Všetky články

Ilustr. foto (red)

Straty a nálezy

Začiatkom marca sa našli na Vážskej ulici da kľúče. Majiteľ si ich môže vyzdvihnúť v redakcii Piešťanského týždňa na Teplickej 63 v Piešťanoch.

20. 03. 2017 13:40  |  Piešťany / Aktuálne
Čajky vyhrali na palubovke BKM Junior UKF Nitra 83:52 (L. Duračka)

Čajky vyradili Nitru a v atraktívnom semifinále si zahrajú s Ružomberkom

Basketbalistky Piešťanských Čajok v sobotu dokonali svoj postup do semifinále! V druhom stretnutí štvrťfinálovej série vyhrali na palubovke BKM Junior UKF Nitra 83:52 a celkovo tak zvíťazili 2:0 na zápasy. V semifinále si podľa predpokladov zahrajú s MBK Ružomberok.

19. 03. 2017 19:09  |  Šport / Basketbal
V úlohe Jacqueline Du Vivier a Gerarda Du Vivier sa predstaví Jana Paulová a Pavel Zedníček. (archív DU)

Dom umenia bude burácať smiechom

Slovenská premiéra predstavenia z pera hosťujúceho Divadla Kalich z Prahy priláka milovníkov kultúry do piešťanského Domu umenia v utorok 21. marca o 19.00 h. Situačná komédia Pro tebe cokoliv otvorí otázku, čo sa stane, keď si vaša milovaná dcéra zmyslí, že sa chce stať humanitárnou pracovníčkou v Afrike.

19. 03. 2017 15:00  |  Kultúra / Divadlo
Malé prasiatka sú v prvých dňoch pruhované ako ich divoko žijúci príbuzní. (Masodomov.sk)

Kauza mangalica: Pozor na falošné výrobky z bežnej bravčoviny!

U nás a v Maďarsku je to mangalica, mangalitsa v Londýne a mangalitza v USA, v Srbsku mangulica a cyrillikou tiež Maнгулица, mangaliza v Rumunsku a v Nemecku Wollschwein. Ten názov ste počuli už asi všetci, ale už nie každý vie, čo za druh ošípanej to vlastne je a čím je zaujímavá, prečo je vlastne taká populárna a prečo výrobky nesúce prívlastok mangalicová sú drahšie ako z bežnej bravčoviny.

19. 03. 2017 13:00  |  Piešťany / Aktuálne
Srdečne blahoželáme! (archív rodiny)

Srdečne blahoželáme!

Vo štvrtok 2. marca o 20.10 h sa narodila Miriame a Lukášovi Ščevkovcom z Piešťan prvá dcérka Rebecca (3400 g, 52 cm). V piešťanskej pôrodnici dieťatku pomohol na svet MUDr. Ladislav Gleso.

19. 03. 2017 09:00  |  Piešťany / Narodili sa
Rozchodnica ružová (Rhodiola rosea)

Rhodiola alebo Zlatý koreň pre vaše zdravie

Rozchodnica ružová (Rhodiola rosea), ľudovo nazývaná aj Zlatý koreň, je dôležitým adaptogénom. To znamená, že zlepšuje schopnosť prekonať stresujúce podmienky. Pochádza zo Sibíri, kde rastie v nadmorskej výške 3300-3600 metrov. Vo svojej domovine sa používa ako efektívny liek na chrípku a prechladnutie. Na liečebné účely sa využíva práve koreň, ktorý je žiarivej žltej farby (preto názov Zlatý koreň).

18. 03. 2017 13:00  |  Galéria / Zdravie
Titulná fotografia na v poradí už pätnástom albume ľudovej hudby Borovienka. (archív Borovienky)

Na slovíčko, pán kapelník, ako sa darí Borovienke?

