Všetky články

Mohyla v Očkove sa ukrýva pod plechovou opachou. (Jozef Vojčiniak)

Očkov: Archeologický unikát európskeho významu chátra

Drobná dedinka Očkov ukrýva starobylú pamiatku európskeho významu. Ide o pohrebisko s hrobkou náčelníka kmeňa, pravdepodobne kniežaťa, ktorý obýval časť Slovenska v mladšej dobe bronzovej. O vzácnu hrobku z dvanásteho storočia pred Kristom sa však nemá kto postarať.

10. 10. 2014 13:00  |  Rubriky / Región obsahuje fotogalériu
K plátkom sa vynikajúco hodia opekané zemiaky s tymianom. (HAĽW)

Recept: Bravčové plátky na karí korení

Suroviny: 1500 g bravčové karé (kuracie prsia), 10 g karí korenie, 5 g soľ, 50 g horčica, 300 g olej

10. 10. 2014 12:00  |  Galéria / Recepty
Pohľadnica z Čerenca (red)

Sny mladých o starej priehrade

Mladý Vrbovčan Dušan Sabo síce nezažil priehradu v časoch svojho lesku, no jej osud mu nie je úplne ľahostajný. Svoj návrh novej oddychovej zóny pri vodnej nádrži poslal v týchto dňoch do súťaže Poštovej banky Grant pre tri generácie.

10. 10. 2014 11:00  |  Rubriky / Región
Ilustr. foto (Alexandra Mathiasová)

Radnica na verejnom osvetlení nešetrí

Všimli sme si, že niektoré z piešťanských ulíc sú v nočných hodinách ponorené do tmy. Ako je to možné a na akom princípe vlastne funguje verejné osvetlenie?

10. 10. 2014 10:00  |  Piešťany / Aktuálne
Nebezpečné diery v podchode pri Krajinskom moste. (pror)

Chýbajúce poklopy ohrozujú peších, ale i cyklistov

Stratu kanálových poklopov sme objavili na viacerých miestach v Piešťanoch. Zmizli na Bratislavskej ceste, ale i v podchode pod Krajinským mostom. Radnica nám prisľúbila, že ich čo najskôr nahradí.

10. 10. 2014 09:00  |  Piešťany / Aktuálne

Bažant pohoda v tridsiatke najlepších festivalov sveta

Slovenský hudobný festival Bažant Pohoda zaradili do zoznamu tridsiatich najlepších svetových festivalov, ktoré sú nominované na UK Festival Awards v kategórii Best Overseas Festival. Bažant Pohoda 2014 je rovnako nominovaná aj na European Festival Awards v kategórii Best Medium Sized Festival.

10. 10. 2014 08:25  |  Kultúra / Hudba
Od nového roka by mal byť na cintoríne na Bratislavskej ceste kamerový systém. (vd)

Koniec krádežiam? Cintorín budú monitorovať kamery

Krádežiam kvetov, váz a kahancov na cintoríne na Bratislavskej ceste v Piešťanoch by malo odzvoniť. Poslanci na septembrovom zasadaní schválili 8200 eur na zakúpenie a inštalovanie troch kamier napojených na centrálny pult mestskej polície. Dve kamery budú kontrolovať vchod aj východ z cintorína a tiež zadné parkovisko, tretia bude inštalovaná v urnovom háji.

09. 10. 2014 16:00  |  Piešťany / Aktuálne
Viacnásobný slávik so skupinou Fragile vypredal v Dome umenia všetky miesta. (Alexandra Mathiasová)

Richard Müller chce Piešťancov zvážať autobusmi

Spevák Richard Müller so skupinou Fragile beznádejne vypredal všetky miesta v piešťanskom Dome umenia. Fenomenálne Hlasy 2 tu vystúpili minulý týždeň vo štvrtok.

