Všetky články

Dobré ráno, Piešťany! (am)

Dobré ráno, Piešťany!

Dnes je pondelok 15. januára. Tento deň je Svetovým dňom armády. Meniny má Dobroslav.

15. 01. 2018 08:00  |  Piešťany / Aktuálne obsahuje video
Čierno-biele šteniatka sú miláčikmi útulku. V dospelosti budú malého vzrastu. (dan)

Vyhodené šteniatka sviatkovali v útulku

Rovnako ako my všetci oslavovali sviatky aj zvieratká v piešťanskom útulku. Rodinou im boli ostatní spoluútulkáči a obetaví pracovníci útulku. Hoci betónové koterce, v ktorých bývajú, sa vyzdobiť nedali, všetci majú na zimu riadne zateplené búdy.

14. 01. 2018 17:00  |  Piešťany / Aktuálne
Dobrá atmosféra vládla aj pri triedení – do priečinkov sa vmestili listy i poštári. (amu)

Poštárčinu robili z lásky ako poslanie

Nosili veľké kožené brašne plné pohľadníc, listov úradných aj osobných, so srdiečkami na obálkach, ale i súdne obsielky. Vláčili ich na poštárskych bicykloch. Niektorí pošte zasvätili pol života. V mrcha i dobrom počasí, milovaní ľuďmi, naháňaní psami a zvádzaní pokušiteľkami aj donchuanmi, nosili dobré i zlé správy.

14. 01. 2018 15:00  |  História / História
Román Ondreja Štefánika Som Paula získal ocenenie Anasoft litera 2017. (Artforum)

Literárny tip: SOM PAULA

Hovorí sa, že na Slovensku už takmer každý píše, ale, bohužiaľ, takmer nikto nečíta. Aby ste sa dokázali orientovať v labyrinte vydávanej literatúry, ponúkame vám literárny tip, knižnú ochutnávku na tento týždeň.

14. 01. 2018 13:00  |  Kultúra / Kniha
Trebatičania majú po jesennej časti na čele tabuľky deväťbodový náskok. (th)

V. Hornáček: Sme len v polovici cesty

Futbalisti OFK Trebatice sú suverénnym kráľom jesennej časti piatej ligy západ. Súťaž, ktorá prešla pred sezónou výraznou reorganizáciou, má len šesť účastníkov a po prvej polovici je jasné, že Trebatičania majú vykročené za postupom.

14. 01. 2018 10:00  |  Šport / Futbal
Ján Babič (red)

Podoby džezu očami Jána Babiča

Milí priatelia džezu a dobrej hudby, vstupujeme do nového roka. Osmičkového. So vzájomným želaním zdravia, šťastia, lásky, úspechov. Osmička na konci letopočtu priniesla často historické udalosti. Raz krajšie, inokedy menej príjemné - ba tragické.

14. 01. 2018 09:00  |  Kultúra / Hudba
Dobré ráno, Piešťany! (am)

Dobré ráno, Piešťany!

Dnes je nedeľa 14. januára. Meniny má Radovan.

14. 01. 2018 08:00  |  Piešťany / Aktuálne obsahuje video
Poľnohospodársky golf sa hral na oráčine s motykou namiesto golfovej palice. (kriak)

Všehoslav sa na vrbovských brownoch prebojoval až k zlatému „zemáku“

V „rolách“ nad Vrbovým sa dva dni po vykopávaní pandrláčika, teda 26. decembra, konali piate Majstrovstvá sveta a vesmíru vo Vrbovskom poľnohospodárskom golfe.

13. 01. 2018 17:00  |  Kultúra / Akcie
Retrománia v podaní 4. B triedy. (mp)

Gymnazisti sa rozlúčili zábavou

V priestoroch telocvične piešťanského Gymnázia Pierra de Coubertina by ste v piatok 22. decembra 2017 len ťažko začuli odrazy basketbalových lôpt od podlahy alebo športové pokriky. Nahradili ich tanečné a vianočné rytmy a smiech učiteľov aj študentov, ktorý neodmysliteľne patrí k tradičnej vianočnej akadémii, vypĺňajúcej posledný školský deň kalendárneho roka.

