Všetky články

Na bezpečnosť slovenských turistov v letoviskách dohliadajú aj naši policajti. (gak)

Na čo treba dávať v Chorvátsku pozor

Aj počas tohto leta budú pri „slovenskom“ mori v Chorvátsku na našich dovolenkárov dávať pozor slovenskí policajti. Sústredení budú v najnavštevovanejších lokalitách, konkrétne v Splitskodalmatínskej a Primorskogoranskej oblasti. Po dohode môžu byť však vyslaní na výkon služby aj do iných oblastí podľa vývoja aktuálnej situácie v dovolenkových destináciách.

22. 07. 2017 08:00  |  Galéria / Cestovanie
Deti sa s chuťou zapreli do vesiel Hyperborey. (archív CVČ Ahoj)

„Ahoj“ povozil deti na útočnej lodi

Ani prázdninujúce deti v Piešťanoch nemusia sedieť doma a nudiť sa pri počítači. Počas júla im tunajšie Centrum voľného času Ahoj pripravilo niekoľko rôznorodých prímestských táborov. Už si vyskúšali dva, na jednom sa plavili i v dvojradovej veslici s útočným baranidlom.

21. 07. 2017 15:30  |  Piešťany / Spoločenská rubrika
Organista S. Šurin spolu s trombonistom J. Mitošinkom zahrali Komorný koncert. (am)

Potešili zrak aj sluch publika

Posledného vystúpenia 62. music festivalu Piešťany odohraného v Dome umenia sa zhostil už takmer domáci umelec, organista Stanislav Šurin. V pondelok 10. júla spolu s trombonistom Jurajom Mitošinkom zahrali Komorný koncert.

21. 07. 2017 15:00  |  Kultúra / Hudba

Inzercia Piešťanský týždeň 28/2017

21. 07. 2017 14:30  |  Rýchly výber / Inzercia
Raphael Wressnig (Vojtech Hank)

Špeciálny jazzový koncert – Raphael Wressnig & The Soul Gift Band

Pozývame Vás na špeciálny jazzový koncert, ktorý sa bude konať na terase Kursalonu netradične v pondelok 24. júla o 20:00 hod. Po polročnej prestávke u nás opäť vystúpi Raphael Wressnig & The Soul Gift Band. Zatiaľ to je jediný Raphaelov koncert na Slovensku tento rok, takže pôjde určite o výnimočný hudobný zážitok.

21. 07. 2017 14:28  |  Kultúra / Hudba
Nový multifunkčný objekt na brehu Váhu si jeho autorky hneď vyskúšali. (archív L. Gažovej)

Nové ležadlo na lide vyrobili štyri architektky

Po roku prišli na Lido opäť mladé architektky zo združenia Woven, aby sa dva dni zahrali na majstrov stolárov. S pílami v ruke, s vŕtačkami a s grafickým návrhom objektu, ktorý navrhli v rámci projektu Tvoríme Lido, skonštruovali multifunkčný drevený objekt mobiliár z dosák. Dá sa na ňom ležať, sedieť, preliezať ho i podliezať.

21. 07. 2017 13:00  |  Piešťany / Aktuálne
Efektné je šalát vyzdobiť jedlými kvetmi. (reprofoto z publikácie Nič lepšie nepoznám)

Recepty z kuchyne herečky Anky Šiškovej

Sériu receptov publikuje vo svojej knihe s názvom Nič lepšie nepoznám slovenská herečka Anna Šišková.

21. 07. 2017 12:00  |  Galéria / Recepty
Kapitán SR Jakub Kádaši sa už nevie dočkať európskeho šampionátu. (L. Duračka)

Majstrovstvá Európy chlapcov do 18 rokov sa blížia

Kapitán basketbalovej reprezentácie do 18 rokov Jakub Kádaši je pred blížiacim sa európskym šampionátom v Piešťanoch a Bratislave (29. júla 6. augusta) pozitívne motivovaný a snaží sa to preniesť aj medzi spoluhráčov v kabíne.