Keď sa povie Borovienka, väčšina ľudí si predstaví chlapov v bielo-čiernych kostýmoch, s čiernymi klobúkmi, na nich výrazné biele perá. Sú jednoducho nezameniteľní. Na svojom konte má Borovienka už pätnásť hudobných nosičov. Ten posledný nesie názov podľa ústrednej pesničky - Poďme chlapci zvesela. Okrem slovenských a chorvátskych ľudoviek sú na ňom aj vlastné skladby Borovienky. Ikonou kapely je Štefan Slabý z Vrbového. Chlapisko, ktorý nielen spieva a hrá na trúbke, ale venuje sa i rezbárstvu. A ak by ste chceli založiť chmeľnicu, skúsenejšieho odborníka na okolí ťažko nájdete. O čom sme sa sa s kapelníkom Borovienky bavili? Predsa o muzike!

18. 03. 2017 08:44  |  Galéria / Rozhovory
Ilustr. foto (archív MKK)

O majstrovi rozhodne asi až posledné kolo

Záver 33. ročníka mestskej Domoss kolkárskej ligy bude ešte dramatický. Hoci sú stále na čele ženy z Mix-u Tatiana, o víťazovi a novom majstrovi zrejme rozhodne až posledné kolo.

17. 03. 2017 15:48  |  Šport / Kolky
Ilustr. foto (red)

Hološko gólovým hrdinom

Slovenský ofenzívny univerzál v službách FC Sydney, Filip Hološko, bol gólovým hrdinom piatkového domáceho zápasu proti tímu Central Coast Mariners (1:0) v rámci 23. kola najvyššej austrálskej futbalovej súťaže A-League.

17. 03. 2017 15:00  |  Šport / Futbal

Inzercia Piešťanský týždeň 10/2017

17. 03. 2017 14:30  |  Rýchly výber / Inzercia
Piešťanec Roman Tibenský s úspešnou snímkou vážky z Považského Inovca. (vd)

Fotí motýle aj šport, no najvyššie ocenenie získal za vážku z Inovca

Hovorí sa, že šťastena praje pripraveným. Ak by už viac ako štvrťstoročie nenasnímal tisícky motýľov, gólových situácií, tvárí, detailov a všeličoho iného, sotva by získal cenu v prestížnej fotografickej súťaži Slovak Press Photo 2016. Reč je o Piešťancovi Romanovi Tibenskom.

17. 03. 2017 14:00  |  Piešťany / Aktuálne
Jalca hlavatého možno loviť počas celého roka. (pm)

Rybolov v našom regióne

V marci zimu postupne vytláča jar, na ktorú sa teší určite každý rybár. Slnko už nebýva len zubaté a začína hriať. Voda z topiaceho sa snehu a ľadu vsakuje do pôdy a dotuje potoky a rieky. Deň sa predlžuje a zlepšujú sa aj podmienky na rybolov. Čím dlhšie a teplejšie sú marcové dni, tým viac sa vodné živočíchy preberajú k životu. Začína sa príprava na rozmnožovanie rýb.

17. 03. 2017 13:00  |  Región / Aktuálne
Kapustu po nakrájaní nesoľte. (reprofoto z publikácie - Nič lepšie nepoznám)

Recepty z kuchyne herečky Anky Šiškovej

Sériu receptov publikuje vo svojej knihe s názvom Nič lepšie nepoznám slovenská herečka Anna Šišková.

17. 03. 2017 12:00  |  Galéria / Recepty
Počas uplynulého obdobia sa dobrovoľníci pustili aj do expozičnej miestnosti. (archív OZ Hrad Tematín)

Obnovitelia Očkovskej mohyly bilancovali a plánovali

Jar sa už hlási o slovo a obnovitelia Očkovskej mohyly spriadajú svoje plány už na tretí rok jej záchrany. Po množstve práce s vyčistením objektu, pri ktorých vo výraznej miere pomáhali i obyvatelia Očkova pod vedením starostu obce Miroslava Beňoviča, nastáva obdobie konkrétnych archeologických prác v spolupráci so štátnymi pamiatkarmi.

17. 03. 2017 11:00  |  Región / Aktuálne
Muži zákona si pomocou aplikácie zjednodušili a sprehľadnili prácu. (am)

Mestskí policajti zaznamenávajú priestupky po novom

Doposiaľ si príslušníci piešťanskej mestskej polície zapisovali udalosti zo služby na papier a neskôr ich prepisovali do počítača. Tomu však už je koniec. Muži zákona dostali 17 nových telefónov a softvér, vďaka ktorému sa zapisovanie udalostí a prehreškov obyvateľov stáva jednoduchším.

