Topfest

Všetky články

Pozor na peniaze, podvodníci ich lákajú od dôverčivých ľudí rôznymi spôsobmi. (am)

Podvodníci vylákali od starenky peniaze, havarovať mal jej syn

Po regióne sa opäť pohybujú podvodníci, ktorí sa vydávajú za falošných príbuzných či priateľov príbuzných. V apríli na ich lep sadla dôverčivá starenka. Prišla pritom o peniaze, ktoré jej mali slúžiť na živobytie. Podvodníci ju vystrašili telefonátom o údajnej dopravnej nehode jej syna, ktorý potreboval okamžite peniaze. Starenka sa zľakla a v strese odovzdala svoje úspory podvodníkom. Zľahla sa po nich zem.

12. 05. 2017 13:00  |  Krimi / Na hrane zákona
Mušle treba dôkladne očistiť kefkou pod tečúcou vodou. (reprofoto z publikácie Nič lepšie nepoznám)

Recepty z kuchyne herečky Anky Šiškovej

Sériu receptov publikuje vo svojej knihe s názvom Nič lepšie nepoznám slovenská herečka Anna Šišková.

12. 05. 2017 12:00  |  Galéria / Recepty
Absolventská práca Moniky Rakúsovej: V zajatí fantázie. (reprofoto: vd)

Výstava žiackych nádejí súkromnej školy

Od minulého týždňa vystavujú výtvarníci zo Súkromnej základnej umeleckej školy v Piešťanoch svoje práce vo foyeri kina Fontána. Výstavy žiakov patria už roky medzi najsledovanejšie piešťanskou verejnosťou. Okrem milých farebných kresbičiek detí, portrétov ľudí i zvierat, kytíc, indiánskych náčelníkov či úžitkových predmetov a modelárskych prvotín je možné vo Fontáne uvidieť aj zaujímavé až snové diela absolventov druhého stupňa štúdia výtvarného odboru.

12. 05. 2017 11:00  |  Kultúra / Výstavy obsahuje fotogalériu
Plávajúci diffusion obľubujú kapry aj amury. (pm)

Rybolov v našom regióne

Podľa § 11 ods. 3 zákona je do 31. mája zakázaný lov všetkých rýb aj na kaprových „stojatých“ vodách, ale s výnimkou od 1. mája do 15. mája, ak užívateľ organizuje rybárske preteky. Okrem toho v rybárskych revíroch, v ktorých je ministerstvom povolená výnimka na skorší lov kapra, možno ryby loviť už od 15. mája. Na kaprových tečúcich vodách je povolený lov rýb za predpokladu dodržania individuálnej ochrany rýb. Povolené spôsoby lovu na kaprových vodách sú lov na plávanú, na položenú a muškárenie. Lov na prívlač je v kaprových vodách v máji ešte stále zakázaný!

12. 05. 2017 10:00  |  Región / Aktuálne
Prevádzka letiska je ohrozená, radnica baží po jeho pozemkoch. (Jozef Vojčiniak)

Radnica sa správa ako agresívny developer

Májové valné zhromaždenie piešťanskej letiskovej spoločnosti je predo dvermi a osud tejto leteckej tepny kúpeľného mesta je stále nejasný. A práve stretnutie troch akcionárov v tomto mesiaci má rozhodnúť o jej ďalšom osude. Aspoň tak to avizoval po novembrovom valnom zhromaždení zástupca väčšinového akcionára a zároveň predseda Trnavského samosprávneho kraja (TTSK) Tibor Mikuš.

12. 05. 2017 09:00  |  Piešťany / Aktuálne
(Peach River Records)

Hudobný tip: Basa Basa - High Life Music

V rubrike Hudobný tip predstavujem albumy, ktoré stoja za vypočutie. Vyberám tituly, ktoré sú zaujímavé po hudobnej i po koncepčnej stránke. Hudba sa však lepšie počúva, ako sa o nej číta, preto si budete môcť vypočuť ukážku z predstavovaného albumu každú sobotu o 21.00 h na vlnách Rádia Piešťany.