09. 10. 2014 15:00  |  Kultúra / Hudba
Jakub Berlanský bol najlepším strelcom Piešťan na turnaji, zaznamenal šesť gólov. (R. Chlpek)

Vodnopólisti KVP doma bez bodu, celkovo skončili štvrtí

Vodní pólisti KVP Kúpele Piešťany usporiadali na kúpalisku Eva v dňoch 27.-28. septembra posledný, piaty extraligový turnaj skupiny B. Výsledky Piešťancov už nič nemohli zmeniť na tom, že skončia na štvrtom mieste pred Vrútkami, ktoré na turnaji pauzovali. Naopak, mužstvá KVP Komárno, Pirana SC Topoľčany a KPŠ Nereus Žilina bojovali o dve postupové miesta do extraligovej skupiny A.

09. 10. 2014 14:00  |  Šport / Vodné pólo
Piešťanskí squashisti: (zľava) Adam Kakula, Tomasz Gliba, Peter Šiška, Peter Seman a Marek Šiška.  (archív Squash Club Piešťany)

Squashisti štartujú novú sezónu

Družstvo Squash Club Piešťany sa aj tento rok pripravuje na začiatok novej sezóny a vo svojom kalendári podujatí má už v októbri nabitý program.

09. 10. 2014 13:00  |  Šport / Ďalšie športy
Zápas ŠHK 37 Piešťany proti  reprezentantom do 20 rokov HK ORANGE 20. (Viera Dusíková)

Vrbové povzbudzovalo piešťanských Havranov

Vo štvrtok 2. októbra sa na v piešťanskej Easton Aréne odohral extraligový zápas ŠHK 37 Piešťany proti reprezentantom do 20 rokov HK ORANGE 20. Hralo sa v netradičnom čase - už o 13.OO hodine. Na zápas pozvali organizátori žiakov základných a stredných škôl z Piešťan a okolia. Medzi obecenstvom vynikli žiaci Základnej školy na Komenského ulici vo Vrbovom. Na zápas si totiž pripravili vlastné transparenty a pri všetkých útokách piešťanských Havranov nimi mávali nad hlavami a kričali čo im hrdlá stačili.

09. 10. 2014 12:32  |  Šport / Hokej obsahuje fotogalériu
Dni zdravia (Viera Dusíková)

Dni zdravia aj s lietaním detí i dravcov

Zdravú výživu, pomôcky pre chorých, ale aj kontrolu tlaku krvi či obsahu dusičnanov v pitnej vode opäť po roku prezentovali a svoje služby ponúkali v rámci Dňa zdravia záujmové a spoločenské organizácie z Piešťan i okolia.

09. 10. 2014 12:00  |  Piešťany / Aktuálne obsahuje fotogalériu
Cenné trofeje každoročne čakajú na víťazov rybárskych pretekov v prívlači. (Ján Karásek)

Do Čerenca sa splavuje neporiadok, fekálie i tony ornice

Užívateľom Čerenca je Miestna organizácia Slovenského rybárskeho zväzu (MO SRZ) vo Vrbovom, ktorá má na nej aj výkon rybolovného práva. Miloš Hulvan má vodnú nádrž prečítanú skrz-naskrz, veď hospodárom je tu už dvadsaťpäť rokov.

09. 10. 2014 11:00  |  Rubriky / Región obsahuje fotogalériu
Výstava známych stavieb tak, ako ich nepoznáme. (Erik Ďuriš)

Piešťanské nakúkanie štvorice fotografov

Piešťanské nakúkanie, tak organizátori pomenovali fotografickú výstavu, ktorá bola sprievodným podujatím Dňa architektúry. Uskutočnila sa minulý týždeň v nedeľu v priestoroch Elektrárne Piešťany.

09. 10. 2014 10:00  |  Kultúra / Výstavy
Ilustr. foto (red)

9. október: Sviatok všetkých poštárov

Svetový deň pošty je najväčším sviatkom roka tých, ktorí sa každodenne starajú o naše listy, balíky či inkaso. Je to nielen slovenská záležitosť, ale poštári celosvetovo oslavujú 9. október už po štyridsiaty piaty raz.

