Všetky články

M. Hluchová organizovala minulý rok v Piešťanoch veľký kongres jogy. (Laco Duračka)

Jogou spravíte niečo pre svoje telo i myseľ

Rokmi obľúbená aktivita mnohých ľudí, ktorá posilní telo i ducha, je joga. V Piešťanoch má s ňou bohaté skúsenosti lektorka Michaela Hluchová, pre ktorú je neoddeliteľnou súčasťou života. Prostredníctvom rozhovoru pre náš týždenník vás zasvätí do tajov tohto indického cvičenia i celkovo životného štýlu spojeného s jogou.

09. 04. 2018 10:00  |  Šport / Ďalšie športy
Ilustračné foto. (apt)

Šachisti vrbovskej rezervy nepostúpili

V záverečnom kole štvrtej šachovej ligy sa rozhodovalo o prvej aj poslednej priečke tabuľky. O postupové prvé miesto bojovali na diaľku rezervy Skalice a Vrbového.

09. 04. 2018 09:00  |  Šport / Ďalšie športy
Hádzanári MHK Piešťany hrajú v prvej lige vo veľkej forme a ťahajú šestnásťzápasovú šnúru víťazstiev. (Marek Bučko)

Formu piešťanských hádzanárov si odniesli Košice

V hale piešťanského gymnázia P. de Coubertina bol v nedeľu na programe šláger prvej hádzanárskej ligy, keď vedúci tím nadstavbovej časti MHK Piešťany privítal druhý celok tabuľky Košice Crows. Piešťanci potvrdili svoju výbornú formu a po víťazstve 35:25 natiahli svoju víťaznú šnúru na 16 zápasov.

09. 04. 2018 08:53  |  Šport / Hádzaná
Dobré ráno, Piešťany! (am)

Dobré ráno, Piešťany!

Dnes je pondelok 9. apríla. Meniny má Milena.

09. 04. 2018 08:00  |  Piešťany / Aktuálne
Ján Babič (red)

Podoby džezu perom Jána Babiča

Milí priatelia džezu a dobrej hudby, sviatky prehlušuje intenzívne diskutovaná téma. Otvoriť či neotvoriť obchody? Pracovať či nepracovať? Nakupovať či odpočívať? Kto má rozhodnúť? Má právo zamestnávateľ poslať ľudí do práce? Má štát moc riadiť život spoločnosti? Na tieto otázky nemám odpoveď. Mám iba svoju skúsenosť, ktorú by som rád aplikoval do života.

08. 04. 2018 19:23  |  Kultúra / Hudba
Toto je iba začiatok výletu – vietor sa už zdarne štartoval... (vd)

Cyklo na Jašter s vetriskom oproti

Členovia a sympatizanti Klubu športovej turistiky TJ Bezovec vymenili v nedeľu 8. apríla vibramy za tenisky a šliapli do pedálov. Pripojili sa tak k akcii Cyklo na Jašter, ktorej protagonistom je Malokarpatský cykloklub.

08. 04. 2018 17:44  |  Piešťany / Aktuálne
Ilustr. foto (fbmr)

Rybáriková v Monterrey vypadla vo štvrťfinále

Piešťanská tenistka Magdaléna Rybáriková nasadená ako druhá ukončila svoju púť vo štvrťfinále dvojhry na turnaji WTA International Abierto GNP Seguros v mexickom Monterrey. V piatok podľahla americkej sedmičke podujatia Sachii Vickeryovej za 74 minút 0:6, 3:6. Pre obe súperky to bola vôbec prvá vzájomná zápasová konfrontácia.

08. 04. 2018 17:19  |  Šport / Tenis
Vernisáž výstavy fotografií priniesla prekvapenia. Jedným z nich bol spevák Jozef Mak z televíznej šou Zem spieva (druhý zľava), ďalším netradičné vystúpenie Lucie Lužinskej. Vedľa nej stojí otec Vladimír Lužinský, vpravo je kurátor Martin Valo. (gak)

Posolstvo o Lužinského svete

Vlastniť fotoaparát ešte neznamená byť fotografom. K tomu treba oveľa viac. Napríklad dobré, všímavé oko a, samozrejme, dobré svetlo. V dobrom svetle sa už niekoľko desaťročí umeleckému svetu predstavuje Vladimír Lužinský z Chtelnice. V kaštieli v rodnej obci aktuálne vystavuje niekoľko nádherných prác zo svojho posledného obdobia.

