Nadácia Adeli

Všetky články

Bôb

Bôb - zabudnutá strukovina

Bôb bol kedysi najznámejšou potravinou. Upadol do zabudnutia a je čas, aby sme o ňom znova počuli a aby sa dostal späť do našich kuchýň.

26. 07. 2014 12:00  |  Piešťany / Aktuálne
Predseda Poľnohospodárskeho družstva Dolný Lopašov M. Šmacho. (vd)

M. Šmacho: Pán Boh zaplať, tento rok vyšiel veľmi dobre!

Poľnohospodári z Dolného Lopašova majú úrodu obilnín a repky olejnej pod strechou. Posledné riadky s ozimnou pšenicou ukrajoval kombajn vo štvrtok 17. júla o tretej popoludní. Tropická teplota, viac ako dva týždne v žatevnej pohotovosti, únava, ale aj spokojnosť - to všetko sprevádzalo náš rozhovor s predsedom družstva Mariánom Šmachom. Pretože úroda bola bohatá a nákupné ceny všetkých žatevných komodít sú nízke, aj on ako väčšina optimistov verí, že sa to prejaví na znížení cien potravín. Predseda sa smial a hovoril: „Pán Boh zaplať, veľmi dobre vyšiel tento rok, bol mimoriadne dobrý!“

26. 07. 2014 11:00  |  Rubriky / Región
Karol Schönwiesner (vd)

Farár z Veselého si splnil sen z detstva

O motorke sníval od detstva. Mať tak vlastného choppera, majestátnu mašinu s dlhou riadiacou vidlicou, za ktorou si človek sedí ako kráľ! Svoj sen si sčasti naplnil, zákruty na cestách reže na pohodovej Yamahe Dragstar 650. Nič extra mimoriadne, keby za riadidlami nesedel kňaz. Karol Schönwiesner, farár z obce Veselé.

26. 07. 2014 09:00  |  Piešťany / Aktuálne
Najlepšie družstvá: 1. Malacky, 2. Inter Bratislava, 3. Piešťany
 (M. Bábiková)

Mladí vodní motoristi v Malackách

Piešťanskí vodní motoristi z klubu KVMaVŠ Lukáš Paulovič, Ján Hužovič a Lucia Hužovičová sa v sobotu 12. júla zúčastnili druhého kola majstrovstiev Slovenska v súťaži Formula Future pri Malackách na jazere Jakubov.

25. 07. 2014 16:00  |  Šport / Ďalšie športy
Ilustr. foto (archív vk)

Kolníková hviezdi doma i za riekou Moravou

Piešťanská plavkyňa Veronika Kolníková, ktorá trénuje a študuje v Znojme, sa v júni zúčastnila letných majstrovstiev Slovenska v bratislavskom dlhom bazéne na Pasienkoch. Členke Piešťanského plaveckého klubu (PPK) sa podarilo pretaviť všetky tri štarty na zlaté medaily. Kolníková sa navyše stala aj najúspešnejším športovcom Znojemska za rok 2013.

25. 07. 2014 15:30  |  Šport / Plávanie
Prvou disciplínou bolo rýchle lezenie na strom. (vd)

V piešťanskom parku súťažili stromolezci z krajín V4-ky

Po prvýkrát v histórii sa mestský park v Piešťanoch stal dejiskom Majstrovstiev Slovenska v stromolezení. V sobotu 19. júla sa na najvyšších stromoch pri futbalovom štadióne pokúšalo získať majstrovský titul šestnásť stromolezcov a arboristov Višegrádskej štvorky zo Slovenska, Českej republiky, Poľska a Maďarska. Víťazom sa stal Jan Svárovský z Čiech, na druhom mieste bol Marek Áč a na treťom Tomáš Velický, obaja zo Slovenska.

25. 07. 2014 15:00  |  Šport / Ďalšie športy obsahuje fotogalériu

Inzercia Piešťanský týždeň 30/2014

Piešťanský týždeň inzercia

25. 07. 2014 14:55  |  Rýchly výber / Inzercia
Piešťanec Nikolas Wolf pri vydarenom salte. (Ľubomír Masár)

Vodnolyžiari predviedli svoje umenie na Sĺňave

V takmer komornej atmosfére za účasti pretekárov dvoch slovenských klubov sa na piešťanskej Sĺňave konalo v sobotu 12. júla vodnolyžiarske podujatie Kritérium mládeže a súčasne tretie kolo Slovenského pohára vodných lyžiarov. Pekné výsledky sa podarili aj zástupcom piešťanského Klubu vodného lyžovania a vodných športov, ktorí si vybojovali medailové umiestnenia.