09. 10. 2014 09:00  |  Piešťany / Aktuálne

Starí páni Vrbového opäť na trávniku

V rámci podujatia Dni mesta Vrbové 2014 sa konalo športovo-spoločenské popoludnie, v rámci ktorého sa uskutočnil aj futbalový zápas starých pánov Vrbové - Spišské Podhradie, ktoré skončilo remízou 2:2 (1:1). Góly za domácich dali Belica a Skladan. Tréner Peter Majerník poslal na trávnik nasledovných hráčov: I. Spál, R. Adamec, M. Adamec, F. Današ, Kusý, Snoha, Lago, Lackovič, Belica, Kubran, Rafaj a ďalších bývalých úspešných futbalistov MFK Vrbové.

08. 10. 2014 15:30  |  Šport / Futbal
Medzinárodné preteky FS vyhral J. Baláž ml. (Václav Todt)

Piešťanci brali všetky tituly

V českom Zábřehu pri Ostrave sa počas víkendu 27.-28. septembra konal Česko-Slovenský pohár vznášadiel s medzinárodnou účasťou, ktorého spoluorganizátorom bol aj Klub vodného motorizmu a vodných športov Piešťany.

08. 10. 2014 15:30  |  Šport / Ďalšie športy
Young art show (Viera Dusíková)

Young art show aj s módnou prehliadkou

Riaditeľ siedmeho ročníka výstavy mladých výtvarníkov Trebatičan Martin Ševčovič na vernisáži žartoval, vraj po Piešťanoch sa nesú klebety, že na Young art show v Dome umenia vystavujú svoje diela netalentovaní výtvarníci. Pri prezeraní množstva diel takmer osemdesiatich domácich aj zahraničných umelcov bolo každému však jasné, že tieto reči trúsia neprajníci.

08. 10. 2014 15:00  |  Kultúra / Výstavy obsahuje fotogalériu
Divadlo Kalich Praha - Sbohem, zůstávám! (archív DK)

Vyhrajte lístky na divadelné predstavenie

Dom umenia Piešťany a Divadlo Kalich Praha vás srdečne pozýva v stredu 15. októbra 2014 o 19.oo hod. na divadelné predstavenie. Komédia o tom ako veľmi sa mýlime vo chvíľach, kedy si myslíme, že sme neporaziteľnými pánmi situácie a svoj život máme pevne v rukách. Odpoveď na otázku, kto je obeť a kto šťastný víťaz sa v tomto príbehu mení každú chvíľu ...

08. 10. 2014 14:00  |  Kultúra / Divadlo
Herci Anna a Bolek Polívkovci si zaimprovizovali spoločne s divákmi. (pror)

V Polívkovej hre účinkovali aj diváci

Vrcholom Piešťanského rendezvous bol uplynulý víkend jeho tradičný hosť Bolek Polívka. Po štyroch rokoch tvorivého mlčania pred tromi mesiacmi uzrela svetlo sveta premiéra jeho novej divadelnej hry s názvom DNA. Tá je divadelným koncertom tvorcu a jeho dcéry Anny Polívkovej.

08. 10. 2014 14:00  |  Kultúra / Divadlo obsahuje fotogalériu
Bývalí hráči River Plate si pripomenuli 34. výročie založenia klubu. (P. Sedláček)

Spomínali na kamarátov i staré časy

Koncom septembra sa uskutočnilo stretnutie bývalých hráčov a neregistrovaných športovcov tímu River Plate, účastníka bývalej Malej piešťanskej futbalovej ligy. Približne dvadsiatka bývalých „riverákov“ si pripomenula 34. výročie založenia klubu a zároveň si uctila pamiatku kamarátov - futbalistov, ktorí už s nimi nie sú. Daniel Románek opustil ich rady v minulom roku a Norbert Kúdela v roku 2008.