12. 05. 2017 08:05  |  Kultúra / Rádio Piešťany
Školáci zo ZŠ F. E. Scherera v Piešťanoch navštívili parlament i Slavín. (archív školy)

Parlament si spravil výlet do parlamentu

Členovia Žiackeho parlamentu pri Základnej škole F. E. Scherera v Piešťanoch si vo štvrtok 4. mája spravili výlet do hlavného mesta. Okrem prehliadky parlamentu navštívili aj národnú kultúrnu pamiatku Slavín, odkiaľ sa im naskytol nádherný výhľad na Bratislavu.

11. 05. 2017 16:00  |  Piešťany / Spoločenská rubrika
Dizajnérske kúsky vynikli v netradičnej expozícii v urban-štýle - na paletách. (archív Domossu)

To najlepšie zo svetového kúpeľňového dizajnu na jednom mieste

Za svetovým kúpeľňovým dizajnom nemusíte chodiť ďaleko. Slovenská značka štýlových kúpeľní MyBath už druhýkrát priniesla to najlepšie z medzinárodnej výstavy ISH vo Frankfurte aj na Slovensko.

11. 05. 2017 15:00  |  Piešťany / Aktuálne
Pri demolácii chladiacich veží vznikne odpad s objemom viac ako 80-tisíc ton. (vd)

Štyri veže z Bohuníc by mali zmiznúť na konci roka 2018

Po odstavení prvého a druhého bloku jadrovej elektrárne V1 v Jaslovských Bohuniciach čaká Jadrovú vyraďovaciu spoločnosť (JAVYS) i demontáž a demolácia štyroch z ôsmich chladiacich veží. Stane sa tak po získaní povolení. Veže by mali definitívne odstrániť na konci budúceho roka.

11. 05. 2017 14:40  |  Región / Aktuálne
V tomto dome na Ulici M. R. Štefánika sa Eugen Herzog počas vojny ukrýval. (Vrbové Online)

Vrbovské podzemie ukrýva mnoho príbehov z vojny

Mnohé prenasledované rodiny sa v časoch druhej svetovej vojny všemožne snažili ukryť pred nacistickým terorom a deportáciami do pracovných a koncentračných táborov, ktoré vo väčšine prípadov znamenali poslednú životnú zastávku. Inak to nebolo ani v mestečku pod šikmou vežou. Aktivistom z facebookovej stránky Vrbové Online sa podarilo nazrieť do tajných pivničných priestorov, ktoré zachránili život liehovarníkovi Eugenovi Herzogovi.

11. 05. 2017 14:00  |  Región / Aktuálne
Herci z Divadla Dobreta sa vžili do dobovej atmosféry. (am)

Édith Piaf ožila vďaka hercom z Drahoviec

Najznámejšia šansoniérka všetkých čias zanechala svojou hudbou odkaz pre mnoho nasledujúcich generácií. O tom, aký život prežila francúzska speváčka Édith Piaf, porozprávali svojím hereckým umením ochotníci z drahovského Divadla Dobreta v utorok 2. mája v Kultúrno-spoločenskom centre Fontána v Piešťanoch počas predstavenia Smrť v ružovom.

11. 05. 2017 13:00  |  Kultúra / Divadlo obsahuje video obsahuje fotogalériu
Marek Lörinc získal „zlato“ v kategórii Freestyle v súťaži ISTROBOT. (archív SPŠE)

Maturant zo SPŠE vyrobil a naprogramoval robota, zvíťazil!

V Bratislave na Fakulte elektrotechniky a informatiky Slovenskej technickej univerzity sa konala tradičná robotická súťaž s názvom ISTROBOT. Tentoraz v nej súťažili pretekári v šiestich kategóriách. Žiakov Strednej priemyselnej školy elektrotechnickej (SPŠE) v Piešťanoch zaujímala najviac kategória Freestyle. V nej bojoval Marek Lörinc, žiak 4. C triedy. Svojho robota, s ktorým napokon zvíťazil, vyrobil aj naprogramoval úplne sám.

11. 05. 2017 12:00  |  Mladí dnes / Školstvo
Angelika Slamová by mala patriť k oporám ženskej reprezentácie. (L. Duračka)

V nominácii reprezentácie pätica z piešťanského klubu

Nový reprezentačný tréner slovenských basketbalistiek Marian Svoboda oznámil minulý týždeň širšiu nomináciu na prvú fázu prípravy smerom k júnovým majstrovstvám Európy (16.-25. júna) v Českej republike. V 15-mennom zozname figuruje až päť hráčok z kádra Piešťanských Čajok - Angelika Slamová, Terézia Páleníková, Nikola Dudášová, Sabína Oroszová a Rebeka Mikulášiková. Asistentom nového reprezentačného trénera navyše bude Richard Kucsa, ktorý je v Čajkách asistentom trénera Martina Pospíšila.