13. 01. 2018 15:00  |  Mladí dnes / Školstvo
Členovia Lions clubu Piešťany sa s obdarovanými rodinnými príslušníkmi stretli na konci uplynulého roka. (archív LC Piešťany)

Vďaka punču obdarovali rodiny

Človeku, čo nemá príliš na rozhadzovanie, keďže nemôže naplno zarábať pre chorobu svojho či jemu zvereného dieťaťa, padne iste vhod každé euro. Na sklonku minulého roka obdarovali členovia Lions clubu štyri piešťanské rodiny, ktoré sa ocitli v zlej finančnej situácii.

13. 01. 2018 13:00  |  Piešťany / Spoločenská rubrika
Martin Směřička nastrieľal na jeseň 10 gólov. (Ján Král)

Dokráčajú Trebatice konečne za postupom?

V jesennej časti ročníka 2017/2018 piatej ligy, skupina západ, ktorá je po novom okresaná len na šesť účastníkov, je jasný líder. Piešťanský región má v tejto súťaži len jedného zástupcu, no toho najlepšieho.

13. 01. 2018 09:00  |  Šport / Futbal
Dobré ráno, Piešťany! (red)

Dobré ráno, Piešťany!

Dnes je sobota 13. januára. Meniny má Rastislav.

13. 01. 2018 08:00  |  Piešťany / Aktuálne obsahuje video
Riaditeľ piešťanskej nemocnice Štefan Kóňa pri cennom dare. (ts)

Novorodencom pomôžu špičkové prístroje

Časť výťažku z predaja troch rozprávok Pavla Dobšinského na CD-nosičoch v obchodnom reťazci Lidl sa ušla aj piešťanskej Nemocnici Alexandra Wintera v podobe špičkových prístrojov na liečbu kriticky chorých novorodencov.

12. 01. 2018 17:00  |  Piešťany / Aktuálne
Timotej Ilončiak je hráčom 7. ŠHT. (HK Havrani)

Ocenenie pre Timoteja Ilončiaka

Zástupcovia hokejového klubu HK Havrani Piešťany vyhlásili hráčom mesiaca november Timoteja Ilončiaka zo 7. ŠHT, ktorý trénuje pod vedením Petra Lichanca.

12. 01. 2018 16:00  |  Šport / Hokej
(foto: am)

Piešťanské kultúrno-spoločenské naj: december 2017

Rok 2017 je úspešne za nami a Piešťanský týždeň vás počas uplynulých päťdesiatich dvoch týždňov pravidelne informoval aj o novinkách zo sveta kultúry a spoločenského diania. V tomto seriáli sme vás postupne previedli celým rokom, pričom dnes si spoločne pospomíname poslednýkrát, teda pripomenieme si, čím Piešťany žili v decembri.

12. 01. 2018 15:00  |  Piešťany / Aktuálne
(foto: gak)

Piešťanské spravodajské naj: december 2017

Rok 2017 je úspešne za nami a Piešťanský týždeň vás počas uplynulých päťdesiatich dvoch týždňov pravidelne informoval aj o aktualitách a novinkách z miestnej komunálnej politiky. V tomto seriáli sme vás postupne previedli celým rokom, pričom dnes si spoločne pospomíname poslednýkrát, teda pripomenieme si, čo sa v Piešťanoch udialo v decembri.

12. 01. 2018 13:00  |  Piešťany / Aktuálne
Ostrihomská bazilika je po bazilikách sv. Petra v Ríme a sv. Pavla v Londýne tretím najväčším kostolom v Európe.  (gak)

Dominanta spájajúca dva národy

Vraví sa, že každá cesta vedie do Ríma. A po tejto ceste sa vydáme aj my v rámci našich tipov na výlet. Nenasmerujeme si to však do večného mesta, ani do malého Ríma – nášho krajského mesta Trnava, ale do porovnateľného mesta s Piešťanmi, ktorému Trnava môže vďačiť za svoju veľkolepú históriu. Ním je hraničné mesto Ostrihom.