21. 07. 2017 11:00  |  Šport / Basketbal
Autobusy jazdia poloprázdne a Piešťany sa zapĺňajú osobnými automobilmi. (am)

P. Tremboš: Predlžovanie zmluvy s prepravcom je nehoráznosť

Na júnovom piešťanskom zastupiteľstve poslanci rokovali aj o mestskej autobusovej doprave (MAD). Kým vedenie mesta chcelo zmluvu s trnavským dopravcom ARRIVA predĺžiť až o tri a pol roka, poslancom sa to nepozdávalo a predĺženie zmluvy odsúhlasili len do konca toho budúceho. Predložený návrh vedenia mesta poslanec Peter Tremboš (SpP) nazval nehoráznou drzosťou.

21. 07. 2017 10:00  |  Piešťany / Aktuálne

Hudobný tip: Jonatan Leandoer127 - Katla

V rubrike Hudobný tip predstavujeme albumy, ktoré stoja za vypočutie. Vyberáme tituly, ktoré sú zaujímavé po hudobnej i po koncepčnej stránke.

21. 07. 2017 09:03  |  Kultúra / Rádio Piešťany
Na rybách vám postačí malý multifunkčný varič. (pm)

Rybolov v našom regióne

Ak si chcete vyjsť k vode, leto vám ponúka široké možnosti. Či už na ryby, alebo len na oddych spojený s grilovaním. Ak sa vyberiete na rybársku výpravu na viac dní, neznamená to, že sa musíte kŕmiť rožkami a paštétou. V dnešnej dobe už existujú plnohodnotné náhrady kuchyne v podobe malých prenosných varičov, udiarní, chladničiek na plynovú bombu či riadu. Je len na rybárovi, či sa rozhodne stravovať sa plnohodnotne. A ryba predsa plnohodnotným jedlom je.

21. 07. 2017 09:00  |  Región / Aktuálne
V Dubovanoch bolo pri stoloch veselo. (vd)

Dubovany dubasili pri Progrese

Do Dubovian sa zišli fanúšikovia slovenskej kapely Progres, aby si spolu s miestnymi záhradkármi zatancovali a zaspievali staré slovanské ľudové i upravené piesne. V nedeľu 16. júla si takýmto spôsobom pripomenuli, ako chutí nielen zábava pod šírym nebom, ale aj miestne špeciality stískance, lokše s makom aj „holé“, guláš z diviny a cigánska.

20. 07. 2017 15:00  |  Región / Aktuálne obsahuje fotogalériu
Malí fyzici rozsvecovali diódy s použitím plastelíny. (am)

Elektrárňa žila fyzikou

Prázdniny sú v plnom prúde, no ani to nebráni deťom venovať sa vede. V sobotu 15. júla zavítali v sprievode rodičov do Elektrárne Piešťany, kde sa po prvý raz uskutočnil fyzikálny workshop.

20. 07. 2017 14:00  |  Kultúra / Akcie
Úspešný tím vrbovských kinballistov s učiteľkou Slávkou Mešencovou
a metodikom tohto športu Aurelom Bittnerom (uprostred). (archív školy)

Kinballisti z Vrbového bronzoví vo Francúzsku

Reprezentanti kinballu z Vrbového zažili svoj prvý veľký medzinárodný úspech na kinballovom turnaji vo Francúzsku. V konkurencii dvanástich družstiev sa tím žiakov zo Základnej školy na Komenského ulici umiestnil na tretej priečke v kategórii hráčov do pätnásť rokov. Prvé bolo družstvo zo Španielska, druhá Kanada.

