Topfest

Všetky články

Srdečne blahoželáme!  (Viera Dusíková)

Srdečne blahoželáme!

Do Drahoviec priniesol bocian bábätko Veronike a Patrikovi Pápežovcom. Ich prvý syn Patrik (3320 g, 51 cm) uzrel svetlo sveta v pondelok 15. mája o 15.43 h. Do batôžka bocianovi ho uviazala piešťanská pôrodníčka Michaela Kelemenová.

28. 05. 2017 09:00  |  Región / Narodili sa
Ilustr. foto (vd)

Kilometer jazdy na železnici Piešťany - Vrbové stojí 718 eur

Len prednedávnom vláda Slovenskej republiky schválila Národný program reforiem (NPR) Slovenskej republiky 2017. Materiál obsahuje aj úlohu pre ministerstvo dopravy a výstavby a Železnice SR do januára 2018 vypracovať analýzu dopadov prípadného zrušenia 234 kilometrov tratí s nízkym využitím bez osobnej dopravy a ďalších 91 km tratí s minimálnou osobnou dopravou. Medzi nimi je zaradená i železnica z Piešťan do Vrbového. Jej udržiavanie stojí štát 516-tisíc eur ročne a náklady na jeden kilometer jazdy vyhliadkového vláčika vyjdú na viac ako sedemsto eur.

27. 05. 2017 14:00  |  Piešťany / Aktuálne

Ponuka práce - Výves plagátov

27. 05. 2017 12:29  |  Piešťany / Aktuálne
Poslanec Petr Veverka cyklochodníku nepraje. (archív MsÚ Piešťany)

P. Veverka: Riadim sa svojím svedomím, nie uzneseniami

Pre zachovanie objektivity sme sa rozhodli dať priestor poslancovi Petrovi Veverkovi, aby svoje kroky voči cyklotrase, ako aj vydávanie sa za oficiálneho predstaviteľa mesta na rokovaniach s ministerstvom vysvetlil.

27. 05. 2017 12:00  |  Piešťany / Aktuálne
Železnica je v dezolátnom stave, štátny rozpočet stojí 516-tisíc eur ročne. (archív MsÚ Vrbové)

Poslanec sa vydáva za oficiálneho predstaviteľa mesta

Hoci sa zdá, že diskusiám o tom, kadiaľ povedie cyklochodník z Piešťan do Vrbového, je už koniec a na základe rozhodnutí štyroch samospráv ostávajú len rokovania o spôsobe jeho realizácie, sú aj jednotlivci, ktorí svoj odpor voči cyklochodníku v telese železnice stále nevzdávajú. Medzi najtvrdších neprajníkov tohto riešenia patrí poslanec mestského zastupiteľstva a člen zoskupenia Spoločne pre Piešťany, Petr Veverka. Ten svoj boj nevzdáva, a to i za cenu, že pri rokovaniach s úradníkmi ministerstva či Železníc Slovenskej republiky samého seba podvodne vydáva za oficiálneho predstaviteľa kúpeľného mesta.

27. 05. 2017 09:00  |  Piešťany / Aktuálne

Inzercia Piešťanský týždeň 20/2017

26. 05. 2017 14:30  |  Rýchly výber / Inzercia
Zverenkyne Dobroslava Luptáka s bronzovými medailami. (archív BKM)

Mladšie žiačky z Piešťan získali na majstrovstvách Slovenska bronz

Basketbalové mladšie žiačky Piešťanských Čajočiek-BKM Piešťany sa počas uplynulého víkendu predstavili na finálovom turnaji majstrovstiev Slovenska, ktorý sa uskutočnil v Košiciach. Hoci sa pre Piešťanky nezačal dobre a úvodné dva zápasy prehrali, dokázali sa zomknúť a napokon vybojovali bronzové medaily. Majstrom Slovenska sa stali basketbalistky Young Angels „2004“ Košice.

