Čajky v prvom prípravnom zápase porazili Brno 46:40

zápas, keď v Diplomat aréne privítali
český extraligový tím BK Handicap
Brno. Piešťanky vstúpili do
novej sezóny víťazstvom 46:40.

Káder Čajok prešiel v medzisezónnom období viacerými zmenami a hneď v prvom prípravnom stretnutí sa predstavili všetky nové posily. Zo Sloveniek si premiéru odbili Angelika Slamová a Rebeka Mikulášiková, zo zahraničných basketbalistiek sa na palubovke Diplomat arény ukázali aj Američanky Tiffany Brown, Monique Oliver i Britka Chantelle Handy.

Vstup do zápasu bol vyrovnaný, no Čajky si čoskoro vypracovali náskok. Do konca prvej časti hráčky Brna Piešťanky dotiahli a nakoniec aj skóre otočili vo svoj prospech. Čajky v druhej časti udávali tempo hry a odskočili súperkám na šesť bodov. Náskok Čajok mohol byť vyšší, no v zakončení neboli úplne efektívne. Po zmene strán mali chvíľami viac z hry hostky a podarilo sa im na Čajky dotiahnuť. V záverečných minútach Brno vyrovnalo na 40:40, ale Čajky si taktickou hrou vybojovali fauly a v poslednej minúte premenila Tiffany Brown šesť trestných hodov, čím domácim zaistila víťazstvo 46:40.

Piešťanské Čajky – BK Handicap Brno 46:40 (12:13, 13:6, 11:13, 10:8)

trestné hody: 17/13 – 17/10
fauly: 19-21