20. 07. 2017 13:00  |  Región / Spoločenská rubrika
Do Allstedtu sa vybrali nominanti základných škôl a gymnázia vo Vrbovom. (FB mesta Allstedt)

Najšikovnejších Vrbovčanov odmenili táborom v Nemecku

Školáci z mesta pod šikmou vežou sa počas prvého prázdninového týždňa zobúdzali na pozdrav: „Guten morgen“. Strávili totiž štyri dni plné stanovačky, kúpania, kolotočov, rybačky, obdivovania exotických zvierat, fárania do podzemia medených baní a iných atrakcií v družobnom meste Allstedt.

20. 07. 2017 12:00  |  Región / Aktuálne
Brankár Roman Klampár je oporou vodnopólistov KVP Kúpele Piešťany. (archív KVP)

R. Klampár: Ak by sme trénovali doma, výsledky by boli lepšie

Oporou vodnopólistov KVP Kúpele Piešťany, ktorí v uplynulej sezóne mužskej extraligy obsadili výborné piate miesto, bol brankár Roman Klampár. Donedávna mládežnícky reprezentant bol spoľahlivou súčasťou mladého tímu a v rozhovore nám prezradil svoje dojmy z nedávno skončeného ročníka.

20. 07. 2017 11:00  |  Šport / Vodné pólo
S účinkujúcimi sa v Piešťanoch odfotil aj sekretár indického veľvyslanectva. (archív organizátorov podujatia)

Farebný Indický večer

O Piešťanoch sa hovorieva ako o multikultúrnom meste. Potvrdzuje to i fakt, že sa tu dobre cítia ľudia z rôznych krajín. Na Indickom večere hudby spojenom s módnou prehliadkou, ktorý sa konal vo štvrtok 13. júla v Hudobnom pavilóne v mestskom parku, účinkovali pôvabné Piešťanky odeté v nádherných pestrofarebných šatách sárí.

20. 07. 2017 10:00  |  Piešťany / Spoločenská rubrika
Súd Róbertovi Reškovi zatiaľ neprávoplatne 19-ročný trest navýšil o ďalšie dva roky. (am)

Vrah z Vrbového dostal ďalšie dva roky

Priťažil si. Róbert Reško, vrah z Vrbového, dostal k svojmu trestu väzenia na 19 rokov v najťažšej nápravnej skupine za smrť Mareka Kalužu ďalšie dva roky za lúpežné prepadnutie svojho suseda Karola Radošovského. To sa odohralo takmer deväť mesiacov predtým, ako Reško so svojím maloletým synom o život pripravil Mareka.

20. 07. 2017 09:00  |  Krimi / Na hrane zákona
Sochy a plastiky môžete v Galérii Domu umenia vidieť do konca augusta. (vd)

Umenie v parku i v Dome umenia

Hoci kultúrna ustanovizeň Dom umenia Piešťany má podobne ako ostatné divadelné scény prázdniny, galéria je stále otvorená. Od začiatku júla v nej vystavujú svoje diela takmer dvadsiati sochári a výtvarníci a jeden fotograf.

19. 07. 2017 16:00  |  Kultúra / Výstavy
Zuzana Oravcová a Adam Masár na pretekoch Austrian Open. (ľm)

Vodní lyžiari úspešní v Rakúsku

Na jazere Fischlham v Rakúsku neďaleko mesta Linz sa uskutočnili IWWF rankingové preteky Austrian Open za účasti vodných lyžiarov z Nemecka, Rakúska, Švajčiarska, Španielska, Bieloruska, Českej republiky a Ruska. Slovensko na týchto pretekoch úspešne reprezentovali Zuzana Oravcová a Adam Masár, členovia KVL Piešťany.

19. 07. 2017 15:00  |  Šport / Ďalšie športy
Šesťtýždňové kultúrne podujatie je po koncerte študentov minulosťou. (A. Mathiasová)

Mladí umelci ukončili festival veľkolepo

Dohrané. V poradí už 62. music festival Piešťany je definitívne za nami. V piatok 14. júla v Kongresovom centre na Kúpeľnom ostrove zazneli posledné tóny hudobných nástrojov, tentoraz v podaní študentov Symfonického orchestra Konzervatória v Bratislave.

