Všetky články

V hypermarkete Tesco bol tento silný tím dobrovoľníkov. (vd)

Deň narcisov: Vyzbierali viac ako 21 500 eur

Na 21. ročníku Dňa narcisov rozdávalo žlté kvety nádeje takmer dvesto dobrovoľníkov piešťanskej pobočky Ligy proti rakovine. Do pokladničiek označených logom verejnej zbierky vyzbierali v piatok 7. apríla od ľudí v uliciach, úradoch, školách i obchodoch viac ako 21 500 eur. Zbierku vykonávali v Piešťanoch, vo Vrbovom a tiež v dvadsiatich obciach regiónu.

12. 04. 2017 14:00  |  Piešťany / Spoločenská rubrika
Ilustr. foto (archív L. Babača)

Štyri pódiové umiestnenia Slovákov v Záhrebe

Na medzinárodnej veslárskej regate Croatia Open 2017, ktoré sa konali 8.- 9. apríla v Záhrebe sa v kvalitnej konkurencii nestratili ani slovenskí reprezentanti, ktorí si vyjazdili štyri pódiové umiestnenia.

12. 04. 2017 13:32  |  Šport / Veslovanie
K členom folklórneho súboru Žito sa v nedeľu pridali stovky obyvateľov. (am)

Upálenú Morenu zhodili z Kolonádového mosta

Folklórny súbor Žito sa i tento rok postaral o to, aby z Piešťan odišli všetky choroby a zima. V nedeľu 9. apríla na Námestí slobody dievčatá urobili Morenu, za spevu a tanca ju v sprievode stoviek Piešťancov preniesli až na Kolonádový most, kde ju upálili a hodili do Váhu.

12. 04. 2017 13:00  |  Piešťany / Aktuálne obsahuje video obsahuje fotogalériu
Nové pôsobisko Sociálnej poisťovne má vchod z boku budovy bývalého Siemensu. (vd)

Sociálnu poisťovňu nájdete na Sládkovičovej ulici

Piešťanská pobočka Sociálnej poisťovne sa presťahovala z budovy Daňového úradu na Sládkovičovu ulicu do budovy bývalého Siemensu. Vchod je z bočnej strany budovy, klientov tam zavedie šípka s popiskou. Sťahovanie sa uskutočnilo na začiatku apríla, všetky pracoviská poisťovne sú už v prevádzke.

12. 04. 2017 12:00  |  Piešťany / Aktuálne
Ladislav Fančovič vytvoril aranžmány, na snímke spolu s Frederikou Babuliakovou. (vd)

Saxofonisti ozvučili nemý film s Charlie Chaplinom

Predstavte si Charlie Chaplina ako mladého roztržitého a absolútne nepraktického hasiča v nemom filme, do ktorého si každý jeho kolega s chuťou kopne. Najlepšie do zadku. Ešte aj tieto zvuky sú v nemom filme „nemé“. V Piešťanoch však nemý film s hereckou legendou a komikom ožil vďaka saxofónovému kvartetu Saxophone Syncopators.

12. 04. 2017 11:00  |  Kultúra / Hudba obsahuje video
V nedeľu popoludní sa pri kolonáde zrazil motocyklista s osobným autom. (KR HaZZ)

Zrážka motocyklistu s osobným autom na Winterovej

Piešťanskí hasiči prežili pracovný týždeň v znamení hasenia požiarov, asistencie pri dopravných nehodách, otvárania cely policajného zaistenia i evakuácie budovy okresného súdu. Príslušníci pílili aj strom na Lipovej ulici, ktorý sa zrútil na osobné auto.

12. 04. 2017 10:00  |  Krimi / Doprava
P. Vermeš mal do bytového podniku vniesť zákonný stav, deje sa však pravý opak. (Supa)

Zmeny v bytovom podniku - snaha o jeho ovládnutie!