17. 03. 2017 10:00  |  Piešťany / Aktuálne
(His Master‘s Voice)

Hudobný tip: Ananda Shankar and his Music

V rubrike Hudobný tip predstavujem albumy, ktoré stoja za vypočutie. Vyberám tituly, ktoré sú zaujímavé po hudobnej i po koncepčnej stránke. Hudba sa však lepšie počúva, ako sa o nej číta, preto si budete môcť vypočuť ukážku z predstavovaného albumu každú sobotu o 21.00 h na vlnách Rádia Piešťany.

17. 03. 2017 09:37  |  Kultúra / Rádio Piešťany
Piešťanské osobnosti si domov odnesú takúto sošku. (red)

Osobnosti Piešťan ocenia počas galavečera

Každoročné udeľovanie ceny primátora dostane nový modernejší formát. Pripravovaná kultúrno-spoločenská akcia však potrebuje aj zvučný názov, a práve preto je táto výnimočná udalosť po novom nazvaná ako Osobnosť mesta Piešťany. Galavečer sa uskutoční v sobotu 6. mája o 19.00 h v Dome umenia.

17. 03. 2017 09:00  |  Piešťany / Aktuálne
Ilustr. foto (wikimedia.com)

Dve víťazstvá a jedna prehra šachistov

Dve výhry, jedna prehra - taká je bilancia šachových družstiev ŠK Kúpele Piešťany v desiatom kole tretej a štvrtej ligy a v deviatom kole piatej ligy.

16. 03. 2017 16:00  |  Šport / Ďalšie športy

Tesné víťazstvo Vrbového v Prečíne

V 18. kole, v druhom zápase jarnej časti štvrtej ligy severozápad, cestovali futbalisti MFK Vrbové do Prečína. Vrbovčanom sa podarilo vybojovať najtesnejšie víťazstvo 1:0 po góle Zelenaya.

16. 03. 2017 15:30  |  Šport / Futbal
Ilustr. foto (FB MHK)

Hádzanári na čele prvej ligy s trojbodovým náskokom

Prvoligoví hádzanári MHK Piešťany zdolali v prvú marcovú nedeľu vo veľmi dramatickom stretnutí Dunajskú Stredu na jej palubovke 26:25 a v 13. kole privítali celok ŠKP Academy. Piešťanci dokázali zvíťaziť 36:29 a aktuálne majú na čele tabuľky trojbodový náskok pred Stupavou.

16. 03. 2017 15:00  |  Šport / Hádzaná
Úspešné
piešťanské plavkyne: (zľava) Paulíková, Niepelová, Mosná a Bogárová. (archív ŠPK)

Diaľkové plavkyne excelovali na majstrovstvách Slovenska

Na bratislavských Pasienkoch sa v sobotu 4. marca uskutočnili majstrovstvá Slovenska v diaľkovom plávaní. Dievčatá Športového plaveckého klubu Kúpele Piešťany obsadili stupeň víťazov na všetkých troch postoch.

16. 03. 2017 14:00  |  Šport / Plávanie
Gólman Mathias Štefanka si odbil premiéru v drese A-mužstva ŠHK 37. (M. Bučko)

17-ročný debutant M. Štefanka v bránke seniorov ŠHK 37 Piešťany

V stretnutí druhej hokejovej ligy seniorov ŠHK 37 Piešťany - Dolný Kubín sa postavil medzi tri žrde aj brankár dorastu Mathias Štefanka, ktorý v auguste tohto roku oslávi 18. narodeniny. Stále len 17-ročný odchovanec piešťanského hokeja, ktorý v tejto sezóne dotiahol dorastencov do štvrťfinále play-off, vystriedal v 24. minúte zápasu 44-ročného kolegu Petra Kuba.

16. 03. 2017 13:00  |  Šport / Hokej
Dominanta Vrbového bude o pár dní obohatená o informačnú tabuľu. (md)

Šikmá veža: Nastavili čas, nasvietili, zabezpečili sieťovinou

Mesto Vrbové dalo do poriadku svoju dominantu - šikmú vežu. Nielenže ju efektne nasvietilo, ochránilo a očistilo od invázie holubov, ale zabezpečilo i nastavenie mechanizmu hodín tak, aby ukazovali synchronizovane čas z každej svetovej strany. Zlaté vrbovské ručičky opäť dokázali, že našincovi nič nie je ťažké.