19. 07. 2017 14:00  |  Kultúra / Hudba
Horiaci stoh v Dolnom Lopašove narobil starosti nielen družstevníkom. (KR HaZZ)

V prvom polroku horelo v kraji najviac za päť rokov

Hasiči v Trnavskom kraji zaznamenali v prvom polroku 777 požiarov, pri ktorých bolo päť ľudí usmrtených a dvadsať zranených. Ide o najhoršie čísla za posledných päť rokov v počte požiarov, usmrtených aj zranených. V predchádzajúcich rokoch počet požiarov v prvom polroku neprekročil číslo 600, usmrtené boli najviac dve osoby.

19. 07. 2017 13:22  |  Región / Aktuálne
Pretekári Kajak  Kanoe Piešťany ukázali opäť dobrú formu. (S. Podhradská)

Vodáci sa zo Šamorína vrátili s pohárom

Druhý prázdninový víkend kajakári a kanoisti z Kajak Kanoe Piešťany neleňošili, ale bojovali v Šamoríne na jazere Lagúna, kde sa konal 23. ročník pretekov v rýchlostnej kanoistike pod názvom Samaria Cup (do 12 rokov) a Memoriál Vladimíra Gálisa (od 13 rokov). Najviac sa darilo 14ročným piešťanským kajakárom, ktorí sa postavili na stupne víťazov vo všetkých disciplínach a spolu s ostatnými získali v Memoriáli V. Gálisa celkové tretie miesto za Komárnom a Novákmi.

19. 07. 2017 13:00  |  Šport / Kanoistika
Prázdninujúci školáci z Rakovíc „žblnkali“ na Eve s Katarínou Rafajdusovou. (I.M.O.)

Žblnkali od bazéna k bazénu

Letný denný tábor Žblnk absolvovali počas druhého prázdninového týždňa zverenci vedúcej Centra voľného času v Rakoviciach Kataríny Rafajdusovej. Prečo žblnk? Lebo každý deň sa štrnásť plavecky zdatných deťúreniec čvachtalo, skákalo a plávalo. Zažili prázdninovú pohodu plnú slnka a vody nielen na kúpalisku Eva a v bazéne penziónu Diana v Piešťanoch, ale aj atrakcie na novom trenčianskom kúpalisku a zaplávali a vyšantili sa i v trnavskom aquaparku. Svojej kamarátke „Katke Rafke“ pomáhala nielen fotiť, ale aj dohliadať na bezpečnosť, plynulý priebeh tábora a ochranu pred slnkom i rozmočenými dlaňami Iveta Ondrášiková, alias „Mucha“ z Piešťan.“

19. 07. 2017 12:00  |  Piešťany / Aktuálne
Generátor rázových vĺn znižuje
nebezpečenstvo krupobitia. (archív Plantexu)

M. Varga: Protiľadovcové delá sucho nespôsobujú!

Niekoľko rokov opakujúce sa sucho počas vegetačného obdobia v okolí Piešťan a Hlohovca údajne zapríčiňuje používanie protiľadovcových diel veľkopestovateľmi ovocia. Sťažnosti občanov doteraz kompetentní dokázali vyvrátiť argumentmi, preto sa proti delám rozhodli bojovať petíciou. Za niekoľko dní sa pod ňu podpísali stovky ľudí.

19. 07. 2017 11:00  |  Región / Aktuálne
Na Námestí slobody sa aj napriek horúčavám stretlo mnoho mládežníkov. (am)

Na námestí sa bojovalo tvrdo

Azda každý si spomína na skákanie po posteli a perinové vojny z detstva. Zaspomínať si na tieto časy chceli i členovia mládežníckeho združenia PunkStream, ktorí sa v utorok 11. júla rozhodli zorganizovať na Námestí slobody v Piešťanoch pravú vankúšovú bitku.