25. 07. 2014 14:45  |  Šport / Ďalšie športy
Skupina Slniečko rozpútala vo Veľkom Orvišti skvelú zábavu. (M. Gajdošíková)

Po futbale prišlo aj Slniečko

Na futbalovom štadióne v obci Veľké Orvište sa zabávali stovky ľudí. Nultý ročník podujatia Orvište Cup sa tu uskutočnil v sobotu 12. júla.

25. 07. 2014 14:00  |  Piešťany / Aktuálne
Ďalší odber je naplánovaný na 26. augusta. (vd)

Krv v Rozmaríne darovalo len päť ľudí

Národná transfúzna jednotka uskutočnila v dennom centre Rozmarín v Piešťanoch dobrovoľný odber krvi. V dovolenkovom období, v pondelok 21. júla, darovalo najvzácnejšiu tekutinu len päť darcov krvi.

25. 07. 2014 13:00  |  Piešťany / Spoločenská rubrika
Kursalon si pripomína 120. výročie aj koncertom oldies kapely iX. (vd)

Parkom znel rock z Kursalonu

Kým za Váhom zneli operné árie v podaní žiakov, ktorí absolvovali v priestoroch Spoločenského centra Slovenských liečebných kúpeľov Majstrovské kurzy Petra Dvorského, z mestského parku sa vo štvrtok 17. júla ozýval svieži rock v podaní piešťanskej oldies kapely iX. Podujatie sa konalo na terase Kursalonu. Fanúšikovia tejto kapely okolo hudobníkov vytvorili polkruh a užili si vynikajúcu atmosféru aj pri tanci.

25. 07. 2014 12:30  |  Kultúra / Hudba
Eve’s Robe (ED)

Drinky na leto: Eve’s Robe

Limetová šťava, grapefruitová šťava, ružový sirup, ibišteková sóda.

25. 07. 2014 12:00  |  Galéria / Recepty
Líder skupiny Slniečko známej tiež ako Punto a rybacé hlavy (www.slniecko-punto.sk). Keď nekoncertuje, venuje sa anglickému jazyku, ktorý tiež odborne vyučuje vo svojej škole Skypers - www.skypers.sk. (Petra Lajdová)

Prečo sa vesmír rozpína?

Či chceme, či nechceme, vesmír sa rozpína. Rozpína sa ako guma na trenkách, čo môžeme pozorovať aj holým okom. Rozširovanie sa pred nami snažili úrady dlho tajiť, ale nepomohlo to. Uveďme si pár ukážok rozpínania z regiónu.

25. 07. 2014 11:00  |  Blogy / Peter Remiš
Diela slovenských mladých umelcov bolo možné vidieť na výstave v Moskve. (P. Čintalan)

Piešťanec predstavil slovenské umenie v Moskve

Niekoľko mladých slovenských umelcov dostalo možnosť vystavovať svoje diela na podujatí Young slovak art show v Moskve. Kurátorom prehliadky bol piešťanský výtvarník Martin Ševčovič. Vernisáž sa konala začiatkom júla a diela si tamojšia verejnosť bude môcť pozrieť do 10. augusta.

25. 07. 2014 10:00  |  Kultúra / Výstavy
Harfistka Katarína Turnerová zahrala v Dome umenia sólový koncert. (ip)

Harfa mala sólo v Dome umenia

V Dome umenia v Piešťanoch uviedli počas 59. Piešťanského festivalu koncert Slovenského komorného orchestra. V stredu 16. júla nezneli vo veľkej sále iba sláčikové nástroje, ale v sólových partoch sa rozozvučala pod rukami hudobníčky Kataríny Turnerovej aj harfa. Zaznel napríklad Koncert C Dur pre harfu a komorný orchester od skladateľa Johanna Georga Albrechtsbergera.

25. 07. 2014 09:00  |  Kultúra / Hudba obsahuje video
Na výstave mohli návštevníci obdivovať aj takéto krásne nektarinky (vd)

Najviac marhúľ a broskýň vystavili z Veselého a okolia

V Národnom poľnohospodárskom a potravinárskom centre - Výskumnom ústave rastlinnej výroby (VÚRV) v Piešťanoch sa konala výstava marhúľ a broskýň. Väčšina ovocia pochádzala z Veselého a okolia. Pracovníci centra týmto spôsobom prezentovali kolekciu genetických zdrojov oboch druhov ovocia, ktoré uchovávajú v Génovej banke SR.

