Topfest

Všetky články

Na Teplickej ulici to občas zahrmí ako na pretekárskom okruhu. Najmä motorkári sa radi predvádzajú hlukom a rýchlosťou. (gak)

Piešťanské Monte Carlo - pretekári ohrozujú najmä chodcov v centre

Ešte pred dvomi rokmi sme informovali o tom, že po Teplickej ulici v centre Piešťan sa niektorí vodiči preháňajú na svojich autách či motocykloch. Na rýchlu a hlučnú jazdu poukazujú najmä mamičky s malými deťmi. Ulica je pomerne úzka.

21. 06. 2017 10:00  |  Piešťany / Aktuálne
Najdlhší deň je vcelku príjemné stráviť na Eve. (vd)

Priatelia, máme tu najdlhší deň roka!

Aj keď v Piešťanoch bolo ráno trochu pod mrakom, o šestej hodine a dvadsiatej štvrtej minúte sa nám začal najdlhší deň roka. Užite si ho každý po svojom. Niekto v práci, niekto na Eve, niekto v škole

21. 06. 2017 09:30  |  Piešťany / Aktuálne
Vizualizácia mestského plaveckého centra z roku 2012 sľubovala, čo všetko na novom kúpalisku bude: 1. miesta
na opaľovanie, 2. plavecký bazén, 3. zážitkový bazén, 4. vírivka, 5. tri detské bazény, 6. tobogan dlhý 60 metrov, 7. šmykľavka. (vizualizácia: MsÚ Piešťany)

Nové kúpalisko v Piešťanoch v nedohľadne

Keď sa ťa leto opýta, čo si robil v zime... Toto naruby obrátené príslovie je v Piešťanoch viac než aktuálne. Téma nového kúpaliska sa totiž ozýva pred každým začiatkom leta. Na sociálnej sieti ju nechtiac odštartoval viceprimátor Martin Valo.

21. 06. 2017 09:00  |  Piešťany / Aktuálne
Plavec Filip Lányi (vľavo) na striebornom stupienku. (archív ŠPK)

Lányi a Šišková medailoví

Na kúpalisku Vadaš v Štúrove sa v dňoch 2.-4. júna konali Majstrovstvá Slovenska v plávaní starších žiakov. Na podujatí sa predstavili plavci zo 47 klubov a oddielov Slovenska. Zúčastnilo sa na nich aj sedem pretekárov ŠPK Kúpele Piešťany. Filip Lányi, Maxim Vass, Michal Škodný, Dávid Holík a Matej Martinkovič, Katarína Černeková a Dominika Šišková úspešne reprezentovali farby nášho mesta. Všetkým sa podarilo vylepšiť si svoje najlepšie osobné výkony.

20. 06. 2017 15:35  |  Šport / Plávanie
Žiačky zo ZŠ Brezová patrili k najlepším. (archív ZŠ Brezová)

ZŠ Brezová opäť ovládla Piešťanské hry v atletike

Piešťanské hry v atletike základných škôl - Memoriál Štefana Estera - sa uskutočnili na futbalovom štadióne PFK v stredu 14. júna. V súťaži, ktorá napísala už 52 ročníkov, opäť kraľovala ZŠ Brezová, ktorá zvíťazila osemnástykrát po sebe a celkovo sa z prvenstva radovala 19-krát.

20. 06. 2017 15:00  |  Šport / Ďalšie športy
Pumukl si našiel terče svojich žartov na Teplickej ulici. V sobotu
vystrašil majiteľa tohto auta. Mnohí si mysleli, že to bol vietor. (am)

Na Teplickej vystrájal Pumukl

Pamätá si ešte niekto na Pumukla? Je to malý človiečik s ohnivo-červenými vlasmi. Vlastne je to škriatok, čo si rád strieľa z ľudí. Čo-to o ňom vedel svojho času porozprávať starý majster Eder. Zdá sa, že Pumukl pricestoval do piešťanských kúpeľov, aby si dal do poriadku svoje unavené kĺby. Kúry mu zrejme prospeli, no získanú silu sa rozhodol opäť využiť svojsky. Dúfajme, že od tohto týždňa už Pumukl v Piešťanoch nie je. Alebo?