19. 07. 2017 10:00  |  Piešťany / Aktuálne obsahuje fotogalériu
Ovocinárov vraj okrem počasia najviac trápi nedostatok sezónnych pracovníkov. (Jozef Vojčiniak)

Ovocinárov trápia jarné mrazy aj nedostatok robotníkov

Škody slovenských ovocinárov spôsobené tohtoročnými mrazmi predstavujú 8 až 10 miliónov eur. Podľa prezidenta Ovocinárskej únie SR Mariána Vargu sú škody síce nižšie ako vlani, no i tak zapríčinili existenčné problémy viacerým pestovateľom.

19. 07. 2017 09:00  |  Región / Aktuálne
Vlado Vizár (Vojtech Hank)

Vlado Vizár Jazz Quintet už tento piatok na terase Kursalonu

Pozývame Vás na piatkový jazzový koncert, ktorý sa uskutoční 21.júla o 20:00 hod. na terase Kursalonu.

19. 07. 2017 08:00  |  Kultúra / Hudba
Ilustr. foto (mp)

Prihláste sa na krúžky v Ahoji

Centrum voľného času Ahoj Piešťany otvára v školskom roku 2017/ 2018 záujmové krúžky.

18. 07. 2017 15:31  |  Piešťany / Spoločenská rubrika
Mladá rozohrávačka Laura Horvátová
už nebude obliekať dres Čajok. (foto: L. Duračka)

Horvátová mieri do Nitry

Dres Čajok nebude v nasledujúcej sezóne obliekať mladá rozohrávačka Laura Horvátová. Kroky piešťanskej rodáčky smerujú do extraligovej Nitry, kde by mala dostať väčší priestor na palubovke.

18. 07. 2017 15:00  |  Šport / Basketbal
V Drahovciach zhorelo vo dvore rodinného domu BMW 530. (KR HaZZ)

Výzvou pre hasičov bola aj nadrozmerná dáma

Piešťanskí hasiči zažili týždeň plný pestrých výjazdov. Hasili čiernu skládku v Prašníku, čerpali vodu z nočného klubu pod Priorom, zachraňovali spoločensky unavenú ženu v Trebaticiach, pílili zlomený strom na Nálepkovej ulici v Piešťanoch a so sirénami vyrážali v pondelok do Bašoviec.

18. 07. 2017 14:00  |  Piešťany / Aktuálne

Do nebies

Keď som pred 30 rokmi študoval na nitrianskej VŠP, v prvom ročníku sme museli absolvovať aj predmet zaoberajúci sa meteorológiou a klimatológiou. Hoci odvtedy pretieklo more času, niektoré poučky ostali nemenné. A to, že počasie sa môže meniť každú polhodinu, podnebie však minimálne raz za polstoročie.

18. 07. 2017 13:00  |  Piešťany / Editoriál
Takmer 250 bežcov sa zúčastnilo sobotného Night City Run Piešťany. (jbš)

V sobotu sa opäť bežalo nočnými Piešťanmi

Takmer 250 bežcov si spríjemnilo sobotný večer športovaním a postavilo sa na štart Night City Run Piešťany. Vydarenú športovú akciu doplnili aj kultúrne vložky a športovcov po výkonoch zabavili skupiny Gladiátor, Double Trouble či Coverage.

18. 07. 2017 12:18  |  Šport / Ďalšie športy
Lucia Lužinská (Vojtech Hank)

Úspešný reštart Lucie Lužinskej

Na záver koncertu si speváčka Lucia Lužinská a jej priatelia užívali standing ovation. Na pódium sa chtelnická rodáčka vrátila po materskej a Piešťany si zvolila ako štartovaciu čiaru nového koncertného programu, s ktorým navštívi ostatné mestá na Slovensku.