25. 07. 2014 08:00  |  Piešťany / Aktuálne obsahuje fotogalériu
Aj za týmto ročníkom podujatia Výtvarný salón - Umenie na moste stojí šéf Výtvarného klubu, Alojz Majerník. (vd)

Obrazy aj džez na Kolonádovom moste

Už po 35. raz sa na Kolonádovom moste v Piešťanoch uskutočnil Výtvarný salón. Tento rok mohli návštevníci vidieť okrem maliarskej tvorby aj sochárske diela. V sobotu 19. júna od desiatej dopoludnia znel na moste džez aj swing v podaní Blue Note Band a hudobnej skupiny EMI. Ľudia sa zastavovali, počúvali hudbu aj spev, obdivovali diela výtvarníkov z Piešťan i z Trnavy.

24. 07. 2014 16:00  |  Kultúra / Výstavy obsahuje fotogalériu
Ilustr. foto

CHRONOLÓGIA: Lúpeže bánk v roku 2014

Prvá tohtoročná lúpež banky sa na Slovensku uskutočnila 26. februára v Modre. Do dnešného dňa bolo na Slovensku spolu pätnásť lúpeží bánk. Lúpežníci si vzali na mušku takmer výhradne banky v Bratislave.

24. 07. 2014 14:47  |  Krimi / Čierna kronika
Takto pekne vyzerá večerná Teplická ulica v Piešťanoch. (vd)

Večerné Piešťany cestou od Evy

Ak neviete čo dnes večer robiť, skúste sa nechať inšpirovať fotografiami z večernej prechádzky Piešťanmi. Možno aj vy zažijete niečo romantické a príjemné. A ak nie, aspoň sa nadýchate čerstvého vzduchu.

24. 07. 2014 13:50  |  Piešťany / Aktuálne obsahuje fotogalériu
Samson a Dalila  v podaní L. Szabovej a A. Khana (Viera Dusíková)

Dve hodiny operných árií v réžii Petra Dvorského

Záverečný koncert absolventov Majstrovských speváckych kurzov Petra Dvorského uviedol známy operný spevák v Kongresovom centre piešťanských kúpeľov vo štvrtok 17. júla. Maestro poďakoval nielen pedagogičkám Zlatici a Dagmar Livorovým, ale i všetkým partnerom, ktorí sa na ôsmom ročníku tohto projektu podieľali.

24. 07. 2014 13:00  |  Kultúra / Hudba obsahuje fotogalériu
Sté výročie otvorenia prvého golfového ihriska v Piešťanoch si všetci priaznivci tohto gentlemanského športu pripomenú v sobotu 26. júla aktívnou alebo pasívnou účasťou na tohtoročnom Winterovom pohári, začne o deviatej hodine ráno. 

 

 (Erik Ďuriš)

Sté výročie otvorenia prvého golfového ihriska pripomenie Winterov pohár

Jeden z prvých golfových klubov na území Slovenska, golfový klub (PGK), založili v roku 1913 v Piešťanoch a v rokoch 1913–1914 vybudovali na Kúpeľnom ostrove golfové ihrisko. O otvorení referujú napríklad správy v anglickom periodiku o golfe Golf Illustrated týmito slovami: „Najkrajšie golfové ihrisko na kontinente bolo teraz otvorené v piešťanských kúpeľoch (Uhorsko), vzdialených tri hodiny cesty vlakom priamo z Viedne. Je nádherne situované medzi pohorím Karpaty a riekou Váh päť minút chôdze od hotela Thermia Palace.“

24. 07. 2014 12:15  |  Piešťany / Aktuálne
Vodič prevrátil Peugeot 405 do poľa neďaleko motorkárskej dráhy v Borovciach. (HaZZ)

Auto s mladým vodičom skončilo na streche v poli Boroviec

V Borovciach pri motokárovej dráhe sa v nedeľu 20. júla predpoludním prevrátil na strechu mladý vodič jazdiaci na Peugeote 405. Auto vybehlo do poľa. O vodiča sa postarali záchranári, hasiči mu poskytli predlekársku pomoc. Premávku v kritickom úseku cesty riadila polícia.