16. 03. 2017 12:00  |  Región / Aktuálne
Čajky zvíťazili nad BKM Junior UKF Nitra 91:52 (L. Duračka)

Prvý zápas štvrťfinále play-off v réžii Piešťanských Čajok

Štvrťfinálovú sériu play-off slovenskej basketbalovej extraligy žien odštartovali Piešťanské Čajky víťazstvom. V stredu v Diplomat aréne si bez problémov poradili s BKM Junior UKF Nitra a zvíťazili vysoko 91:52. Druhý zápas série hranej na dva víťazné zápasy sa uskutoční v sobotu o 15:00 hod v Nitre, kde Čajky budú môcť spečatiť svoj postup do semifinále.

16. 03. 2017 11:11  |  Šport / Basketbal
Ota Váňa a Pepa Vojtek (Mário Petlák)

Topfest bez Kabátu by nebol Topfest

Festival Topfest tento rok dokáže svoju multižánrovosť naozaj pestrým lineupom. Na jednom z najznámejších slovenských festivalových pódií zaspieva toto leto Karel Gott ale i Bastille, Skindred, Gogol Bordello či Slot. Organizátori už prezradili megahviezdu svojho lineupu – autora aktuálneho hitu Human, Rag´n´Bone Mana a dnes prichádzajú s ďalším menom a nie hocijakým !

16. 03. 2017 11:03  |  Kultúra / Hudba
Lienka Tanculienka a čmeľko Smejko do predstavenia zapájali aj deti. (am)

Kino Fontána zaplnili rodičia s deťmi

Súčasní detskí diváci sa radi kultúrne vyžívajú, a preto dobre spracované predstavenia pre najmenších žnú jeden úspech za druhým. Inak to nebolo ani v Piešťanoch v utorok 7. marca, keď na pódium Kultúrno-spoločenského centra Fontána vystúpili dva chrobáčiky - lienka Tanculienka a čmeľko Smejko.

16. 03. 2017 11:00  |  Kultúra / Hudba obsahuje video obsahuje fotogalériu
Zápas Maduníc s Prašníkom sa skončil bezgólovou remízou. (M. Ledecký)

Ratnovce „lúpili“ vo Veselom, gólovo bohatá remíza v Chtelnici

Dve regionálne futbalové súťaže pokračovali počas uplynulého víkendu druhým jarným kolom. V šiestej lige v súboji mužstiev z piešťanského regiónu vyhral Dolný Lopašov nad Borovcami 1:0, v siedmej lige zase Pečeňady zdolali Koplotovce 3:0 a Ratnovce zvíťazili vo Veselom 3:1.

16. 03. 2017 10:41  |  Šport / Futbal
Vozidlá už na cestu nevynášajú blato, ale kamienky. (am)

Obyvatelia nad výstavbou parkoviska krútia hlavami

Začiatkom minulého týždňa nám do redakcie prišiel podnet čitateľa, ktorý sa zhrozene pozeral na spôsob rozšírenia výjazdovej jednosmernej komunikácie zo sídliska „Pentagon“ na Teplickú ulicu v Piešťanoch. V ten deň do práce nastúpili aj robotníci pracujúci na výstavbe nových odstavných plôch pre automobily.

16. 03. 2017 10:00  |  Piešťany / Aktuálne
Hasičský a Záchranný zbor Slovenskej republiky

Pracovníčky banky sa nadýchali oxidu uholnatého

V stredu 15. marca krátko po 13.00 h unikol oxid uhoľnatý v pobočke banky na Paulínskej ulici v Trnave. Intoxikovali sa tri pracovníčky banky. Zasahujúci hasiči z Trnavy dokončili evakuáciu klientov a pracovníkov banky, poskytli intoxikovaným osobám predlekársku prvú pomoc a za použitia analyzátora plynov identifikovali zdroj úniku, ktorým bol plynový kondenzačný kotol. Hasiči plynový kondenzačný kotol odstavili od energií, odvetrali priestory banky a vykonali záverečné meranie ovzdušia.

