• 19. decembra 2012, 23:48
  • Autor:SITA/P. Jurák

HK 37 Piešťany – HC Košice 2:0 (0:0, 1:0, 1:0)
Góly: 32. H. Ručkay (J. Ručkay), 48. Šišovský
Vylúčení: 1:1 na 2 min, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Baluška, Štefik – Kalina, Smrek, 2008 divákov
Piešťany: Tomek – V. Urban, Drgoň, R. Filip, Škadra, Cuník, A. Kolník, Bučka, A. Hruška – S. Saliji, V. Nemec, T. Melichárek – J. Ručkay, Mišura, H. Ručkay – Chylo, Peško, Haring – Stupka, Mertel, Šišovský
Košice: Hylák – M. Takáč, Cebák, Štrbák, Kolba, Šeda, Michal Novák, M. Macejko, Martin Chovan – R. Jenčík, Bulík, P. Svitana – Matúš Chovan, Marek Slovák, Š. Novotný – Hinďoš, Pašek, Jokeľ – Mlynarovič, Boltun, O. Gmitter

Vo vyrovnanej prvej tretine sa do prvej šance dostali hokejisti Piešťan, ale Henrich Ručkay neotvoril skóre stretnutia. V 6. min mohlo zahrmieť na oboch stranách, domáci Chylo však svoju šancu nevyužil a protiútok nezakončil úspešne ani Pašek. O desať minút neskôr sa do obrovskej príležitosti dostal Košičan Jokeľ, ale sám pred Tomekom netrafil bránku. Tesne pred prvým klaksónom ešte Šišovský zabojoval a získal puk, no svoju peknú individuálnu akciu nezakončil gólom.
V prvej polovici druhého dejstva sa väčšinou hralo v strednom pásme, bez vylúčení a v rýchlom tempe. K prvému vzruchu prišlo až v 30. min, ale Boltun nepremenil svoje sólo. O dve minúty neskôr rozjasala domácich priaznivcov bratská dvojica Ručkayovcov: Jakub potiahol puk do obranného pásma Košíc, prenechal ho bratovi Henrichovi, a ten švihom prekonal košického gólmana. V 36. min sa ukážkovým "semaforom" prezentoval domáci brankár Tomek, keď zastavil Svitanovu strelu.
Košičania sa v úvode tretej tretiny ubránili vôbec prvej hre v nerovnovážnom stave v zápase a pridali na obrátkach. V 48. min im však pristrihol krídla Šišovský, ktorý sa najlepšie zorientoval v trme-vrme pred bránkou a zvýšil na dvojgólový rozdiel. V 50. min napriahol od modrej čiary hosťujúci Takáč, ale puk nemieril do priestoru bránky. Domáci výborne bránili už v strednom pásme, hostí nepúšťali do vyložených šancí. V 59. min sa Košičania odhodlali k hre bez brankára, ale ani tá im nepriniesla úspech. Hlasy: Milan Klement (tréner Piešťan): "Na začiatku sa hral dobrý a rýchly hokej. V prostrednej časti sme sa dostali pod tlak, ale paradoxne sme skórovali my. V záverečnej tretine sme pridali druhý gól a Košičanom asi prílišná snaha zväzovala ruky. Proti kvalitnému tímu hostí sme získali tri body, z čoho sa tešíme." Milan Staš (tréner Košíc): "Po inkasovanom góle v druhej tretine sme zvýšili aktivitu, dostali sme súpera pod tlak, ale bez efektu. V tretej časti sme sa snažili otočiť nepriaznivý stav, ale naša dnešná efektivita bola nulová. Bez streleného gólu sme nemohli pomýšľať ani na bodík."