Všetky články

Srdečne blahoželáme!  (vd)

Srdečne blahoželáme!

V piatok 23. júna o 8.23 h sa v piešťanskej pôrodnici narodilo prvé dieťa Sone a Romana Hlavatovičovcov z Dechtíc. Synček Marián, ktorého pomenovali po starom i prastarom otcovi z matkinej strany, sa mal k svetu. Stále pýtal papať. Pri narodení dieťatku, ktoré vážilo 3223 gramov a meralo 52 centimetrov, pomáhala MUDr. Michaela Kelemenová. „Srdečne ďakujeme celému pôrodníckemu aj novorodeneckému oddeleniu za príkladnú starostlivosť, veľmi si to vážime,“ povedala šťastná mamička, rodáčka z Piešťan.

09. 07. 2017 09:00  |  Región / Narodili sa
Telá kňazov zo začiatku 19. storočia sú poznačené zubom času. (Vrbové Online)

Krypty sú naďalej opradené tajomstvami

Mestečko pod šikmou vežou je svojimi katakombami a podzemnými chodbami známe. Vo Vrbovom sa však nachádza aj viacero krýpt, ktoré sú návštevníkom nedostupné. Jednou z nich bola donedávna aj krypta kňazov zo začiatku 19. storočia. Jej tajomstvá sa rozhodli odhaliť aktivisti z portálu Vrbové Online. Ako vyzerá po takmer dvoch stovkách rokov svojej existencie?

08. 07. 2017 15:00  |  História / História
Jakub Ručkay bol kapitánom slovenských in-line hokejistov na majstrovstvách sveta v Bratislave. (archív (jr/jh))

Ručkay a Haring na MS v in-line hokeji

Slovenskí reprezentanti v in-line hokeji na domácich majstrovstvách sveta obsadili konečné piate miesto. V piatkovom zápase v skupine o 5.-8. priečku na Zimnom štadióne Ondreja Nepelu v Bratislave zdolali Chorvátsko 8:4. Vo výbere trénera Imricha Antala boli aj dvaja Piešťanci - Jakub Ručkay a Jozef Haring.

08. 07. 2017 11:00  |  Šport / Hokej
Lekárka piešťanskej nemocnice Lenka Škutová hovorí, že obezita nie je záležitosťou génov, ale nesprávnych stravovacích návykov. (Gabo Kopúnek)

Jeme priveľa nesprávnych potravín v nesprávnych kombináciách

Pribrať nejaké to kilo naviac nie je problém. Ťažšie sa však prebytočnej nadváhy zbavujeme. Existuje vôbec zaručená metóda, ktorá nás vráti do pôvodnej hmotnosti natrvalo? O tom, či sa dá za pár dní schudnúť do plaviek, i o rizikách rôznych diét sme sa porozprávali s lekárkou piešťanskej nemocnice Lenkou Škutovou, ktorá zároveň vedie výživovú poradňu na poliklinike.

08. 07. 2017 08:00  |  Galéria / Zdravie
Adam Ďurica a jeho manželka Kristína pri krájaní svadobnej torty. (FB A. Ďuricu)

„Sme svoji!“ vyspevoval ženáč Adam Ďurica v Piešťanoch

Krásnu štvorposchodovú tortu krájal spevák Adam Ďurica spolu so svojou manželkou Kristínou, rodenou Lorenzovou, v priestoroch Hotelovej akadémie Ľudovíta Wintera v Piešťanoch. Spevácky objav roka z roku 2008, držiteľ Zlatého slávika a niekoľkých ocenení OTO a tiež autor minuloročnej najhranejšej pesničky Neľutujem zmenil svoj stav slobodného mladíka na „ženatý“.

08. 07. 2017 08:00  |  Piešťany / Spoločenská rubrika
Minuloročnú sériu vyhrali mladí tenisti a tenistky zo Španielska. (Miro Béreš)

Celosvetový turnaj pre deti prvýkrát u nás

Finálové turnaje populárneho tenisového Champions Bowl zavítajú prvýkrát na Slovensko. Odohrajú sa na dvorcoch Tenisového klubu Kúpele Piešťany v rámci Wilson Cupu. Právo štartovať na celosvetovom finále, ktoré sa tento rok uskutoční v chorvátskom meste Umag, získajú okrem celkových víťazov aj finalista a semifinalisti.