11. 05. 2017 10:54  |  Šport / Basketbal
Námestie slobody, utorok 2. mája, 11.56 h: Kým dvojica žien predáva (v strede a vpravo), muž vľavo na ne dohliada. (Jozef Vojčiniak)

Podvodní predajcovia v uliciach kúpeľného mesta

Pozor na pouličných predajcov v Piešťanoch s tovarom zdanlivo za výhodné ceny. Nejde o dobrú kúpu, ale práve naopak, týmto predajcom nejde o nič iné, len ako podviesť a obrať o peniaze. Pohybujú sa v skupinách, i keď zdanlivo pôsobia ako jednotlivci. Svoj scenár majú starostlivo vymyslený a po zakúpení tovaru zmiznú skôr, ako vám dôjde, že ste sa dali poriadne dobehnúť.

11. 05. 2017 10:00  |  Piešťany / Aktuálne
Na dvore bývalých Poľnohospodárskych stavieb zhoreli v sobotu 6. mája dve dodávky. (KR HaZZ)

Horeli dodávky v Piešťanoch i kotolňa v Lančári

Piešťanskí hasiči riešili v uplynulom týždni dva na psychiku náročné výjazdy. Išlo o samovraždy - jednu plánovanú a neuskutočnenú, druhú zavŕšenú. Nebola to jediná samovražda, ktorá sa v tie dni na Slovensku aj vplyvom nepriaznivého počasia pre psychicky labilnejších ľudí odohrala. Okrem toho horeli dodávky v Piešťanoch aj kotolňa v Lančári.

11. 05. 2017 09:00  |  Krimi / Čierna kronika
Krehkú krásu paličkovanej čipky V. Mišíka môžete obdivovať v Galérii Fontána. (vd)

V. Mišík bol ichtyológ i majster čipkár

Nielen minulý rok na Festivale paličkovanej čipky v Krakovanoch, ale aj tento rok v Piešťanoch môžu milovníci umenia obdivovať paličkovanú čipku dnes už nebohého čipkára z Piešťan, Víťazoslava Mišíka. Jeho diela vystavené v Galérii Fontána sú neuveriteľne krásne. Mišík v nich prezentuje paličkovanú čipku ako fenomén krásy, krehkosti, dôvtipu, remeselnej zručnosti a variability.

10. 05. 2017 16:00  |  Kultúra / Výstavy
Najlepší rečníci Trnavského kraja postupujú na celoslovenskú súťaž do Zvolena. (Nataša Pažitná)

Štúrove a Hollého rétorické Drahovce už po ôsmy raz

V Základnej škole v Drahovciach sa v piatok 5. mája uskutočnil už ôsmy ročník krajského kola súťaže s názvom Štúrove a Hollého rétorické Drahovce.

10. 05. 2017 15:00  |  Mladí dnes / Školstvo
Piešťanská tenistka Magdaléna Rybáriková ovládla turnaj v japonskom Gifu. (archív M. Rybárikovej)

M. Rybáriková zvíťazila na turnaji v Japonsku

Slovenská tenistka Magdaléna Rybáriková sa stala víťazkou dvojhry na turnaji ITF v japonskom Gifu s dotáciou 80-tisíc amerických dolárov. Rybáriková si ako nenasadená hráčka vo finále poradila s čínskou trojkou podujatia Ču Lin za 74 minút 6:2, 6:3. Piešťanská rodáčka si tak spravila chuť po vyše polročnej pauze, zavinenej zranením zápästia.