12. 01. 2018 12:00  |  Galéria / Cestovanie
Mužstvo MTJ: (zľava) Ivan Papák, Peter Behul, Martin Malast, Michal Stehlík a Miroslav Jaššo. Chýbajú Miloš Varga a Lukáš Pažma. (archív MTJ)

Stolní tenisti MTJ nevyužili šancu

V záverečnom dvojkole prvej polovice súťaže nevyužili prvoligoví stolní tenisti MTJ Piešťany-Moravany šancu na zlepšenie svojho postavenia v tabuľke. Na domácich stoloch prehrali so Spojmi Ivanka 5:9 a s Pezinkom iba remizovali 7:7. Do odvetnej časti preto idú z desiateho miesta.

12. 01. 2018 11:00  |  Šport / Ďalšie športy
Na diaľnici D1 hasiči vyslobodzovali z osobného auta zakliesnenú osobu. (KR HaZZ Trnava)

Po sviatkoch „len“ nehody

Od Vianoc až do Nového roka trávili piešťanskí hasiči služby v pomernom pokoji, iba 24. decembra mali dva výjazdy, no nešlo o nič vážne. Dopravná nehoda na Nitrianskej ulici si vyžiadala len pokrčené plechy osobného auta a požiar krovísk na Krajinskej ceste uhasili pomocou zhruba 500 litrov vody.

12. 01. 2018 10:00  |  Piešťany / Aktuálne
Dobré ráno, Piešťany! (am)

Dobré ráno, Piešťany!

Dnes je piatok 12. januára. Meniny má Ernest. V tento deň roku 1824 zomrel krajinský hodnostár Jozef Erdödy, ktorý postavil Napoleonské kúpele v Piešťanoch a položil základ kúpeľnému parku.

12. 01. 2018 08:00  |  Piešťany / Aktuálne obsahuje video
Gymnázium má opäť krásny historický vstup. (archív GYPY)

Vynovenú bránu už osadili

Vstup do Gymnázia Pierra de Coubertina v Piešťanoch cez masívnu dubovú historickú bránu bol v decembri nemožný. Obe krídla renovoval stolár. Zatiaľ chránila vstup do budovy drevotriesková náhrada.

11. 01. 2018 19:00  |  Piešťany / Aktuálne
DEVO znamená „de-evolúcia“.  (Warner Bros./Virgin)

Hudobný tip - DEVO

V rubrike predstavujeme albumy, ktoré stoja za vypočutie. Či už ide o známe, neznáme, či neprávom prehliadané tituly, vždy sa snažíme nachádzať svojské, unikátne odklony od bežnej produkcie.

11. 01. 2018 17:00  |  Kultúra / Hudba obsahuje video
Čajky čakajú v Rige kvalitní súperi.  (L. Duračka)

Čajky cestujú do Rigy vybojovať čo najlepšiu pozíciu do play-off

Piešťanské Čajky čaká vo Východoeurópskej lige EEWBL posledný turnaj B – skupiny, ktorý sa uskutoční počas nasledujúceho víkendu v lotyšskej Rige. Piešťanské basketbalistky odohrajú posledné dva zápasy proti najsilnejším celkom v skupine – domácemu TTT Riga a švédskemu celku Udominate Basket Umea. Zvyšné štyri tímy B-skupiny sa predstavia v rovnakom čase na turnaji v litovskom Kaunase.

11. 01. 2018 15:09  |  Šport / Basketbal
(autor: eg)

Piešťanské kultúrno-spoločenské naj: november 2017

Rok 2017 je úspešne za nami a Piešťanský týždeň vás počas uplynulých päťdesiatich dvoch týždňov pravidelne informoval aj o novinkách zo sveta kultúry a spoločenského diania. V nasledujúcom seriáli vás preto postupne prevedieme celým rokom. Dnes si zaspomíname, čím Piešťany žili v novembri.

11. 01. 2018 15:00  |  Piešťany / Aktuálne
Domáci MHK Piešťany sa umiestnil na šiestej priečke. (archív MHK)

Turnaj v minihádzanej po prvýkrát v Piešťanoch

Tretiu adventnú nedeľu sa v priestoroch telocvične piešťanského Gymnázia Pierra de Coubertina po prvýkrát uskutočnil turnaj v minihádzanej. Okrem domácej prípravky MHK Piešťany sa ho zúčastnilo ďalších osem družstiev.

