazil, no k lopte a zakončeniu sa dostal Daniš (č. 13). (gak)

Krakovanci veľa krásy neukázali

Futbalisti Krakovian vycestovali v piatom kole šiestej ligy do Hornej Krupej, kde sa očakával zaujímavý zápas medzi tímami, z ktorých jeden hrával vyššiu súťaž a druhý, domáci, šiestu ligu niekoľkokrát vyhral.

07. 09. 2017 09:30  |  Šport / Futbal
Kamelot na želanie hral len staré songy. (gak)

Lodenica spravila bodku nielen za festivalovým letom

Záver slovenského festivalového leta tradične patrí piešťanskej Lodenici. Najväčší festival country, folku a trampskej hudby pozýval do malebného autokempingu na Lodenici návštevníkov už po 19. raz.

07. 09. 2017 08:30  |  Kultúra / Akcie
Kým dlhoroční zamestnanci MsÚ v Piešťanoch dostávajú osobné ohodnotenie v desiatkach eur, noví, neskúsení v stovkách. (pror)

Primátor si „svojich“ cení viac

Na piešťanskej radnici pracujú rovní a tí viac rovnejší. I tak by sa dalo nazvať diskriminujúce finančné prerozdeľovanie formou osobných hodnotení zamestnancom mestského úradu.

07. 09. 2017 06:53  |  Piešťany / Aktuálne
Župan Tibor Mikuš sa bude opäť uchádzať o dôveru voličov. (gak)

Mikuš dúfa, že občan si pamätá, čo so zastupiteľstvom urobili

Dvanásť rokov v kresle predsedu Trnavského samosprávneho kraja považuje Tibor Mikuš za príbeh úspešnej spolupráce s úradom samosprávneho kraja, zastupiteľstvom, obcami, občianskymi združeniami, rôznymi spolkami či dobrovoľníkmi.

06. 09. 2017 20:37  |  Región / Aktuálne
Piešťanské basketbalistky sa prvýkrát predstavili pred domácimi fanúšikmi. (L. Duračka)

Čajky si spravili chuť víťazstvom nad Šopronom

Piešťanské basketbalistky odohrali v uplynulom týždni dve prípravné stretnutia s niekoľkonásobnými maďarskými majsterkami a účastníčkami Euroligy - Šopron Basket.

06. 09. 2017 17:00  |  Šport / Basketbal
Brodiť sa v pene bola riadna psina. (vd)

Drahovské vrtochy zabavili všetkých

„Drahovčané mali dzezinský hudobný festival. Kdze? No šak jako ždy, v stredze dzeziny. Kedy? Precca sobotu 26. augusta.“ Drahovské vrtochy naberali „grády“ s každou vystupujúcou kapelou. Začínali napoludnie a skončili dosť neskoro v noci, lepšie povedané nadránom. Bavili sa mladí, starí aj „dzeci“.

06. 09. 2017 14:00  |  Kultúra / Akcie obsahuje video
Študenti trénovali aj písomné vyjadrenie názoru s argumentáciou. (Roman Ondrejka)

Letná škola gymnazistov nesklamala

Nápad riaditeľky piešťanského gymnázia Miroslavy Hankovej pripraviť Letnú školu 2017 sa stretol s podporou učiteľov a záujmom čerstvých gymnazistov - prvákov.

06. 09. 2017 12:00  |  Mladí dnes / Školstvo
TTSK-logo

V Trnavskom kraji je po prvýkrát aj nepočujúci kandidát na predsedu

O miesto predsedu Trnavského samosprávneho kraja má záujem šesť kandidátov. Po podaní kandidačných listín bude nasledovať proces ich registrácie, volebné komisie krajov musia registráciu dokončiť do 20. septembra.

06. 09. 2017 11:30  |  Región / Aktuálne
Radosť po minuloročnom postupe do štvrtej ligy. (M. Radošovská)

Na žiakov Drahoviec čakajú v novej sezóne zmeny

V minulej sezóne sa medzi postupujúcimi družstvami v žiackej kategórii okrem Cífera a Bučian ocitli aj futbalisti Drahoviec, ktorých postup však nebol taký jednoznačný a museli oň bojovať do posledného kola.

06. 09. 2017 10:00  |  Šport / Futbal
Stromy na Sládkovičovej ulici po jej obnove krvácajú. (am)

Po obnove cesty zo stromov tečie živica

Sládkovičova ulica v Piešťanoch prešla v uplynulom kvartáli kompletnou rekonštrukciou. Kým asfalt je nový a autá sa po ňom už takmer dva týždne preháňajú jedna radosť, tamojšie stromy krvácajú.

06. 09. 2017 08:00  |  Piešťany / Aktuálne
Slovenské futsalové reprezentantky sa v Piešťanoch predstavia prvý raz. (futsalslovakia.sk)

Futsalistky odohrajú v Diplomat aréne dvojzápas s Ruskom

Piešťanská Diplomat aréna tento týždeň bude patriť ženskému futsalu. Slovenská reprezentácia žien tu totiž odohrá dvojzápas proti výberu Ruska, s ktorým sa stretne 7. a 8. septembra.

06. 09. 2017 07:00  |  Šport / Ďalšie športy
Kaprom z plytkej vody trčali chrbty. (gak)

Aj kapry si vedia užívať

Meteorologická jeseň je už tu a prvý september ako by leto uťal. Posledný augustový deň však v Piešťanoch pieklo a na svoje si okrem turistov prišli aj piešťanské kapry.