08. 10. 2014 13:30  |  Šport / Futbal
Španielske futbalové hviezdy pristáli v Piešťanoch (Tomáš Horký)

Španielske futbalové hviezdy pristáli v Piešťanoch

Na piešťanskom letisku dnes pristáli jedny z najjagavejších hviezd futbalového neba. Pár minút po poludní tu pristála španielska futbalová reprezentácia, ktorá sa vo štvrtok večer stretne v kvalifikačnom súboji o postup na majstrovstvá Európy 2016 vo Francúzsku s výberom Slovenska.

08. 10. 2014 13:20  |  Šport / Futbal obsahuje fotogalériu
Rybári súťažili v chytaní pstruha dúhového. (pror)

Na udice ulovili tristo kilogramov pstruhov

Na rybníku vo Veľkom Orvišti súťažilo v chytaní pstruha dúhového viac ako päť desiatok rybárov. Prvenstvo si odniesol Zoltán Kemenczik zo Šurian. Celkovo vylovili v ten deň tristo kilogramov tejto dravej ryby.

08. 10. 2014 13:00  |  Rubriky / Región
Záchranárske práce pri zosuve svahu na Červenej veži stáli takmer 72-tisíc eur. (vd)

Obec Banka má dostať za odtrhnutý svah 72-tisíc eur

Medzi obce, ktorým chce ministerstvo vnútra rozdeliť 128-tisíc eur na pokrytie nákladov pri mimoriadnych situáciách, je i Banka. Tam sa na Červenej veži začiatkom tohto roka zosunul v dôsledku podmáčania svah na štátnu cestu a hrozilo, že ak neprestane pršať, pôda sa môže zosúvať ďalej.

08. 10. 2014 12:00  |  Piešťany / Aktuálne
Čerenec dokáže byť romantický aj v týchto dňoch. (Ján Karásek)

Téma týždňa: Čerenec - Bohom zabudnuté vodné dielo

Bez okázalých osláv a len samo so sebou oslavuje vodné dielo pri Vrbovom okrúhle jubileum. Nádrž Čerenec sa začala plniť v roku 1964, no päťdesiat sviečok na pomyselnej torte jubilanta nemá kto sfúknuť. Zabudnutej priehrade sa možno tešia len rybári, ktorých nevyrušuje hluk rekreantov a šantenie detí.

08. 10. 2014 11:00  |  Rubriky / Región

Nálezy vecí

Polícia informuje občanov o nálezoch týchto vecí: 1 ks vetrovka zn. All Weather, čierno-modrej farby, zväzok 4 ks kľúčov, cvakátko na nechty Majiteľ sa môže ozvať na OO PZ Piešťany, ul. Krajinská č. 5, II. Poschodie, č. dverí 02.01, prípadne na č. t. 0961 14 3708, 0961143701.

08. 10. 2014 10:38  |  Piešťany / Aktuálne
Marián Bertoli oboznámil prítomných s kariérou svojho otca. (th)

Predstavili publikáciu Keď Edo Bertoli závodil

V Kursalone sa stretlo niekoľko desiatok nadšencov motorizmu, aby si pri príležitosti predstavenia knihy s názvom Keď Edo Bertoli závodil pripomenuli významného slovenského pretekára. Knihu prezentoval v utorok 23. septembra jej autor, syn motoristickej legendy, Marián Bertoli z Piešťan. Celý večer rozprával zážitky a fakty, ktoré v knihe sú, no i tie, ktoré sa tam nevošli.

08. 10. 2014 10:00  |  Piešťany / Aktuálne
Renault Clio skončil v priekope pod Havranom. (HaZZ)

Nezvládol riadenie a skončil v priekope

Piešťanskí hasiči mali v uplynulom týždni niekoľko výjazdov. Hasili traktor, odčerpávali vodu z pivnice, otvárali zabuchnuté dvere, zabezpečovali havarované autá.

