Všetky články

Bytový dom na Kukučínovej ulici. (pror)

Poslanci nechcú zveriť majetok Vermešovi

Bytový dom na Kukučínovej ulici získalo mesto Piešťany späť do svojho majetku po 25 rokoch. Nehnuteľnosť v rozpore so zákonom v minulosti získal niekdajší piešťanský viceprimátor od mestského správcu nehnuteľností DOSPRA, predchodcu dnešného bytového podniku.

20. 09. 2017 07:00  |  Piešťany / Aktuálne
Zľava Pavol Mešťan, výtvarník Ran Karpo-Prince a kurátorka Tanya Sterson. (gak)

Aj Židia si vedia zo seba robiť žarty

Do Piešťan v rámci festivalu Cinematik pricestovala zaujímavá výstava izraelského karikaturistu Rana Karpa-Princea, ktorá mala pod názvom Pozdravy z Izraela 3 úspešnú premiéru v bratislavskom Múzeu židovskej kultúry na Slovensku vlani v decembri.

19. 09. 2017 19:30  |  Kultúra / Výstavy obsahuje video
Kalamita na Ulici M. Bela v Piešťanoch - strom sa zrútil na dve autá, poškodil aj lampu i značku. (KR HaZZ)

Víchor zhadzoval stromy na autá aj lampy

Silný vietor, ktorý sa nad naším regiónom prehnal vo štvrtok 14. septembra, zhadzoval stromy na cesty i na autá, poškodzoval elektrické vedenia aj dopravné značky. Následky kalamity odstraňovali hasiči aj ďalšie dva dni.

19. 09. 2017 16:00  |  Piešťany / Aktuálne
Nápis možno považovať aj za nepovolenú reklamu. (am)

Postriekaný chodník preveria mestskí policajti

Na chodníku pred záložňou na križovatke ulíc Kukučínovej a Rázusovej sa objavil nápis. Podľa stanoviska náčelníka mestskej polície Marcela Mihálika ide o znečistenie verejného priestranstva v zmysle platného všeobecne záväzného nariadenia mesta (VZN).

19. 09. 2017 14:00  |  Piešťany / Aktuálne
Sídlo trnavskej firmy, ktorá spravuje piešťanské teplo. (gak)

Piešťanské teplo už spravuje súkromník

Už je „ruka v rukáve“. Tepelné hospodárstvo piešťanského bytového podniku (BP) spravuje privátny nájomca firma ESM YZAMER z Trnavy. O dodávky tepelnej energie pre šesťtisíc domácností sa tak po novom v kúpeľnom meste už nebude starať mestská spoločnosť, ale súkromník.

19. 09. 2017 11:42  |  Piešťany / Aktuálne
Pochod patril aj v minulosti medzi najobľúbenejšie akcie piešťanských turistov. (archív organizátorov)

Chystajte bakule na Bakuľový pochod

Už neuveriteľných 38 rokov sa turisti vyberajú do hôr Považského Inovca na Bakuľový pochod. Tento rok sa uskutoční v sobotu 23. septembra.

19. 09. 2017 08:00  |  Kultúra / Akcie
Šťastná rodina Dobrovanovcov. (archív rodiny)

Privítali sme do života!

Bývalému piešťanskému pediatrovi MUDr. Oleksandrovi Dobrovanovi, primárovi pediatrického oddelenia III. Detskej kliniky Slovenskej zdravotníckej univerzity v Lučenci, a jeho manželke Zuzane sa v stredu 6. septembra narodil synček Timotej. Zdravé bábätko vážilo 3260 gramov, meralo 50 centimetrov. Šťastná rodina pozdravuje pacientov a kolektív piešťanskej nemocnice z lučeneckej pôrodnice. Srdečne blahoželáme!

19. 09. 2017 07:00  |  Piešťany / Narodili sa
titulka 3717

Čo prináša aktuálne 37. vydanie Piešťanského týždňa?

Mestu sa postupne vracajú majetky, o ktoré ich pripravila bývalá akciovka mesta. Poslanci sa obávajú, aby sa scenár nezopakoval aj s mestskou eseročkou, a tak odmietajú zveriť novonabudnuté objekty do rúk konateľa Pavla Vermeša.