26. 05. 2017 13:00  |  Šport / Basketbal
Ilustr. foto (vd)

Grilovacia sezóna v Gargu sa začína

Pri výbere grilu treba brať do úvahy nielen osobný vkus, ale aj iné faktory - napríklad vôňu, rýchlosť grilovania či priestorové možnosti v exteriéri. Tie môžu ovplyvniť zdroj tepla na grilovanie, a preto by mala byť pri výbere grilu jednou zo zásadných otázok: Plyn alebo drevené uhlie? V nedostatočne informovaných gurmánskych kuloároch sa môžete stretnúť s názorom, že na plynovom grile nikdy nedosiahnete také špecificky jemné chute ako na grile s dreveným uhlím alebo briketami. Ide o omyl. Oba typy sú rovnocennými súpermi.

26. 05. 2017 13:00  |  Galéria / Dom, byt, záhrada
Ku kačici podávame červenú kapustu a knedľu. (reprofoto z publikácie Nič lepšie nepoznám)

Recepty z kuchyne herečky Anky Šiškovej

Sériu receptov publikuje vo svojej knihe s názvom Nič lepšie nepoznám slovenská herečka Anna Šišková.

26. 05. 2017 12:00  |  Galéria / Recepty
Cestu do Diplomat arény si našlo takmer 150 nadšencov jogy. (L. Duračka)

Kongres jogy tento rok vo väčšom štýle

Takmer 150 nadšencov jogy si v sobotu našlo cestu do Diplomat arény, kde sa konal 10. ročník Kongres jogy. Organizátorkou bola známa piešťanská lektorka Michaela Hluchová, ktorá nám prezradila svoje dojmy z celého podujatia.

26. 05. 2017 10:42  |  Šport / Ďalšie športy
Najväčší úspech v histórii celoslovenskej súťaže Zlatý blyskáč dosiahli deti
z Piešťan minulý rok. Celkové druhé miesto a šesť pohárov veľmi potešilo. (archív J. Helera)

Mladí rybári v našom regióne

Práca s deťmi od útleho veku hrá veľmi dôležitú úlohu pri ich ďalšom napredovaní životom. Je to tak vo všetkých odvetviach, nevynímajúc rybolov. Deti treba viesť správnym smerom, aby sme z nich nevychovávali lovcov, ktorí vidia v rybe len potravu. Prioritou je láska k prírode, jej ochrana, starostlivosť o ryby a až na konci samotný lov.

26. 05. 2017 10:00  |  Región / Aktuálne
(Opus)

Hudobný tip: Vieroslav Matušík - Fascinating Strings

V rubrike Hudobný tip predstavujem albumy, ktoré stoja za vypočutie. Vyberám tituly, ktoré sú zaujímavé po hudobnej i po koncepčnej stránke. Hudba sa však lepšie počúva, ako sa o nej číta, preto si budete môcť vypočuť ukážku z predstavovaného albumu každú sobotu o 21.00 h na vlnách Rádia Piešťany.

26. 05. 2017 09:26  |  Kultúra / Rádio Piešťany

Veľká cena Piešťany začiatkom prázdnin aj s novinkami

Piešťanské letisko bude opäť burácať motocyklami. Počas druhého júlového víkendu (7.-9. 7.) sa totiž uskutočnia motocyklové preteky Veľká cena Piešťany započítavané do Majstrovstiev a preboru Českej republiky na prírodných okruhoch pod hlavičkou Českomoravskej asociácie motocyklového športu. Prípravy na preteky sú už v plnom prúde a aké novinky majú organizátori z Piešťanského motocyklového klubu (PMK), nám prezradil jeho predseda Miloš Kluc.

26. 05. 2017 09:00  |  Šport / Ďalšie športy
Zamestnancom pomáhali presunúť časť živého plota aj študenti záhradníckej školy. (archív CVČ Ahoj)

Pre rekonštrukciu presunuli živý plot

Zamestnanci Centra voľného času Ahoj v Piešťanoch sa zapojili do environmentálnych aktivít ku Dňu Zeme. V piatok 12. mája spolu do študentmi Strednej odbornej školy záhradníckej prispeli k obnove zelene v okolí budovy. Pridali sa aj mestskí úradníci.

25. 05. 2017 16:00  |  Piešťany / Aktuálne
Zverenci Štefana Hausera sa tešili z majstrovského titulu. (archív školy)

Bežci zo ZŠ Brezová majstrami Slovenska

O najväčší športový úspech v tomto školskom roku sa postarali vytrvalostní bežci Základnej školy na Brezovej ulici v Piešťanoch. Chlapci sa v štafetovom behu 10x1000 metrov stali majstrami Slovenska.