07. 07. 2017 16:00  |  Šport / Tenis
Pobyt na dovolenke sa neraz nezaobíde bez takýchto „pomocníkov“. (archív Lekárne Regia)

Čo všetko nesmie chýbať v cestovnej lekárničke

Leto je časom dovoleniek a výletov a často riešime dilemu, ako si zbaliť do malého kufra veľa životne dôležitých vecí. Keď sa však nad tým zamyslíme, jednou z mála vecí, ktorá je na dovolenke okrem pasu a peňazí nepostrádateľná, je lekárnička prvej dovolenkovej pomoci. Samozrejme, treba brať ohľad na to, kam a na ako dlho ideme...

07. 07. 2017 15:00  |  Galéria / Zdravie

Inzercia Piešťanský týždeň 26/2017

07. 07. 2017 14:30  |  Rýchly výber / Inzercia
Majerníkovo dielo predstavil kurátor výstavy Juraj Prohácka (vľavo). (Anton Martinec)

Majerník oslávil jubileá výstavou i tancom

Osemdesiat rokov – osemdesiat obrazov. Takáto paralela symbolizuje výstavu diel piešťanského výtvarníka, galeristu, člena Umeleckej besedy Slovenska a šéfa piešťanského výtvarného klubu Alojza Majerníka.

07. 07. 2017 14:00  |  Kultúra / Výstavy
Vrbovčan K. Hanus, žijúci v Belgicku, si vzal na darovanie krvi pár dní voľna. (archív K. Hanusa)

Vrbovčan Konštantín Hanus daroval krv po 116. raz!

Na piešťanskej hematológii mali minulú stredu unikátny odber. Svoju krv prišiel darovať už po 116-krát Vrbovčan Konštantín Hanus. Pracuje v Belgicku, a tak si opravár i predajca bicyklov, a zároveň vášnivý cyklista, vzal pár dní voľna.

07. 07. 2017 13:30  |  Región / Spoločenská rubrika
Čerstvá deväťdesiatnička sršala elánom a šírila dobrú energiu. (am)

Marína Kráľovičová oslávila jubileum

Prvá dáma slovenského herectva Marína Kráľovičová oslávila začiatkom júna výnimočné životné jubileum. Keďže je čestnou občiankou mesta Piešťany a má k nemu i výnimočne vrúcny vzťah, Dom umenia sa aj na jej počesť rozhodol zorganizovať výstavu.

07. 07. 2017 12:30  |  Kultúra / Divadlo
Jednoduchú, no chutnú polievku dochutíme bylinkami.
 
 (reprofoto z publikácie Nič lepšie nepoznám)

Recepty z kuchyne herečky Anky Šiškovej

Sériu receptov publikuje vo svojej knihe s názvom Nič lepšie nepoznám slovenská herečka Anna Šišková.

07. 07. 2017 12:00  |  Galéria / Recepty
Hať Drahovce uzatvárajú aj pre servisné práce. (Supa)

Tip od vás: Pred jazdou po kolokruhu sa presvedčte o otvorení hrádze

Jednou z najvýznamnejších cyklotrás v Piešťanoch a okolí je Kolokruh Sĺňava okolo vodnej nádrže. Cesta nie je jednosmerná, a tak tento asi dvanásťkilometrový okruh môžete začať na ľavom brehu Váhu smerom na Ratnovce alebo po pravej hrádzi okolo lodenice. Všetky smery však spája jediné miesto, ktoré radosť z výletu môže pokaziť, a to je hať Drahovce. Jej prechod je časovo obmedzený, a tak ak tieto doby nedodržíte, neostane vám nič iné, ako sa pred uzatvorenou bránou hate otočiť.

07. 07. 2017 11:00  |  Piešťany / Aktuálne
(Universal Music Group New Zealand)

Hudobný tip: Lorde - Melodrama

V rubrike Hudobný tip predstavujeme albumy, ktoré stoja za vypočutie. Vyberáme tituly, ktoré sú zaujímavé po hudobnej i po koncepčnej stránke.