19. 09. 2017 06:47  |  Piešťany / Najbližšie číslo
Na Metelku sa strhla lavína kritiky. (FB JM)

Piešťanec už nebude reprezentovať Slovensko

Úspešný slovenský reprezentant v paracyklistike Jozef Metelka (30) sa definitívne rozhodol, že prijme ponuku jazdiť za inú krajinu. Prispelo k tomu aj údajné zlyhanie vedenia slovenského tímu na nedávnych majstrovstvách sveta v cestnej paracyklistike v Juhoafrickej republike v pretekoch s hromadným štartom, ktoré Piešťanec nedokončil.

18. 09. 2017 21:00  |  Šport / Ďalšie športy

Riadková inzercia z Piešťanského týždňa č. 36

Riadková inzercia z č. 36.

18. 09. 2017 20:24  |  Rýchly výber / Inzercia
Šťastní novomanželia. (vd)

Blahoželáme k sobášu!

V kúpeľnom meste si v sobotu 9. septembra potvrdili svoj manželský sľub Gabriela, rodená Strečanská, z Piešťan a Branko Zitz z rakúskeho Zeltwegu.

18. 09. 2017 19:39  |  Piešťany / Zosobášili sa
Dopravnú nehodu neprežila žena na sedadle vedľa šoféra. (KR HaZZ Trnava)

Zrážku so zverou spolujazdkyňa neprežila

Tragicky sa skončila ranná jazda trojčlennej posádky automobilu VW Tiguan, ktorá v pondelok 18. septembra smerovalo z Chtelnice na Trstín.

18. 09. 2017 16:22  |  Región / Aktuálne obsahuje video
Obnova značenia turistickej trasy. (archív KST)

Piešťanskí turisti chystajú výletnú lahôdku

Predstavte si, že chcete vidieť kúpeľné mesto i jeho okolie – ale pešo! Vyjdete z vlaku či autobusu na stanici, kde vás hneď upúta nový smerovník v tvare hríbika s červenou strieškou a na ňom okrem velikánskej mapy i žlto vyznačený Chodník Karla Domina. Prejdete Staničnou, Teplickou, Námestím slobody, Winterovou ulicou až na Kolonádový most a odtiaľ na Čertovu pec. Tam si dáte huspeninu alebo guláš, zaleje pivkom a môžete sa kochať okolitou prírodou i laňami, čo sa tam pasú.

18. 09. 2017 12:00  |  Šport / Ďalšie športy
Poľovníctvo už nie je len výsadou chlapov. (gak)

Zlaté trofeje piešťanských poľovníkov

Kvalitná trofej je výsledkom dlhoročnej práce poľovníkov. Potvrdzuje to aj aktuálna piata krajská výstava poľovníckych trofejí a história rybárstva v Západoslovenskom múzeu v Trnave. Zastúpenie na nej majú aj úlovky členov Obvodnej poľovníckej komory v Piešťanoch.

18. 09. 2017 09:00  |  Kultúra / Výstavy
album 36

Hudobný tip: Talianska avantgarda

V rubrike Hudobný tip predstavujeme albumy, ktoré stoja za vypočutie. Či už ide o známe, neznáme, či neprávom prehliadané tituly, vždy sa snažíme nachádzať svojské, unikátne odklony od bežnej produkcie.

18. 09. 2017 08:00  |  Kultúra / Hudba
V septembri je šanca na ulovenie kapitálneho sumca. (pm)

Rybolov v našom regióne

September nazýva veľa rybárov aj mesiacom rekordov. Voda pomaly chladne a ryby začínajú aktívne prijímať potravu, aby si urobili zásoby energie na zimné obdobie.

18. 09. 2017 07:33  |  Región / Aktuálne

O osude letiska rozhodnú až noví poslanci

Piešťanskému letisku už dochádzajú financie na výplaty i na základné prevádzkové potreby. Trnavský samosprávny kraj (TTSK) sa mu chystá finančne pomôcť len do takej miery, aby prežilo až do nadchádzajúcich volieb. Čo bude ďalej, o tom už bude musieť rozhodnúť nový župan a štyridsaťčlenné krajské zastupiteľstvo.

18. 09. 2017 07:00  |  Piešťany / Aktuálne
Čajky porazili Basket Žabiny Brno 61:50.  (Laco Duračka)

Čajky zdolali Žabiny aj druhý raz, generálkou na Euroligu bude dvojzápas s Miškovcom

Piešťanské Čajky odohrali v piatok ďalší prípravný duel, keď v Diplomat aréne privítali český celok Basket Žabiny Brno. Piešťanské hráčky zdolali svoje súperky v príprave aj druhý raz a zvíťazili 61:50.