20. 06. 2017 14:00  |  Piešťany / Aktuálne
Ilustr. foto (Jozef Vojčiniak)

Pre letisko budú hľadať strategického partnera

Mesto Piešťany ako menšinový akcionár spoločnosti Letisko Piešťany, a.s. požiadalo predstavenstvo spoločnosti o zrušenie mimoriadneho valného zhromaždenia naplánovaného na stredu 21. júna. Dôvodom bolo rokovanie na pôde najväčšieho akcionára, Trnavského samosprávneho kraja, so spoločnosťou L&L com, ktorá vypracovala ekonomickú analýzu letiskovej spoločnosti. Predstavenstvo žiadosť Piešťan akceptovalo. Informoval o tom Mestský úrad v Piešťanoch prostredníctvom hovorkyne Evy Bereczovej.

20. 06. 2017 13:17  |  Piešťany / Aktuálne

Večné sny

Keď som v roku 2003 robil kampaň materského denníka pod názvom SME v EÚ, zameranú na podporu referenda o vstupe Slovenska do tejto medzinárodnej organizácie, mal som o nej neúplné informácie a príliš veľké očakávania. Odvtedy som čo-to pochopil a hlavne zmúdrel.

20. 06. 2017 13:00  |  Piešťany / Editoriál
Školáci po hodinovom zábavnom podujatí dokazovali, čo si zapamätali. (am)

Známi speváci vzdelávali deti

Umelci nemusia rozdávať len zábavu, no ich známe tváre dokážu ľudí ovplyvňovať správnym smerom. Pochopili to aj speváci Thomas Puskailer a Martin Madej, ktorí sa vo štvrtok 15. júna predstavili v Elektrárni Piešťany s Eco tour projektom.

20. 06. 2017 12:00  |  Kultúra / Akcie
Návštevníci mohli obdivovať súčasné aj historické modely nemeckej automobilky. (Supa)

Obdivovali desiatky modelov Porsche

Uplynulý víkend tešil motoristov nielen na letisku, ale i v centre Piešťan. Pred Domom umenia sa totiž v sobotu 17. júna uskutočnil prvý zraz automobilov značky Porsche. Prehliadkou niekoľkých desiatok vozidiel nemeckej automobilky sprevádzal moderátor Alexander Štefuca. Popoludní sa motoristi vydali na spanilú jazdu mestom a spoločne sa presunuli do Porsche Centra v Bratislave.

20. 06. 2017 11:00  |  Piešťany / Aktuálne obsahuje fotogalériu
Filharmonici pod vedením dirigenta Petra Breinera potešia milovníkov kultúry už vo štvrtok 22. júna. (ilustr. foto: am)

Filharmónia v Dome umenia s Rapsódiou v modrom

Milovníci kultúry sa tentoraz dočkajú veľdiela v podaní Slovenskej filharmónie. Vo štvrtok 22. júna o 19.30 h sa v Dome umenia Piešťany toto teleso pod vedením dirigenta Petra Breinera predvedie s legendárnom Gershwinovou Rapsódiou v modrom. Okrem toho zaznejú aj diela Modesta Petroviča Musorgského. V úlohe sólistu sa predvedie klavirista Peter Gililov.

20. 06. 2017 10:29  |  Kultúra / Hudba
Lukáš Babač skompletizoval svoju zbierku medailí v rámci Svetového pohára. (archív L. Babača)

SP: Babač vybojoval v Poznani bronz

Slovenský reprezentant vo veslovaní, Piešťanec Lukáš Babač, má za sebou úspešné vystúpenie na pretekoch druhého kola seriálu Svetového pohára (SP) 2017 v poľskej Poznani, kde si vybojoval bronzovú pozíciu v mužskom skife ľahkých váh.

20. 06. 2017 10:25  |  Šport / Veslovanie
Nejedno motoristické srdce zaplesalo pri pohľade na silné autá. (Supa)

Krásne ženy a silné stroje neohrozilo ani počasie

Festival, ktorý spája všetkých motoristov, má za sebou 14. ročník. Od piatka 16. do nedele 18. júna sa to v Piešťanoch, a najmä na letisku, hemžilo špeciálne upravenými silnými autami. Večery zasa patrili hudobným koncertom.

20. 06. 2017 08:52  |  Piešťany / Aktuálne obsahuje video obsahuje fotogalériu
Cyklisti pravidelne využívajú krajnicu Bratislavskej cesty na prepravu do práce či obchodu. (am)

V Piešťanskom týždni 24/2017 sa dočítate...