24. 07. 2014 12:00  |  Krimi / Čierna kronika

TRENČÍN: Po desiatich rokoch sprístupnia na hrade Veľkú baštu

Na Trenčianskom hrade v nedeľu po desiatich rokoch sprístupnia pre verejnosť Veľkú baštu, ktorá je súčasťou Paláca Zápoľských. Doteraz bola zatvorená pre nevyhovujúci technický stav.

24. 07. 2014 10:25  |  Piešťany / Aktuálne
Zrekonštruovaná budova školy na Námestí SNP ešte nejaký čas študentom poslúži, potom sa vraj majú sťahovať na záhradnícku školu. Nik z kompetentných nám to ale nepotvrdil. (vd)

Ak sa škola spojí so záhradníckou, bude to začiatok konca tradície SPŠE

Podľa nepotvrdených informácií sa má nielen zatvoriť internát SPŠE, ale neskôr sa má na záhradnícku školu presťahovať celá "elektrina". O názory sme požiadali občanov mesta Piešťany, ale aj bývalých študentov Strednej priemyselnej školy elektrotechnickej (SPŠE). Natrafili sme pritom i na Piešťanca, ktorý nielenže navštevoval tunajšiu školu, ale jeho otec dokonca zakladal záhradnícku školu.

24. 07. 2014 09:59  |  Piešťany / Aktuálne

V Leopoldove našli usmrtenú dievčinu a muža

Polícia vyšetruje zločin vraždy, ku ktorému došlo v stredu v Leopoldove. 52 ročný muž a 18 ročná dievčina boli nájdení usmrtení v rodinnom dome. Na miesto bol vyslaný vyšetrovací výjazd a následne obhliadajúci lekár. Na tele muža, ktoré bolo v obývačke na gauči, bolo zistených viac bodnorezných rán.

24. 07. 2014 09:39  |  Krimi / Čierna kronika
Benito Gonzalez (Vojtech Hank)

Benito Gonzalez Trio

Posledný júlový piatok 25. júla o 20,00 h sa do Piešťan vráti vynikajúci venezuelský (žijúci v USA) klavirista Benito Gonzalez so svojím triom v zložení: Benito Gonzalez – piano, Tomáš Baroš – kontrabas a Dávid Hodek - bicie. Po prvýkrát sa slovenskému publiku predstavil práve v tomto meste – na Festivale Doda Šošoku 2011 ako súčasť kvarteta Kennyho Garretta. Slovenská jazzová scéna mu učarovala a odvtedy u nás pravidelne koncertuje. Zostavu jeho tria tvoria mladí, no tvrdo pracujúci a veľmi talentovaní umelci – český kontrabasista Tomáš „Gaštan“ Baroš, ktorý študoval jazz na Berklee a náš bubeník David Hodek. Už ako 12-ročný bol ocenený prestížnou cenou Talent Of The Year 2009, ktorú udeľuje Austrian Music Office.

24. 07. 2014 09:30  |  Kultúra / Hudba
Študentov SPŠE už v domove mládeže na lukratívnom mieste Piešťan neubytujú. (vd)

Za zatvorením internátu sú vraj poschodové postele

Od septembra 2014 sa už nebudú môcť cezpoľní študenti Strednej priemyselnej školy elektrotechnickej (SPŠE) ubytovať v domove mládeže na Winterovej ulici v Piešťanoch. Prevádzku údajne ukončili z hygienických dôvodov. Na vine vraj boli poschodové postele. Keďže škola si nemohla dovoliť ich nahradenie jednolôžkami, pretože by znížila ubytovaciu kapacitu na polovicu, prevádzku zrušili.

24. 07. 2014 08:57  |  Piešťany / Aktuálne
Michal Krajčovič.  (M. Sarvaš)

PFK Piešťany povedie opäť Michal Krajčovič

Vo viacerých futbalových mužstvách z regiónu došlo počas letnej prestávky k zmene na poste hlavného trénera. Nových kormidelníkov majú v Drahovciach aj v Piešťanoch. V PFK navyše doplnili rady o skúsených funkcionárov.

24. 07. 2014 08:00  |  Šport / Futbal
Ripfestu sa zúčastnilo 5000 fanúšikov.

Ripfest s rekordnou účasťou!

Uplynulý víkend sa vo Veľkých Ripňanoch konal festival Ripfest, ktorého sa zúčastnilo takmer 5000 návštevníkov dobrej hudby a kvalitnej zábavy.