25. 05. 2017 15:00  |  Mladí dnes / Školstvo
Vodáci z ŠK KAJAK uspeli v Nitrianskom Rudne. (archív ŠK KAJAK)

Moravanci so šiestimi cennými kovmi

Vodáci z celého Slovenska začali letnú sezónu, keď sa v prvú májovú sobotu stretli na pretekoch v Nitrianskom Rudne. V nádhernom prostredí so slnečným počasím štartovali na 2000, 4000 a 6000-metrových tratiach v singlových disciplínach kajak a kanoe. Športový klub KAJAK z Moravian nad Váhom zastupovalo pod vedením trénera Juraja Homolu 11 pretekárov a až šiesti si priniesli medailu.

25. 05. 2017 14:00  |  Šport / Kanoistika
Študenti sledovali pivných majstrov, výroba piva je technologicky náročná. (Pavla Juríčková)

Hoteláci nahliadli do tajov výroby piva

Pivní majstri navštívili v stredu 17. mája Hotelovú akadémiu Ľudovíta Wintera Piešťany, aby budúcim pracovníkom v gastro priemysle ukázali, ako sa profesionálne starať o pivo.

25. 05. 2017 13:00  |  Mladí dnes / Školstvo
Vo veku 38 rokov odišiel na večnosť v utorok 23. mája Vladimír "Vladky" Kubala (slovakrugby.sk)

RAGBY: Zomrel Vladimír Kubala

Vo veku 38 rokov odišiel na večnosť v utorok 23. mája Vladimír "Vladky" Kubala (nar. 14. októbra 1978). Slovenská ragbyová únia prišla o jedného zo svojich zakladateľov a športového riaditeľa. Vladimír Kubala bol aj jedným zo spoluzakladateľov 1. RC Slovan Bratislava, jeho dlhoročný hráč a reprezentant Slovenska. V poslednom období sa ako tréner venoval rozvoju tohto športu v Ragby Union Clube Piešťany a s týmto mladým tímom uplynulú nedeľu získal premiérový titul v druhej najvyššej slovenskej súťaži v "pätnástkovom" ragby.

25. 05. 2017 12:03  |  Šport / Ďalšie športy
Dve kolá majstrovstiev Slovenska absolvovali pretekári na letisku v Trenčíne. (archív KVMVŠ)

„Vznášadlári“ odštartovali sezónu

Piešťanským „vznášadlárom“ sa počas prvého májového víkendu začala sezóna 2017. Dve kolá majstrovstiev Slovenska absolvovali na letisku v Trenčíne. Podujatie zorganizoval Klub vodného motorizmu a vodných športov (KVMVŠ) Piešťany. Počasie bolo perfektné, a tak sa na štarte zišli všetci aktívni jazdci, nováčikovia, seniori, ale aj naše reprezentačné esá.

25. 05. 2017 12:00  |  Šport / Ďalšie športy
Žiaci dostali poháre, diplomy, medaily aj vecné ceny. (Jozef Sedláček)

Najlepší mladí záchranári sú zo ZŠ F. E. Scherera

Okresné kolo súťaže mladých záchranárov civilnej ochrany okresov Hlohovec a Piešťany sa uskutočnilo vo štvrtok 11. mája na kúpalisku v hlohoveckej Zámockej záhrade.

25. 05. 2017 11:00  |  Piešťany / Spoločenská rubrika
Muži TK Kúpele Kúpele: (zľava) nehrajúci kapitán Ladislav Lacko, Lukáš Lacko, Petr Hájek, Marek Hrehorčík, Matúš Ševčík, Marek Hrehorčík, Martin Javorka, Matúš Belanec, Matej Vido a zástupca kapitána Patrik Drozd. (Štefan Gregorička)

Extraligoví tenisti TK Kúpele so „zemiakovou“ medailou

Tenisti TK Kúpele Piešťany sa od svojho návratu do extraligy v roku 2009 prebojovali medzi štvoricu najlepších trikrát. Stalo sa tak v posledných rokoch. V roku 2014 obsadili štvrtú priečku, o vlani boli tretí a v tomto roku im opäť patrila nepopulárna „zemiaková“ medaila.