Ak vás zaujíma aktuálne dianie v Piešťanoch, ale i v regióne, neváhajte a už v utorok ráno si kúpte najnovšie vydanie Piešťanského týždňa! Dočítate sa v ňom o horúcich novinkách v politickom, spoločenskom, kultúrnom i športovom dianí. Gazdinky sa môžu inšpirovať receptom, mladé ženy bábätkom, muži fotografiami krásnych dám a tí, čo ešte neobjavili naše kvality, listovaním 24 strán najčítanejšieho regionálneho periodika Piešťanský týždeň.

20. 06. 2017 08:28  |  Piešťany / Najbližšie číslo
Nová posila Piešťanských Čajok česká reprezentantka Lenka Bartáková (archív BK Nymburk)

Post rozohrávačky Piešťanských Čajok obsadí česká reprezentantka Lenka Bartáková

Piešťanské Čajky majú pre sezónu 2017/2018 novú rozohrávačku. Na kľúčový post tímu z kúpeľného mesta sa vedeniu podarilo získať českú reprezentantku Lenku Bartákovú, ktorá v súčasnosti bojuje na domácich majstrovstvách Európy. 26-ročná rodáčka zo Sokolova prichádza k Čajkám z českého Nymburka.

19. 06. 2017 14:57  |  Šport / Basketbal
Piešťanské letisko zažije najväčší tohtoročný koncert fenomenálneho Karla Gotta pod holým nebom. (Miroslav Žebrák - Stratex)

Karel Gott sa už teší na TOPFEST!

Nielen waleskí rockeri Skindred, indierockoví Bastille, gitarová Amy Macdonald či aktuálne asi najhranejší Rag'n'Bone Man budú hviezdami tohtoročného festivalu Topfest. Na štrnáste výročie festivalu sa môžu tešiť aj fanúšikovia najväčšej domácej hviezdy Karla Gotta! Ten vystúpi na piešťanskom letisku v sobotu 1.júla spolu so svojimi hosťami.

19. 06. 2017 13:30  |  Kultúra / Hudba
Ilustr. foto (commons.wikimedia)

Poďte hľadať poklady mesta

Občianske združenie Punkstream pripravilo ďalšiu netradičnú akciu. V Piešťanoch sa po prvý raz uskutoční podujatie Treasure Hunt.

19. 06. 2017 08:00  |  Piešťany / Spoločenská rubrika
Do Drahoviec za včielkami prišli i školáci z Dechtíc. (archív M. Habra)

Včely odmenili tisíceho návštevníka žihadlom

Včelárstvo je hotová veda. Niektorí včelári z nášho regiónu do maringotiek, úľov a celého vybavenia vložili „majland“. Chceli by svoj fortieľ aj včeličky odovzdať svojim synom, vnukom, zrazu sa ukáže, že nik okrem starého otca nemá o jeho „boží“ koníček záujem. Dedkovia sú nešťastní, zalamujú rukami.

18. 06. 2017 12:00  |  Galéria / Rozhovory
Srdečne blahoželáme! (Viera Dusíková)

Srdečne blahoželáme!

V utorok 6. júna o 12.45 h sa Jane a Mariánovi Herákovcom z Hlohovca narodilo prvé dieťatko - syn Marián (3100 g, 52 cm). Dieťatku pomohol na svet tím piešťanskej pôrodnice pod vedením MUDr. Michaely Kelemenovej.

18. 06. 2017 09:00  |  Región / Narodili sa
Opereta Čardášová princezná je plná zvratov v ľudských osudoch. (archív Štátnej opery)

Na festivale známa opereta

Milovníkov kultúry poteší 62. music festival Piešťany opäť. V pondelok 19. júna o 19.00 h do Domu umenia zavíta banskobystrická Štátna opera s dielom Čardášová princezná.

17. 06. 2017 16:00  |  Kultúra / Hudba
Taliansky veľkoklub Inter Miláno bude v Trebaticiach organizovať letný futbalový kemp. (archív R. Mlynára)

Aktivity Interu Miláno - kemp v Trebaticiach, potom akadémia?