07. 07. 2017 10:35  |  Kultúra / Rádio Piešťany
Sumcom v horúčavách chutí. (pm)

Rybolov v našom regióne

Júl je prvým mesiacom prázdnin a letných dovoleniek, čo určite vidieť aj na brehoch riek a vodných nádrží. Okrem toho je pre rybára prvým mesiacom, keď nemusí vyťahovať z vody udice, ale môže loviť nonstop. Pozor, vždy o polnoci treba do povolenia na rybolov zapísať ukončenie lovu a začiatok novej vychádzky. Okrem toho je počas lovu nonstop každý loviaci povinný mať miesto lovu osvetlené. V júli nemožno loviť hlavátku a všetky druhy celoročne chránených rýb.

07. 07. 2017 10:00  |  Región / Aktuálne
Magdaléna Rybáriková senzačne zvíťazila za 137 minút 3:6, 7:5, 6:2 nad jasne favorizovanou Češkou Karolínou Plíškovou. (FB M. Rybárikovej)

Rybáriková v 2. kole dvojhry senzačne vyradila trojku renkingu Karolínu Plíškovú

Slovenská tenistka Magdaléna Rybáriková senzačne zvíťazila za 137 minút 3:6, 7:5, 6:2 nad jasne favorizovanou Češkou Karolínou Plíškovou nasadenou ako treťou vo štvrtkovom zápase 2. kola dvojhry žien na treťom grandslamovom turnaji sezóny Wimbledone na tráve v Londýne . Na Centre Courte pritom zaostávala o set a brejk. Bol to premiérový vzájomný duel.

07. 07. 2017 09:14  |  Šport / Tenis
Stĺpy pouličného osvetlenia hrdza oslabila takým spôsobom, že pod náporom vetra môžu spadnúť. (Jozef Vojčiniak)

Pozor, keď zafúka, padajú lampy!

Piešťanské pouličné osvetlenie je v dezolátnom stave. Až v troch lokalitách hrozí, že lampa sa samovoľne zrúti už pri trochu silnejšom nárazovom vetre. Mestských poslancov na tento problém na júnovom zastupiteľstve upozornil Peter Fiala, vedúci strediska údržby Služieb mesta Piešťany. Vedenie mesta sa zatiaľ nedokázalo zjednotiť v tom, či túto situáciu ide riešiť formou úveru na rekonštrukciu osvetlenia alebo koncesiou u súkromnej firmy.

07. 07. 2017 09:00  |  Piešťany / Aktuálne
Dobrovoľní hasiči na súťaži predviedli skvelé výkony. (Maroš Bobi)

Medailová žatva moravianskych hasičov

Hasičský šport si vyžaduje veľa úsilia na prípravu, a keď sa potom dostaví zadosťučinenie vo forme úspechu, je o radosť postarané. Tešili sa aj členovia Dobrovoľného hasičského zboru Moravany nad Váhom, keď sa v nedeľu 25. júna v Dvorníkoch niekoľkokrát postavili na stupienok víťazov.

06. 07. 2017 15:40  |  Región / Aktuálne
Tento rok sa tatinovia s deťmi mihali na chate i tatranských chodníkoch v žltých tričkách.
 (dk)

V Tatrách dominovala žltá farba

Bola to výprava, akú vo Vysokých Tatrách ešte nezažili. V štýle komédie storočia S tebou ma baví svet sa z našich veľhôr vrátila 115-členná skupina chlapov, ktorí si do ruksakov pribalili okrem svojich ponožiek a mikín aj odevy detí. Tatinovia z nášho regiónu si so svojimi ratolesťami užili v Tatranskej Lomnici pobyt plný zábavy, kúpania a výletov. Prišli opálení, nabití energiou a zážitkami, všetci zdraví a veselí.

06. 07. 2017 15:30  |  Piešťany / Spoločenská rubrika
Čiernu fontánu stihli pracovníci SMP sprevádzkovať do otvorenia kúpeľnej sezóny. (vd)

Fantóma poškodených fontán zatiaľ neodhalili

Už sú v plnej prevádzke. Šesť fontán, ktoré neznámy páchateľ či páchatelia poškodili poslednú májovú noc, slúžia svojmu účelu. Oživili ich pracovníci Služieb mesta Piešťany (SMP) potom, čo vandali prestrihli kovové zámky na obslužných šachtách, vnikli do strojovní a poodlamovali armatúry alebo poškodili vedenia tak, že zaplavilo čerpadlá.