25. 05. 2017 10:00  |  Šport / Tenis
Piešťanské Čajočky-BKM Piešťany v základnej časti nepocítili ani jednu prehru a suverénne ovládli západnú časť súťaže. Podarí sa im uspieť na domácej palubovke aj na finálovom turnaji? (slovakrugby.sk)

Uspejú staršie minibasketalistky na domácich majstrovstvách SR?

Už počas nasledujúceho víkendu privíta basketbalová Diplomat aréna majstrovstvá Slovenska v kategórii starších minibasketbalistiek (U12). Piešťanské Čajočky-BKM Piešťany v základnej časti nepocítili ani jednu prehru a suverénne ovládli západnú časť súťaže. Podarí sa im uspieť na domácej palubovke aj na finálovom turnaji?

25. 05. 2017 09:26  |  Šport / Basketbal
R. Reško čelí obžalobe z lúpežného prepadnutia. (vd)

Vrah M. Kalužu z Vrbového opäť pred súdom

Róbert Reško sa v stredu 17. mája postavil pred senát Okresného súdu v Piešťanoch. Vrah Mareka Kalužu, odsúdený na 19-ročný pobyt vo väzení s najvyšším stupňom stráženia, sa tentoraz pred súdom zodpovedal z lúpežného prepadnutia svojho suseda a zároveň domovníka z bytovky vo Vrbovom, Karola Radošovského, pri ktorom mu podľa obžaloby mal odcudziť fotoaparát.

25. 05. 2017 09:00  |  Krimi / Na hrane zákona
Alexandra Duračková z TJ Rakovice
skončila v disciplíne tandem druhá. (L. Duračka)

Kolkárka Duračková má striebro z MS

Alexandra Duračková, kolkárka TJ Rakovice, sa v drese slovenskej reprezentácie predstavila na majstrovstvách sveta v nemeckom Dettenheime. V súťaži družstiev unikol Slovenkám bronz o 39 kolkov. V druhej disciplíne tandem sa dostala spolu s Nikou Mazúchovou až do finále, kde prehrali s Nemkami a získali strieborné medaily.

24. 05. 2017 16:00  |  Šport / Kolky
Plavci ŠPK Kúpele si na podujatiach vybojovali viacero medailí. (archív ŠPK)

Piešťanskí plavci uspeli v Bratislave i Brne

Na bratislavských Pasienkoch sa v dňoch 6.-7. mája uskutočnili najväčšie plavecké preteky na Slovensku. Pri účasti približne 700 pretekárov z trinástich krajín a domácej špičky sa vynikajúco držali aj plavci ŠPK Kúpele Piešťany. Na štartovacie bloky sa postavili plavci zo 64 klubov z Českej republiky, Belgicka, Veľkej Británie, Gruzínska, Chorvátska, Lotyšska, Litvy, Maďarska, Rakúska, Ruska, Srbska, Švajčiarska a domácich.

24. 05. 2017 15:00  |  Šport / Plávanie
Erik Rothenstein (Vojtech Hank)

Erik Rothenstein Band with Gabor Winand & Elsa Valle

Pozývame vás na piatkový jazzový koncert, ktorý sa uskutoční 26. mája na terase Kursalonu. Predstaví sa Vám Erik Rothenstein, ktorý je už pravidelným návštevníkom našich piatkových koncertov dobre známy. Tentokrát bude hrať s formáciou Erik Rothenstein Band with Gabor Winand & Elsa Valle. Toto zoskupenie je zárukou kvalitnej hudby a vynikajúceho spevu.

24. 05. 2017 14:41  |  Kultúra / Hudba
Protiextrémista Tomáš Blahuta z 3. A (vľavo) a matematik Marián Poturnay zo sexty piešťanského gymnázia. (Roman Ondrejka)

Gymnazista poletí do Ria na matematickú olympiádu

Gymnázium Pierra de Coubertina v Piešťanoch potvrdzuje svoje renomé dlhoročnými aktivitami a perfektnými výsledkami študentov. Jeden z nich, Marián Poturnay, si vybojoval účasť na matematickej olympiáde v Rio de Janeiro.