08. 04. 2018 16:00  |  Kultúra / Výstavy
Piešťanská kultúrna obec sa konečne dočkala. V auguste 1974 sa slávnostne poklepkával základný kameň Domu umenia. Na snímke národný umelec Eugen Suchoň, v pozadí predseda piešťanských komunistov Dušan Havlík. (reprofoto mesačník Piešťany)

Piešťany sa pýšili aj titulom Mesto fontán

Úspešný štart do štvrtého roku piatej päťročnice. Tak vítal nový rok 1974 okresný týždenník Trnavský hlas, cez jeho stránky sa v našom seriáli venujeme histórii veľkého Okresu Trnava.

08. 04. 2018 13:00  |  História / História
Oblastný futbalový zväz Trnava. (apt)

Anketa ObFZ Trnava o najkrajší gól mesiaca

Oblastný futbalový zväz Trnava ako prvý oblastný futbalový zväz na Slovensku využíva modernú revolučnú mobilnú aplikáciu Sport.video, vďaka ktorej širokej futbalovej verejnosti prináša videozostrihy z majstrovských stretnutí.

08. 04. 2018 11:00  |  Šport / Futbal
Séria o bronz sa rozhodne v stredu v Piešťanoch. (L. Duračka)

Čajky v Šamoríne prekvapivo zaváhali a séria o bronz je vyrovnaná na 1:1

Séria basketbalovej extraligy žien o konečné tretie miesto ešte nemá víťaza. Piešťanské Čajky cestovali v sobotu do Šamorína za stavu 1:0 v sérii s cieľom potvrdiť jednoznačné domáce víťazstvo 79:40. Opak bol však pravdou. Čajky v Šamoríne prekvapivo zaváhali a bojovnejší domáci tím zaslúžene vyhral 60:55 a vyrovnal sériu na 1:1. O držiteľovi bronzových medailí sa rozhodne v stredu 11. apríla o 18:00 v Diplomat aréne.

08. 04. 2018 08:14  |  Šport / Basketbal
Dobré ráno, Piešťany! (am)

Dobré ráno, Piešťany!

Dnes je nedeľa 8. apríla. Tento deň je Medzinárodným dňom Rómov. Meniny má Albert.

08. 04. 2018 08:00  |  Piešťany / Aktuálne obsahuje video
Miš Maš bazár v Elektrárni Piešťany poskytol aj komunitnú atmosféru. (vd)

Miš Maš bazár aj s boxom a gramoplatňami

Tri Piešťanky Dominika Rusnáková, Libuša Rybanská a Madelain Michnáčová dali hlavy dokopy a zrealizovali v priestoroch starej Elektrárne Miš Maš bazár. Záujemcov o predaj odevov, keramiky, skla i topánok, bižutérie, vinylových gramofónových LP platní a všelijakých drobnostičiek z domácností bolo požehnane.

07. 04. 2018 21:41  |  Piešťany / Spoločenská rubrika obsahuje fotogalériu
Obal albumu. (Ohr)

Hudobný tip: TANGERINE DREAM - ELECTRONIC MEDITATION

V rubrike predstavujeme albumy, ktoré stoja za vypočutie. Či už ide o známe, neznáme, či neprávom prehliadané tituly, vždy sa snažíme nachádzať svojské, unikátne odklony od bežnej produkcie.

07. 04. 2018 19:00  |  Kultúra / Hudba
R. Hodál športovo zastrešuje plán vzniku futbalovej akadémie v Častkovciach. (pror)

Nová liaheň pre futbalové talenty vzniká v Častkovciach

V piešťanskom regióne vzniká nová mládežnícka futbalová akadémia. Tentoraz ide o snahu sústrediť futbalovú omladinu do Častkoviec neďaleko Čachtíc. Cieľové teritórium tvoria pre vedúceho trénera Romana Hodála obce a mestá od Starej Turej až po Piešťany.

07. 04. 2018 17:00  |  Šport / Futbal
Študentky i študenti školy získavajú ocenenia aj vo vyrezávaní do ovocia. (vd)

V priestoroch „hotelky“ dominovali všakovaké vône i chute

Hotelová akadémia Ľudovíta Wintera v Piešťanoch hostila na druhom ročníku medzinárodnej súťaže s názvom Piešťanský pohár Ľudovíta Wintera desiatky talentovaných someliérov, ale aj baristov a majstrov vo varení a príprave čokolády a čaju zo Slovenska i z Čiech.