23. 07. 2014 14:47  |  Piešťany / Aktuálne
Filip Hološko. Ilustr. foto (red)

Hološko prihral na tri góly, proti Feyenoordu si verí

Slovenský futbalový reprezentant a hráč tureckého klubu Besiktas Istanbul Filip Hološko sa na sústredení "čiernych orlov" v anglickom Yorkshire neďaleko Leedsu predviedol v dobrom svetle chorvátskemu trénerovi Slavenovi Biličovi. Tridsaťročný Piešťnaec z pravého krídla vypracoval prvé tri góly stretnutia s divíznym Herefordom, Besiktas napokon aj zásluhou tohto Hološkovho asistentského "hetriku" zvíťazil presvedčivo 6:0.

23. 07. 2014 13:44  |  Šport / Futbal
Deti z Vrbového a českého Vítkova navštívili ostravskú zoologickú záhradu.

Deti spod šikmej veže zažili prázdniny v Klokočove

Mládež v pohybe - tak znie názov projektu, vďaka ktorému sa môžu uskutočniť výmenné pobyty pre deti z Vrbového a Vítkova. Prvý pobyt prebiehal v termíne od 8. do 14. júla, keď sa pätnásť detí z Vrbového a rovnaký počet z Vítkova stretlo v turistickom zariadení v Klokočove. Išlo o prvú spoluprácu Strediska voľného času Vítkov a Parlamentu mladých mesta Vrbové.

23. 07. 2014 13:36  |  Piešťany / Aktuálne
Tohtoročnej Vrbovskej pätnástky sa zúčastnilo 114 bežcov.

Na Vrbovskej pätnástke boli bežci aj z Kanady

Vo Vrbovom sa uskutočnil už 24. ročník behu s názvom Vrbovská pätnástka. Aj napriek vysokej teplote, ktorá v sobotu 19. júla dosahovala na horúcom asfalte až 35 stupňov, sa behu zúčastnilo 114 účastníkov.

23. 07. 2014 11:33  |  Šport / Ďalšie športy
Evu si za svoj cieľ každý deň zvolia stovky obyvateľov a návštevníkov mesta.

Novinky 80. sezóny kúpaliska Eva

Leto na kúpalisku Eva v Piešťanoch je v plnom prúde. Osemdesiata sezóna začala v úvode júla a v súčasnosti počas horúcich dní si denne za svoj cieľ oddychu toto miesto zvolí približne tisíc návštevníkov. Minulý týždeň musel Klub vodného póla Kúpele Piešťany riešiť menšiu opravu na zrekonštruovanom relaxačnom bazéne.

23. 07. 2014 11:01  |  Piešťany / Aktuálne
Počas horúcich dní sa počet návštevníkov vo Funny parku zdvojnásobuje. (V. Dusíková)

Konečne nastalo naozajstné leto aj pre aquapark

Z leta sa tešia najmä deti, ale tiež prevádzkovatelia novootvoreného vodného Funny parku na Hlbokej ulici v Piešťanoch. Od siedmeho júna, keď slávnostne strihali pásku, bol totiž až do začiatku minulého týždňa v plnej prevádzke len štrnásť dní.

23. 07. 2014 09:30  |  Piešťany / Aktuálne
Filip Horanský.  (red)

Tenista Horanský vezie z Rumunska ďalší titul

Piešťanský tenista Filip Horanský získal v Rumunsku druhý singlový titul kategórie ITF Futures v priebeh dvoch týždňov. V nedeľňajšom finále dvojhry v Curtea de Arges zvíťazil nad domácim Dragosom Dimom dvakrát 6:4. Podujatím prešiel s bilanciou 10:0 na sety, pričom od štvrťfinále vždy triumfoval práve 6:4, 6:4.

23. 07. 2014 08:34  |  Šport / Tenis
P. Vladimír Pavla SJ (1950-2014)

Zomrel páter Vladimír Pavla SJ

Nebeský Otec si v sobotu (19. júla 2014) povolal k sebe P. Vladimíra Pavlu SJ vo veku 64 rokov. P. Pavla zomrel v kruhu spolubratov v piešťanskej komunite. S naším drahým zosnulým sa rozlúčime zádušnou svätou omšou v stredu 23. júla 2014 o 10:00 v Kaplnke Sedembolestnej Panny Márie v Piešťanoch. Telesné pozostatky budú prevezené do farnosti Lovčica-Trubín, kde po sv. omši o 15.00 budú pochované na miestnom cintoríne. Obradom bude na obidvoch miestach predsedať P. Provinciál Rudolf Uher SJ.