24. 05. 2017 14:00  |  Mladí dnes / Školstvo
Amy Macdonald (archív agentúry Topfest)

Topfest 2017 aj so škótskou speváčkou Amy Macdonald!

Pár týždňov pred festivalom Topfest 2017 , ktorý sa uskutoční 30.6. - 1.7. na piešťanskom letisku pribudlo do tohtoročnej zostavy účinkujúcich ďalšie zaujímavé meno. Pestrý line up obohatí aj škótska speváčka a gitaristka Amy Macdonald známa najmä vďaka megahitu This is the life.

24. 05. 2017 13:41  |  Kultúra / Hudba
Hráčka Piešťanských Čajok by mala patriť k oporám slovenských basketbalistiek. (L. Duračka)

T. Páleníková pred ME: Určite nepôjdeme odohrať len zápasy v skupine

Až päť basketbalistiek Piešťanských Čajok si nedávno skončenú klubovú sezónu predĺži o reprezentačnú. Jednou z nich je opora klubu Terézia Páleníková, ktorá napriek tomu, že má 21 rokov, bude patriť k základným kameňom výberu trénera Mariána Svobodu pred júnovými majstrovstvami Európy v Českej republike.

24. 05. 2017 13:00  |  Šport / Basketbal
Seniori si zaspievali spolu s Vavrineckou trojkou. (Ľudovít Ďuriš)

V Kočíne-Lančári po Dni matiek oslávia aj Deň otcov

Jednota dôchodcov Slovenska (JDS) v obci Kočín-Lančár usporiadala pri príležitosti Dňa matiek spoločenské posedenie s kultúrnym programom. Uskutočnilo sa v stredu 17. mája za účasti členov i pozvaných hostí. Bol medzi nimi kňaz Marek Križan a tiež predsedníčky JDS Mária Ilavská zo Šterús a Zita Vašková z Dolného Lopašova.

24. 05. 2017 12:00  |  Región / Spoločenská rubrika
Stavbári dohotovili prvú časť Sládkovičovej, bude mať dva spomaľovacie prvky. (vd)

Sládkovičova bude s ostrovčekom a zúžením cesty

Jednu z etáp rekonštrukcie Sládkovičovej ulice – od vjazdu do Teplickej po križovatku s Hollého - už majú stavbári takmer hotovú. Presúvajú sa na ďalší úsek. Vodičov v Piešťanoch čaká novinka – spomaľovací ostrovček i zúženie pred vstupom do križovatky zo strany vojenského kúpeľného zariadenia.

24. 05. 2017 12:00  |  Piešťany / Aktuálne
Piešťanskí gymnazisti zo 4. B triedy si tablo vystavili v lekárni na Námestí slobody. (archív gymnazistov)

Tablá maturantov i absolventov „zušky“ už zdobia výklady

Maturitné i absolventské tablá už zdobia výklady v centre Piešťan. Minulý - akademický týždeň využili maturanti z Gymnázia Pierra de Coubertina, ale aj Strednej odbornej školy obchodu a služieb v Piešťanoch či nadstavbári zo Strednej odbornej školy Rakovice na posledné nasávanie vedomostí podľa maturitných zadaní. Ústne skúšky ich čakajú už v tomto týždni. Svoje tablo vystavili aj absolventi Základnej umeleckej školy v Piešťanoch. Sú na ňom vyobrazení spolu s vedením školy výtvarníci, hudobníci či tanečníci.

24. 05. 2017 11:00  |  Mladí dnes / Školstvo
Piešťanec Lukáš Babač je slovenským želiezkom v ohni. (archív L. Babača)

Veslárov čaká európsky šampionát

Už počas nasledujúceho víkendu 26.-28. mája budú české Račice hostiť kontinentálny šampionát dospelých veslárov. Slovenskou medailovou nádejou bude Piešťanec Lukáš Babač. Aktuálne najlepší veslár Slovenska sa predstaví v pozícii obhajcu titulu v skife ľahkých váh z nemeckého Brandenburgu. Okrem Babača sa na štart postavia aj jeho oddieloví kolegovia z VK Sĺňava Piešťany, Richard Vančo a Maroš Sloboda, ktorých čaká účinkovanie v dvojskife ľahkých váh.