07. 04. 2018 15:00  |  Mladí dnes / Školstvo
Vždy originálna Nerife a jej sprievodcovské všeobjímajúce vrkoče. (archív Iren Hlinkovej)

Učiteľka tanca zamenila piešťanský parket za raj na Kapverdách

Prvýkrát ju Kapverdské ostrovy, konkrétne jeden z nich - Boa Vista, absolútne očarili neopakovateľnou krásou a atmosférou. Bola tam v roku 2011 na dovolenke. Okamžite sa zamilovala do krajiny, ľudí a ich spôsobu života.

07. 04. 2018 13:00  |  Galéria / Rozhovory
Do rodiny Bačovcov z Krakovian pribudlo krásne dievčatko Júlia. (Viera Dusíková)

Privítali sme do života

Do rodiny Michaely a Branislava Bačovcov z Krakovian pribudlo krásne dievčatko s ešte krajším menom - Júlia.

07. 04. 2018 11:00  |  Piešťany / Narodili sa
Internetovú stránku Rezortu Piešťany pred hackermi „zachraňovali“ za šesťtisíc eur. (apt)

Webstránku Rezortu chráni novinár a cestovná kancelária?!

Na jedinej odpovedi predsedu predstavenstva organizácie Rezort Piešťany (Rezort) Petra Tremboša na konkrétnu otázku od poslanca Petra Jančoviča počas marcového mestského zastupiteľstva viacero vecí nesedí. Otázka sa týkala minutia v súčte šesťtisíc eur na aktualizáciu webovej stránky Rezortu.

07. 04. 2018 10:00  |  Piešťany / Aktuálne
Dobré ráno, Piešťany! (am)

Dobré ráno, Piešťany!

Dnes je sobota 7. apríla. V tento deň sa v ukrajinskej Poltave narodil a 7. októbra 1980 v Piešťanoch zomrel hoteliér Marek Lubošinský, tajomník Grandhotela Royal a riaditeľ Hotela Thermia Palace. Tento deň je Svetovým dňom zdravia. Meniny má Zoltán.

07. 04. 2018 08:00  |  Piešťany / Aktuálne obsahuje video
Z našich mariášistov sa najviac darilo Miroslavovi Petrušovi. (Štefan Gregorička)

Najlepší boli Zemplínčania

Slovenská extraliga v mariáši pokračovala tretím turnajom - Veľkou cenou Zemplína v Michalovciach. V konkurencii 19 družstiev sa tešili z prvenstva domáci kartári. Mariášisti z Dolného Lopašova obsadili deviatu priečku.

07. 04. 2018 06:00  |  Šport / Ďalšie športy
Obálka knihy. (Artforum)

Literárny tip: Timrava

Hovorí sa, že na Slovensku už takmer každý píše, ale, bohužiaľ, takmer nikto nečíta. Aby ste sa dokázali orientovať v labyrinte vydávanej literatúry, ponúkame vám literárny tip, knižnú ochutnávku na tento týždeň.

06. 04. 2018 19:00  |  Kultúra / Kniha
V Piešťanskom informačnom centre je možné získať k nahliadnutiu len Piešťany NAJ, História Piešťan a TOP Piešťanské produkty, čo sú tri tlačoviny zo siedmich zaplatených. (pror)

Transparentnosť prezentujú len do chvíle, kým sa ich priamo netýka

Oblastná organizácia cestovného ruchu Rezort Piešťany (Rezort) hospodári v prevažnej miere s financiami pochádzajúcimi z obecných rozpočtov, ale prostredníctvom dotácií aj s financiami štátu.

06. 04. 2018 18:00  |  Piešťany / Aktuálne
Ilustračné foto. (apt)

V seniorskom výbere aj naši kolkári

Slovenské družstvá mužov a žien v kolkoch si vo Valašskom Meziříčí zmerali sily s výbermi Českej republiky. V oboch výberoch Slovenska mal zastúpenie aj okres Piešťany.

06. 04. 2018 17:00  |  Šport / Ďalšie športy
Ak nebudú pripomienky poslanca Tomáša Hudcoviča zapracované do projektovej dokumentácie, plaváreň bude podľa neho nefunkčná. (archív MsÚ)

KOMENTÁR: Hudcovič rozčertil Tamajku pre plaváreň

Piešťany sa možno predsa dočkajú plavárne. Projekt je už na svete, no kto ju bude stavať a za čo, jasné doposiaľ nie je. Ale možno ani projekt nie je úplne v poriadku.