17. 09. 2017 12:29  |  Šport / Basketbal
Piešťanská Irma lieči, americká ničí a berie ľuďom životy. (red)

Podoby džezu perom Jana Babiča

Milí priatelia džezu a dobrej hudby, ženské meno Irma má nemecký pôvod a v preklade znamená „veľká“, „silná“. V našom meste sa toto meno vyslovuje v príjemnej spojitosti a vyvoláva veľmi jasnú predstavu. Jedna z najkrajších budov na Kúpeľnom ostrove nesie toto meno a je v nej umiestnený bazén s liečivou vodou ako prostriedok zdravia. Irma - veľká a silná vo svojich blahodarných účinkoch a reprezentujúca kumšt a vyspelosť jej staviteľov v plnej svojej kráse.

17. 09. 2017 08:35  |  Kultúra / Hudba
Do plánov využitia budovy školy prehovoria aj pamiatkari. (gak)

Piešťany na predaj

Na septembrovom rokovaní krajského zastupiteľstva odsúhlasili poslanci predaj prebytočného majetku, ktorý vlastní Trnavský samosprávny kraj (TTSK) v Piešťanoch.

17. 09. 2017 07:00  |  Piešťany / Aktuálne
Karol Kevan si vo Váhu zaplával ešte ako 90-ročný. (pepo)

Karol Kevan žil život na ľadovo rýchle obrátky

Karol Kevan založil zimné plávanie otužilcov v Piešťanoch, aj Kevanovu stovku. Túžil vliezť do ľadových vĺn rieky ako storočný. A aj keď sa mu to nepodarilo, jeho život plný behu – aj toho maratónskeho, ale aj plávania, otužovania, bicyklovania, muzicírovania na mandolíne, výučby angličtiny, prechádzok po vale, pracovných povinností na letisku, lásky k svojej žene Anite a ešte všeličoho iného, bol bohatý a zmysluplný. Srdiečko Karola Kevana dotĺklo v piatok 15. septembra. Narodil sa 13. februára 1924. Dožil sa tak krásnych 93 rokov. Nech odpočíva v pokoji. Česť jeho pamiatke!

16. 09. 2017 13:35  |  Piešťany / Spoločenská rubrika
Piešťanský gymnaziálny tím vedený učiteľkou Evou Corticelli (vpravo). (eco)

Študenti gymnázia napĺňali Coubertinove idey v Estónsku

Práve uplynuli dva roky od Medzinárodného mládežníckeho fóra Pierra de Coubertina v Piešťanoch a študenti coubertinovských gymnázií z celého sveta sa opäť stretli, tentoraz v estónskom meste Ulenurm.

16. 09. 2017 13:00  |  Mladí dnes / Školstvo
P. Tremboš je poslanec mestského zastupiteľstva a predseda predstavenstva Rezortu Piešťany. (pror)

Peter Tremboš: Autobusy v meste jazdia neefektívne podľa starého projektu

Po nedávnych škandalóznych odhaleniach v mestskej eseročke Bytový podnik Piešťany z jej dozornej rady odstúpil poslanec Peter Tremboš.

16. 09. 2017 10:00  |  Galéria / Rozhovory
V priebehu polroka pribudlo v Piešťanoch vyše 500 dôchodcov. (pixabay.com)

Kúpeľné mesto starne

Demografický vývoj Trnavského kraja už dlhodobo poukazuje na starnutie populácie. Priemerný vek obyvateľov sa medziročne zvýšil zo 40,98 rokov na 41,23 rokov. Okres Piešťany skončil najhoršie s priemerom 42,8 rokov.

16. 09. 2017 07:00  |  Piešťany / Aktuálne
Na piešťanskom trávniku vyrastal aj reprezentant Filip Hološko. (sg)

O šport v Piešťanoch nie je núdza

Takto to vidím z môjho pohľadu ja. Len sa zamyslite. Máte záujem zamerať sa na individuálne športy? Nech sa páči, mekka slovenského tenisu sa nachádza priamo v Piešťanoch. Dominika Cibulková, semifinalistka tohtoročného Wimbledonu Magdaléna Rybáriková, v mužskom zastúpení je to Lukáš Lacko a Marián Vajda. Všetky tieto športové osobnosti začínali práve v Piešťanoch.