24. 05. 2017 10:15  |  Šport / Veslovanie
Pracovníci Balneologického múzea Imricha Wintera pred sedliackym domčekom. (vd)

Noc múzeí aj s mystickou vílou Váhu a termálnych vôd

V Balneologickom múzeu Imricha Wintera v Piešťanoch prezentovali v rámci Noci múzeí a galérií v sobotu 20. mája nový múzejno-vzdelávací projekt s názvom Život pri rieke - rieka Váh a voda v živote človeka.

24. 05. 2017 10:00  |  Piešťany / Spoločenská rubrika
V závere minulého roka z krízy na letisku vytĺkal politický kapitál Jozef Viskupič z OĽaNO (uprostred). (Jozef Vojčiniak)

Radnica pokračuje v demagogických vyhláseniach

Radnica má analýzu, ktorá rieši záchranu piešťanského letiska! Túto informáciu zverejnil 17. mája na svojej webovej stránke piešťanský mestský úrad. V ďalšom texte hovorkyňa mesta Eva Bereczová rozvádza svoje myšlienky a podsúva ich obyvateľom spôsobom, ako keby dvaja ďalší akcionári (štát a trnavský vyšší územný celok) nemali o záchranu letiska záujem, nakoľko sa nedostavili na prezentáciu tejto analýzy na radnicu. Opak je však pravdou a zo strany radnice nejde o nič iné, len o demagogické vyhlásenia s cieľom zbaviť sa viny zo súčasného stavu letiskovej spoločnosti a očierniť zvyšných akcionárov.

24. 05. 2017 09:00  |  Piešťany / Aktuálne

Pešia zóna ožije hudbou

Už v piatok 26. a v sobotu 27. mája obsadí Námestie slobody v Piešťanoch dobrá hudba a príjemná atmosféra. Tak ako každý rok, aj tento otvorí letnú sezónu v kúpeľnom meste CityFest.

24. 05. 2017 08:11  |  Piešťany / Aktuálne
(fb MFK Vrbové)

Vrbové prehralo v Šimonovanoch 0:3

Futbalisti MFK Vrbové nenadviazali na výkon z minulého zápasu a v 26. kole štvrtej ligy prehrali v Šimonovanoch jednoznačne 0:3. Skóre stretnutia otvoril v 28. min Žikavský. Keď dal Chrenko tesne po nástupe na druhý polčas druhý gól domácich, Vrbovčania urobili zmenu na poste brankára a Greža vystriedal Amcha. Na konečných 3:0 pre Šimonovany upravil v úplnom závere zápasu Sobota.

23. 05. 2017 16:00  |  Šport / Futbal
Ilustr. foto (archív PFK)

Piešťanci oslávili svadbu spoluhráča víťazstvom

Futbalisti PFK Piešťany, ktorí majú už istý postup, zvíťazili aj v nedeľnom stretnutí ôsmej ligy na pôde Žlkoviec 2:0. Oba góly zaznamenal záložník Martin Javorka mladší.

23. 05. 2017 15:00  |  Šport / Futbal
Návštevníci v Piešťanoch obdivovali výrobky 170 remeselníkov. (vd)

Tradičné ľudové remeslá aj so sprievodom a živými sochami

Kúpeľný ostrov v Piešťanoch ožil od piatka minulého týždňa až do nedele remeselníkmi. Za Váhom to žilo. Kováči dúchali do mechov, výrobcovia píšťal premazávali pištce, aby ľahšie pískali, košikári plietli ošietky na kváskový chlieb, rezbári kúzlili z lipového dreva ozdobné ušká na črpáky, drotári behali s krošňami, ženy čipkovali, hrnčiari točili kruhy, remenári upravovali dĺžku opaskov podľa objemu bruška zákazníka.

23. 05. 2017 14:00  |  Piešťany / Aktuálne obsahuje video obsahuje fotogalériu
Rag´n´Bone Man, interpret megahitu Human, sa na letisku predstaví 30. júna. (archív agentúry Topfest)

Interpret najhranejšieho hitu vystúpi v Piešťanoch

Či už vám jeho meno niečo hovorí, alebo nie, jeho najväčší hit Human už každý z vás zaručene počul. Tento pán má totiž na konte aktuálne jednu z najhranejších skladieb európskych rebríčkov. Skladba sa v priebehu posledného polroka v éteri vyšplhala na č. 1 v hitparádach 12 krajín Európy, vrátane Slovenska i Česka.