06. 07. 2017 15:00  |  Piešťany / Aktuálne
Tanečníčky zo skupiny Flawless úspešne reprezentovali mesto Piešťany. (archív L. Danišovej)

Tanečníci uspeli na majstrovstvách Európy

Minulý týždeň bol pre tanečníkov zo Súkromnej základnej umeleckej školy v Piešťanoch výnimočný. Od stredy do piatka predvádzali svoj talent na Majstrovstvách Európy vo výrazových tancoch v Budapešti. A podarilo sa im uspieť!

06. 07. 2017 14:30  |  Kultúra / Tanec
Lucia Valová (uprostred) z ŠK KAJAK Moravany je nádejou slovenskej kanoistiky. (archív ŠK KAJAK)

Valová reprezentovala na ME juniorov v Belehrade

Na kanáli Ada Ciganlija v srbskom Belehrade sa v dňoch 22.-25. júna uskutočnili majstrovstvá Európy juniorov a kategórie do 23 rokov v rýchlostnej kanoistike. Medzi 860 pretekármi z 37 krajín nechýbali ani slovenskí kanoisti. Do úzkeho výberu reprezentácie sa nominovala aj Lucia Valová zo Športového klubu KAJAK Moravany nad Váhom.

06. 07. 2017 14:00  |  Šport / Kanoistika
Tomáš Gajlík (Vojtech Hank)

Tomáš Gajlík Trio už zajtra na terase Kursalonu

Pozývame Vás na koncert Tomáša Gajlíka Trio, ktorý sa uskutoční v piatok 7. júla o 19:30 hod. na terase Kursalonu. Spolu s ním si zahrajú Richard Csino na basgitare a Dávid Hodek na bicích.

06. 07. 2017 13:50  |  Kultúra / Hudba
Byť dokonale opálená je snom hádam každej ženy. (ilustr. foto: pixabay.com)

Ako sa pekne opáliť?

Poriadne leto si bez kúpania a opaľovania nevieme predstaviť. Práve téma opaľovania je momentálne veľmi aktuálna a chcela by som jej venovať zopár viet, pretože keď venujete trochu času správnej príprave na slnenie, pokožka sa vám odvďačí krásnym zdravým opálením a môžete sa vyhnúť neželaným komplikáciám.

06. 07. 2017 13:00  |  Galéria / Zdravie
Ilustr. foto (Jozef Vojčiniak)

Poslanci sa vyjadrujú k situácii v bytovom podniku po zverejnení informácií v Piešťanskom týždni

Situácia v mestskej eseročke bytový podnik (BP) ostáva i naďalej neprehľadná. Potom, ako sme v Piešťanskom týždni č. 25 zverejnili informáciu o podivnom zastupovaní záujmov BP ľuďmi, ktorých nepoznajú ani primátor Miloš Tamajka, ani samotný riaditeľ BP, opýtali sme sa na názor na tieto skutočnosti piešťanských mestských poslancov.

06. 07. 2017 12:00  |  Piešťany / Aktuálne

Piešťany očami turistu: Na každom kroku samé prekvapenia a kolesové nástrahy

Jednou zo vstupných brán do Piešťan je železničná stanica. Priznám sa, že som vlakom do kúpeľného mesta necestoval dobrých 30 rokov. Preto som využil príležitosť navštíviť ho aj takýmto, pre mňa netradičným dopravným prostriedkom.

06. 07. 2017 11:00  |  Piešťany / Aktuálne
Tony Páldy na  jednej z výstav zachytil čaro Londýna. (vd)

Tony Páldy opustil tento farebný svet

Piešťany opustil jeden z veľkých „snílkov“, ktorí sa cez objektív fotoaparátu díval na ľudí, mesto, rieku, oblohu, kolonádu aj stoličky na terasách s privretými, zasnenými očami. Okamih, keď stlačil spúšť fotoaparátu, bol pre neho vzrušujúci. V týchto súvislostiach môžeme hovoriť žiaľ, už len o minulosti nášho kolegu od fachu, Tonyho Páldyho. Otec dvoch milujúcich dcér Kataríny a Veroniky odišiel z tohto sveta príliš symbolicky - tak, ako žil. Zomrel vo veku 65 rokov. Dožil sa však ešte radosti z dvoch vnukov Huga a Denisa. Mal vždy plnú hlavu plánov, ktoré už nestihol zrealizovať. Nech mu je slovenská zem ľahká...