Jeden z hlavných dôvodov, pre ktorý piešťanský primátor Miloš Tamajka dosadil do vedenia mestského bytového podniku Pavla Vermeša, sa pod ťarchou argumentov rozplynul ako mydlová bublina. Podľa tvrdení Tamajku pred mestskými poslancami Vermeša konateľom bytového podniku urobil hlavne z dôvodu, že chce čerpať eurofondy na rekonštrukciu tepelných rozvodov, no taká výzva na predkladanie projektov na schválenie, ktorej podmienky by kúpeľné mesto spĺňalo, nejestvuje.

12. 04. 2017 09:00  |  Piešťany / Aktuálne

Vrbové siahalo v Jasl. Bohuniciach po remíze

Futbalisti MFK Vrbové v 22. kole štvrtej ligy nastúpili v derby zápase na pôde Jaslovských Bohuníc. Zverenci trénera Adamčíka si však nepripísali ani bod, hoci po ňom siahali. Prehrali 2:3 a všetky body ostali domácim.

11. 04. 2017 16:00  |  Šport / Futbal
Ilustr. foto (www.pfkpiestany.sk/)

Futbalisti PFK s ďalším jednoznačným víťazstvom

Futbalisti PFK Piešťany v nedeľu potvrdili svoju dominanciu v ôsmej lige a opäť jednoznačne zvíťazili. Tentoraz uspeli na pôde Dolného Trhovišťa, kde vyhrali 4:0. Piešťanci základ svojho úspechu položili v prvom polčase, ktorý ovládli v pomere 3:0.

11. 04. 2017 15:00  |  Šport / Futbal
Nové obchodné centrum Domoss privíta zákazníkov už v piatok 21. apríla o 10.00 hodine. (archív Domoss)

DOMOSS otvára v Piešťanoch nové obchodné centrum

Nákupná horúčka vypukne v piatok 21. apríla o 10.00 hodine. Zákazníkov v tento deň čaká obrovské množstvo zliav a uvádzacích cien. Práčky od 159 eur, Kávovary Dolce Gusto za 29,90 alebo benzínovú kosačku za 219 € a mnoho ďalších spotrebičov. Nakupovať môžete aj na splátky s 0 % akontáciou a 0% úrokom až na 25 mesiacov.

11. 04. 2017 14:16  |  Piešťany / Aktuálne
Futbalisti Prašníka (v červených dresoch) na zápas do Chtelnice nepricestovali. (M. Ledecký)

Pečeňady zdolali Banku vysoko 9:0, vo V. Orvišti sa strhla bitka

Regionálne futbalové súťaže pokračovali počas víkendu ďalším jarným kolom a opäť bolo vidieť zaujímavé stretnutia. Piatkový zápas Veľké Orvište – Šulekovo sa nedohral pre bitku, Pečeňady zdolali Banku vysoko 9:0, Sokolovce porazili Kočín-Lančár 3:0 a Borovce i Dolný Lopašov vysoko prehrali.

11. 04. 2017 14:00  |  Šport / Futbal

Viera Dusíková: Veľkonočná šibačka

Už roky k nám chodí jeden šibač, ktorého vítam pre istotu vždy na dvore, lebo viem, že ma čaká spŕška vody, ktorú si napustí do fľaše v predchádzajúcej domácnosti. Šibákom mi jemne poklope po ústach, aby tieto ústočká pekne spievali aj rozprávali, potom po rukách, aby tieto rúčky dobre písali a pracovali, potom po nohách so slovami, aby tieto nôžky dobre behali i tancovali, a nakoniec po zadku, aby táto riťka dobre... To už sa rehocem a on vyťahuje vodu. Celú ma popolieva, potom vytiahne voňavku - typickú veľkonočnú kolínsku, takže voniam ako fialka, hyacint a konvalinka dohromady.

11. 04. 2017 13:00  |  Piešťany / Editoriál
Tulipány, krokusy a narcisy tešia obyvateľov v parku. (am)

Hlavnú alej v mestskom parku vyfarbili pestré kvety

Po minulom roku, keď meter široký a 230 metrov dlhý pás rôznofarebných kvetov pohladil oči všetkých obyvateľov, idúcich hlavnou alejou v mestskom parku v Piešťanoch, rozkvitli zazimované cibuľky opäť. Tulipány, krokusy a narcisy už sa týčia takmer v plnej kráse.