23. 05. 2017 13:37  |  Kultúra / Hudba

Viera Dusíková: Uzdravenie

Počas života plného prekvapení, s tromi pôrodmi, jednou rakovinou, s mužom, ktorý odišiel za prácou do zahraničia, som toho už zažila požehnane. Ani po roku hľadania si môj bývalý spolužiak, manžel, otec mojich troch detí, hrdý chlap po päťdesiatke, nenašiel v krajine pod Tatrami primeranú prácu. V spojenom kráľovstve, v zmätku kolonizovaných národov, sa učí asi desať typov výslovností (ne)spisovnej angličtiny. Spoznáva reč, ktorá mu tu, na Slovensku, má po návrate z Británie otvoriť zabuchnuté dvere k pracovným možnostiam. Sotva však primeraným vzdelaniu.

23. 05. 2017 13:00  |  Piešťany / Editoriál
Drahovčania (v modrom) sa po víťazstve 3:1 nad Šaštínom priblížili k záchrane. (M. Ledecký)

Veľké Kostoľany vyhrali v Gbeloch a vedú piatu ligu

Regionálne futbalové súťaže pokračovali počas víkendu ďalším jarným kolom a opäť bolo vidieť zaujímavé stretnutia. Veľké Kostoľany porazili Gbely 3:1 a vedú priebežnú tabuľku piatej ligy, Moravany nad Váhom zdolali Prašník vysoko 7:1, Šípkové zase Madunice 5:3, Pečeňady vyhrali nad Bojničkami 4:0, Sokolovce zvíťazili nad Šterusami 6:1 a Kočín-Lančár zasa nad Pastuchovom 5:0.

23. 05. 2017 12:00  |  Šport / Futbal
Ilustr. foto (vd)

Pred sudcu sa postaví statik Centroomu

Pred Okresný súd Bratislava II sa vo štvrtok 25. mája postaví obžalovaný statik Ján T. V súvislosti s kolapsom strechy garáží bratislavského obytného komplexu Trinity z roku 2012 mu prokuratúra kladie za vinu prečin všeobecného ohrozenia. Súd v tomto prípade už statikovi uložil trestným rozkazom podmienečný trest, prokurátor však podal voči tomu odpor. Preto súd vytýčil hlavné pojednávanie.

23. 05. 2017 11:00  |  Región / Aktuálne
Hypertenzia postihuje celosvetovo viac ako miliardu dospelých. (ilustr. foto: (vd))

Chrániť vaše srdcia prídu dnes do Piešťan

Občianske združenie Únia pre zdravšie srdce spustí tento mesiac pri príležitosti Svetového dňa hypertenzie pilotný edukačno-preventívny projekt s názvom Chránime vaše srdcia, v rámci ktorého navštívi ich mobilná ambulancia od 22. mája do 2. júna dvanásť slovenských miest. Jednou zo zastávok turné budú i Piešťany.

23. 05. 2017 10:02  |  Piešťany / Aktuálne
Na zastupiteľstve aj o funkciách pre poslanecký klub Spoločne pre Piešťany. (Jozef Vojčiniak)

Politické nominácie T. Hudcoviča narazili na odpor poslancov

Piešťanské mestské zastupiteľstvo, ktoré sa konalo vo štvrtok 18. mája, sa nieslo najmä v znamení za každú cenu presadiť svojvôľu niektorých poslancov združených v poslaneckom klube Spoločne pre Piešťany (SpP). Hneď v úvode rokovania exceloval Petr Veverka (SpP), ktorý i napriek jasnému stanovisku zastupiteľstva k spôsobe výstavby cyklochodníka do Vrbového sa snaží jeho rozhodnutie zmariť. V závere sa však prejavil i šéf SpP Tomáš Hudcovič. Ten sa pre zmenu, za podpory svojho „spolupartajníka“ Juraja Brnu, opäť snažil zasahovať do zloženia vedenia Trnavskej vodárenskej spoločnosti.