08. 10. 2014 09:00  |  Piešťany / Aktuálne
Street Workout ihrisko na Vážskej ulici. (MsÚ)

Street Workout ihrisko otvoríme v sobotu

Týždeň pred otvorením Street Workout ihriska na Vážskej ulici na nábreží Váhu pod valom za Kruhovkou, ktorého realizáciu zabezpečila z dotácie Ministerstva dopravy, výstavby a regionálneho rozvoja SR a rozpočtu Mesta Piešťany oblastná organizácia cestovného ruchu Rezort Piešťany, sa so stavom prác priamo na mieste zoznámili primátor Remo Cicuttto a prednostka MsÚ Denisa Bartošová.

08. 10. 2014 08:43  |  Piešťany / Aktuálne

Školáci súťažili o majstra okresu v cezpoľnom behu

Na piešťanskej Lodenici sa v utorok 30. septembra uskutočnilo okresné kolo v cezpoľnom behu žiakov základných (ZŠ) a študentov stredných škôl (ZŠ).

07. 10. 2014 16:00  |  Šport / Ďalšie športy
Ilustr. foto (red)

Piešťany viedli, no nakoniec prehrali 1:3

Futbalisti PFK Piešťany v sobotu v rámci desiateho kola tretej ligy, skupina západ, nastúpili proti rezerve prvoligovej Dunajskej Stredy. Piešťancom sa však opäť nepodarilo doma zvíťaziť, prehrali 1:3 a na prvú domácu výhru stále čakajú.

07. 10. 2014 16:00  |  Šport / Futbal

Mladý vodič zomrel na mieste nehody

Polícia vyšetruje okolnosti dopravnej nehody, pri ktorej zomrel mladý muž. Došlo k nej asi o 12.20 h za obcou Trakovice smerom na Hlohovec. 24 ročný vodič osobného auta Opel Astra z Hlohovca prešiel do protismeru, kde sa zrazil s oproti idúcim kamiónom. Mladý vodič utrpel zranenia, ktorým na mieste podľahol. Výsledky doterajšieho vyšetrovania z miesta nehody a operatívnych zistení nasvedčujú tomu, že išlo pravdepodobne o samovraždu. Vodič kamióna neutrpel pri nehode závažnejšie zranenia, bol prevezený na ošetrenie. Dychová skúška na alkohol bola u neho negatívna. Pre nehodu je v úseku neprejazdná cesta, premávku tam riadi polícia.

07. 10. 2014 15:49  |  Piešťany / Aktuálne
Elektrárňa Piešťany (Paťo Safko)

Získa elektrárňa cenu CE.ZA.AR?

Už onedlho budeme vedieť víťazov 13. ročníka Ceny Slovenskej komory architektov CE.ZA.AR 2014. Je na ňu nominovaná aj Elektrárňa Piešťany.

07. 10. 2014 15:30  |  Piešťany / Aktuálne

Vrbové podľahlo Veľkému Mederu 0:2

V pojarmokovom stretnutí tretej ligy - západ privítali futbalisti MFK Vrbové hráčov Veľkého Medera. Domácim sa však v sobotu príliš nedarilo, inkasovali v oboch polčasoch a prehrali 0:2.

07. 10. 2014 15:00  |  Šport / Futbal
Nová ulica nesie meno piešťanského astronóma M. Antala. (vd)

Ulicou Milana Antala vzdali úctu astronómovi

V Piešťanoch je nová ulica – nazvali ju podľa známeho piešťanského astronóma Milana Antala. Ulica sa práve buduje, je už hotová cesta, po obvode ktorej vznikajú novostavby situované až k železnici. Dostanete sa do nej cez Vodárenskú, nachádza sa pri križovatke s Orviským kútom.

07. 10. 2014 14:00  |  Piešťany / Aktuálne obsahuje fotogalériu
O túto bránu pritlačil útočník autom 15-ročnú dievčinu. (vd)

Matka dcéry s amputovanou nohou zháňa invalidný vozík

Matka pätnásťročnej Sabriny Biháriovej, ktorú 7. septembra surovo napadol autom 28-ročný Róbert B. z Maduníc tak, že jej museli amputovať nohu, zháňa pre dcéru invalidný vozík.