11. 04. 2017 12:38  |  Piešťany / Aktuálne
Hostí z Českej republiky očakávali na piešťanskom letisku najmä novinári. (Jozef Vojčiniak)

Český Airbus na letisku ako prvé „privítali“ poľné zajace

Piešťanské letisko zažilo v stredu 5. apríla veľkú slávu, no radovať sa, že pristátie dopravného lietadla Airbus A319 českého národného prepravcu je začiatok obnovy výraznejšej leteckej prepravy v kúpeľnom meste, je však viac ako predčasné. No i napriek tomu si toto pristátie lietadla pri príležitosti 80. výročia zavedenia prvej civilnej dopravnej linky z Prahy do Piešťan nenechali ujsť desiatky zvedavcov a novinárov. Lietadlo však ako prvé privítali na leteckú prevádzku neprivyknuté a vystrašené poľné zajace.

11. 04. 2017 11:00  |  Piešťany / Aktuálne obsahuje video
Ilustr. foto (FB MHK)

Hádzanári MHK začali nadstavbu víťazne

Piešťanskí prvoligoví hádzanári vstúpili do nadstavbovej časti o prvé až štvrté miesto víťazne. V prvom zo šiestich zápasov zdolali doma Slovan Levoča 37:31 a naďalej vedú tabuľku s trojbodovým náskokom.

11. 04. 2017 10:00  |  Šport / Hádzaná
Priame prenosy zo zasadnutí poslancov sa skončili vo februári. (Jozef Vojčiniak)

Závratné novinky v utrácaní peňazí z mestskej kasy

Tamajkov nevyberavý boj s médiami, ktoré otvorene informujú o kauzách na piešťanskej radnici počas jeho primátorovania, má svoje pokračovanie a s blížiacimi sa voľbami naberá na intenzite. Najnovšie si na mušku zobral regionálnu televíziu a odmietol s ňou podpísať zmluvu na zabezpečenie priamych prenosov zo zastupiteľstiev z dôvodu, že takúto službu ide pre mesto zabezpečiť verejnou obchodnou súťažou. To však nie je prvýkrát, čo primátor Miloš Tamajka zneužíva na trestanie nepohodlných médií ekonomické sankcie. Na jar roku 2015 takýto nástroj zneužitia svojej moci použil voči Piešťanskému týždňu.

11. 04. 2017 09:00  |  Piešťany / Aktuálne
Prvá investičná akcia za požičané peniaze je rekonštrukcia Ulice A. Hlinku. (Jozef Vojčiniak)

V Piešťanskom týždni 14/2017 sa dočítate...

Ak vás zaujíma aktuálne dianie v Piešťanoch, ale i v regióne, neváhajte a už v utorok ráno si kúpte najnovšie vydanie Piešťanského týždňa! Dočítate sa v ňom o horúcich novinkách v politickom, spoločenskom, kultúrnom i športovom dianí. Gazdinky sa môžu inšpirovať receptom, mladé ženy bábätkom, muži fotografiami krásnych dám a tí, čo ešte neobjavili naše kvality, listovaním 24 strán najčítanejšieho regionálneho periodika Piešťanský týždeň.

11. 04. 2017 08:30  |  Piešťany / Najbližšie číslo
Už v stredu štartuje finálová séria basketbalovej extraligy žien, v ktorej sa Piešťanské Čajky pobijú o titul s košickými Good Angels. (L. Duračka)

„Do finále ideme s pokorou i zdravým sebavedomím,“ vraví tréner Čajok M. Pospíšil

Už v stredu štartuje finálová séria basketbalovej extraligy žien, v ktorej sa Piešťanské Čajky pobijú o titul s košickými Good Angels. Hoci sú trinásťnásobné majsterky Slovenska favoritom, Čajky zbrane rozhodne neskladajú. Pred štartom bojov o majstrovskú trofej sme sa pozhovárali s trénerom Piešťan Martinom Pospíšilom.