10. 05. 2017 14:00  |  Šport / Tenis
Kuchári varili štvorchodové menu, museli mať aj vlastné libreto. (vd)

Všetci kuchári aj čašníci na „mojmírke“ zmaturovali

Praktickú maturitu zvládli úspešne všetci kuchári aj čašníci Strednej odbornej školy obchodu a služieb v Piešťanoch. Nielen Semafor, ale aj hotel Grand v kúpeľoch či ďalšie dve piešťanské reštaurácie boli dejiskom skúšky, ktorá preverila schopnosti štvrtákov odetých v kuchárskych rondonoch i čašníckych odevoch. Pripravili hosťom také lahôdky, o akých sa iba sníva. Mlsné jazýčky si prišli na svoje. Aj servírovanie bolo v gala štýle. Témy si každý študent vyžreboval. V utorok 2. mája a v stredu 3. mája zmaturovalo spolu dvadsať kuchárov a dvanásť čašníkov.

10. 05. 2017 13:44  |  Mladí dnes / Školstvo obsahuje video obsahuje fotogalériu
Program bude na Sĺňave chrániť najmä rybára riečneho, čajku čiernohlavú a čajku sivú. (vd)

Do vtáčieho územia na Sĺňave „nalejú“ pol milióna eur

Vláda schválila programy starostlivosti o päť chránených vtáčích území (CHVÚ) na obdobie ďalších tridsať rokov z dielne ministerstva životného prostredia. Do uvedených programov zahrnula aj ochranu vtáčieho územia piešťanskej Sĺňavy. Pre tento účel použijú až do roka 2046 prostriedky vo výške viac ako pol milióna eur.

10. 05. 2017 11:00  |  Piešťany / Aktuálne
Plavci ŠPK Kúpele: (zľava) L. Rusnák, J. Horil, A. Kičinová, P. Škodný a K. Kantek. (archív P. Škodného)

Zlín v znamení rekordov a titulov pre piešťanských veteránov

Pätica veteránskych plavcov ŠPK Kúpele Piešťany v zložení Anna Kičinová, Juraj Horil, Karol Kantek, Lukáš Rusnák a Pavol Škodný vycestovala do moravského Zlína, aby počas posledného aprílového víkendu v tamojšom 50-metrovom bazéne zabojovala o tituly medzinárodných majstrov Českej republiky v plávaní masters. Na podujatí sa zúčastnilo 261 pretekárov zo 65 klubov siedmich krajín - Ukrajiny, Rakúska, Maďarska, Ruska, Nemecka, Slovenska a domáceho Česka.

10. 05. 2017 10:00  |  Šport / Plávanie
Richard Strauss: GAVALIER S RUŽOU (Ken Howard -  Metropolitan Opera)

Ďalší priamy prenos z New Yorku!

V Dome umenia Piešťany si milovníci kultúry opäť budú môcť vychutnať priamy prenos umenia z ďalekého New Yorku. V sobotu 13. mája o 18.30 h si diváci vychutnajú premietanie operného diela Gavalier s ružou.

10. 05. 2017 09:23  |  Kultúra / Hudba
Most vandali posprejovali počas víkendu. (am)

Kolonádový most postriekali sprejeri

Viacerí Piešťanci majú ešte v čerstvej pamäti posprejovanie nového náteru Vily dr. Lisku vo februári tohto roka. Uplynulo len niekoľko mesiacov a tentoraz si vandali vzali na mušku Kolonádový most a modrým sprejom postriekali jeho steny, ale i repliky leptov skiel zhotovené podľa originálov od Martina Benku.

10. 05. 2017 09:00  |  Piešťany / Aktuálne
Úspešný paralympionik V. Janovjak,
žiaľ, už nie je medzi nami. (jk)

Zomrel paralympionik Vladislav Janovjak

Slovenská paralympijská rodina smúti, v piatok 5. mája vo veku 47 rokov odišiel na večnosť reprezentant v cyklistike Vladislav Janovjak. Smutnú informáciu potvrdil web Slovenského paralympijského výboru.

09. 05. 2017 15:49  |  Šport / Ďalšie športy
Tenisový tréner Marián Vajda. (ilustr. foto: (šg))

Vajda už nie je trénerom srbského tenistu Djokoviča

Niekdajší líder svetového rebríčka Novak Djokovič na svojom webe v piatok oznámil, že sa po antukovom turnaji v monackom Monte Carle dohodol na ukončení spolupráce so slovenským koučom Mariánom Vajdom, ale aj s kondičným trénerom Gebhardom Philom Gritschom a fyzioterapeutom Miljanom Amanovičom.