16. 03. 2017 09:43  |  Región / Aktuálne
Niektorí vodiči si zrejme nevšimli dopravné značenie, ich auto bránilo zametaciemu vyčistiť komunikáciu od štrku. (pg)

Vodiči, uvoľnite parkovacie plochy!

Vo štvrtok 16. marca chceli Služby mesta Piešťany v spolupráci s mestskou políciou vykonať čistenie komunikácie na Ulici A. Trajana. Vodičov, ktorí tam parkujú upozorňovali na upratovanie prenosné dopravné značky inštalované priamo na ceste. Čo urobili vodiči? Niektorí si ich zrejme ani nevšimli. Polícia apeluje na Piešťancov: „Uvoľnite parkovacie plochy!“

16. 03. 2017 09:20  |  Piešťany / Aktuálne
Objekt už ani zďaleka nepripomína základnú školu. (am)

Škola na sídlisku A. Trajan je v čoraz horšom stave

Píše sa rok 2000 a do štvorročného štúdia na VIII. základnej škole v Piešťanoch nastupujú jedni z posledných prváčikov, bývajúcich na najväčšom a najľudnatejšom sídlisku Adam Trajan. Tridsiatka detí spolu so svojimi rodičmi si ešte vôbec nepripúšťa, že by „osmičku“ jedného dňa zavreli a viac jej brány pre žiakov neotvorili.

16. 03. 2017 09:00  |  Piešťany / Aktuálne
Bezpríspevkových darcov krvi odmenili počas výročnej členskej schôdze. (MiNaPhoto.sk)

V Drahovciach majú dvoch zlatých darcov krvi

Miestny spolok Slovenského Červeného kríža (Ms SČK) v Drahovciach zorganizoval v piatok 3. marca výročnú členskú schôdzu - slávnostné stretnutie členov a darcov krvi. V rámci kultúrneho programu vystúpili žiaci tanečnej skupiny Základnej umeleckej školy v Piešťanoch pod vedením učiteľky Miriam Šupenovej a deti z miestnej materskej školy.

15. 03. 2017 15:46  |  Región / Aktuálne
Nezdravé dreviny museli vyťať. (archív Vrbové Online)

Výrub stromov vo Vrbovom rozhneval obyvateľov

Uplynulý týždeň sa v meste pod šikmou vežou niesol v duchu výrubu drevín. Mestu Vrbové bolo schválené odstránenie 44 kusov stromov vo viacerých lokalitách, pričom išlo o Ulicu M. Beňovského, Vinohradnícku či Námestie J. Emanuela alebo mestský cintorín.

15. 03. 2017 15:00  |  Región / Aktuálne
Saxofonista Radovan Tariška s džezmenom Petrom Lipom boli mimoriadne zohratí. (am)

P. Lipa pochválil piešťanskú Elektrárňu

Elektrárňu Piešťany po minuloročnej niekoľkomesačnej odmlke opäť zapĺňajú návštevníci. Naposledy v piatok 10. marca, keď sa historickým priestorom rinuli tóny džezu. V sprievode slovenskej hudobníckej špičky na pódium vystúpil obľúbený spevák Peter Lipa.

15. 03. 2017 14:00  |  Kultúra / Hudba obsahuje video

V Dome umenia premietnu Únos

Mimoriadne filmové predstavenie v v najväčšom kine na Slovensku. Začiatok predstavenia v sobotu 18. marca o 15,30 hod.

15. 03. 2017 13:54  |  Kultúra / Film
Žiaci ZŠ F. E. Scherera vyhrali okresné kolo vo volejbale. (archív CVČ)

Zo života CVČ Ahoj

15. 03. 2017 13:17  |  Šport / Ďalšie športy
Herecké esá pobavili divákov v Dome umenia. (am)

Chýlková s Holubovou riešili partnerské vzťahy

Dom umenia Piešťany sa opäť mohol popýšiť exkluzívnym hereckým obsadením predstavenia. V utorok 7. marca sa za sprievodu tlieskajúceho publika na pódiu objavili české esá Ivana Chýlková a Eva Holubová, ktoré v príbehu o manželstvách sprevádzali hereckí kolegovia Mojmír Maděrič a Jan Holík.