10. 04. 2017 20:50  |  Šport / Basketbal
Dopravu pred evakuovaným Okresným súdom Piešťany riadi polícia. (am)

Okresný súd evakuovali pre bombu

Piešťanskí hasiči vyrážali v pondelok 10. apríla na Nálepkovu ulicu k Okresnému súdu v Piešťanoch, aby pomohli príslušníkom policajného zboru evakuovať budovu, a to ako prevenciu pred možným ohrozením výbušninou. Už pred pol desiatou bol súd vyprázdnený.

10. 04. 2017 10:02  |  Piešťany / Aktuálne
Hádzanári MHK Piešťany odštartovali nadstavbovú časť prvej ligy. (archív MHK)

Hádzanári idú do nadstavby s najvyššími cieľmi

Počas prvého aprílového víkendu sa začala nadstavbová časť prvej hádzanárskej ligy mužov. Hráči MHK Piešťany do nej vstúpili ako víťaz základnej časti domácim zápasom so Slovanom Levoča. Ešte pred ním sme sa o základnej časti i začínajúcej nadstavbe porozprávali s prezidentom klubu Petrom Palcom a trénerom Martinom Nedorostom.

09. 04. 2017 15:00  |  Šport / Hádzaná
Mladí ragbisti z Piešťan na mládežníckom turnaji v Trnave. (archív (RUC))

Ragby sa teší obľube aj u malých detí

Pred derby zápasom Respect extraligy medzi 1. RC Slovanom Bratislava a RC Spartak Trnava v sobotu 25. marca sa uskutočnil turnaj detí, na ktorom sa zúčastnili hráči z Trnavy, Bratislavy a historicky prvýkrát aj Piešťanci. Na turnaji sa predstavili vekové kategórie U8 a U12. Mladí piešťanskí ragbisti sa zapojili do oboch kategórií.

09. 04. 2017 12:00  |  Šport / Ďalšie športy
Ak si kúpite kvalitné dvere a zabezpečíte vchod, zlodej sa do pivnice nedostane. (Monika Klemošová)

Sedem tipov, ako ubrániť pivnicu pred zlodejmi

Pivnice sú u zlodejov viac ako obľúbené. Často im stačí prekonať iba chabé zabezpečenie a môžu si odniesť to, čo sa im páči. A ide niekedy o drahé vybavenie - motorové píly, bicykle, lyže, záhradné grily a náradie. Ako pivničné priestory zabezpečiť tak, aby sa nestali ľahkým terčom zlodejov?

09. 04. 2017 09:00  |  Galéria / Rady spotrebiteľom
Milan Lasica návštevníkom podpisoval novú publikáciu Piesnenie. (am)

M. Lasica: Piešťany som si zamiloval ako exotické mesto

Minulý týždeň si desiatky fanúšikov a milovníkov literárnej tvorby nenechali ujsť návštevu herca a textára Milana Lasicu, ktorý spolu s výtvarníkom Marekom Ormandíkom prednedávnom vydal novú publikáciu. Prezentáciu Piesnenia sprevádzalo mnoho otázok a odpovedí, ktoré v utorok 28. marca návštevníci piešťanskej mestskej knižnice počúvali s úsmevom na perách.

08. 04. 2017 15:00  |  Kultúra / Kniha
Dvojica na bicykloch zdolala diaľku, o akej sa mnohým ľuďom ani nesníva. (archív Dušana Šeba)

Zo Slovenska do Pakistanu: Na bicykloch zdolali 6000 kilometrov

Predstava šesťtisíckilometrovej jazdy na bicykli je pre väčšinu ľudí nepredstaviteľná, dokonca to platí aj pre obyvateľov Piešťan, milovníkov tohto spôsobu eko-dopravy. Do mesta, v ktorom sa nachádza azda viac bicyklov ako ľudí, konkrétne do Piešťanského informačného centra, prišiel o svojich cestovateľských zážitkoch v stredu 29. marca porozprávať Ján Valkovič. Na štyri mesiace trvajúcu jazdu sa vydal v roku 2009 so svojím kamarátom Dušanom Šebom.

08. 04. 2017 12:00  |  Galéria / Cestovanie
Piešťanec Filip Hološko patrí k lídrom FC Sydney. (archív (FSA))

Hološko túži byť austrálskym šampiónom. Podarí sa mu to v Sydney?