06. 07. 2017 10:28  |  Piešťany / Spoločenská rubrika
Koncert Brass Band Auw zo Švajčiarska si v horúci júnový deň užili aj Piešťanci. (vd)

Švajčiari zahrali marš aj Podmoskovské večery

Keď kapelník švajčiarskeho dychového orchestra Brass Band Auw zavelil, jeho 32-členný súbor začal hrať rezký vojenský marš a zvolával ľudí z Winterovej ulice k Hudobnému pavilónu do piešťanského mestského parku.

06. 07. 2017 10:00  |  Kultúra / Hudba obsahuje video obsahuje fotogalériu
Bytový podnik je v rukách Pavla Vermeša od Vianoc minulého roka. (Jozef Vojčiniak)

Bytový podnik: Primátor nad plytvaním mlčí!

Kauza „dohodára“ v piešťanskom mestskom bytovom podniku (BP), ktorého zamestnal konateľ spoločnosti Pavol Vermeš bez vedomia riaditeľa BP i primátora Miloša Tamajku, naberá ďalší rozmer. Udalosti, ktoré sa za posledné obdobie odohrali, vyvolávajú podozrenia nielen z nehospodárneho nakladania finančných prostriedkov BP P. Vermešom, ale tiež otázku o jeho odbornej spôsobilosti zastávať funkciu konateľa v mestom zriadenej spoločnosti.

06. 07. 2017 09:00  |  Piešťany / Aktuálne
Adam Stacho reprezentoval SR na tohtoročnom svetovom šampionáte do 18 rokov. (archív A. Stacha)

Hokejista Stacho draftovaný do NAHL

V júni sa uskutočnil draft NAHL (North America Hockey League), v ktorom mal zastúpenie aj piešťanský mládežnícky hokej. V druhom kole si z celkového 29. miesta vybral tím Bismarck Bobcats piešťanského odchovanca Adama Stacha.

05. 07. 2017 16:00  |  Šport / Hokej
Moyzesovo kvarteto zahralo motívy Haydna, Smetanu aj Burlasa. (am)

Vzdali hold významnému skladateľovi

Na doskách Domu umenia Piešťany sa to v rámci 62. music festivalu Piešťany hemží výnimočnými a úspešnými umelcami. Medzi účinkujúcich v tomto ročníku sa svojím odohraným koncertom zaradili aj hudobníci, ktorí si hovoria Moyzesovo kvarteto.

05. 07. 2017 14:00  |  Kultúra / Hudba
Žiacka nádej Sára Gavalierová skončila v slalome šiesta. (ľm)

Lyžiari na tráve v Rakúsku

V rakúskom Schwarzenbachu sa konalo tretie kolo Grasski FIS Children Cup žiakov do 16 rokov v lyžovaní na tráve. V šesťčlennej slovenskej výprave boli aj traja lyžiari z Piešťan. Najlepšie si počínal Alex Jánoška z Banky, ktorý v slalome zvíťazil a v obrovskom slalome zaostal za víťazom zo Švajčiarska len o tri stotiny. Vanesa Drahovská obsadila dvakrát štvrté miesto a Sára Gavalierová bola v „obráku“ desiata a v slalome sa posunula na šieste miesto.

05. 07. 2017 12:00  |  Šport / Ďalšie športy
Tanečnice predvádzali efektné kreácie. (am)

Lúčnica roztancovala srdcia stoviek divákov

Reprezentačný tanečno-hudobný program Umeleckého súboru Lúčnica opäť prilákal do piešťanského Domu umenia milovníkov folklóru, aby sa v utorok 27. júna potešili pohľadom na krásne tanečnice a junákov.

05. 07. 2017 11:00  |  Kultúra / Tanec obsahuje video obsahuje fotogalériu
Nasvietené priechody zvyšujú bezpečnosť chodcov najmä v zimných mesiacoch. (Supa)

Chodcov na priechodoch zvýrazní svetlo

Až dva nasvietené priechody pre chodcov by mali pribudnúť na jednej z najfrekventovanejších ulíc v Piešťanoch, na Krajinskej ceste. Radnica ich chce zrealizovať z prostriedkov policajného prezídia z programu „Podpora činností súvisiacich s bezpečnosťou cestnej premávky“. Okrem nasvietenia priechodov chce radnica z tejto dotácie inštalovať tiež LED svetlá do vozovky pozdĺž dvoch priechodov pre chodcov.