15. 09. 2017 12:00  |  Mladí dnes / Školstvo
Michel Miklík (Ondrej Bobek - hokejportal.sk)

Miklík hrá opäť v Bratislave, má ponuku na návrat do Fínska

Slovenský reprezentačný hokejový útočník Michel Miklík má za sebou premiérový zápas v sezóne 2017/2018. Odohral ho v stredu vo farbách tímu HC Osmos Bratislava v druhej najvyššej slovenskej súťaži proti Považskej Bystrici a na triumfe nováčika súťaže 4:2 sa podieľal gólom a asistenciou.

15. 09. 2017 10:36  |  Šport / Hokej
Nahnutú časť plota okolo cintorína v obci Ostrov zrútili, stavajú novú. (pror)

Na nový plot si našetrili

V Ostrove budú mať na dušičky vynovenú časť oplotenia cintorína. Starý naklonený a už nevyhovujúci betónový základ v uplynulých dňoch odstránili. Plot nahradia pletivovými dielcami. Nové budú aj dve vstupné brány.

15. 09. 2017 10:00  |  Región / Aktuálne
Pracovníci Služieb mesta Piešťany pripravujú na zimu stromy aj živé ploty. (archív smp)

V meste pribudli jedle, tuje i borovice

Každý hospodár či záhradkár pozná štandardnú otázku, ktorú si každý rok musí zodpovedať: „Ak sa ťa zima opýta, čo si urobil na jeseň?“ My sme nielen túto otázku položili riaditeľke Služieb mesta Piešťany (SMP) Hane Dupkaničovej.

15. 09. 2017 09:00  |  Piešťany / Aktuálne
Kúpalisko Sĺňava chátra od roku 2006. (vd)

Namiesto aquaparku majú iba nenaplnené sľuby

Niekdajšie legendárne kúpalisko Sĺňava i napriek nedávnym prísľubom developerskej spoločnosti Immocap Group naďalej ostáva rajom bujnejúcej náletovej zelene.

15. 09. 2017 07:00  |  Región / Aktuálne
Motocyklové preteky veteránov lákajú aj zahraničných návštevníkov. (gak)

Vôňa spáleného benzínu a chuť piva

O Holíči a Holíčskom zámku sme už v novinách písali v súvislosti s oslavami 300. výročia narodenia Márie Terézie. Práve Holíčsky zámok patril medzi významné letné sídla Habsburgovcov, hoci v ňom najviac času strávil jej manžel František Štefan Lotrinský.

14. 09. 2017 20:00  |  Galéria / Cestovanie
Mladíci z Piešťan na nedávnom turnaji v Hamuliakove skončili tretí. (archív HK Havrani)

K hokeju chcú deti pritiahnuť kvalitnou prácou

Začiatkom mája tohto roka sme zaznamenali zmeny vo vedení hokejového klubu HK Havrani Piešťany, ktoré zastrešuje mládežnícke kolektívy od predprípravky po juniorov. Cieľom nového vedenia klubu je najmä stabilizácia financovania, zlepšenie marketingových aktivít, snaha o zapojenie rodičov do fungovania a najmä zvýšenie počtu detí v prípravkách i vo vyšších ročníkoch.

14. 09. 2017 18:00  |  Šport / Hokej
Krakovany (v žltých dresoch) sa s Dolnou Krupou rozišli bezgólovou remízou. (th)

Hodový zápas korenie nepriniesol

V šiestom kole šiestej futbalovej ligy privítali v hodovom zápase Krakovany súpera z Dolnej Krupej. Napriek slávnostnému puncu stretnutia si početná divácka návšteva príliš futbalovej krásy neužila, stretnutie sa skončilo remízou 0:0.

14. 09. 2017 17:00  |  Šport / Futbal
Domáci hráč Miroslav Bánovec v obkľúčení Daniela Vala a Ladislava Svetlíka (vpravo). (gak)

Ostrovčania dali štyri góly, no prehrali

Do Pečeniad v šiestom kole siedmej ligy pricestovali v nedeľu popoludní hráči Ostrova. Šťastena sa od nich odvrátila chrbtom a priklonila sa na stranu futbalovejších domácich. Ostrovčania však boli k svojmu hostiteľovi výsostne štedrí. Aby sa veľmi na víťazstvo nenarobil, pomohli mu dvomi vlastencami.

14. 09. 2017 16:00  |  Šport / Futbal
Posledný z uschnutých stromov plánujú odstrániť. (am)

Uschnutú drevinu pri Váhu vyrúbu

Cyklotrasa pozdĺž rieky Váh je príjemným oddychovým miestom v Piešťanoch, plným prírody a zelene. Spomedzi listnatých stromov však vykúka i niekoľko zoschnutých pahýľov, ktoré kedysi boli stromom.