09. 05. 2017 15:11  |  Šport / Tenis
V rámci galavečera v Dome umenia ocenili aj najlepších športovcov v kúpeľnom meste. (am)

Kraľujú Cibulková, Drahovská i Čajky

Počas sobotňajšieho slávnostného galavečera Osobnosť mesta Piešťany, ktorý sa uskutočnil v Dome umenia, boli ocenení aj najúspešnejší športovci mesta vo viacerých kategóriách. Medzi dorastencami zvíťazila triatlonistka Lýdia Drahovská, v kategórii dospelých tenistka Dominika Navara-Cibulková, Piešťanské Čajky sa stali opäť najlepším kolektívom, zaslúžilým pracovníkom v športe je Ján Ballay z ŠPK Kúpele Piešťany a veslára Lukáša Babača vybrala verejnosť hlasovaním na internete ako najobľúbenejšieho športovca.

09. 05. 2017 15:00  |  Šport / Ďalšie športy
Gulášmajstrami sa stali aktéri z tímu Labužník. (vd)

Labužníci sa stali majstrami kotlíkového guláša

Tohtoročný v poradí už šiesty najlepší Sĺňavský guláš ešte pred pár dňami „behal“ po poliach. Prvenstvo totiž vyhral pokrm z divého zajaca, ktorý najviac zaujal porotcov – komisára medzinárodných gastronomických súťaží Lukáša Dörnhöfera a šéfkuchára Tomáša Repáša, odchovanca piešťanskej „mojmírky“. Zlatý guláš navaril v sobotu 6. mája tím Labužníkov, v tesnom závese za nimi sa umiestnili družstvá Vrtuľa a Pilates.

09. 05. 2017 14:00  |  Piešťany / Spoločenská rubrika obsahuje video obsahuje fotogalériu
Futbalisti Drahoviec (v bielom) remizovali doma s Mokrým Hájom 2:2. (M. Ledecký)

Veľké Kostoľany sú už prvé, výhru Krakovian riadil štvorgólový Šurin

Regionálne futbalové súťaže pokračovali počas víkendu ďalším jarným kolom a opäť bolo vidieť zaujímavé zápasy. Veľké Kostoľany sa po víťazstve nad Šaštínom-Strážami dostali na prvé miesto piatej ligy, Krakovany rozstrieľali Križovany zásluhou štyroch gólov Šurina 6:1, Dubovany zdolali Madunice 4:2 a Moravany nad Váhom v derby zápase Banku 2:1.

09. 05. 2017 13:30  |  Šport / Futbal

Alexandra Mathiasová: Vysoká škola života nestačí

„Trp, Jozef Mak. Človek - milión si, nuž vydržíš všetko, keďže nie je pravda, že najtvrdší je kameň, najmocnejšia je oceľ, ale pravda je, že najviac vydrží na svete obyčajný Jozef Mak.“

09. 05. 2017 13:15  |  Piešťany / Editoriál
Moderátor Peter Varinský (vľavo) s oceneným ornitológom Erichom Kubicom. (am)

Poznáme najvýznamnejšie osobnosti mesta Piešťany

Dlho pripravovaný galavečer odovzdávania cien primátora s názvom Osobnosť mesta Piešťany už pozná svojich laureátov. V sobotu 6. mája na pódium Domu umenia vystúpili významní obyvatelia kúpeľného mesta, aby si z rúk primátora Miloša Tamajku prevzali ocenenia, ktoré sú vďakou za ich dlhoročné pracovné úsilie a pozitívnu reprezentáciu Piešťan.

09. 05. 2017 10:53  |  Piešťany / Aktuálne
35. ročník Medzinárodnej veslárskej regaty O pohár SNP. (Daniel Banás)

Medzinárodná veslárska regata O pohár SNP

Počas prvého májového víkendu sa konal na rieke váh už 35. ročník medzinárodnej veslárskej regaty. Viac ako 500 prihlásených posádok vytvorilo na Lodenici v Piešťanoch veľa krásnych súbojov na vode od mladých nádeji až po veteránske kategórie.