18. 07. 2017 11:00  |  Kultúra / Hudba
Vybrali najlepší architektonický návrh na prestavbu starého kina (sutazleopoldov.sk)

Vybrali najlepší architektonický návrh na prestavbu starého kina

V architektonickej súťaži na prestavbu starého kina v Leopoldove na multifunkčné kultúrne centrum zvíťazil návrh spoločnosti architektov A.B.K.P.Š. z Bratislavy. Porota ocenila umiestnenie chýbajúcich priestorov do podkopaného suterénu. Navyše, priestory umožňujú variabilné využitie, čo dáva predpoklad pre ich každodenné využívanie. Víťazný návrh získa odmenu 4 000 eur. Mesto Leopoldov je priekopníkom v organizovaní súťaží návrhov, v ktorých je rozhodujúcim kritériom architektonická kvalita a nie najnižšia cena.

18. 07. 2017 10:53  |  Región / Aktuálne
Alt Chiny Moses bude
vyvrcholením večera. (archív OJF)

Na Zelenej vode sa bude džezovať pod holým nebom

Festival OpenJazzFest 2017 v prírodnom prostredí pri hladine jazera Zelená voda pri Novom Meste nad Váhom sa uskutoční už o niekoľko dní. Po zverejnení prvých účinkujúcich začiatkom marca (Kenny Garrett, Ľudové mladistvá a Rosario Smowing) oznámili usporiadatelia ďalšie mená hudobných hostí. Na jubilejnom 10. ročníku tohto obľúbeného open air festivalu v piatok 28. júla vystúpi Američanka China Moses a Cha Bud! zo Slovenska.

18. 07. 2017 10:00  |  Kultúra / Hudba
A. Hlina vysvetľoval starostovi Drahoviec dôvod protestu ovčiarov - vyliatie mlieka. (vd)

Bez vládnej žatvy a s rozliatym mliekom

Nočný i ranný dážď zmenil za pár hodín popukanú zem na drahovských poliach, takže žatva sa v utorok 11. júla dopoludnia nekonala. A hoci traktoristi, kombajnisti, mládenec i dievčina v kroji a množstvo novinárov a kameramanov čakali na avizovaný príchod premiéra Roberta Fica, ministerky pôdohospodárstva Gabriely Matečnej a predsedu Slovenskej poľnohospodárskej a potravinárskej komory Milana Semančíka, na pole nik z nich neprišiel. Uvítací ceremoniál sa udial v sýpke poľnohospodárskeho družstva.

18. 07. 2017 08:50  |  Piešťany / Aktuálne
Autobusy jazdia poloprázdne a Piešťany sa zapĺňajú osobnými automobilmi. (am)

V Piešťanskom týždni 28/2017 sa dočítate...

Ak vás zaujíma aktuálne dianie v Piešťanoch, ale i v regióne, neváhajte a už v utorok ráno si kúpte najnovšie vydanie Piešťanského týždňa! Dočítate sa v ňom o horúcich novinkách v politickom, spoločenskom, kultúrnom i športovom dianí. Gazdinky sa môžu inšpirovať receptom, mladé ženy bábätkom, muži fotografiami krásnych dám a tí, čo ešte neobjavili naše kvality, listovaním 24 strán najčítanejšieho regionálneho periodika Piešťanský týždeň.

18. 07. 2017 08:39  |  Piešťany / Najbližšie číslo
Braňo Jobus a Whisky hneď
popoludní festivalový ventil dobre
otvorili i zatvorili, po celý čas tentoraz
nezapršalo. (Gabo Kopúnek)

Vrbovské vetry klebety o daždi rozfúkali

Čakanie na 13:14 sa Jobusovcom vyplatilo. Ak sa by totiž program tohtoročného festivalu Vrbovské vetry začal o sekundu skôr ako vlani, určite by koncerty skupín i sprievodný program atakovala nejaká tá prietrž mračien. Takto na návštevníkov i interpretov na futbalovom štadióne vo Vrbovom po celý čas svietilo slniečko. A ak aj sem-tam spadli nejaké tie kvapky, tak padali len na lenivcov, ktorým sa nechcelo ísť do občerstvovacích boxov.