Otázka budúcnosti slovenského futbalového útočníka Filipa Hološka, momentálne v službách austrálskeho FC Sydney, bude pravdepodobne zodpovedaná najskôr v máji. Predznamenal to tréner FC Sydney Graham Arnold, podľa ktorého sa o nových kontraktoch pre kvinteto legionárov nebude rokovať skôr než po skončení sezóny tamojšej A-League.

08. 04. 2017 11:00  |  Šport / Futbal
Automatická umyváreň šetrí vodičom čas. (pixabay.com)

Pravidelnú hygienu potrebuje aj vaše auto

Slnečné, no nie príliš horúce počasie často láka ľudí na výlety. Oveľa príjemnejšie je však zviezť sa v čistom a lesknúcom sa automobile. Ako dať čo najlepšie svojho štvorkolesového tátoša po zime do poriadku, nám poradil majiteľ piešťanskej ručnej autoumyvárne Henrich Feranec.

08. 04. 2017 06:42  |  Galéria / Rady spotrebiteľom
Krojovaný sprievod niesol Morenu k jazeru „Pod Cigáňom“. (Nataša Pažitná)

Morenu v Drahovciach utopili školáci

Ukončenie zimy a príchod jari sú spojené s ľudovou tradíciou, akou je vynášanie Moreny, jej upálenie a utopenie. Tento rituál sa zachováva aj v Drahovciach.

07. 04. 2017 16:00  |  Región / Spoločenská rubrika
Herci z radošinského Divadla Hlavina zabávali publikum v Dome umenia. (am)

Štefan Banič i Pola Negri v Piešťanoch

Divadlo Hlavina z Radošiny sa v Piešťanoch opäť postaralo o kultúrny zážitok. V piatok 31. marca sa na pódiu Domu umenia predviedli herci s ďalším titulom z dielne maestra Stanislava Štepku, tentoraz s názvom Loď svet. Umelcom sa opäť raz podarilo rozosmiať divácku základňu, za čo im publikum poďakovala dlhým standing ovation.

07. 04. 2017 15:15  |  Kultúra / Divadlo
Pieskovisko na Staničnej ulici má od marca nový piesok. (vd)

Čistia pieskoviská v meste, navážajú nový piesok

Služby mesta Piešťany sa pustili aj do čistenia pieskovísk. Svojou rozlohou jedno z najväčších v Piešťanoch sa nachádza v blízkosti materskej školy na Staničnej ulici. Toto pieskovisko prečisťovali koncom marca pracovníci údržby. V novom piesku sa môžu deti dosýta vyhrať.

07. 04. 2017 15:00  |  Piešťany / Aktuálne
Žiaci zo ZŠ Brezová sa tešili na nocovanie v škole. (mp)

Deti si pospali v triedach

Aj žiaci Základnej školy na Brezovej ulici v Piešťanoch si v noci z piatka 31. marca na sobotu 1. apríla pospali v škole. Andersenova noc bola naozaj čarovná. Už piaty ročník akcie sa na škole niesol aj v znamení bubnovania.

07. 04. 2017 14:45  |  Piešťany / Spoločenská rubrika
Ilustr. foto (pixabay)

Cenné víťazstvo za zelenými stolmi

V predposlednom dvojkole prvej stolnotenisovej ligy si pripísali hráči MTJ Piešťany-Moravany na svoje konto cenné víťazstvo nad Hontianskymi Trsťanmi-Dudincami „B“. To im zabezpečilo lepšie postavenie v baráži o zotrvanie v druhej najvyššej slovenskej súťaži.

07. 04. 2017 14:38  |  Šport / Ďalšie športy

Inzercia Piešťanský týždeň 13/2017

07. 04. 2017 14:30  |  Rýchly výber / Inzercia
Svoju rozprávkovú tvorbu na festivale
odprezentuje Vrbovčan Braňo Jobus. (am)

Do Piešťan zavíta festival Dni detskej knihy

Každoročne sa v jarných mesiacoch na Slovensku, vždy v inom meste, organizuje celoslovenský festival Dni detskej knihy. V tomto roku sa v dňoch 10.-12. apríla bude konať už 34. ročník tohto projektu. Jeho hlavným organizátorom je Mestská knižnica mesta Piešťany.