06. 04. 2018 16:00  |  Piešťany / Téma týždňa
Pozvanie prijali aj dve slovenské spisovateľky, autorka detskej literatúry Viera Valachovičová Ryšavá a poetka, dramaturgička a odborníčka na hodnotenie umeleckého prednesu Marina Mesárošová, ktoré sa s ocenenými žiakmi aj odfotili. (Nataša Pažitná)

Štúrove a Hollého rétorické Drahovce

Dôležitým medzníkom v živote školy je krajská súťaž v rétorike Štúrove a Hollého rétorické Drahovce.

06. 04. 2018 15:00  |  Mladí dnes / Školstvo
Mikulovský zámok niekoľkokrát vyhorel, no vždy ho opravili. Posledná obnova trvala 50 rokov. (gak)

Výletnícka romantika na dosah III.

Ak sme v predchádzajúcich dvoch potulkách spojených týmto titulkom navštívili barokové skvosty vo Valticiach a v Lednici, nemôžeme obísť neďaleké moravské mesto Mikulov. A to nielen preto, že sme ho už v súvislosti s majiteľmi Lednicko-valtického areálu spomínali.

06. 04. 2018 14:00  |  Galéria / Cestovanie
Ilustračné foto. (apt)

Šachisti Löwe Piešťany sa udržali v druhej lige

Šachisti Löwe Piešťany sa v druhej lige napokon zachránili a tretia najvyššia súťaž na Slovensku sa bude hrať v kúpeľnom meste aj v budúcej sezóne. Rozhodlo o tom víťazstvo nad Sencom 4,5:3,5 v desiatom kole. V poslednom stretnutí súťaže síce prehrali s Potônskou vežou 2,5:5,5, no to už na ich umiestnenie nemalo vplyv.

06. 04. 2018 11:00  |  Šport / Ďalšie športy
Moderné hracie prvky a atrakcie by sa stali lákadlom pre všetky deti. (archív SMP)

Návrh na nové ihriská je, peniaze však mesto nemá

Na marcovom mestskom zastupiteľstve predstavil Denis Bechera, zamestnanec Služieb mesta Piešťany, poslancom víziu, ako by v budúcnosti mohli vyzerať moderné detské ihriská, špecializované ihriská i oddychové zóny pre seniorov v Piešťanoch.

06. 04. 2018 10:00  |  Piešťany / Aktuálne
Pod vedením keramikárky Jany Bayer (vľavo) sa ženy učili modelovať z hliny ozdobné misky a iné predmety. (vd)

V Centre pomoci človeku sa nenudia

Mnohí ľudia ani netušia, že v Piešťanoch existuje centrum, ktoré pomáha ľuďom nielen v núdzi materiálnej, ale aj duchovnej či duševnej. Do priestorov bývalej čistiarne pri autobusovej stanici prichádzajú deti i celé rodiny, ľudia bez domova aj takí, čo si nevedia nájsť prácu, bývanie i miesto na tomto svete.

06. 04. 2018 09:00  |  Kultúra / Akcie
Dobré ráno, Piešťany! (am)

Dobré ráno, Piešťany!

Dnes je piatok 6. apríla. Meniny má Irena.

06. 04. 2018 08:00  |  Piešťany / Aktuálne obsahuje video
Počas noci si školáci zo ZŠ Brezová mohli vytvoriť aj rôzne dielka či hračky. (Renáta Suchá)

Čarovná noc s pánom Andersenom

Takmer dvesto detí a učiteliek si v Základnej škole na Brezovej ulici v Piešťanoch ustlali svoje spacie vaky na podlahu, ale spanie príliš neprichádzalo.

05. 04. 2018 19:00  |  Kultúra / Akcie
Violončelista Jozef Lupták koncertoval v pondelok 26. marca v Elektrárni. (vd)

Navodil veľkonočnú atmosféru

Niektoré piesne naozaj nepotrebujú slová. Ich výpoveď je pozornému poslucháčovi natoľko zrozumiteľná, že stačí privrieť oči a počúvať. Ponoriť sa do tónov. Splynúť s nimi, pustiť fantáziu na plné obrátky a nesnažiť sa myslieť na niečo iné. Len oddať sa geniu loci a hudbe.

05. 04. 2018 18:00  |  Kultúra / Hudba
Ilustračné foto. (apt)

Stolní tenisti MTJ striedavo úspešne

Stolnotenisové družstvá MTJ Piešťany-Moravany majú za sebou ďalšie zápasy. Viedli si v nich striedavo úspešne. Kým prvoligové „áčko“ prehralo obe stretnutia, ostatné družstvá bodovali.