09. 05. 2017 10:00  |  Šport / Veslovanie obsahuje fotogalériu
Na stretnutie s domovými dôverníkmi ich prišlo niečo málo nad dvadsať. (Jozef Vojčiniak)

Amaterizmus pri riadení bytového podniku naberá na intenzite

Konateľ mestskej eseročky Bytový podnik Piešťany, Pavol Vermeš, zorganizoval stretnutie dôverníkov bytových domov, v ktorých táto spoločnosť vykonáva správcovskú činnosť, za účelom predstavenia novej počítačovej aplikácie, ktorá má odľahčiť administratívu bytového podniku. Aplikácia má zároveň maximálne sprehľadniť činnosti, ktoré svojim zákazníkom bytový podnik poskytuje, a informácie o nich priniesť až do ich domácností. Stretnutie sa uskutočnilo v stredu 3. mája v mestskej knižnici a dopadlo fiaskom. Z celkového počtu viac ako sto domových dôverníkov sa tohto stretnutia zúčastnili len zhruba dve desiatky.

09. 05. 2017 08:43  |  Piešťany / Aktuálne
Piešťanci majú v čerstvej pamäti posprejovanie nového náteru Vily dr. Lisku vo februári tohto roka. Tentoraz si vandali vzali
na mušku Kolonádový most a sprejom postriekali jeho steny, ale i repliky leptov skiel zhotovené podľa originálov od Martina
Benku. Nápisy nasprejovali v sobotu 6. mája v noci. (Alexandra Mathiasová)

V Piešťanskom týždni 18/2017 sa dočítate...

Ak vás zaujíma aktuálne dianie v Piešťanoch, ale i v regióne, neváhajte a už v utorok ráno si kúpte najnovšie vydanie Piešťanského týždňa! Dočítate sa v ňom o horúcich novinkách v politickom, spoločenskom, kultúrnom i športovom dianí. Gazdinky sa môžu inšpirovať receptom, mladé ženy bábätkom, muži fotografiami krásnych dám a tí, čo ešte neobjavili naše kvality, listovaním 24 strán najčítanejšieho regionálneho periodika Piešťanský týždeň.

09. 05. 2017 08:19  |  Piešťany / Najbližšie číslo
Dominika Dejczoová sa do hôr zamilovala počas strednej školy. (archív D. Dejczoovej)

Piešťanka Dominika Dejczoová je najmladšia tatranská chatárka

Napriek tomu, že Piešťany ležia na rovine a za poriadnymi kopcami tunajší ľudia musia cestovať, rodáci z kúpeľného mesta sa vedia uplatniť aj v horách. Podarilo sa to i 29-ročnej Dominike Dejczoovej, ktorá sa stala najmladšou chatárkou vo Vysokých Tatrách.

07. 05. 2017 12:00  |  Galéria / Rozhovory
Srdečne blahoželáme!  (Viera Dusíková)

Srdečne blahoželáme!

V utorok 25. apríla o 19.40 h sa narodil prvý syn Martiny a Jeffreya Lambertovcov z Myjavy. Rodičia mu dali meno Alexej (3652 g, 51 cm). V piešťanskej pôrodnici dieťatku pomohol na svet MUDr. Jozef Polák.

07. 05. 2017 09:00  |  Región / Narodili sa
Blue Train Sextet

Špeciálny jazzový koncert – Blue Train Sextet

Pozývame Vás na koncert Blue Train Sextet, ktorý sa uskutoční v stredu 10. mája o 20:00 hod. v Art Jazz Gallery.

06. 05. 2017 15:00  |  Kultúra / Hudba
P. Kalmus (vľavo) a Ján Orlovský, autor myšlienky rekonštrukcie Elektrárne. (archív P. K.)

P. Kalmus: Je potrebné ukončiť vládu Smer-u a radikálov pozatvárať

Posledné udalosti s neonacistickými symbolmi v Piešťanoch postriekanými na pamätnú tabulu židovského rabína v parčíku za Gymnáziom Pierra de Coubertina vyvolali množstvo odsudzujúcich reakcií. K prebúdzaniu pohrobkov fašistického Slovenska z obdobia druhej svetovej sa vyjadril i piešťanský rodák a výtvarník Peter Kalmus, ktorého charakterizuje najmä jeho odpor k akémukoľvek diktátorskému režimu.

06. 05. 2017 12:00  |  Galéria / Rozhovory
Srdečne blahoželáme!  (Viera Dusíková)

Srdečne blahoželáme!