07. 04. 2017 14:04  |  Piešťany / Spoločenská rubrika

Veľkonočný koncert v Dome umenia

V Piešťanoch si prídu na svoje milovníci vážnej hudby. V pondelok 10. apríla sa o 19.00 h v Dome umenia predstaví sopranistka Eva Hornyáková, mezzosopranistka Terézia Kružliaková, tenorista Martin Gyimesi a predvedie sa aj Martin Malachovský so svojím nezameniteľným basom. Na organe zahrá Peter Mikula. Sprevádzať sólistov pri hre Mozartových lahôdok bude Spevácky zbor Lúčnica a Štátny komorný orchester Žilina.

07. 04. 2017 13:49  |  Kultúra / Hudba
Malých pátračov zabával tajomnými kúskami kúzelník. (am)

Zo školy sa v noci ozýval smiech

Skvelá atmosféra zaplnila priestory Základnej školy na Holubyho ulici v Piešťanoch. Učiteľky sa spolu s viac než deviatimi desiatkami žiakov zapojili do celoslovenského, už po sedemnásty raz sa opakujúceho podujatia Andersenova noc. V piatok 31. marca sa tak namiesto diktátov, príkladov a prednášaného učiva zo školských priestorov ozýval úprimný detský smiech.

07. 04. 2017 13:11  |  Piešťany / Spoločenská rubrika obsahuje video obsahuje fotogalériu
Nerobte veterníkov príliš veľa, lebo bude po figúre. (reprofoto z knihy)

Nie je fešák, ale variť vie!

V spolupráci s majstrom kuchárom Pavlom Pospíšilom vydal Richard Sulík netradičnú kuchársku knihu s názvom, ktorý parafrázujeme v titulku - Fešák nie som, ale variť viem! V úvode sa „vyhráža“, že keď jedného dňa skončí v politike, stane sa kuchárskym experimentátorom a ponúka čitateľom dvanásť menu, každé pozostáva z predjedla, prvého chodu, hlavného jedla a dezertu. S dovolením autora niektoré z receptov postupne predstavíme aj čitateľom Piešťanského týždňa.

07. 04. 2017 12:00  |  Galéria / Recepty
Vrbovčania majú medzi sebou 436 bezpríspevkových darcov krvi. (M. Halama)

Darcovia krvi bilancovali, plánovali aj oceňovali

V polovici marca sa v Kúrii Mórica Beňovského vo Vrbovom konala výročná členská schôdza Miestneho spolku Slovenského Červeného kríža (Ms SČK). Členovia bilancovali, plánovali ďalšie aktivity a odmeňovali bezpríspevkových darcov krvi. Tých v minulom roku napočítali vo Vrbovom 436.

07. 04. 2017 11:00  |  Región / Aktuálne
Vrbovská primátorka Ema Maggiová bude od apríla zarábať takmer 2500 eur. (am)

Poslanci odhlasovali zvýšenie platu primátorke Maggiovej

Jedným z bodov minulotýždňového zasadnutia Mestského zastupiteľstva vo Vrbovom bol návrh na zvýšenie platu primátorky Emy Maggiovej. Poslanci z pôvodného plánu udeliť každomesačné odmeny vo výške 20 percent napokon upustili, zhodli sa však na 15-percentnom navýšení.

07. 04. 2017 10:00  |  Región / Aktuálne
K. Duffek bol dlhoročný šéfredaktor Revue Piešťany. (jv)

Kornel Duffek: Hynek je len karierista

Po vydaní nevydareného turistického sprievodcu s honosným názvom Revue Piešťany a po odpore, ktorý táto tlačovina vyvolala na sociálnych sieťach, ma ako bývalého šéfredaktora požiadali o vyjadrenie najskôr Piešťany TV a vzápätí Piešťanský týždeň. Myslel som, že po zaujatí stanoviska pre obe médiá sa pre mňa celá záležitosť skončila a nebudem sa musieť k nej už vracať. Našlo sa však niekoľko poslancov, ktorí, keď schvaľovali rozpočet na rok 2016 pre Revue Piešťany, nepredstavovali si, že mesto nakoniec vydá takýto paškvil, ktorý už na titulnej strane má nesprávny nemecký preklad. Adriana Drahovská podala interpeláciu, Jozef Beňačka vyjadril svoje sklamanie na Facebooku a Iveta Babičová na mestskej rade priamo povedala, že poslanci boli podvedení pri schvaľovaní rozpočtu.