17. 07. 2017 18:13  |  Kultúra / Hudba obsahuje video
Jenna Smith (archív čajok)

Do Piešťanských Čajok prichádza skúsená americká pivotka Jenna Smith

Štvrtá posila Piešťanských Čajok pre sezónu 2017/2018 je už známa. Do tímu z kúpeľného mesta prichádza skúsená americká pivotka Jenna Smith, ktorá by mala byť jednou z kľúčových hráčok Piešťan v podkošovom priestore.

17. 07. 2017 09:46  |  Šport / Basketbal
Útulku by najviac pomohli adopcie, toto sú najnovšie prírastky. (archív Útulku Piešťany)

Útulkáčom treba čistiť pelechy

Horúčavy trápia nielen ľudí, ale i zvieratá. S vysokými teplotami sa musia popasovať aj pracovníci piešťanského útulku, ktorí sa starajú o psy a mačky rôznych plemien a veľkostí.

16. 07. 2017 20:40  |  Piešťany / Aktuálne
Ilustr. foto (pixabay.com)

Najviac sobášov za posledných dvadsať rokov

V minulom roku sa roztrhlo vrece so sobášmi. V Trnavskom kraji vstúpilo do manželstva 2946 párov, čo bolo najviac za posledných dvadsať rokov. V Piešťanoch si však v roku 2016 osudové „áno“ povedalo o sedem párov menej ako v roku predchádzajúcom, teda len 327 zaľúbených dvojíc.

16. 07. 2017 17:00  |  Región / Spoločenská rubrika
Spoločná fotka piešťanských nadšencov caravaningu a campingu v Chorvátsku. (archív Ľ. Tuchschera)

Na prvom výlete v Miškolci im vytopilo stan

Písal sa rok 1957 a na Slovensku sa zoskupila partia nadšencov campingu a caravaningu. O tridsať rokov nato sa aj v Piešťanoch začala formovať skvelá partia ľudí z bývalej Tesly a Slovenskej akadémie vied, ktorí prepadli vôni diaľav, mototurizmu a stanovačkám. Pochodili azda všetky známe i menej známe destinácie. Pohromade si užívali dovolenky aj so svojimi deťmi. Prednedávnom pri príležitosti osláv 60. výročia campingu a caravaningu udelila slovenská asociácia tohto dobrodružného cestovania zlaté medaily aj piešťanským členom.

16. 07. 2017 14:00  |  Galéria / Rozhovory
Poradí bývalý tréner Polkowíc Maroš Kováčik (vľavo) koučovi Piešťanských Čajok Martinovi Pospíšilovi dôležité informácie? (archív Čajok)

M. Pospíšil: Poľky sú favorit, v športe je ale možné všetko

Už pred utorkovým žrebom európskych basketbalových súťaží FIBA v Mníchove bolo jasné, že Piešťanské Čajky sa o účasť v Eurolige budú musieť pobiť v kvalifikácii proti silnému poľskému klubu CCC Polkowice. O kvalifikačnom súperovi sme sa porozprávali s trénerom Čajok Martinom Pospíšilom.

16. 07. 2017 12:00  |  Šport / Basketbal
Vodnopólisti KVP Kúpele Piešťany obsadili v extralige piate miesto. (archív KVP)

Najväčší úspech pólistov za posledných 23 rokov

Extraligoví vodnopólisti KVP Kúpele Piešťany majú za sebou úspešnú sezónu. V najvyššej slovenskej súťaži sa umiestnili tesne za elitnou štvorkou, keď obsadili piate miesto. Mladé družstvo KVP vedené trénerom Martinom Berlanským dosiahlo najväčší úspech za posledných 23 rokov.