05. 04. 2018 17:00  |  Šport / Ďalšie športy
Hrajúci tréner Martin Krajčovič (vľavo) tentoraz v zostave PFK chýbal. (archív PFK)

Piešťany si bez problémov poradili s Prašníkom

Futbalisti PFK Piešťany si v 19. kole siedmej ligy napravili chuť z minulotýždňovej prehry s Pečeňadmi a podarilo sa im zdolať Prašník jednoznačne 4:1. Najlepším hráčom domácich bol Martin Gula, ktorý mal prsty v troch góloch.

05. 04. 2018 16:00  |  Šport / Futbal
Prehliadka kraslíc vyplnila prestávky študentom. (Roman Ondrejka)

Kraslice od výmyslu gymnazistov

Členka školskej rady gymnazistov, Lenka Kadlecová z oktávy, prišla s nápadom zorganizovať na Gymnáziu Pierra de Coubertina v Piešťanoch Súťaž o najkrajšiu kraslicu. Učiteľka Zuzana Jendrichovská nadchla primánov a sekundánov a počas hodín výtvarnej výchovy zdobili kraslice rozmanitými technikami.

05. 04. 2018 15:00  |  Mladí dnes / Školstvo
Brezová ulica: Obyvatelia tamojších bytoviek stoja v zákaze zastavenia. (čitateľ)

Parkovať nie je kde ani na sídliskách

Do redakcie sme dostali fotografie, na ktorých sa nachádzajú vozidlá zaparkované v zákaze zastavenia na Brezovej ulici v Piešťanoch.

05. 04. 2018 14:00  |  Piešťany / Aktuálne
V kine Fontána sa zišli piešťanskí seniori na svojej obľúbenej akcii. Bavili sa navzájom. (vd)

Seniori sa bavili, spievali, hrali, tancovali

Kto by to bol pred trinástimi rokmi povedal, že akcia Bavíme sa navzájom si medzi piešťanskými seniormi získa takú obľubu, že sa jednotlivé organizácie, skupiny a spolky budú aj po trinástich rokoch doslova predháňať, kto lepšie, krajšie, veselšie, originálnejšie zabaví svojich kolegov v kine Fontána.

05. 04. 2018 13:37  |  Piešťany / Spoločenská rubrika obsahuje fotogalériu
Radosť mladých hokejistov HK Havrani zo strieborných medailí na turnaji v Topoľčanoch. (ta)

Zaslúžené striebro mladých havranov

Tretiaci HK Havrani sa v sobotu zúčastnili Veľkonočného turnaja v Topoľčanoch. Okrem nich a domáceho družstva sa podujatia zúčastnili hokejisti z Prievidze a Banskej Bystrice. Piešťanským talentom sa celkom darilo a vybojovali si strieborné medaily.

05. 04. 2018 13:00  |  Šport / Hokej
Napriek nepostúpeniu do finále Čajky ešte nemajú koniec sezóny. (Laco Duračka)

Tréner Martin Pospíšil: Sklamanie v nás je, získať bronzové medaily je však priorita!

Piešťanským Čajkám sa nepodarilo po štvrtý raz v rade postúpiť do finále ženskej basketbalovej extraligy žien. Hoci sklamanie z prehry 0:3 na zápasy s Ružomberkom v Čajkách stále je, prioritou do najbližších dní je zdolať ŠBK Šamorín a získať bronzové medaily.

05. 04. 2018 12:00  |  Šport / Basketbal
Na burzu prišli kamarátom pomôcť aj psy. (Útulok Piešťany)

Burza pre bezbúdovcov sa vydarila

Milovníci štvornohých chlpáčikov sa opäť stretli za dobrým účelom. V sobotu 24. marca sa v priestoroch klubu ŽiWell v Piešťanoch uskutočnila jarná burza.

05. 04. 2018 11:00  |  Kultúra / Akcie
Čajky sú kúsok od zisku bronzových medailí. (L. Duračka)

Čajky majú k bronzu bližšie, Šamorín zdolali jednoznačne 79:40

Piešťanské Čajky vyhrali v prvom zápase o 3. miesto extraligy nad ŠBK Šamorín 79:40 a v sérii hranej na dve víťazstvá sa ujali vedenia 1:0. Čajky už v sobotu v Šamoríne budú môcť v prípade víťazstva osláviť zisk bronzových medailí.