Ako sme prednedávnom informovali, taliansky futbalový gigant Inter Miláno začal rozbiehať svoje aktivity zamerané na mládežnícky futbal na Slovensku a konkrétne v piešťanskom regióne. V prvej polovici júla sa v Trebaticiach uskutoční letný kemp Inter Academy Camp pod vedením profesionálnych odborníkov z talianskeho veľkoklubu. Minulý týždeň zavítali na Slovensko predstavitelia klubu a médiám priblížili svoje zámery.

17. 06. 2017 12:00  |  Šport / Futbal
Srdečne blahoželáme! (Viera Dusíková)

Srdečne blahoželáme!

V pondelok 5. júna o 21.50 h sa Daniele a Michalovi Krihovcom z Lančára narodilo prvé dieťatko - syn Maxim (3300 gramov, 50 centimetrov). V piešťanskej pôrodnici mu na svet pomohla MUDr. Katarína Skálová.

17. 06. 2017 09:00  |  Región / Narodili sa
Antonovi Betákovi sa za kontrolovaním parkovacích lístkov cnie. (am)

A. Beták: Kontrolovať parkovacie lístky ma bavilo

Takmer každý Piešťanec pred niekoľkými rokmi vedel, že ak si na platenom parkovisku nezakúpi lístok, nájde si za stieračom „pozdrav“ od pána Antona Betáka. Kontrolovať vodičov v typickej modrej uniforme bolo totiž počas piatich rokov jeho náplňou práce, ktorú vykonával svedomito a s láskou. A tým si medzi obyvateľmi vytvoril mnoho priaznivcov.

17. 06. 2017 08:00  |  Piešťany / Aktuálne
Lucia Valová reprezentovala Slovensko v Maďarsku. (sv)

Valová s Mikéciovou v Szegede

V maďarskom Szegede sa v dňoch 7. a 8. júna konal ženský svetový pohár organizovaný Medzinárodnou kanoistickou federáciou ICF. Stretli sa tu najlepšie kanoistky sveta z 25 krajín. Nechýbala Kanada, Maďarsko, Nemecko či veľmi dobre pripravená Čína. Súťažilo sa v dvoch kategóriách, juniorskej do 18 rokov a seniorskej nad 18 rokov. Slovensko vyslalo na tieto preteky Luciu Valovú z ŠK KAJAK Moravany nad Váhom a 20-ročnú Hanu Mikéciovú z Piešťan.

16. 06. 2017 15:00  |  Šport / Kanoistika

Inzercia Piešťanský týždeň 23/2017

16. 06. 2017 14:30  |  Rýchly výber / Inzercia
Deti v knižnici zaujala najmä uniforma generála Šimka, ktorý im prišiel do Piešťan čítať spolu s ďalšími osobnosťami. (Waldemar Švábenský)

Čítanie spraví každý deň o zážitok krajší

Vyše sto školákov zažilo v mestskej knižnici stretnutie s významnými osobnosťami. V utorok 6. júna im prišiel čítať herec i speváčka, generál či vedúci kancelárie prezidenta.

16. 06. 2017 14:00  |  Piešťany / Spoločenská rubrika
Medzinárodných hostí obsluhovali žiaci Hotelovej akadémie Ľudovíta Wintera v Piešťanoch. (archív HAĽW)

Obsluhovali účastníkov GLOBSEC-u

Svet sa rýchlo mení. Súčasné tempo zmien je prirýchle na to, aby sa mu tradičné štátne štruktúry alebo globálne inštitúcie dokázali prispôsobiť. Technológia a globalizácia urýchľujú transformáciu, tá vyvoláva u ľudí spätnú väzbu v podobe strachu z robotov, ktorí ich nahradia v práci. Zároveň sa k technológiám dostávajú teroristi, aby ich mohli kdekoľvek a kedykoľvek zneužiť. Nielen o týchto témach rokovali účastníci 12. ročníka Fóra GLOBSEC 2017, ktoré sa v závere mája uskutočnilo v Bratislave.

16. 06. 2017 13:00  |  Piešťany / Spoločenská rubrika
Mafinmi potešíte aj deti od susedov. (reprofoto z knihy)

Nie je fešák, ale variť vie!