Na svet prišiel ďalší „chlap“ menom Martin Tyrol. Dieťatko, ktoré pri pôrode v piešťanskej nemocnici vážilo 3300 gramov a meralo 51 centimetrov, uzrelo svetlo sveta v utorok 25. apríla o 12.17 h. Prvá ho uvidela pôrodníčka MUDr. Michaela Kelemenová. Obaja rodičia - Viola a Martin Tyrolovci z Hlohovca - sa z prvého dieťatka veľmi tešia.

06. 05. 2017 09:00  |  Región / Narodili sa
Jana Úradníková z Piešťan obhájila prvenstvo z minulého roka. (ilustr. foto: BOCH)

Beh v Chtelnici ovládli Moravec a Úradníková

Hlavné preteky sobotňajšieho 32. ročníka Behu oslobodenia Chtelnice vyhrali obhajcovia minuloročného prvenstva, Myjavčan Filip Moravec a Piešťanka Jana Úradníková. Známa atletická dvojica s prehľadom triumfovala na členitej vyše desaťkilometrovej trati na asfaltových komunikáciách v kombinácii s okolitým malokarpatským terénom.

05. 05. 2017 16:00  |  Šport / Ďalšie športy
Marián Moravčík je síce šachista, no v Snine sa mu darilo aj v mariáši. (Štefan Gregorička)

Pod Vihorlatom sa našim kartárom darilo

Mariášová extraliga družstiev pokračovala piatym kolom, ktoré sa uskutočnilo v Snine. Na tamojšom Štíte Vihorlatu sa darilo aj kartárom z Dolného Lopašova, ktorí skončili spomedzi 20 zúčastnených družstiev na treťom mieste. V najväčšej miere k tomu prispeli Marek Buch a Marián Moravčík, ktorí obsadili spomedzi 324 jednotlivcov šiestu a siedmu priečku.

05. 05. 2017 15:00  |  Piešťany / Spoločenská rubrika

Inzercia Piešťanský týždeň 17/2017

05. 05. 2017 14:30  |  Rýchly výber / Inzercia
Prvé kolo kosenia majú piešťanskí kosci za sebou. (P. Tekula)

Celé kúpeľné mesto je už pokosené, centrum dvakrát

Trávnaté plochy na sídliskách, ale i v centre mesta, ba i v jeho odľahlých častiach sú už pokosené. Pracovníci Služieb mesta Piešťany to stihli urobiť v rekordnom čase - za necelé štyri týždne. Ako im to išlo?

05. 05. 2017 14:00  |  Piešťany / Aktuálne
Večer v Elektrárni doplnil živý vstup Folklórneho súboru Žito. (am)

Šikovní Piešťanci prezentovali projekty

Aktívni rodáci z kúpeľného mesta dostali priestor, aby oboznámili verejnosť so svojimi jedinečnými projektmi. V piatok 28. apríla na pódium Elektrárne Piešťany vystúpilo deväť jednotlivcov alebo zástupcov skupín, ktoré sa venujú architektúre, kultúre či technike.

05. 05. 2017 13:00  |  Piešťany / Spoločenská rubrika
Na servírovanie posypte créme brulée cukrom. (reprofoto z knihy)

Nie je fešák, ale variť vie!

V spolupráci s majstrom kuchárom Pavlom Pospíšilom vydal Richard Sulík netradičnú kuchársku knihu s názvom, ktorý parafrázujeme v titulku - Fešák nie som, ale variť viem! V úvode sa „vyhráža“, že keď jedného dňa skončí v politike, stane sa kuchárskym experimentátorom a ponúka čitateľom dvanásť menu, každé pozostáva z predjedla, prvého chodu, hlavného jedla a dezertu. S dovolením autora niektoré z receptov postupne predstavíme aj čitateľom Piešťanského týždňa.

05. 05. 2017 12:00  |  Galéria / Recepty
Beata Kubaláková a Katarína Hajduová
reprezentovali Slovensko v súťaži Enersol. (archív gymnázia)

Vrbovské gymnazistky navrhli zatepľovací systém školy

Ekológia a obnoviteľné zdroje energie - to je heslo súťaže Enersol, do ktorej sa každoročne zapájajú aj študenti Gymnázia Jána Baltazára Magina vo Vrbovom. Tento rok vypracovali prácu s názvom Návrat k zeleným koreňom...