15. 03. 2017 12:18  |  Kultúra / Divadlo obsahuje video
Detské ihrisko Žihadielko by malo vyrásť na Vážskej ulici. (archív Lidl)

Žihadielko bude na Vážskej

Obyvatelia Piešťan sa spojili pre dobrú vec a usilovným hlasovaním vyhrali nové ihrisko pre deti. S počtom hlasov 84 130 skončilo kúpeľné mesto na prvej priečke v kategórii miest do 35-tisíc obyvateľov, približne o tisíc hlasov menej získali druhé Levice. Radnica prostredníctvom sociálnej siete informovala, že ihrisko Žihadielko vyrastie na Vážskej ulici. Spoločnosť by ho mala postaviť v letných mesiacoch.

15. 03. 2017 10:00  |  Piešťany / Aktuálne
Ilustr. foto (L. Duračka)

"Nitra nám nedá nič zadarmo," vraví pred štvrťfinálovou sériou M. Pospíšil

Úvodnými štvrťfinálovými zápasmi dnes štartuje play-off slovenskej basketbalovej extraligy žien. Súperom Piešťanských Čajok je BKM Junior UKF Nitra a séria na dve víťazné stretnutia štartuje dnes o 18:00 hod v Diplomat aréne.

15. 03. 2017 09:56  |  Šport / Basketbal
Alex Lakatoš
 (KR PZ)

Polícia pátra nezvestnom mladíkovi

z Trnavy. Ten je rozhodnutím Okresného súdu v Trnave umiestnený v Reedukačnom centre v Hlohovci.

15. 03. 2017 09:49  |  Región / Aktuálne
Ak to s letiskom dobre dopadne, v Piešťanoch si opäť užijeme vzdušnú akrobaciu. (Viazo)

Návrat leteckých dní na piešťanské letisko

Ak letisková spoločnosť prežije do jesene, obyvatelia Piešťan sa môžu tešiť na veľkolepú leteckú šou. Oslavu lietania, ako zatiaľ pracovne organizátori letecký deň nazvali, ozdobia vojenské stíhačky MiG-29, ale aj ich predchodcovia, legendy stíhacieho letectva z obdobia druhej svetovej vojny. Podujatie na letisku doplnia vystúpenia vzdušných kaskadérov či individuálna a skupinová letecká akrobacia.

15. 03. 2017 09:00  |  Piešťany / Aktuálne
Čestné salvy Antonovi Muržicovi
zaznejú na rozlúčku už túto stredu. (zdroj (AOS/hg))

Vrbovského rodáka, generála A. Muržica, pochovajú v Piešťanoch

Vo veku 90 rokov zomrel v piatok generálporučík Anton Muržic, spoluzakladateľ Vysokej vojenskej technickej školy v Liptovskom Mikuláši, súčasnej Akadémie ozbrojených síl, a jej dlhoročný rektor.

15. 03. 2017 08:30  |  Piešťany / Spoločenská rubrika
Monique Oliver vo finálovom stretnutí zaostala za očakávaním. (L. Duračka)

Fanúšikovia Čajkám vytvorili v Brne takmer domácu atmosféru

Piešťanské basketbalistky si zatiaľ druhú trofej v sezóne nepripísali. Víkendový Final Four Central Europe Women League (CEWL) bol pre nich jedným z vrcholov sezóny a Čajky sa netajili ambíciami vybojovať celkové víťazstvo. Proti však boli domáce hráčky KP Brno. Piešťanky sa však už sústreďujú na play-off slovenskej basketbalovej extraligy žien, ktoré odštartujú v stredu štvrťfinálovou sériou proti BKM Junior UKF Nitra.

14. 03. 2017 16:00  |  Šport / Basketbal
Piešťanskí hokejisti vyhrali prvý zápas série 8:4. (archív ŠHK 37)

Piešťanci si poradili s Ružomberkom

Druholigoví hokejisti ŠHK 37 Piešťany nastúpili v sobotu na stretnutie o umiestnenie na 11. priečke, keď na domácom ľade privítali MHK Ružomberok. Piešťanci zápas bez problémov zvládli, svojho súpera zdolali 8:4 a v sérii sa ujali vedenia 1:0.

