Slovenský pohár: Čajky získali strieborné medaily!

• 29. februára 2016, 08:37
  • Autor:Tomáš Horký

Basketbalistky Piešťanských Čajok sa cez víkend predstavili na jednom z vrcholov ich sezóny. V Šamoríne sa uskutočnil záverečný turnaj Slovenského pohára. V ňom Čajky prešli cez Ružomberok do finále, kde však nestačili na Good Angels Košice a domov si odvážajú strieborné medaily.

V semifinále Čajky takmer prišli o 25-bodový náskok

Čajky začali veľmi dobre a v zápase od začiatku dominovali. Ich 25-bodový náskok zo 14. minúty sa vo 4. štvrtine scvrkol na 3 body. „Ruža“ však na obrat nedosiahla a Čajky sa tak po ročnej prestávke mohli tešiť na finálový zápas, kde ich čakalo Good Angels Košice.

Piešťanské Čajky – MBK Ružomberok 69:58
(32:11, 41:27, 51:48)

Piešťany: Engelman 22, Parker 20, Dudášová 15 /3 trojky/, T. Páleníková 8, Felixová 0 (Whittington 3, Oroszová 1, Slimáková a Majtásová 0). Tréner: M. Pospíšil

Ružomberok: Tetemondová 15 /3 trojky/, Lázárová a Kmeťová po 12, Sujová 6, D. Baburová 4 (A. Baburová 7, Kelčíková 2, Jarinová, Moravčíková a Letková 0). Tréner: J. Suja

trojky: 4/15 – 6/10, TH: 13/18 – 6/10, fauly: 18 – 24, štvrtiny: 32:11, 9:16, 10:21, 18:10

Vo finále boli šťastnejšie basketbalistky Good Angels

Po opatrnom úvode sa ako prvé osmelili obhajkyne vlaňajšieho prvenstva, ktorým patrila druhá polovica prvej štvrtiny a v 11. minúte viedli 23:11. Nasledujúcich sedem minút však Košičanky nedokázali zaznamenať jediný bod, čo bola voda na piešťanský mlyn. Čajky manko zlikvidovali, ale samé zažili to, čo hráčky „Ruže“ v semifinále proti nim – otočiť vývoj duelu nedokázali.

Ešte do polčasovej prestávky im tím Good Angels odskočil na sedem bodov a aj po obrátke mali stretnutie plne pod kontrolou. Aj preto sa smerom dopredu nikam nehnali a spoľahlivou defenzívou držali Piešťany na dištanc. Celok z Považia sa tak ani nedostal k záverečnému náporu a východniarky si bez najmenších problémov postrážili už dvanáste celkové víťazstvo v Slovenskom pohári.

Čajky si tak po minuloročnom treťom mieste vybojovali druhýkrát vo svojej histórií strieborné medaile. Piešťany, ktoré stále trápia zdravotné problémy viacerých hráčok tak opäť potvrdili, že patria k slovenskej basketbalovej špičke. "Pre klub je druhé miesto úspechom. Dostali sme sa do finále a nehrali sme v ňom zle. Do listiny strelkýň sa zapísali iba štyri hráčky, a to je málo. Vo finále hrali dobre iba 2 – 3 dievčatá. Ak chceme zdolať Košice, musia zabrať všetky hráčky,“ povedal po finálovom zápase tréner Čajok Martin Pospíšil.

GOOD ANGELS Košice – Piešťanské Čajky 55:45 (21:11, 30:23, 41:33)