07. 10. 2014 13:00  |  Piešťany / Aktuálne
Požiar traktora v Ostrove (Petr Hrozný)

V Ostrove zhorel traktor za 230-tisíc eur

Uplynulý pracovný týždeň sa piešťanským hasičom začal hneď v úvode dynamicky. V pondelok 29. septembra ich o 16.47 h zavolali do Ostrova, kde sa v poli rozhorel traktor. Hustý čierny dym stúpal z celého stroja. A hoci sa o likvidáciu ohňa ešte pred príchodom jednotky pokúšal vodič s podpredsedom poľnohospodárskeho družstva, ručný hasiaci prístroj im proti rozsiahlemu požiaru nepomohol.

07. 10. 2014 12:00  |  Piešťany / Aktuálne obsahuje fotogalériu
Ilustr. foto (Alexandra Mathiasová)

Architektúru spoznávali na bicykloch

V kúpeľnom meste sa po druhý raz uskutočnil Deň architektúry, ako v jednom zo štyridsiatich deviatich českých a troch slovenských miest. V Piešťanoch ho mohli ľudia absolvovať netradične – na bicykloch.

07. 10. 2014 11:00  |  Piešťany / Aktuálne
Ilustr. foto (red)

Piešťanská radnica môže predať akcie kúpeľov

Mesto Piešťany môže predať svoj približne desaťpercentný podiel akcií v piešťanských Slovenských liečebných kúpeľoch. Mestské zastupiteľstvo schválilo financovanie plánovaného plaveckého centra okrem iného aj z predaja cenných papierov.

07. 10. 2014 10:00  |  Piešťany / Aktuálne
Poľovníci svätili úlovky (pror)

Poľovníci svätili úlovky

Počas trojdňových Poľovníckych slávnosti na piešťanskom Kúpeľnom ostrove sa predstavili poľovníci, sokoliari, ale i ľudoví remeselníci. V nedeľu sa vyznávači lovu vybrali posvätiť svoje úlovky.

07. 10. 2014 09:00  |  Piešťany / Aktuálne obsahuje fotogalériu
Koniec krádežiam – cintorín budú monitorovať kamery za 8 200 eur
 (vd)

V Piešťanskom týždni 41/2014 sa dočítate...

Uplynulý týždeň preletel rýchlejšie ako by možno mnohí z nás chceli. Niektorí ho prežili pracovne, iní doma v pohodlí. Redaktori Piešťanského týždňa ani tentoraz nezaháľali a s pripravenými fotoaparátmi mapovali jednu akciu za druhou. Už v zajtra sa o tom môžete presvedčiť v novom vydaní vašich novín.

06. 10. 2014 15:50  |  Piešťany / Najbližšie číslo
Ilustr. foto (th)

Šterusy, Kočín – Lančár i Moravany nadeľovali, Karhan skóroval do siete Krakovian

Regionálne futbalové súťaže pokračovali ďalším kolom a opäť nebola núdza o zaujímavé zápasy. Darilo sa najmä účastníkom poslednej súťaže, keď Šterusy, Kočín – Lančár a Moravany doslova strelecky explodovali. Krakovany prehrali s Malženicami, drese ktorých skóroval aj Miroslav Karhan a Pečeňady porazili Ostrov vysoko 5:2.

06. 10. 2014 10:30  |  Šport / Futbal
Divadlo Kalich Praha - Sbohem, zůstávám! (archív DK)

Isabelle Mergaultová : Sbohem, zůstávám!

Dom umenia Piešťany a Divadlo Kalich Praha vás srdečne pozýva v stredu 15. októbra 2014 o 19.oo hod. na divadelné predstavenie. Komédia o tom ako veľmi sa mýlime vo chvíľach, kedy si myslíme, že sme neporaziteľnými pánmi situácie a svoj život máme pevne v rukách. Odpoveď na otázku, kto je obeť a kto šťastný víťaz sa v tomto príbehu mení každú chvíľu ...