05. 05. 2017 11:00  |  Mladí dnes / Školstvo
Piešťanskí hádzanári tentoraz odchádzali z ihriska ako porazení. (ilustr. foto: archív MHK)

Vysoká prehra hádzanárov MHK v Martine

Prvú polovicu nadstavbovej časti prvej ligy, skupina o 1.-4. miesto, zavŕšili hádzanári MHK Piešťany v Martine. Hráčom tamojšieho MhaK podľahli vysoko 25:36 a na svoje konto si pripísali druhú tohtosezónnu prehru.

05. 05. 2017 10:00  |  Šport / Hádzaná
Organizátori zo Slovenskej basketbalovej asociácie, Miloš Drgoň (vľavo)
a Martin Struhár, prezentovali európsky šampionát aj pred poslancami. (jv)

Mesto podporí európsky šampionát v basketbale 30-tisíc eurami

Piešťany budú spolu s Bratislavou na prelome júla a augusta tohto roku dejiskom Majstrovstiev Európy v basketbale chlapcov do 18 rokov. Keďže pôjde o podujatie medzinárodného významu, Slovenská basketbalová asociácia (SBA) požiadala predstaviteľov mesta Piešťany o podporu v peňažnej i nepeňažnej forme vo výške 30-tisíc eur. Žiadosť predstavitelia mesta predložili zastupiteľstvu, ktoré na svojom stredajšom zasadnutí schválilo uznesenie o zvýšení rozpočtovej položky členské v Oblastnej organizácii cestovného ruchu Rezort Piešťany na Propagáciu a cestovný ruch o sumu 30-tisíc eur, teda na celkových 180-tisíc. Práve uvedenými 30 tisíckami by malo Mesto Piešťany prispieť na organizáciu európskeho šampionátu.

05. 05. 2017 09:00  |  Piešťany / Aktuálne
Franco Denti bol s manželkou na Slovensku prvýkrát, Piešťanmi boli nadšení. (vd)

Prezident lekárskeho zväzu a člen švajčiarskeho parlamentu: V Piešťanoch sa cítim ako v nebi

Dobré vzťahy sú pilierom úspešných dohôd. V tomto kontexte sa niesla priateľská pracovná návšteva prezidenta lekárskeho zväzu a člena veľkej rady parlamentu Švajčiarska, Franca Dentiho, v Slovenských liečebných kúpeľoch Piešťany (SLKP). Po taliansky hovoriaci politik navštívil Piešťany v dňoch 24. až 28. apríla.

05. 05. 2017 08:30  |  Piešťany / Aktuálne
Bežecké podujatie napísalo v sobotu 29. apríla svoj štvrtý ročník. (doverun)

Jarný beh okolo Sĺňavy

Celkovo 101 bežcov v rôznych kategóriách si spríjemnilo poslednú aprílovú sobotu Jarným behom okolo Sĺňavy. Štvrtý ročník podujatia, ktoré tentoraz malo trať dlhú približne 9,5 kilometrov, nakoľko ju organizátori skrátili pre zvýšenú hladinu Váhu, najrýchlejšie zvládli Matúš Forgáč (32:20 min.) z Dubnice nad Váhom a medzi ženami Monika Kováčová (38:20) z Levíc.

04. 05. 2017 16:00  |  Šport / Ďalšie športy
Aj tohtoročnú púť na Jurka si užilo množstvo ľudí zo širokého okolia. (Nina Szekérová)

Svätojurajská púť aj s požehnaním najstaršej rotundy

Davy pútnikov sa v poslednú aprílovú nedeľu vydali na svätojurskú púť do Nitrianskej Blatnice. K Rotunde svätého Juraja, ktorý je patrónom obce, prúdili za pekného slnečného počasia stovky ľudí - kresťanov, ktorí sa túžili zúčastniť slávnostnej svätej omše, i ľudí, ktorí milujú prírodu a potulky po nej. Podujatie, ktoré sa konalo pod záštitou ministra kultúry, spojilo široké okolie. Na Jurka išli nielen ľudia z Nitrianskeho, ale aj z Trnavského či Trenčianskeho kraja, ba boli tam pútnici i zo vzdialenejších končín.

04. 05. 2017 15:00  |  Región / Spoločenská rubrika
Články 101 - 150 z 22813
Gargo - Krbové a interiér štúdio
Majáles 2017
CITYFEST 2017

Anketa