11. 01. 2018 14:00  |  Šport / Hádzaná
(autor: Supa)

Piešťanské spravodajské naj: november 2017

Rok 2017 je úspešne za nami a Piešťanský týždeň vás počas uplynulých päťdesiatich dvoch týždňov pravidelne informoval aj o aktualitách a novinkách z miestnej komunálnej politiky. V nasledujúcom seriáli vás preto postupne prevedieme celým rokom, pričom dnes si spoločne pripomenieme, čo sa v Piešťanoch udialo v novembri.

11. 01. 2018 13:00  |  Piešťany / Aktuálne
Dana Murínová, zborová farárka vo Vrbovom. (vd)

Všetko prekonáme s Kristom

Milí čitatelia, ani nevieme ako a už sme vstúpili do nového roka 2018. Vstúpili sme do neho možno s nejakými očakávaniami, predsavzatiami alebo len so skromnou túžbou nejako ho prežiť a prekonať všetky starosti a problémy.

11. 01. 2018 10:00  |  Región / Spoločenská rubrika
Nádejný tenista Adrián Kopál. (rk)

Úspešný Adrián Kopál

Mladý piešťanský tenista Adrián Kopál z TK Kúpele Piešťany začal novú halovú sezónu úspešne.

11. 01. 2018 09:00  |  Šport / Tenis
Dobré ráno, Piešťany! (am)

Dobré ráno, Piešťany!

Dnes je štvrtok 11. januára. Meniny má Malvína.

11. 01. 2018 08:00  |  Piešťany / Aktuálne obsahuje video
Piešťanskú tenistku ocenili v ankete Športovec roka 2017. (FB M. Rybárikovej)

Rybáriková v ankete piata

Piešťanská tenistka Magdaléna Rybáriková, pre ktorú bol minulý rok najúspešnejší v kariére, obsadila v ankete Športovec roka 2017 piate miesto. Semifinalistka minuloročného Wimbledonu sa v prvej desiatke objavila vôbec prvýkrát.

10. 01. 2018 19:00  |  Šport / Tenis
Jozef Viskupič sa ujal úradu župana 4. decembra. Z vedenia úradu odstavil bývalých Mikušových spolupracovníkov. (red)

Viskupič vymenil riaditeľa Úradu Trnavského samosprávneho kraja

Novým riaditeľom Úradu Trnavského samosprávneho kraja sa stal Július Fekiač. Nahradil Ľuboša Dušeka, ktorého župan Jozef Viskupič ku koncu roka odvolal z funkcie.

10. 01. 2018 17:17  |  Rubriky / Aktuálne
Ilustr. foto (archív ŠHK 37)

Michel Miklík skončil v JYP Jyväskylä

Piešťanská hokejový útočník Michel Miklík ukončil pôsobenie vo fínskom klube JYP Jyväskylä. Referuje o tom oficiálny web účastníka Liigy s dôvetkom, že slovenský hokejista sa rozhodol pre návrat domov z rodinných dôvodov.

10. 01. 2018 17:10  |  Šport / Hokej
Dominik Guľáš (vľavo) a Dominik Žažo (vpravo) sú členmi tímu Štefana Svitka. (stefansvitko.com)

Na Dakare jazdia aj Piešťanci

Slovenskému motocyklistovi Štefanovi Svitkovi pomáhajú na jubilejnom 40. ročníku Rely Dakar aj dvaja Piešťanci. Členmi Slovnaft Rally Teamu sú tento rok prvýkrát dvaja Dominikovia - Žažo a Guľáš.

10. 01. 2018 16:00  |  Šport / Ďalšie športy
(foto: vd)

Piešťanské kultúrno-spoločenské naj: október 2017

Rok 2017 je úspešne za nami a Piešťanský týždeň vás počas uplynulých päťdesiatich dvoch týždňov pravidelne informoval aj o novinkách zo sveta kultúry a spoločenského diania. V nasledujúcom seriáli vás preto postupne prevedieme celým rokom. Dnes si zaspomíname, čím Piešťany žili v októbri.