14. 09. 2017 14:00  |  Piešťany / Aktuálne
Brezy doplácajú na suché leto. (mp)

Horúce počasie brezám nepomáha

Učitelia na základných školách dlhé roky v rámci hodiny zemepisu vtĺkajú do detských hláv, že naša republika sa nachádza v miernom podnebnom pásme. Posledné roky sa však počasie od tohto tvrdenia akosi dištancuje a príroda dokazuje svoju silu aj prudkými výkyvmi. Nedávne horúčavy dali zabrať i miestnym drevinám.

14. 09. 2017 10:00  |  Piešťany / Aktuálne
O svoje koruny prídu aj mladé stromy na Sládkovičovej ulici. (Eva Wernerová)

Elektrikári zdevastujú stovky stromov

V budove Služieb mesta Piešťany (SMP) sa v pondelok 4. septembra uskutočnilo pracovné stretnutie so zástupcami spoločnosti, ktorá je poverená spoločnosťou ZSE Energia, a.s., odstraňovaním a okliesňovaním stromov a iných porastov ohrozujúcich bezpečnosť alebo spoľahlivosť prevádzky energetických zariadení.

14. 09. 2017 09:00  |  Piešťany / Aktuálne
Túto dieru v korune stromu na Veternej ulici v Piešťanoch nevystrelil svojím putovaním v čase známy filmový Terminátor, ale takýto „exkluzívny“ zostrih mu dopriali energetici pri ostrihaní vetiev okolo ich kábla. Bolo by to možno aj úsmevné, ak by podľa krajinnej architektky Evy Wernerovej týmto počinom v podstate nespečatili osud stromu.  (pror)

Dokaličené stromy aj vďaka mestskému úradníkovi

Len vďaka upozorneniu občanov sa správca mestskej zelene Služby mesta Piešťany dozvedel o tom, že ZSE Energia, a.s., začala v kúpeľnom meste s radikálnym orezom verejnej zelene, ktorá konármi zasahuje alebo je nebezpečne blízko vzdušným elektrickým rozvodom.

14. 09. 2017 07:00  |  Piešťany / Aktuálne
Mestské kotolne sa mali cez leto rekonštruovať, nič sa však nedialo. (Supa)

Piešťanské teplo už spravuje súkromník

Už je „ruka v rukáve“. Tepelné hospodárstvo piešťanského bytového podniku spravuje privátny nájomca firma ESM YZAMER z Trnavy. O dodávky tepelnej energie sa tak po novom v kúpeľnom meste už nebude starať mestská spoločnosť bytový podnik, ale súkromník.

14. 09. 2017 06:14  |  Piešťany / Aktuálne

Pľúca mesta krvácajú

Ak sú pralesy pľúcami našej planéty, potom sú, jednoznačne, stromy, kríky či trávnaté porasty pľúcami nielen krajiny, ale tiež jednotlivých miest a obcí. Niekde sa k týmto pľúcam správajú ohľaduplne, inde macošsky. Závisí to iba od ľudí. A keďže príslovie Postav dom, zasaď strom... už dávno neplatí, stromov ubúda.

13. 09. 2017 20:00  |  Piešťany / Editoriál
B. Kašpárková pocítila v Brne nostalgiu. (L. Duračka)

Čajky priviezli z Brna len jedno víťazstvo

Piešťanské basketbalistky cestovali minulý týždeň do Brna, kde ich čakali dve prípravné stretnutia proti miestnym celkom. Čajky v piatok nestačili na KP Brno, ktorému podľahli 58:77, no v sobotu sa opäť naladili na víťaznú vlnu po výhre nad Basket Žabiny Brno 74:63.

13. 09. 2017 18:00  |  Šport / Basketbal
Najchutnejšiu kapustnicu navaril tím z Veselého. (Juraj Jankech)

Kapustové hody chutili

V Trebaticiach sa skloňovala kapusta vo všetkých pádoch. V sobotu 9. septembra sa v obci konal už 11. ročník Kapustových hodov.

13. 09. 2017 17:00  |  Kultúra / Akcie
Piešťanská Diplomat aréna hostila futsalové stretnutia po prvý raz. (slovakfutsal.sk)

Slovenské futsalistky v Piešťanoch na Rusky nestačili

Ženská futsalová reprezentácia odohrala počas uplynulého týždňa v piešťanskej Diplomat aréne dve prípravné stretnutia proti silnému výberu Ruska. Slovenky v oboch zápasoch ťahali za kratší koniec - prehrali 0:9 a 1:4.