05. 09. 2017 13:00  |  Piešťany / Aktuálne
Ak sa začne s opravou cesty, najrýchlejšie sa do Banky dostanete touto cestičkou alebo rovno cez Kúpeľný ostrov. Podotýkame, že na bicykli. (gak)

Do Banky najrýchlejšie na bicykli

Trnavský samosprávny kraj (TTSK) získal na opravu Krajinského mosta v Piešťanoch a cestu v obci Banka približne 1,9 mil. eur z eurofondov. Kým rekonštrukcia mosta sa bude týkať jeho nosných prvkov, oprava cesty si vyžiada vážne dopravné obmedzenia.

05. 09. 2017 12:00  |  Región / Aktuálne

Vrecia zemiakov

Aj vrece zemiakov vie byť zdatným politickým súperom, ktorého sa všetci boja. A to do takej miery, že ho škandalizujú, ohovárajú či trestnoprávne stíhajú. Vrece zemiakov je však jednoduché, niekedy až prostoduché, ktoré zo seba vydáva zvuky, nad ktorými nestačí len ruky zalamovať, ale rovno si zapchávať uši.

05. 09. 2017 10:00  |  Piešťany / Editoriál
Ako sa blížil čas otvorenia školy, pribúdala pred jej dvermi aj verejnosť. (gak)

Sokolovský malý zázrak s veľkým prekvapením

Pred štvrťstoročím sa ešte nový školský rok začínal prvým septembrom. Odkedy však na tento deň pripadol štátny sviatok, termín sa posúva podľa kalendára. V tento deň sa však výnimočne otvorili „brány“ školy v Sokolovciach. Vítaní boli nielen školáci a ich rodičia, ale hlavne tí, ktorí sa pričinili o malý zázrak s veľkým prekvapením.

05. 09. 2017 09:00  |  Región / Aktuálne
Učiteľka Jana Bolješiková vítala svojich prváčikov „áčkarov“. (vd)

Prváci sadli do lavíc – jedni sa smiali, druhí plakali

Na začiatku školského roka v Základnej škole na Brezovej ulici v Piešťanoch bolo v átriu viac rodičov prváčikov ako detí. Najskôr zaznel príhovor riaditeľky Bronislavy Fačkovcovej, a potom si učiteľky prvých ročníkov prevzali svojich zverencov.

05. 09. 2017 07:00  |  Piešťany / Aktuálne
Najnovšie vydanie novín. (red)

Čo prináša aktuálne 35. vydanie Piešťanského týždňa?

Zamestnanci Mestského úradu v Piešťanoch sa sťažujú na diskrimináciu v odmeňovaní.

05. 09. 2017 05:00  |  Piešťany / Najbližšie číslo
Jozef Viskupič je spoločným kandidátom koalície pravicových demokratických strán. (gak)

Viskupič kandiduje na župana, podľa neho nastal čas na zmenu

Kandidatúru na post predsedu Trnavského samosprávneho kraja oznámil dnes poslanec Národnej rady SR Jozef Viskupič (OĽaNO). V prípade zvolenia za predsedu by sa vzdal svojho poslaneckého mandátu.

04. 09. 2017 16:25  |  Región / Aktuálne
Alex Piešťanský a jeho 108-centimetrový sumec. (pm)

Rybolov v našom regióne

Leto by malo pomaly končiť, ale tento rok sa nám teploty stále vracajú. Na pár dní sa ochladí, a potom zase nastúpia tridsiatky.

04. 09. 2017 08:00  |  Región / Aktuálne
V samotnom parku je kaštieľ dominantou najmä pri pohľade zo severu, nakoľko voči parku leží na vyvýšenine s výškovým rozdielom cca 6 m. (reprofoto gak)

Chátrajúca dominanta obce dostane pôvodný vzhľad

Kaštieľ v Moravanoch nad Váhom je komplex pôvodne renesančných budov tvorený kaštieľom a hospodárskymi objektmi v parkovo-záhradnom areáli. Vznikol na konci 16. storočia a bol niekoľkokrát prestavaný. Jeho súčasťou je anglický park, ktorý vznikol oveľa neskôr. Obe národné kultúrne pamiatky však spája veľká trauma. Za posledných desať rokov sa z nich stali doslova ruiny!

03. 09. 2017 17:00  |  Región / Aktuálne
Iveta Babičová v súčasnosti zastáva post krajskej, ale i mestskej poslankyne. (pror)

Iveta Babičová: Kraj je dôležitý prvok pri čerpaní eurofondov!

Nezadržateľne sa blížia voľby do krajských samospráv. Piešťanský okres v trnavskom krajskom zastupiteľstve zastupujú piati poslanci. Často však radový občan ani netuší, čím sa tento vyšší územný celok zaoberá, čo občanom prináša a aké sú jeho kompetencie.

03. 09. 2017 13:00  |  Galéria / Rozhovory
Mrkvový šalát dochutíme citrónom. (red)

Mrkvový šalát Anky Šiškovej

Tento šalát je vraj „arménsky“, aspoň tak sa volal v jednej reštaurácii. Sranda, že ja som ho robila dávno predtým, len bez olív. Faktom však je, že s olivami je ešte chutnejší.

03. 09. 2017 11:00  |  Galéria / Recepty
Objekt vodohospodárskeho učilišťa na Komenského ulici je od roku 2007 opustený. (pror)

Niekdajšie vodohospodárske učilište naďalej chátra

Objekt niekdajšieho vodohospodárskeho učilišťa na Komenského ulici v Piešťanoch naďalej ostáva miestom „duchov“. Zo siete odborných škôl učilište vyradili ešte v roku 2007 a doposiaľ si budova nenašla nové uplatnenie.

03. 09. 2017 09:00  |  Piešťany / Aktuálne
Články 101 - 150 z 23689
Regal Burger
Lekáreň Regia

Anketa