22. 07. 2014 14:24  |  Piešťany / Aktuálne
Pavol Seriš predviedol v Piešťanoch pohybové divadlo.

Zoologická záhrada v klube ŽiWell

Energickú pohybovú komédiu jedného herca z prostredia zoologickej záhrady s názvom Zo ZOO prinesie do Piešťan jej autor herec Pavol Seriš.

22. 07. 2014 13:00  |  Rýchly výber / Blogy / Flogy
Vodovodné potrubie je vedené pozdĺž lávky pre peších.   Foto: (vd)

Podľa Trnavského kraja sa žiadne mimoriadne okolnosti nevyskytli

Vlnu záujmu verejnosti vyvolala prekládka vodovodného potrubia na Krajinskom moste. Piešťanský týždeň pátral po tom, čo túto pozornosť vyvolalo. V predchádzajúcom vydaní sme publikovali, že situácia si vyžiadala mimoriadnu poradu na Úrade Trnavského samosprávneho kraja.

22. 07. 2014 12:10  |  Piešťany / Aktuálne
Práce na revitalizácii potoka Dubová by mali byť hotové o niekoľko týždňov.

Chodník a cyklotrasa menia tvár Dubovej

Úsek potoka Dubová od piešťanského hotela Váh po sídlisko Mikrorajón postupne dostáva novú tvár. V prvej fáze sa do prác pustili pracovníci Slovenského vodohospodárskeho podniku, ktorí pokračujú v úpravách aj v súčasnosti.

22. 07. 2014 11:16  |  Piešťany / Aktuálne
Primátor neobhajuje tempo robotníkov, práce na moste označil ako reštaurátorské.

R. Cicutto: Piešťanci nemajú problém s uzávierkou mosta

Mesto Piešťany nie je vlastníkom Krajinského mosta ani investorom jeho prebiehajúcej rekonštrukcie. Napriek tomuto faktu veľa občanov podrobuje kritike za tempo a kvalitu prác na moste mestský úrad i primátora Rema Cicutta, čo ostatne dokazujú ich vyjadrenia aj na Facebooku Piešťanského týždenníka. Vlastníkom mosta je Trnavský samosprávny kraj (TTSK), ktorý po výberovom konaní zadal zákazku žilinskej firme Hastra.

22. 07. 2014 10:13  |  Piešťany / Aktuálne
Po moste môžu cyklisti jazdiť, na Kúpeľnom ostrove je situácia zložitejšia.

Slušnosť i značky kážu v kúpeľoch zosadnúť z bicykla!

Zdá sa, že na Kolonádovom moste v Piešťanoch by ste márne hľadali drzých cyklistov a na druhej strane sekírujúcich policajtov. Nebolo to tak aspoň v piatok 18. júla ráno, keď cez túto tepnu ponad rieku Váh prechádzali ľudia do práce. Jeden príslušník mestskej polície kontroloval situáciu pri rampe a podľa potreby skladal kovový stĺpik. Ďalší dvaja sa nachádzali na cestičke pri riaditeľstve kúpeľov.

22. 07. 2014 09:06  |  Piešťany / Aktuálne
Rekonštrukcia Meštianskej ulice je naplánovaná na záver mesiaca. (Supa)

Stavebný ruch v piešťanských uliciach neutícha

Tretia etapa rekonštrukcie miestnych komunikácií na území mesta v podobe obnovy vozoviek do plného profilu na viacerých uliciach za 256 000 eur síce finišuje prácami na Radlinského ulici, ale stavebný ruch na cestách neutícha.

22. 07. 2014 08:00  |  Piešťany / Aktuálne
Letné počasie láka množstvo ľudí k vode.

V Piešťanskom týždni 30/2014 sa dočítate...

Uplynulý týždeň preletel rýchlejšie ako by možno mnohí z nás chceli. Niektorí ho prežili pracovne, iní doma v pohodlí. Redaktori Piešťanského týždňa ani tentoraz nezaháľali a s pripravenými fotoaparátmi mapovali jednu akciu za druhou. Už v zajtra sa o tom môžete presvedčiť v novom vydaní vašich novín.