23. 05. 2017 09:00  |  Piešťany / Aktuálne
V závere minulého roka z krízy na letisku vytĺkal politický kapitál Jozef Viskupič z OĽaNO (uprostred). (Jozef Vojčiniak)

V Piešťanskom týždni 20/2017 sa dočítate...

Ak vás zaujíma aktuálne dianie v Piešťanoch, ale i v regióne, neváhajte a už v utorok ráno si kúpte najnovšie vydanie Piešťanského týždňa! Dočítate sa v ňom o horúcich novinkách v politickom, spoločenskom, kultúrnom i športovom dianí. Gazdinky sa môžu inšpirovať receptom, mladé ženy bábätkom, muži fotografiami krásnych dám a tí, čo ešte neobjavili naše kvality, listovaním 24 strán najčítanejšieho regionálneho periodika Piešťanský týždeň.

23. 05. 2017 08:10  |  Piešťany / Najbližšie číslo
Piešťanský fotograf Yaro Kupčo si vyskúšal ryžovanie zlata. (archív autora)

Putovanie Aljaškou a Yukonom alebo Ako som na Klondike ryžoval zlato

V piešťanskom Kursalone sa v piatok 12. mája konala premiéra výstavy piešťanského fotografa Yara M. Kupča. Autor jej dal názov Putovanie Aljaškou a Yukonom alebo Ako som ryžoval zlato na Klondike. Po dlhých desiatich rokoch sa Yaro Kupčo opäť vrátil k čiernobielej fotografii a vytvoril unikátnu kolekciu ilustrujúcu jeho zážitky v krajine, o ktorej sníval už ako malý chlapec. Výstavu dopĺňajú zábery z dvoch národných parkov - z Yellowstonu a Grand Tetonu. A ako to už býva zvykom, slávnostnú vernisáž tento fotograf spojil s premietaním farebných fotografií z ciest a potuliek po Aljaške či Yukone. O vlastnom zážitku i prvopočiatkoch ryžovania zlata porozprával aj čitateľom Piešťanského týždňa.

21. 05. 2017 12:00  |  Galéria / Cestovanie
Srdečne blahoželáme!  (Viera Dusíková)

Srdečne blahoželáme!

Vo štvrtok 4. mája o 0.33 h sa Andrei a Andrejovi Ušiakovcom z Hôrky nad Váhom narodilo druhé dieťatko, syn Jonáš (2810 g, 48 cm). Na svet mu v piešťanskej pôrodnici pomohol MUDr. Ján Karaba. Doma si bračeka privítala trojročná Eliška.

21. 05. 2017 09:00  |  Región / Narodili sa
Adam Stacho z Očkova (uprostred) patril do kádra slovenskej osemnástky na MS. (archív A. S.)

A. Stacho po majstrovstvách sveta: Mali sme na medailu

Pred necelým mesiacom sa odchovanec piešťanského hokeja Adam Stacho predstavil v drese slovenskej reprezentácie do 18 rokov na svetovom šampionáte, ktorý sa konal v Poprade a Spišskej Novej Vsi. Slováci síce vypadli vo štvrťfinále, no na turnaji sa prezentovali veľmi dobrým dojmom, hrali vyrovnané zápasy s elitnými družstvami a svojimi výkonmi si získali sympatie aj od prezidenta Andreja Kisku.

20. 05. 2017 12:00  |  Šport / Hokej
Zľava: Peter Bečka, Jakub Lackovič a Patrik Bobocký s učiteľom Jozefom Dragulom. (archív školy)

SPŠE Piešťany víťazom robotickej súťaže NXP Cup v Mníchove

Vo svete automobilizmu beží v súčasnosti „prezbrojovanie“ na elektrický pohon. Každá solídna automobilka má vo svojej ponuke elektromobil, v krajnom prípade hybridný automobil s elektrickým pohonom a malým benzínovým motorom, ktorý vyrába elektrinu pre pohon. Veda, priemysel a školstvo prispôsobujú svoje koncepcie tomuto strategickému cieľu. Menej známou je skutočnosť, že popri tejto stratégii je rozvíjaná ešte jedna stratégia, a tou je samonavigačné auto.

20. 05. 2017 09:00  |  Mladí dnes / Školstvo
Články 1 - 50 z 22818
Gargo - Krbové a interiér štúdio

Anketa