07. 04. 2017 08:02  |  Piešťany / Aktuálne
Ilustr. foto (am)

O peniaze požiadala len Sloboda zvierat

Minulý týždeň sa okrem poslancov piešťanského mestského zastupiteľstva stretli aj členovia komisie pre životné prostredie. Environmentalisti pod vedením predsedu a poslanca Petra Jančoviča rozdeľovali dotácie. Tento rok však mali ľahkú úlohu, čo pripisujú slabej propagácii možnosti žiadať o mestské peniaze.

06. 04. 2017 16:00  |  Piešťany / Aktuálne
Študent SPŠE Piešťany Lukáš Frank
zvíťazil s týmto robotom. (ľt/am)

Na Enersole zvíťazili gymnazistky z Vrbového a študent SPŠE Piešťany

Na krajskom kole súťaže Enersol zvíťazili v dvoch kategóriách študenti z Piešťan a Vrbového. Každoročne na nej najväčšie úspechy dosahujú študenti Strednej priemyselnej školy elektrotechnickej (SPŠE) v Piešťanoch a Gymnázia Jána Baltazára Magina vo Vrbovom. Svoje kvality potvrdili aj tento rok.

06. 04. 2017 15:30  |  Piešťany / Aktuálne
Noví majstri, družstvo Domossu. Stoja zľava: Jozef Dunajčík, Peter Augustovič,
Ladislav Bábik a Ladislav Oravec, v podrepe zľava: Jozef Mihálik a Patrik Nedorost. (Zuzana Košinárová)

Na listinu víťazov pribudlo jedenáste meno - Domoss

Z prvenstva v 33. ročníku mestskej kolkárskej ligy v Piešťanoch sa po prvý raz v jej bohatej histórii tešili hráči Domossu. Práve táto firma je už sedem rokov sponzorom tejto populárnej súťaže pre amatérov. Hráči Domossu sú však iba jedenástym kolektívom, ktorý sa radoval z majstrovského titulu. Najusilovnejším zberateľom v celej histórii ligy je Povodie Váhu s desiatimi a Dompek s deviatimi prvenstvami.

06. 04. 2017 15:00  |  Šport / Ďalšie športy
Poslanci sa na niekoľko bodov zišli v plnom počte. (am)

Vrbovské zastupiteľstvo rozdeľovalo dotácie

Jedenásť poslancov z mesta pod šikmou vežou opäť zasadlo k stolom v Kúrii Mórica Beňovského. Zasadnutie vrbovského mestského zastupiteľstva sa uskutočnilo vo štvrtok 30. marca. S návrhmi vystúpili aj občania, ktorým nie je ľahostajná čistota a bezpečnosť v meste.

06. 04. 2017 14:06  |  Región / Aktuálne
Umelecký súbor Lúčnica dostal na prevádzku Domu umenia 400 eur. (am)

Komisia školstva rozdelila 5270 z možných 6640 eur

Komisia školstva a mládeže Mestského zastupiteľstva v Piešťanoch mohla v tomto roku prerozdeliť sumu vo výške 6640 eur. O dotácie ju požiadalo osem žiadateľov. Až na jeden projekt vyhoveli všetkým. Rozdali však iba časť dotácií, uvítali by ďalšie kolo výziev.