10. 01. 2018 15:00  |  Piešťany / Aktuálne
Ôsmaci HK Havrani prehrali s Partizánskym 2:5. (HK Havrani)

Po Novom roku vyhrali len piataci

Žiacke kategórie HK Havrani Piešťany vstúpili do nového roka súťažnými zápasmi počas uplynulej soboty. Z víťazstva sa však tešili len hokejoví piataci, ktorí dokázali poraziť na domácom ľade Partizánske 4:3.

10. 01. 2018 14:00  |  Šport / Hokej
(foto: pror)

Piešťanské spravodajské naj: október 2017

Rok 2017 je úspešne za nami a Piešťanský týždeň vás počas uplynulých päťdesiatich dvoch týždňov pravidelne informoval aj o aktualitách a novinkách z miestnej komunálnej politiky. V nasledujúcom seriáli vás preto postupne prevedieme celým rokom, pričom dnes si spoločne pripomenieme, čo sa v Piešťanoch udialo v októbri.

10. 01. 2018 13:00  |  Piešťany / Aktuálne
Vodným pólistom končí nájom kúpaliska Eva na konci roka 2018. (Supa)

Nadišiel čas riešiť problém Evy

Historické piešťanské kúpalisko Eva sa opäť stalo predmetom záujmu poslancov na poslednom mestskom zastupiteľstve v decembri minulého roka. Na základe ich požiadavky mala radnica za úlohu spracovať novú analýzu možnosti vstupu mesta do revitalizácie kúpaliska majetkovo i finančne.

10. 01. 2018 12:00  |  Piešťany / Aktuálne
(archív OZ Myška)

Pomôžte Dankovi spolu s Myškou superhrdinkou

Občianske združenie Myška už po druhý raz pripravilo benefičné podujatie s názvom Myška na ľade. To sa uskutoční už v piatok 12. januára o 15.30 h na mobilnej ľadovej ploche pri OD Prior v Piešťanoch.

10. 01. 2018 11:30  |  Piešťany / Aktuálne
Piešťanský triatlonista Ondrej Kubo preukázal výbornú bežeckú formu. (stc)

Ondrej Kubo ovládol Trnavskú bežeckú trilógiu

Trnavská bežecká trilógia má za sebou ďalší ročník, ktorý ukončili bežci Trojkráľovou šestkou počas uplynulej soboty. Medzi mužmi sa stal absolútnym víťazom piešťanský triatlonista Ondrej Kubo, ktorý potvrdil svoju výbornú formu z minulého roka, keď dokázal ovládnuť všetky troje pretekov.

10. 01. 2018 11:00  |  Šport / Ďalšie športy
Ilustračné foto. (archív D.C.)

Cibulková nie je ako Federer

Slovenská tenistka Dominika Cibulková spätne priznala, že sezónu 2017 si neužívala. Vstúpila do nej ako úradujúca koncoročná majsterka sveta WTA 2016 zo Singapuru, ocitla sa aj na 4. priečke vo svetovom rebríčku, ale postupne klesla na 26. post.

10. 01. 2018 10:42  |  Šport / Tenis

Smelo vpred!

Na prahu nového roka zvyčajne bilancujeme ten predchádzajúci. Výsledky hodnotenia pozitív a negatív sa zväčša snažíme pretransformovať do novoročných predsavzatí, pričom si vždy želáme len tie najlepšie veci.

10. 01. 2018 10:00  |  Piešťany / Editoriál
Ilustračné foto.

Lacko prehral v osemfinále v Aucklande s Haasem

Slovenský lucky loser z kvalifikácie Lukáš Lacko prehral za 86 minút 6:7 (4). 3:6 s holandským rovesníkom Robinom Haasem v stretnutí stredajšieho osemfinálového 2. kola hlavnej súťaže dvojhry na tenisovom turnaji ATP World Tour 250 ASB Classic v novozélandskom Aucklande (dotácia 561 345 USD, tvrdý povrch Plexicushion vonku).

10. 01. 2018 08:33  |  Šport / Tenis
Dobré ráno, Piešťany! (am)

Dobré ráno, Piešťany!

Dnes je streda 10. januára. Meniny má Daša.

10. 01. 2018 08:00  |  Piešťany / Aktuálne obsahuje video
(ilustračné foto: pixabay.com)

Stratili ste mobil?