05. 07. 2017 09:00  |  Piešťany / Aktuálne
Martin Krajčovič je nový tréner PFK (archív PFK)

Bratská výmena, muži majú nového trénera

Michal Krajčovič sa k 30. júnu vzdal postu trénera futbalistov PFK Piešťany z dôvodu pracovnej vyťaženosti. Vo funkcii ho nahradí jeho brat Martin a ako asistent mu bude vypomáhať i športový riaditeľ PFK Cyril Stachura.

04. 07. 2017 16:00  |  Šport / Futbal
Šiestaci sfárali do štôlne Bartolomej. (archív ZŠ V. Kostoľany)

Šiestakom z Veľkých Kostolian učarovalo baníctvo

Koncoročný výlet je pre žiakov vždy veľkým zážitkom. Najmä keď sa uskutoční na zaujímavom a netradičnom mieste. Šiestaci z Veľkých Kostolian sa vybrali do starobylej Banskej Štiavnice, ktorá je známa ťažbou striebra. Žiaci sfárali do jednej zo štôlní.

04. 07. 2017 15:00  |  Región / Aktuálne
Medzinárodné motocyklové podujatie sa na letisku uskutoční už tento víkend. (T. Horký)

Veľká cena Piešťany na veľkej obrazovke

Motoristický sviatok je tu! Od piatka do nedele sa na letisku uskutočnia motocyklové preteky Veľká cena Piešťany započítavané do Majstrovstiev a preboru Českej republiky na prírodných okruhoch pod hlavičkou Českomoravskej asociácie motocyklového športu. Hlavným programom budú preteky vyše 130 jazdcov rozdelených do 13 tried, no organizátori pre návštevníkov pripravili aj bohatý výber sprievodných aktivít.

04. 07. 2017 14:00  |  Šport / Ďalšie športy

Svätoplukove deti

„Na počiatku bolo Slovo a Slovo bolo u Boha a to Slovo bolo Boh.“ (Jn 1,1) Tieto úvodné slová z Evanjelia sv. Jána boli prvými zaznamenanými v hlaholike a zároveň tiež prvými, ktorými solúnski bratia hlásali Božie slovo na našom území v zrozumiteľnej reči.

04. 07. 2017 13:00  |  Piešťany / Editoriál
Ilustr. foto (vd)

Dostal som pätorku a bojím sa ísť domov

Doniesol som vysvedčenie, nie sú na ňom ale také známky, ako si predstavujú moji rodičia. Bojím sa ísť domov. Čo mám robiť? Ako im ukážem vysvedčenie s pätorkou? Prečo mi ju tá ... dala? Panebože! Ja asi ani domov nepôjdem!

04. 07. 2017 11:00  |  Mladí dnes / Školstvo
Vonkajšia plocha pred Easton arénou bude využívaná formou prenájmu.  (ŠHK 37)

Pred zimným štadiónom vyrástlo ihrisko

Pred zimným štadiónom vyrástlo ihrisko Pred hokejovou Easton arénou v Piešťanoch vyrástlo nové multifunkčné športové ihrisko.

04. 07. 2017 10:30  |  Šport / Hokej
ZŠ F. E. Scherera: Učiteľka Ľubica Gregoričková odovzdala prvé vysvedčenia najmladším žiakom školy. (am)

Vysvedčenia sú rozdané, prázdniny sa začínajú

Po dlhých desiatich mesiacoch driny nastal vytúžený odpočinok a deťom sa skončil ďalší školský rok. V piatok 30. júna si prevzali vysvedčenia aj žiaci zo Základnej školy F. E. Scherera v Piešťanoch, kde sa slávnostný ceremoniál nezaobišiel bez sĺz dojatia.

04. 07. 2017 10:00  |  Mladí dnes / Školstvo
Koncert božského Káju si nenechalo ujsť 15-tisíc fanúšikov. (am)

Gottovi za koncert ďakovali tisíce fanúšikov

Organizátori v poradí 14. Topfestu vyprevadili posledných návštevníkov, ktorým zostanú v hlavách už len spomienky na uplynulý ročník ich obľúbeného festivalu. Od piatka 30. júna až do skorých ranných hodín v nedeľu 2. júla z piešťanského letiska zneli skladby hviezd priam svetového formátu.