16. 07. 2017 11:00  |  Šport / Vodné pólo
V piešťanskej Diplomat aréne sa mladým Slovenkám žiaľ ani raz nepodarilo zvíťaziť a všetky tri zápasy vyhrali hosťujúce hráčky.  (L. Duračka)

Osemnástka v príprave stále bez víťazstva, Rumunky vyhrali všetky stretnutia

Slovenské basketbalové reprezentantky do 18 rokov pripravujúce sa na turnaj B-divízie majstrovstiev Európy v írskom Dubline počas uplynulého týždňa tri domáce prípravné stretnutia proti rovesníčkam z Rumunska. V piešťanskej Diplomat aréne sa mladým Slovenkám žiaľ ani raz nepodarilo zvíťaziť a všetky tri zápasy vyhrali hosťujúce hráčky.

16. 07. 2017 09:27  |  Šport / Basketbal
Srdečne blahoželáme!  (Viera Dusíková)

Srdečne blahoželáme!

Najkrajší darček dostala Piešťanka Barbora Piovarčiová k svojim narodeninám v podobe tretieho dieťatka - Rastíka (3350 g, 50 cm), ktorý uzrel svetlo sveta v pondelok 3. júla o 10.55 h. Po dvoch deťoch, sedemročnom Brankovi a trojročnej Agátke, sa šťastná mamina rozhodla pomenovať bábätko po tatinovi - Rasťovi Piovarčiovi. Dieťatku pomohol na svet MUDr. Ladislav Gleso.

16. 07. 2017 09:00  |  Piešťany / Narodili sa
Dvadsať žiakov z Ostrova a Šterús sa po 47 rokoch stretlo so štyrmi učiteľmi. (E. Janáková)

Vrbové: Stretávka školákov po 47 rokoch

Bývalí žiaci z „dolnej školy“ vo Vrbovom sa po prvýkrát stretli, až keď im už odrástli nielen deti, ale i vnúčence. S veľkým očakávaním a s tlčúcim srdcom, ktoré prebilo zvuk hodín na šikmej veži, sa zišli v sobotu 1. júla, aby zažili „Stretávku cez veľkú prestávku“. Trvala dlhých 47 rokov. Nie však stretávka, ale prestávka! Zažilo ju dvadsať žiakov a štyria učitelia - Emília Mosná, Ján Karkuš, Ľubica Gažová a Ľubomír Szőke.

16. 07. 2017 07:41  |  Región / Spoločenská rubrika
Učiteľka tanca Dagmar Kuběnová s úspešnými žiakmi krátko po ocenení choreografie Slnovrat. (archív tanečných skupín)

Z ôsmich tancov „zušky“ sedem umiestnení

Prišli, zatancovali a zvíťazili. Tak by sa dala v skratke zhrnúť aktivita tanečníkov Základnej umeleckej školy v Piešťanoch na Majstrovstvách Európy vo výrazových tancoch v Budapešti - Dance & Song European Championship. Z ôsmich choreografií, ktorými sa nominovali, si domov doniesli sedem pódiových umiestnení.

15. 07. 2017 14:30  |  Kultúra / Tanec
(Zľava) Miroslav Beňovič, Jozef Šiška, Daniel Gábriš, Lukáš Ondrášik a Ingrid Kučmíková. (L.O., D.G., J.Š., M.B., I.K.)

Na motorkách po tajomnej krajine kráľa upírov

Strednú oblasť Rumunska v minulosti známu ako Sedmohradsko celosvetovo preslávil román Brama Stokera - Dracula. V súčasnosti je táto časť balkánskej krajiny veľmi známa aj vďaka jednej z najkrajších ciest sveta, ktorá vedie popod bájny Drakulov hrad. Jej čaro objavili i tvorcovia britskej motoristickej relácie Top Gear. A práve sem si to v júni namierila na svoj motovýlet i partia motorkárov z Veľkého Orvišťa a Očkova.

15. 07. 2017 13:09  |  Galéria / Cestovanie
Články 1 - 50 z 23229
Gargo - Krbové a interiér štúdio

Anketa