V spolupráci s majstrom kuchárom Pavlom Pospíšilom vydal Richard Sulík netradičnú kuchársku knihu s názvom, ktorý parafrázujeme v titulku - Fešák nie som, ale variť viem! V úvode sa „vyhráža“, že keď jedného dňa skončí v politike, stane sa kuchárskym experimentátorom a ponúka čitateľom dvanásť menu, každé pozostáva z predjedla, prvého chodu, hlavného jedla a dezertu. S dovolením autora niektoré z receptov postupne predstavíme aj čitateľom Piešťanského týždňa.

16. 06. 2017 12:00  |  Galéria / Recepty
Hudobníci prispeli k otvoreniu letnej sezóny v Elektrárni. (am)

Americká formácia v Elektrárni

Elektrárňa Piešťany sa dostáva do povedomia umelcov a hudobníkov. V piatok 9. júna sa jej priestormi niesli tóny kapely Nat Osborn Band a prilákali tak milovníkov energickej hudby, soulu a funku.

16. 06. 2017 11:00  |  Kultúra / Hudba
Ilustr. foto (am)

Majú sa vaše ratolesti vo svojom okolí kde hrať?

Na stav detských ihrísk v Piešťanoch sme sa pozreli aj prostredníctvom obyvateľov, ktorí tieto priestory využívajú, prípadne s nimi často prichádzajú do kontaktu. Ako sa im teda súčasný vzhľad pozdáva?

16. 06. 2017 10:00  |  Piešťany / Aktuálne
Druhý ročník PFK Junior Cupu sa uskutočnil počas prvého júnového víkendu. (archív PFK)

PFK: Pán Mlynár pošpinil prácu klubu

Počas uplynulých dvoch rokov sa v Piešťanoch uskutočnil mládežnícky futbalový turnaj PFK Junior Cup, po premenovaní Slovak Junior Cup. Veľké podujatie, ktorého sa v oboch ročníkoch zúčastnil napríklad aj taliansky AS Rím, sa však presunulo z Piešťan do Nitry.

16. 06. 2017 09:53  |  Šport / Futbal
V rámci 62. music festivalu
Piešťany umelci očarili
divákov muzikálovým predstavením
František z Assisi.
Príbeh o najznámejšom svätcovi (am)

Príbeh svätca zaváňal rockom

Spojenie hereckého, tanečného i hudobného talentu predviedli členovia Těšínskeho divadla v utorok 6. júna v Dome umenia. V rámci 62. music festivalu Piešťany umelci očarili divákov muzikálovým predstavením František z Assisi.

16. 06. 2017 09:00  |  Kultúra / Hudba obsahuje video obsahuje fotogalériu
(Soundway Records)

Hudobný tip: Sound of Siam - Leftfield Luk Thung, Jazz and Molam in Thailand

V rubrike Hudobný tip predstavujem albumy, ktoré stoja za vypočutie. Vyberám tituly, ktoré sú zaujímavé po hudobnej i po koncepčnej stránke. Hudba sa však lepšie počúva, ako sa o nej číta, preto si budete môcť vypočuť ukážku z predstavovaného albumu každú sobotu o 21.00 h na vlnách Rádia Piešťany.

16. 06. 2017 07:53  |  Kultúra / Rádio Piešťany
Ondrej Kubo, víťaz medzi mužmi a Lýdia Drahovská ovládla kategóriu žien. (archív jd)

Triatlonistom Kubovi i sestrám Drahovským sa darilo

Piešťanskí triatlonisti zaznamenali ďalšie úspechy. Na sobotných pretekoch Slovenského pohára v triatlone Pressburg triathlon 2017 na Draždiaku v Petržalke dokázali vo svojich kategóriách zvíťaziť Ondrej Kubo i sestry Eliška a Lýdia Drahovské.

15. 06. 2017 15:00  |  Šport / Ďalšie športy
Na stretávku s triednym profesorom Vojtechom Filom prišli jeho študenti po 60 rokoch. (archív gymnazistov)

Piešťanskí gymnazisti sa zišli po 60 rokoch

V hoteli Piešťany sa uskutočnilo výnimočné stretnutie gymnazistov, ktorí maturovali pred šesťdesiatimi rokmi. Nechýbal na nej ani triedny profesor Vojtech Filo, ktorý gymnazistov vyučoval matematiku či deskriptívu. Krúžok v Gymnáziu Pierra de Coubertina viedol ešte v rokoch 2004/2005.