06. 04. 2017 14:00  |  Piešťany / Aktuálne
Barbora Botošová je vynikajúca huslistka, ktorú prirovnávajú k Cinke Panne. (vd)

Kúpeľnému koncertu šéfovala rómska Cinka Panna - B. Botošová

Sálou Kongresového centra Slovenských liečebných kúpeľov Piešťany sa v stredu 29. marca rozliehal prierez melódií, ktoré publiku ponúkla virtuózna huslistka Barbora Botošová so svojou kapelou. Cimbalové sóla aj so zakrytými očami či strunami mal virtuózny džezový hudobník rómskeho pôvodu Ľubomír Gašpar, na gitare hral Marek Milko a struny kontrabasu rozozvučal Ján Rigo. Koncert bol lahôdkou pre uši a tiež pastvou pre oči. Zohratá kapela, prirodzené profesionálne vystupovanie, veľká virtuozita, cit pre moment úsmevu či hravé mrknutie oka.

06. 04. 2017 13:00  |  Kultúra / Hudba obsahuje video
Piešťanským vodákom z TJ Sĺňava poslanci odsúhlasili 2000 eur. (ilustr. foto: archív VK Sĺňava)

Medzi športové kluby rozdelia 15-tisíc

Na aktivity v oblasti telovýchovy, športu a rekreácie žiadalo 23 subjektov dotácie v celkovej sume 30 499 eur, pričom v mestskom rozpočte je na tento účel vyčlenených 15-tisíc. O tom, ako piešťanská mestská komisia pre šport a rekreáciu navrhla prerozdeliť financie, nás informoval jej predseda a poslanec Jozef Drahovský.

06. 04. 2017 12:00  |  Piešťany / Aktuálne
Prípravkári HK Havrani Piešťany so zlatými medailami. (archív (ŠHK 37))

Mladí havrani vyhrali turnaj v Trenčíne

Mladí hokejisti HK Havrani Piešťany z prípravky tretích a štvrtých ročníkov sa zúčastnili turnaja MG Spring Cup 2017, ktorý sa konal na zimnom štadióne Mariána Gáboríka v Trenčíne. Zverenci trénera Radoslava Kolníka skončili na prvom mieste, keď sa im podarilo vyhrať tri zo štyroch zápasov.

06. 04. 2017 11:00  |  Šport / Hokej
Vodič zachránil mladú ženu z horiaceho auta (KR PZ)

Vodič zachránil mladú ženu z horiaceho auta

Hrdinovia ešte nevymreli. Jeden, novodobý, zachránil mladú ženu z horiaceho auta. Stihol ju z neho vytiahnuť skôr, než by došlo k tragédii. Stalo sa to pri Zvončíne, kde s autom čelne narazila do stromu.

06. 04. 2017 10:02  |  Región / Aktuálne
Na zastupiteľstve poslanci odsúhlasili dotácie tak, ako boli Tamajkom navrhnuté. (Jozef Vojčiniak)

Radnica rozdávala dotácie v sociálnej oblasti, kultúre či športe

Na piešťanskom mestskom zastupiteľstve vo štvrtok 30. marca schvaľovali i dotácie pre organizácie pôsobiace v oblasti kultúry, sociálnej či športu. Žiadosti jednotlivých subjektov posudzovali mestské komisie podľa ich pôsobnosti. Konečné slovo však mal primátor Miloš Tamajka, ktorý sa s odporúčaním komisií vo viacerých prípadoch nestotožnil a výšku dotácií upravil podľa seba.

06. 04. 2017 10:00  |  Piešťany / Aktuálne
Toto nie je húsenková dráha, ale žalostný stav železnice v úseku Trebatice-Krakovany. (archív MsÚ Vrbové)

Piešťany sa pripojili k združeniu Zelená cesta

Piešťany sú o krok bližšie k výstavbe cyklochodníka do Vrbového cez Trebatice a Krakovany. Na minulotýždňovom zastupiteľstve schválili vstup kúpeľného mesta do združenia miest a obcí s názvom Zelená cesta. Tento proces sa však rodil i v búrlivej diskusii najmä odporcov vedenia cyklochodníka v telese od roku 1978 nepoužívanej železnice. Názory proti stavaniu cyklistickej cesty týmto spôsobom zastupoval najmä piešťanský poslanec Petr Veverka.

06. 04. 2017 09:00  |  Piešťany / Aktuálne
Články 101 - 150 z 22593
Lekáreň Regia

Anketa