04. 07. 2017 09:00  |  Kultúra / Hudba obsahuje video obsahuje fotogalériu
Bytový podnik je v rukách Pavla Vermeša od Vianoc minulého roka. (Jozef Vojčiniak)

V Piešťanskom týždni 26/2017 sa dočítate...

Ak vás zaujíma aktuálne dianie v Piešťanoch, ale i v regióne, neváhajte a už v utorok ráno si kúpte najnovšie vydanie Piešťanského týždňa! Dočítate sa v ňom o horúcich novinkách v politickom, spoločenskom, kultúrnom i športovom dianí. Gazdinky sa môžu inšpirovať receptom, mladé ženy bábätkom, muži fotografiami krásnych dám a tí, čo ešte neobjavili naše kvality, listovaním 24 strán najčítanejšieho regionálneho periodika Piešťanský týždeň.

04. 07. 2017 08:30  |  Piešťany / Najbližšie číslo
Skúsený hráč pomohol k postupu PFK Piešťany 31 presnými zásahmi. (archív PFK)

J. Glos: Aj v ďalšej sezóne bude cieľom PFK postup

Futbalisti PFK Piešťany majú za sebou úspešnú sezónu, keď ôsmu ligu dokázali ovládnuť bez straty bodu a postúpili do vyššej súťaže. Veľkou oporou Piešťancov bol skúsený Jozef Glos, ktorý nastrieľal 31 gólov a stal sa najlepším strelcom súťaže, čím výrazne prispel k postupu.

02. 07. 2017 14:00  |  Šport / Futbal
Servis kotla môže trvať hodinu i viac. (archív spoločnosti)

Servisné prehliadky plynových kotlov

Prečo je dôležitá servisná prehliadka plynového kotla po vykurovacej sezóne? Čítajte viac o tom, čo vám ukladá zákon a čo odporúčajú výrobcovia.

02. 07. 2017 13:00  |  Galéria / Rady spotrebiteľom
Výprava piešťanských kanoistov na 59. ročníku Veľkej ceny Komárna. (sp)

Pohár mládeže pre piešťanských vodákov

Za účasti 461 pretekárov z 30 klubov zo Slovenska i zo zahraničia sa 17. a 18. júna uskutočnil 59. ročník Veľkej ceny Komárna v rýchlostnej kanoistike. Klub Kajak - Kanoe Piešťany získal za celkové tretie miesto Pohár mládeže.

02. 07. 2017 12:48  |  Šport / Kanoistika
Ilustr. foto (am)

Obyvatelia sa sťažujú na hluk počas kultúrnych podujatí, mesto však nemá kompetenciu zakázať ich

Najmä počas letných mesiacov sa v Piešťanoch koná viacero hudobných podujatí. Väčšina z nich sa nezaobíde bez sťažností obyvateľov na nadmerný hluk. Mestá a obce však v tomto prípade ťahajú za kratší koniec, konanie podujatia totiž nemôžu zakázať ani zrušiť. Mesto Piešťany bude žiadať zmenu zákona, ktorá by v budúcnosti pri riešení tohto problému výrazne pomohla.

02. 07. 2017 09:47  |  Piešťany / Aktuálne
Srdečne blahoželáme! (Viera Dusíková)

Srdečne blahoželáme!

V piatok 9. júna o 8.05 h sa Kataríne a Dávidovi Beňovcom z Piešťan narodilo tretie dieťa - dcéra Alžbeta (2860 g, 48 cm). Dieťatku pomohol na svet primár piešťanskej pôrodnice, MUDr. Ladislav Gleso. So sestričkou v kočíku už na vychádzky do parku i na detské ihriská denne vyrážajú takmer päťročný brat Lukáš a dvojročná sestrička Katka.

02. 07. 2017 09:00  |  Piešťany / Narodili sa
(Polyvinyl Records)

Hudobný tip: Xiu Xiu - Plays the Music of Twin Peaks

V rubrike Hudobný tip predstavujeme albumy, ktoré stoja za vypočutie. Vyberáme tituly, ktoré sú zaujímavé po hudobnej i po koncepčnej stránke.

01. 07. 2017 20:54  |  Kultúra / Rádio Piešťany
Články 101 - 150 z 23233
Gargo - Krbové a interiér štúdio

Anketa