15. 06. 2017 14:00  |  Piešťany / Spoločenská rubrika
Nad Krakovanmi sa v sobotu vznášalo mnoho typov lietadiel. (am)

Na krakovianskom nebi parašutisti i akrobatické lietadlo

Už po piaty raz si milovníci lietania prišli na svoje na Otvorení neba na Vinohradoch. V sobotu 10. júna sa na krakovianske letisko prišli pozrieť domáci i obyvatelia okolitých obcí a spoločne tak privítali leto.

15. 06. 2017 13:00  |  Región / Aktuálne obsahuje fotogalériu
Dobrovoľní hasiči z Vrbového obsadili prvé miesto. (FB DHZ Vrbové)

Hasiči súťažili o kúpeľný pohár

Zručnosti v hasičskom športe si opäť overovali viacerí bojovníci s požiarmi z okolia Piešťan. Dobrovoľní hasiči si zmerali sily v sobotu 3. júna na Kúpeľnom ostrove, kde súťažili o Pohár generálneho riaditeľa Slovenských liečebných kúpeľov.

15. 06. 2017 12:00  |  Piešťany / Aktuálne
Ilustr. foto (A. Mathiasová)

Na park a hracie prvky chýbajú financie

Služby mesta Piešťany (SMP) je organizácia, ktorej práca je obyvateľom i návštevníkom mesta najviac na očiach a kvalita týchto činností pri údržbe mestského majetku a starostlivosti o poriadok je často vystavená aj kritike.

15. 06. 2017 11:00  |  Piešťany / Aktuálne
Deviataci v kraji neprekonali celoslovenský priemer. (ilustr. foto: vd)

V matematike deviataci z Piešťan pohoreli

Celoslovenské testovanie žiakov deviateho ročníka základných škôl (Testovanie 9-2017) sa uskutočnilo 5. apríla na 1437 základných školách. Testy z matematiky, slovenčiny, maďarčiny či ukrajinčiny písalo spolu 36 535 žiakov.

15. 06. 2017 10:00  |  Piešťany / Aktuálne
Mladíci z AS Rím minuloročný Slovak Junior Cup vyhrali. (archív R. Mlynára)

Taliani smerujú svoje aktivity do Trebatíc

Do piešťanského regiónu prichádza so svojimi aktivitami jeden z najslávnejších talianskych futbalových klubov - Inter Miláno. Gigant z druhého najväčšieho mesta Talianska bude v neďalekých Trebaticiach organizovať letný Inter Academy Camp pre mládežníckych futbalistov. Zástupcovia klubu prišli minulý týždeň na Slovensko a prezradili aj zámer vybudovať futbalovú akadémiu. Dočkáme sa jej tiež v Piešťanoch alebo okolí?

15. 06. 2017 09:00  |  Šport / Futbal
Ilustr. foto (L. Duračka)

Čajky majú v "repre" početné zastúpenie, hráčky sú pred šampionátom plné očakávaní

Piešťanské Čajky majú v kádri slovenskej basketbalovej reprezentácie žien pre majstrovstvá Európy v Českej republike početné zastúpenie. Do finálnej dvanástky sa dostalo až päť hráčok, ktoré v uplynulom súťažnom ročníku nastupovalo v drese Piešťan, navyše v realizačnom tíme je aj asistent trénera Richard Kucsa a fyzioterapeut Michal Nagaj.

15. 06. 2017 08:04  |  Šport / Basketbal
Ilustr. foto (am)

Burza v prospech zvieratiek

Dobročinná Burza v prospech zvieratiek, ktorú organizuje Sloboda zvierat, sa v priestoroch klubu ŽiWell uskutoční v sobotu 17. júna od 10.00 do 13.00 h. V prípade nepriaznivého počasia sa akcia nekoná.

15. 06. 2017 08:00  |  Piešťany / Spoločenská rubrika
Matej Elbek Musaev sa stal majstrom Slovenska. (ilustr. foto: archív mem)

Šachisti uspeli na majstrovstvách SR

V Ružomberku sa počas posledného májového víkendu uskutočnili majstrovstvá Slovenska jednotlivcov i družstiev v rapid šachu. Piešťany mali na podujatí úspešné zastúpenie v kategórii chlapcov do 10 rokov a dievčat do 14 rokov.