06. 10. 2014 09:30  |  Kultúra / Divadlo
Mark Lauren, Joshua Clark - Telo ako posilňovňa pre ženy
 (Timy Partners)

Kniha týždňa: Mark Lauren, Joshua Clark - Telo ako posilňovňa pre ženy

Dávame do pozornosti jedinečnú knižnú novinku. Vydalo vydavateľstvo Timy Partners.

06. 10. 2014 09:00  |  Kultúra / Kniha
Ilustr. foto (Laco Ďuračka)

Piešťany zdolali Martin aj zásluhou hetriku Dušana Pašeka

Hokejisti ŠHK 37 Piešťany zvíťazili v nedeľňajšom zápase 10. kola Tipsport extraligy aj vďaka hetriku Dušana Pašeka nad MHC Mountfield Martin 5:2. Vo vyrovnanom stretnutí, v ktorom diváci videli z oboch strán útočný hokej, rozhodla záverečná dvadsaťminútovka a v nej dva presné zásahy Pašeka. Martin prehral štvrtý zápas v rade a v tabuľke je s pätnástimi bodmi siedmy, Piešťany sú s jednobodovou stratou hneď za ním.

05. 10. 2014 21:02  |  Šport / Hokej

Z denníka mestskej polície

Piešťanskí policajti zasahovali v pondelok 22. septembra napoludnie na Nálepkovej ulici. Na zemi tu ležal 39-ročný Piešťanec, ktorý mal krvavé zranenie v oblasti tváre a nevýrazne komunikoval. Policajti privolali Rýchlu zdravotnú službu, ktorá muža prevzala na ďalšie ošetrenie.

05. 10. 2014 16:00  |  Piešťany / Aktuálne
Ilustr. foto (red)

Pozor na riziká na cestách!

Prichádza jeseň, obdobie charakteristické náhlymi zmenami počasia, ktoré predznamenávajú nástup zimnej sezóny a s týmto časom úzko súvisí aj vývoj bezpečnosti v cestnej premávke, špecifický zvýšenou nehodovosťou. Polícia chce všetkých účastníkov cestnej premávky upozorniť na nasledovné skutočnosti, ktorým je potrebné venovať pozornosť:

05. 10. 2014 15:00  |  Piešťany / Aktuálne
Hájska kaplnka sa nachádza medzi Veľkými Kostoľanmi a Nižnou. (jk)

Nový seriál: Svatí za dedinu

Jazdíme popri nich autami, prechádzame peši. Bez povšimnutia. A im to vôbec neprekáža. Mnohé z nich kedysi stávali za dedinou, no časy sa menia a cesty sa inak kľukatia. Mlčky sledovali minulosť a nekomentujú ani súčasnosť. Nemí svedkovia doby. Sochy pri cestách.

05. 10. 2014 14:00  |  Piešťany / Spoločenská rubrika
Okrem ručného šitia pracuje H. Lobotková aj na stroji. (archív H. Lobotkovej)

Patchwork šije vždy, keď má voľno, a veľmi si pritom oddýchne

Helena Lobotková, členka piešťankého patchworkového klubu, vie, ako svoj voľný čas využiť kreatívne. Okrem klubového šitia, ktorého sa pravidelne zúčastňuje, sa venuje i vlastnej výrobe originálnych kabeliek a doplnkov do bytu. Svojimi patchworkovými doplnkami pravidelne prekvapuje nejedného nadšenca ručných prác.

05. 10. 2014 11:00  |  Piešťany / Aktuálne
Srdečne blahoželáme!  (Viera Dusíková)

Srdečne blahoželáme!

Kristíne a Jaroslavovi Gulovcom z Piešťan sa v utorok 23. septembra o 9.37 h narodil prvý syn Jarinko (3820 g, 52 cm). V piešťanskej pôrodnici dieťatko priviedli na svet MUDr. Ladislav Gleso a MUDr. Lucia Juriňáková.

05. 10. 2014 09:00  |  Piešťany / Narodili sa
Články 9301 - 9350 z 24886
GARGO
Regal Burger

Anketa