13. 09. 2017 15:00  |  Šport / Ďalšie športy
Piešťanec Andrej Kravárik viedol volejbalovú reprezentáciu na nedávnych ME. (archív SVF)

Tréner Kravárik: Vždy budem svojim hráčom veriť

Desať odohraných setov, jediný víťazný. Bilancia, ktorá pre slovenských reprezentantov znamenala koniec na majstrovstvách Európy volejbalistov v Poľsku už po skupinovej fáze a predposledné 15. miesto v konečnom hodnotení.

13. 09. 2017 13:00  |  Šport / Ďalšie športy
Úspešný gymnazista Marián Poturnay. (Roman Ondrejka)

Poturnay bronzový na olympiáde v Riu

Génius na čísla. Marián Poturnay, študent septimy (siedmy ročník osemročného štúdia) na Gymnáziu Pierra de Coubertina v Piešťanoch, sa počas prázdnin, v júli, zúčastnil 58. ročníka Medzinárodnej matematickej olympiády v Rio de Janeiro v Brazílii.

13. 09. 2017 12:00  |  Mladí dnes / Školstvo
Čajky prehrali s USK Praha o 19 bodov.

ZVVZ USK Praha bolo nad sily Piešťanských Čajok

Ďalší prípravný zápas Piešťanské Čajky odohrali proti atraktívnemu súperovi. V Športovej hale Královka sa v stredu predstavili proti euroligovému celku ZVVZ USK Praha, ktorý najlepšiu ženskú medzinárodnú súťaž vyhral v roku 2015.

13. 09. 2017 11:07  |  Šport / Basketbal
V Dubovanoch prerazil chevrolet zábradlie na mostíku a skončil v potoku. (KR HaZZ Trnava)

Auto zapichol do potoka

Hasiči v minulom týždni zachraňovali vodiča, ktorý sa zapichol so svojím autom do potoka v Dubovanoch. Zavolali ich k zranenej starenke spadnutej v byte za dverami a vyriešili aj záhadu stratenej susedky zo sídliska Adam Trajan.

13. 09. 2017 10:00  |  Región / Aktuálne
Vernisáž výstavy fotografií je naplánovaná na túto stredu. (gak)

Roky šesťdesiate očami Ľuby Veleckej

Vo foyeri KSC Fontána si môžu Piešťanci aktuálne pozrieť výstavu fotografky Ľuby Veleckej - Sixties, ktorú dnes možno považovať za jej nostalgické ohliadnutie sa za obdobím, keď sa začala nielen stará Bratislava meniť na novú, sídliskovú.

13. 09. 2017 09:00  |  Kultúra / Výstavy
Mestské škôlky aktuálne navštevuje 772 detí. (vd)

Škôlka sa neušla 63 deťom

Nedostatok miest pre škôlkarov je každoročný problém viacerých samospráv, Piešťany nevynímajúc. Tento rok síce otvorili brány nového zariadenia na Holubyho ulici, ani napriek tomu sa do materských škôl nedostalo 63 záujemcov.

13. 09. 2017 07:00  |  Piešťany / Aktuálne
Ministerstvo pôdohospodárstva uvoľnilo na nové miesta v škôlkach milióny z eurofondov. (mf)

V materských školách pribudnú nové miesta

Na celom Slovensku pribudne pre škôlkarov 4780 nových miest, čo poteší najmä tisíce rodičov, ktorých deti sa doteraz do škôlky nedostali z dôvodu nedostatku miest. Ministerstvo pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR (MPRV SR) vyhodnotilo prvé dve kolá žiadostí o príspevky z fondov EÚ na zvýšenie kapacít infraštruktúry materských škôl.

12. 09. 2017 18:00  |  Piešťany / Aktuálne
V budove bývalého Zväzarmu aj vedľa nej vládol vo štvrtok 7. septembra čulý stavebný ruch.  (vd)

Kompostáreň aj zberný dvor už budujú

V priestoroch bývalého Zväzarmu na Žilinskej ceste v Piešťanoch, kde mali milovníci historických automobilov i motocykov výstavné priestory, sa od augusta pohybujú stavbári. Za rok tu má vzniknúť kompostáreň. Bližšie k letisku presunú aj zberný dvor.

12. 09. 2017 16:00  |  Piešťany / Aktuálne
Články 1 - 50 z 23648
Regal Burger
Lekáreň Regia

Anketa