14. 06. 2017 15:24  |  Šport / Ďalšie športy
Žiaci prímy vyzdobili seba i triedu farbami talianskej trikolóry. (Roman Ondrejka)

Európsky deň D na gymnáziu

Pre Gymnázium Pierra de Coubertina v Piešťanoch bol 6. jún veľkým dňom, Európskym dňom D. Škola sa zapojila do projektu Ambasádorských škôl Európskeho parlamentu (EPAS), ktorého hlavným cieľom je zvýšiť povedomie študentov o Európskej únii.

14. 06. 2017 15:00  |  Piešťany / Spoločenská rubrika
K nehode došlo v piatok, 9. 6. 2017 v čase o 18.03 h v Trnave na kruhovom objazde v križovatke ulíc Dohnányho, 9. mája, Zelenečská, Tamaškovičova. (KR PZ)

Polícia hľadá svedkov dopravnej nehody v Trnave

Dopravní policajti pátrajú po vodičovi, ktorý mal byť účastníkom dopravnej nehody a po náraze do cyklistu z miesta odišiel. K nehode došlo v piatok, 9. 6. 2017 v čase o 18.03 h v Trnave na kruhovom objazde v križovatke ulíc Dohnányho, 9. mája, Zelenečská, Tamaškovičova.

14. 06. 2017 14:14  |  Krimi / Doprava
Vanesa Drahovská skončila druhá v slalome aj obrovskom slalome. (lm)

Lyžiari začali sezónu

Lyžovanie na tráve a vodné lyžovanie má v Piešťanoch dlhoročnú tradíciu. Oba športy počas prvého júnového víkendu takmer súčasne odštartovali úvodné preteky. Piešťanci si na nich počínali výborne a podarilo sa im získať viacero pódiových umiestnení.

14. 06. 2017 14:00  |  Šport / Ďalšie športy
Dvadsaťštyriročná pivotka, ktorá už o pár dní bude reprezentovať SR na európskom šampionáte v Česku sa upísala klubu A. S. Fila San Martino. (L. Duračka)

Sabína Oroszová bude hrať najvyššiu taliansku súťaž v drese San Martina

Slovenská basketbalová reprezentantka Sabína Oroszová, ktorá odohrala uplynulé dve sezóny v Piešťanských Čajkách bude v nasledujúcom ročníku pôsobiť v Taliansku. Dvadsaťštyriročná pivotka, ktorá už o pár dní bude reprezentovať SR na európskom šampionáte v Česku sa upísala klubu A. S. Fila San Martino.

14. 06. 2017 13:42  |  Šport / Basketbal
Krásne jahody, pôvabné zberačky. (vd)

Jahody nestíhajú ani dozrievať

Na jahody do Boroviec prišlo minulý týždeň rekordné množstvo zberačov. Parkovisko v poli sa naplnilo autami a riadky rodinami s vedrami, košíkmi i prepravkami. V sobotu 3. júna ich bolo na predajných plochách azda aj päťsto.

14. 06. 2017 13:27  |  Región / Aktuálne obsahuje video obsahuje fotogalériu
Na Sládkovičovej ulici bol už v piatok asfalt až po vjazd do Chalupkovej. (vd)

Druhú etapu rekonštrukcie stihli skôr

Práce im idú od ruky. Druhú zo štyroch etáp kompletnej rekonštrukcie Sládkovičovej ulice, od Hollého popri Záhradnej až po Chalupkovu ulicu, stavbári asfaltovali v piatok 9. júna. Hotové boli priľahlé chodníky, nájazdy aj obrubníky. Dovtedy rozbitá piešťanská ulica sa zmenila na nepoznanie. Chybou krásy sú už len ponechané stĺpy elektrického vedenia s káblami ťahanými vo vzduchu.

14. 06. 2017 12:00  |  Piešťany / Aktuálne
Iveta Babičová (vpravo) namietala úpravu rozpočtu na tento rok. (Jozef Vojčiniak)

Mestské organizácie trápia nízke platy zamestnancov a malý rozpočet

Na mestských komisiách sa v uplynulom týždni rokovalo najmä o hospodárení piešťanskej radnice, ale i mestom zriadených organizácií v roku 2016. A k tejto oblasti mala čo najviac hovoriť mestská komisia pre financie a podnikanie pod vedením poslankyne Zity Brunckovej.

14. 06. 2017 11:00  |  Piešťany / Aktuálne
Články 51 - 100 z 23044

Anketa