Hľadá sa majiteľ mobilného telefónu značky Samsung Galaxy, nájdeného 25. decembra 2017 na Winterovej ulici v Piešťanoch.

09. 01. 2018 18:00  |  Piešťany / Aktuálne
Komponenty pre nový elektromobil Porsche Mission E sa budú vyrábať v katastri obce Horná Streda. (archív Porsche)

Pri Piešťanoch budú vyrábať súčasti Porsche

Výrobné haly v poradí už piatej automobilky na Slovensku postavia neďaleko Piešťan. Na 20-hektárovom pozemku v katastri Hornej Stredy by mali vzniknúť výrobné linky komponentov pre elektromobily luxusnej motoristickej značky.

09. 01. 2018 17:00  |  Región / Aktuálne
Ilustr. foto

Lacko zdolal mladého Gréka Tsitsipasa a je v osemfinále v Aucklande

Piešťanský tenista Lukáš Lacko postúpil do osemfinále dvojhry na turnaji ATP World Tour 250 ASB Classic na tvrdom povrchu v novozélandskom Aucklande. Skúsený tridsiatnik Lacko síce neuspel vo finále kvalifikácie, ale napriek tomu ako "lucky loser" sa objavil v hlavnej súťaži a v 1. kole zdolal 19-ročného gréckeho držiteľa voľnej karty Stefanosa Tsitsipasa za 111 minút 6:3, 6:7 (5), 6:3. O víťazstve Lacka vo vyrovnanom súboji rozhodlo jedno odovzdané podanie jeho súpera v treťom sete a vzápätí potvrdenie brejku zo stavu 3:2 na 5:2. Slovák v Aucklande nahradí Rusa Andreja Rubľova, ktorý sa odhlásil pre zranenie pravej ruky.

09. 01. 2018 15:53  |  Šport / Tenis
(foto: gak)

Piešťanské kultúrno-spoločenské naj: september 2017

Rok 2017 je úspešne za nami a Piešťanský týždeň vás počas uplynulých päťdesiatich dvoch týždňov pravidelne informoval aj o novinkách zo sveta kultúry a spoločenského diania. V nasledujúcom seriáli vás preto postupne prevedieme celým rokom. Dnes si zaspomíname, čím Piešťany žili v septembri.

09. 01. 2018 15:00  |  Piešťany / Aktuálne
Mestský poslanec Michal Hynek, niekdajší viceprimátor a donedávna aj predseda dozornej rady bytového podniku. (red)

Odvolaný Michal Hynek poukazuje na šafárenie v bytovom podniku

Ešte na Štefana sme čitateľov informovali o tom, že primátor Miloš Tamajka odvolal z funkcie konateľa Bytového podniku Piešťany, s. r. o., Pavla Vermeša. Odôvodnenie neposkytol, rovnako ho vtedy nepoznal ani odvolaný konateľ.

09. 01. 2018 14:06  |  Piešťany / Aktuálne
(foto: supa)

Piešťanské spravodajské naj: september 2017

Rok 2017 je úspešne za nami a Piešťanský týždeň vás počas uplynulých päťdesiatich dvoch týždňov pravidelne informoval aj o aktualitách a novinkách z miestnej komunálnej politiky. V nasledujúcom seriáli vás preto postupne prevedieme celým rokom, pričom dnes si spoločne pripomenieme, čo sa v Piešťanoch udialo v septembri.

09. 01. 2018 13:00  |  Piešťany / Aktuálne
Hráčom Sokoloviec (v bielom) sa podarilo Piešťancov zaskočiť a v priebehu minúty vyrovnali dvomi gólmi. (gak)

Pohár predsedu ObFZ Trnava do Špačiniec

K tradičným športovým podujatiam regionálneho charakteru patrí aj januárový futbalový turnaj, ktorý sa koná v trnavskej športovej hale - O pohár predsedu Oblastného futbalového zväzu Trnava. V nedeľu 7. januára minuloročný triumf obhájili Špačince. Piešťanský región na turnaji zastupovali tímy Piešťan, Sokoloviec a Pečeniad.

09. 01. 2018 10:00  |  Šport / Futbal
Články 51 - 100 z 24583
Regal Burger

Anketa