O prehre Piešťan s Košicami rozhodli znova samostané nájazdy

• 19. októbra 2012, 20:36
  • Autor:sita / P. Jurák

ŠHK 37 Piešťany – HC Košice 2:3 po sam. nájazdoch

(0:0, 0:1, 2:1 – 0:0, 0:1)

Úvodná tretina bola vyrovnaná. V prvej vážnejšej príležitosti sa ocitol v 6. min v oslabení Mertel, ale nedal gól. Následne sa Košice usadili pred bránkou Piešťan a domácich nepúšťali do hry. V 11. min mal veľkú šancu Kolba, no Tomek jeho strelu nepustil za svoj chrbát. V 16. min sa ocitol v dobrej príležitosti J. Ručkay, trafil však len brankára hostí.
Úvod druhej tretiny patril domácim, ktorým pomohli aj vylúčenia Košíc, presilové hry však nedokázali piešťanskí hráči využiť. V 26. min Peško vo výhodnej šanci netrafil odkrytú bránku, o tri minúty nemieril presne ani J. Ručkay. V 33. min v oslabení vystihol Kolbovu prihrávku Brejčák, poslal do brejku Marcela Haščáka a ten strelil prvý gól hostí i stretnutia – 0:1.
V treťom dejstve sa v 44. min po strele Slováka vyznamenal Tomek. V 45. min dali Piešťany gól, keď Chylo prihral Otčenášovi a ten švihom spomedzi kruhov prekonal Hyláka. O necelé dve minúty sa znovu radovali domáci: po individuálnej akcii poslal Piešťany do vedenia Haring. Domáci hráči odolávali Košičanom. V 51. min nastrelil Richard Huna len žŕdku piešťanskej bránky, ale v 57. min sa už podarilo hosťujúcemu tímu vyrovnať Mlynarovičom. Do konca tretej tretiny už gól nepadol, v predĺžení hrali obe mužstvá opatrne a stretnutie dospelo až do samostatných nájazdov. V nich uspeli Košičania po úspešných pokusoch Svitanu a Róberta Hunu.

ŠHK 37 Piešťany – HC Košice 2:3 po sam. nájazdoch (0:0, 0:1, 2:1 – 0:0, 0:1)
Góly: 45. Otčenáš (Chylo), 48. Haring (Urban, Peško) – 33. Marcel Haščák (Kolba), 57. Mlynarovič (P. Svitana, E. Piatak), rozhodujúci sam. nájazd P. Svitana
Vylúčení: 6:5 na 2 min, presilovky: 0:0, oslabenia: 1:1, rozhodovali: Gašparík – Bednár, Gavalier, 3060 divákov

Piešťany: Tomek – V. Urban, Brňák, Drgoň, R. Filip, Cuník, A. Kolník, Bučka, A. Hruška – Stupka, Mertel, T. Melichárek – J. Ručkay, Mišura, H. Ručkay – Chylo, Peško, Haring – Otčenáš, V. Nemec, S. Saliji
Košice: Hylák – Kolba, Martin Chovan, M. Macejko, Deyl, M. Takáč, Michal Novák – Š. Novotný, T. Marcinko, R. Jenčík – Spilar, Róbert Huna, Richard Huna – Marcel Haščák, Marek Slovák, Pašek – Mlynarovič, E. Piatak, P. Svitana – Gmitter, Matúš Chovan