05. 04. 2018 10:04  |  Piešťany / Aktuálne
Na Furdekovej ulici bývajú po zime takéto jamy, kanál tiež neodteká. (am)

Petíciu už 12 rokov neriešia

Keď v roku 2006 odovzdávali nespokojní občania troch rozbombardovaných ulíc - Furdekovej, Hviezdoslavovej a Moyzesovej - petíciu za kompletnú rekonštrukciu ciest i priľahlých chodníkov, bol ešte na čele mesta Piešťany Remo Cicutto.

05. 04. 2018 10:00  |  Piešťany / Aktuálne
Žiaci zo Základnej umeleckej školy v Piešťanoch predviedli, čo sa za uplynulé roky štúdia naučili. (am)

Končia ďalší nádejní umelci

Rok sa s rokom stretol a zo Základnej umeleckej školy v Piešťanoch vychádzajú ďalší hudobníci. Mnohí majú ešte pred očami minuloročných absolventov, no dnes ich už nahradili noví.

05. 04. 2018 09:00  |  Kultúra / Hudba
Dobré ráno, Piešťany! (am)

Dobré ráno, Piešťany!

Dnes je štvrtok 5. apríla. Meniny má Miroslava.

05. 04. 2018 08:00  |  Piešťany / Aktuálne obsahuje video
Ani dva góly Michala Stanka neodvrátili prehru Sharks s Ovečkárom Záblatie. (FB Sharks)

VHbL: V 16. kole padalo veľa gólov

Vrbovská hokejbalová liga pokračovala počas Veľkej noci 16. kolom a rozhodne sa bolo na čo dívať. Vysoké víťazstvá zaknihovali tímy Wild Dogs, Scarface, Minnesota Wild či HBK Bošany.

04. 04. 2018 18:00  |  Šport / Ďalšie športy
Najstarším jedincom vtáčieho druhu z našej voľnej prírody, o ktorom vieme, je orol skalný. Dožil sa až 32 rokov. (dravce.sk)

Zaujímavosti o vtákoch ku dňu ich sviatku

Prvý apríl je tradične spájaný s Medzinárodným dňom vtáctva. Oslavuje sa už od roku 1900 a dátum bol zámerne vybraný na obdobie, keď k nám prilieta najviac sťahovavých vtákov - vracajú sa na svoje hniezdiská.

04. 04. 2018 17:00  |  Región / Aktuálne
Odhaľovanie pamätnej tabule: (zľava) Darina Mosná, Michaela Salamonová, Marika Kostelná, Peter Boor a Pavlína Kraváriková. (Elena Rubaninská)

Dobrovoľní hasiči z Prašníka vzdali poctu bývalej kolegyni

Zasahujú nielen pri požiaroch, povodniach či kalamitách, na starosti majú tiež prevenciu a organizáciu spoločensko-kultúrneho života v obci. Dobrovoľní hasiči z Prašníka budú o rok oslavovať 90. výročie vzniku svojho zboru (DHZ). Tých najaktívnejších a najlepších si však pripomínajú každoročne na výročnej členskej schôdzi.

04. 04. 2018 16:00  |  Región / Aktuálne
Vrbovská hokejbalová liga je zaujímavý projekt, ktorý sa každým rokom zlepšuje. (archív VHbL)

Napriek úskaliam vyrastá vo Vrbovom kvalitný hokejbalový stánok

Vrbovská hokejbalová liga zažíva naozajstný rozmach. Kedysi súťaž miestneho významu, dnes dejisko veľkých športových zápolení. Do trinásteho ročníka súťaže sa prihlásil tucet tímov, a to až zo štyroch okresov.

04. 04. 2018 14:00  |  Šport / Ďalšie športy
Pochôdzku s letečkom obnovili maličké dievčatká odeté do vlniačikov a krojov. (Jana Krajčovičová)

Gazdinkám vinšovali peknú Kvetnú nedeľu

Po možno viac ako piatich rokoch sa na prahoch dedinky Lančár objavili uzimené dievčatká v krojovaných sukničkách, vlniačikoch, s prúteným košíkom a ozdobenou halúzkou - letečkom. Pod vetrovkami mali schované nádherné kroje, aké nosievali ich matky pochádzajúce z Kočína.

04. 04. 2018 11:00  |  Región / Aktuálne
Články 101 - 150 z 25335
GARGO
Regal Burger

Anketa