21. 07. 2014 13:47  |  Piešťany / Najbližšie číslo
Kamil Haťapka sa podieľal na celkovom víťazstve Vlastimila Moravca na cyklistických Pretekoch mieru v roku 1972. (T. Horký)

Bývalý tréner K. Haťapka: Extratrieda Sagan potrebuje zmenu tímu

O Piešťanoch je známe, že sú mestom cyklistov. Navyše sú práve v plnom prúde najprestížnejšie cyklistické preteky Tour de France, a tak sme sa pri tejto príležitosti porozprávali s tým najkompetentnejším - s legendárnym bývalým cyklistickým trénerom a funkcionárom Kamilom Haťapkom. Ten navyše trávi letné mesiace vo svojom sídle neďaleko Piešťan.

21. 07. 2014 09:56  |  Šport / Ďalšie športy
Ženy, ktoré behali s vlkmi

Kniha týždňa: Ženy, ktoré behali s vlkmi

Tento týždeň dávame do pozornosti prvé slovenské vydanie celosvetového bestselleru Ženy, ktoré behali s vlkmi (Clarissa Pinkola Estés). Vydalo vydavateľstvo Citadella.

21. 07. 2014 08:10  |  Kultúra / Kniha
Quinoa - drobotina plná bielkovín

Quinoa - drobotina plná bielkovín

Táto drobučká pseudoobilnina pochádza z Južnej Ameriky. Pripomína pšeno alebo kuskus. Sú to semená rastliny mrlík čílsky (Chenopodium quinoa). Quinoa sa môže pochváliť vysokým obsahom bielkovín a aminokyselín, preto by nemala chýbať v kuchyni žiadneho vegetariána či vegána. Taktiež obsahuje vitamín C, beta-karotén, kyselinu listovú, thiamín a riboflavín a vysoký podiel minerálov - vápnik, železo, draslík, zinok, horčík.

21. 07. 2014 08:00  |  Piešťany / Aktuálne
Foto Viera Dusíková

Srdečne blahoželáme!

Vo štvrtok 26. júna o 9.45 h sa Kataríne Ďuričovej z Piešťan a Pavlovi Ďuričovi z Prašíc narodilo prvé dieťatko - dcéra Karolína (50 cm, 3150 g). Na svet jej v piešťanskej pôrodnici pomohol MUDr. Ladislav Gleso. Srdečne blahoželáme! Foto: Viera Dusíková

20. 07. 2014 10:00  |  Piešťany / Narodili sa
Kambodža: Chrám Angkor Wat je symbolom krajiny. (archív L. Osvalda)

Cestovateľ z Vrbového: Za peniaze si zážitky nekúpite, len produkt

Cestovanie bez cestovky alebo za málo peňazí veľa muziky. Aj takýmto mottom láka cestovateľ Lukáš Osvald z Vrbového na svoj kurz prežitia v zahraničí. Chce naučiť ľudí, ako byť nezávislí od cestovných agentúr a plniť si vlastné sny.

20. 07. 2014 00:00  |  Piešťany / Aktuálne
synagoga 276

Smutné konce (?) židovskej synagógy vo Vrbovom

Najkrajšia, najstaršia a v okolí pravdepodobne aj najkrajšia pamiatka Vrbového chátra. Synagóga poskytuje úkryt holubom, a pritom sa v nej skrýva toľko krásy, ktorá si zaslúži aj viac ako len zamknuté dvere a fantáziu okoloidúcich pri úvahách, čo sa skrýva vo vnútri. Je zarážajúce, že drvivá väčšina domácich nikdy v tejto krásnej budove nebola. Nepozná jej históriu, jej veľkosť, jej fresky. Poznajú len jej smutný koniec.

19. 07. 2014 14:00  |  Piešťany / Aktuálne
Kúpanie sa v mestských fontánach môže privodiť deťom zdravotné komplikácie. (ip)

Letné osvieženie vo fontáne skrýva v sebe riziká

Do letného koloritu Piešťan zapadol jeden spôsob, ktorý využívajú najmä deti - kúpanie sa a šantenie v mestských fontánach. Najviditeľnejšie je to pri fontáne Príbeh prameňov na pešej zóne. Takéto osvieženie môže so sebou priniesť viacero rizík. V prvom rade je to zakázané.

19. 07. 2014 01:00  |  Piešťany / Aktuálne
Články 9301 - 9350 z 24150
Regal Burger

Anketa