14. 03. 2017 15:00  |  Šport / Hokej
Final Four CEWL: Piešťanské Čajky sa musia uspokojiť so striebornými medailami. (L. Duračka)

Piešťanské basketbalistky na titul v CEWL nedosiahli

Piešťanské Čajky majstrovskú trofej v nadnárodnej Stredoeurópskej lige basketbalistiek (CEWL) 2016/ 2017 nezískali. Vicemajsterky slovenskej extraligy pod vedením trénera Martina Pospíšila prehrali v nedeľňajšom finále na záverečnom turnaji Final Four v Brne s usporiadateľským klubom KP 53:65.

14. 03. 2017 14:00  |  Šport / Basketbal

Alexandra Mathiasová: Piešťany sa posúvajú vpred

Piešťany sú malé mestečko, kde je „odvšadiaľ všade“ relatívne blízko. Keď má človek trošku času, pokojne a bez väčších problémov sa presunie z bodu A do bodu B peši. Samozrejmosťou sú naše obľúbené bicykle, ktoré čas prepravy odjakživa urýchľovali a zvyšovali komfort domácich.

14. 03. 2017 12:22  |  Piešťany / Editoriál
Z. Haasová zabávala Piešťanky celé dve hodiny. (vd)

Koncert pre ženy so Zuzanou Haasovou

Celé dve hodiny sa v kine Fontána Piešťankám pri príležitosti Medzinárodného dňa žien prihovárala a zabávala ich spevom i tancom 35-ročná speváčka a herečka z Paneláka, Zuzana Haasová. Spolu so svojou kapelou Susie Haas Band, hudobníkmi v námorníckych rovnošatách, nenechali publikum ani chvíľu odpočívať.

14. 03. 2017 12:20  |  Piešťany / Spoločenská rubrika obsahuje video obsahuje fotogalériu
Členovia Robotického krúžku SPŠE reprezentovali školu v Trenčíne.
 (archív školy)

Maturanti z elektropriemyslovky zostrojujú víťazné roboty

Trenčianska súťaž robotov prináša Strednej priemyselnej škole elektrotechnickej (SPŠE) v Piešťanoch už dlhodobo medailové umiestnenia. I tento rok jednu z kategórií vyhral maturant tejto školy Lukáš Frank. Zostrojil robota, s ktorým zvíťazil v kategórii Free style.

14. 03. 2017 11:00  |  Mladí dnes / Školstvo
Je otázne, či Jozef Metelka pridá ďalšie medaily ako slovenský reprezentant. Ilustr. foto (FB J. Metelku)

Bude jazdiť za V. Britániu?

Príde Slovensko o špičkového piešťanského paracyklistu Jozefa Metelku? O elitného slovenského športovca sa zaujíma Veľká Británia, kde dlhodobo žije, a ponúkajú mu tu špičkové podmienky.

14. 03. 2017 10:00  |  Šport / Ďalšie športy
Na poslednej mestskej rade Tamajka opäť odmietol dosah poslancov na bytový podnik. (Jozef Vojčiniak)

Bytový podnik nejdú privatizovať, iba v ňom míňať eurofondy

Jeden z verejne prezentovaných dôvodov, pre ktoré primátor Miloš Tamajka urobil počas Vianoc zmeny vo vedení piešťanského mestského bytového podniku, je údajne predražené parkovisko, ktoré malo vzniknúť vedľa mestskej knižnice na Školskej ulici a realizovať ho mal bytový podnik. Jeho nový konateľ Pavol Vermeš o tejto údajnej predraženosti verejne šíri i ľahko vyvrátiteľné klamstvá. Ako napríklad, že výstavbu tohto parkoviska mal bytový podnik pod vedením Evy Kollárikovej vysúťažiť v hodnote 170-tisíc eur.

14. 03. 2017 09:00  |  Piešťany / Aktuálne
Články 51 - 100 z 22370
Lekáreň Regia

Anketa